Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro ve Sanji Arasındaki Güncel Güç Dengesi

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    465
Hedefi buydu ve başardı.
Hedefi korsanlar kralı olmak olsaydı ne olurdu?
Hedefi dünyanın en iyi kılıç ustası olmak olsaydı ne olurdu?

2 yıllık arada pasta tariflerini öğrenirken, Travestilerden kaçmak yerine çok güçlü bir dövüşçü tarafından eğitilseydi ne olurdu?

Gemide günde sadece bir saat antreman yapsaydı ne olurdu?

O örnekler Sanji'nin seviyesini göstermek için verilmiş örnekler değildi, onun potansiyelini göstermek için verilmiş örneklerdi. Madem alıntılıyorsunuz, anlayın da alıntılayın.
Hahahaah ne demek bu ya? Yemek yapmak ile dövüşmek aynı şey mi? Yemek yaparken ondan güçlü elemanları dövüyor mu? Hem Sanji'nin hayali All Blue'yu bulmak. Onu da mı bilmiyorsun?

Çok güçlü bir dövüşçü tarafından eğitilse ne olurdu 2y de hmm. Yullardır it gibi dövüş üzerine kendini geliştiren Luffy ve Zoro'yu geçerdi tabi ki canım. Ne önemi var çocukken çalışmanın, başından beri iradenin ve hayalinin sağlam olmasının. Sanji bu, yemek yapan adam her şeyi yapar yav.

Yani Luffy: Ben kk olmak istediğimde hayatımı bir kenara koydum.
Zoro: Ben En güçlü Kılıç ustası olmayı seçtiğimde hayatımı bir kenara koydum.
Sanji: Hayalinden vazgeç gitsin aptal! Ölmek den daha iyidir vazgeçmek diyor yani.
Ama olur mu? Sanji'nin potansiyeli süper çünkü şuan en iyi aşçı.

Abi bunları ciddi mi yazıyorsunuz :D

Hahahaah ne demek bu ya? Yemek yapmak ile dövüşmek aynı şey mi? Yemek yaparken ondan güçlü elemanları dövüyor mu? Hem Sanji'nin hayali All Blue'yu bulmak. Onu da mı bilmiyorsun?

Çok güçlü bir dövüşçü tarafından eğitilse ne olurdu 2y de hmm. Yullardır it gibi dövüş üzerine kendini geliştiren Luffy ve Zoro'yu geçerdi tabi ki canım. Ne önemi var çocukken çalışmanın, başından beri iradenin ve hayalinin sağlam olmasının. Sanji bu, yemek yapan adam her şeyi yapar yav.

Sanji: Hayalinden vazgeç gitsin aptal! Ölmek den daha iyidir vazgeçmek diyor yani.

Oda'nın kafasındaki seviye bu, yine bu seviyede olurdu. Luffy meyve yemese, yine bu seviyede olurdu.

Ope ope no mi'nin özelliklerini bilmeyen insanlar bunlar Bushidocum. Mazur gör :D

Sanji'nin, Kuma'ya dediği söz ve Suiti haki ile kaplaması hmm. Sanji>>>Luffy>=Zoro. Sonuçta En büyük bela o olacakmış. Sonra dümdüz bedeni hakileyen'ler( Luffy ve Zoro) Birde suiti hakileyecek Sanji. O zaman Sanji>>>>Luffy>=Zoro. Sonra yetmez bence şimdi Franky de bir çılgınlık yapıp Cyborg bedeni hakilese ve bir yerde Sanji den sonra başınıza en çok belayı ben açarım dese. Sanji>>>Franky>>Luffy>=Zoro olur.

Yahu öyle bir yazmışsın ki, Potansiyelin ve haki seviyesinin bir önemi yokmuş gibi. Sanki suiti hakilese Amiral olacakmış gibi.

Sanji'nin iradesizliğine dair bir sürü örnek var. Kendi ağzından salladığı tek bir laf ile hepsini karalayamayız. 2y sonra ne yaptı diyorum. Cevap yok. Zirveymiş zaten aşçılık da. Evet doğru aşçılık da zirve, dövüşte değil. Adamın yaptığı en büyük iş yine pasta yapmak olmuştu :D
Sanji iki yıl sonra hiç çöp bir karakterle karşılaşmadı Zoro gibi dostum.Karşılaştığına tek attı geçti zaten.Kimse de üzerinde durmadı.Senaryo gereği Dof karşısında ezildi ve asıl power upını şimdi aldı.

Söylediği sözler Mugiwara'ya en büyük desteği vereceğim, hükümetinizin başına bela olacağım tarzı şeyler.Bunları mangaka boşuna söyletmiyor.Adamın en zirvede ki aşçı olmak istedğide yok.Zoronun hedefi kişiseldir.Sanji'nin hedefi tamamen tayfasını korumaya ve yüceltmeye yönelik.

Suiti hakiyle kaplamanın artı bir defans olacağını vurguladım.(örneğin 5 haki kendi vücuduna basıyorsa,şimdi zırha basacak.Zırhın zaten kendi sağlamlığı var ortada birşey.Onunda altında kendi dourikisi var)
Tabii ki haki sevisesi ne kadar iyiyse defansıda o kadar büyük olacak.Ki bu arcta nasıl Zoro gözlemi geliştirecekse Sanji de silahlanmayı geliştirecek.

Çok güçlü bir dövüşçü tarafından eğitilse ne olurdu 2y de hmm. Yullardır it gibi dövüş üzerine kendini geliştiren Luffy ve Zoro'yu geçerdi tabi ki canım. Ne önemi var çocukken çalışmanın, başından beri iradenin ve hayalinin sağlam olmasının. Sanji bu yemek yapan adam her şeyi yapar yav.

Evet ciddiyim. Ve bu yüzden de bu mantıksız değerlendirmeyle muhatap olmak beni üzüyor.
Hatta kızdırıyor.

Sanji'nin Allblue sevdası yine yemek yapmayı sevmesinden kaynaklı. Bunu niye açıklarken buluyorum ben kendimi?
Bu adam çocukken aklını yemek yaparak korumuş biri.
Bütün o işkencelere rağmen iradesini yemek yaparak sağlam tutmuş biri.
Sizin için dünya ya da hayaller sadece kılıçlardan ve yumruklardan geçiyor olabilir. Uyandırayım, hayal dediğimiz şey sadece birilerini pataklamak üzerinden tanımlanmıyor.
Kaldı ki yemek yapmanın nasıl bir işlem olduğunu, nasıl bir disiplin, çaba ve eğitimden geçtiğini bilmiyorsan o zaten senin hayırsız evlatlığın. Hiç mi yardım etmedin annene yemek yapmak için. Aşçılığa karşı bu bakış açısı nedir? Ne biliyorsun bu işin uzmanlarının hayatlarına dair.

Sanji'nin hedefi başka evet.
Nami'nin de başka. Chopper'ın da başka. Franky'nin de başka.
Ama koca tayfada hayaline ulaşmış kim var Sanji'den başka.
Hiçbir şey yapmadan bu kadar güçlü olan kim var?
Zoro kendini bildi bileli kılıç yolunda saplantı seviyesinde çalışma halinde. (Ben bazen kendimi "Acaba bunun yer-yün yetisi bütün kapasitesini kılıç kullanmaya odakladığı için mi bu kadar kötü?" diye düşünürken buluyorum.)
Buna rağmen, onunla aynı yaştaki Sanji hayaline ulaşmışken bu adam bu kadar çabaya rağmen hayaline daha ulaşamadıysa bu ne Sanji'nin ne bir başkasının suçu. Demek ki yeterli değilmiş.

İşinize gelmiyor diye insanları hayalleri, meslekleri, emekleri ne güzel aşağılıyorsunuz ya.

Ope ope no mi'nin özelliklerini bilmeyen insanlar bunlar Bushidocum. Mazur gör :D
Hahaha ben ilk kez böyle bir mantık duyuyorum fandaşım :D
Sanji iki yıl sonra hiç çöp bir karakterle karşılaşmadı Zoro gibi dostum.Karşılaştığına tek attı geçti zaten.Kimse de üzerinde durmadı.Senaryo gereği Dof karşısında ezildi ve asıl power upını şimdi aldı.

Söylediği sözler Mugiwara'ya en büyük desteği vereceğim, hükümetinizin başına bela olacağım tarzı şeyler.Bunları mangaka boşuna söyletmiyor.Adamın en zirvede ki aşçı olmak istedğide yok.Zoronun hedefi kişiseldir.Sanji'nin hedefi tamamen tayfasını korumaya ve yüceltmeye yönelik.

Suiti hakiyle kaplamanın artı bir defans olacağını vurguladım.(örneğin 5 haki kendi vücuduna basıyorsa,şimdi zırha basacak.Zırhın zaten kendi sağlamlığı var ortada birşey.Onunda altında kendi dourikisi var)
Tabii ki haki sevisesi ne kadar iyiyse defansıda o kadar büyük olacak.Ki bu arcta nasıl Zoro gözlemi geliştirecekse Sanji de silahlanmayı geliştirecek.
1- Zoro'nun rakipleri çöp falan değil. Sadece Zoro çok güçlü.
2- Sanji kimle karşılaştı işte. Çok merak ediyorum ben bunu. Kimi aldı mesela? Hani muhteşem bir potansiyeli varmış ya. 2y sonra ne yapmış pastadan başka? Varsa söyle. Bir de kime tek attı geçti? Vergo? Oven? Daifuku? kimi yendi özel olarak?
3-Madem en büyük en belalı oymuş. Neden hiç göremedik biz bunu? Tayfanın Kaptanı Luffy değil mi? Luffyden sonra gelen kim? Zoro. Nasıl en belalı o oluyormuş?
4-Zoro'nun da, Luffy'nin de hedefi kişisel. Sanji'nin ki de öyle all blue'yu bulmak diyor adam. Nerede hedefi tamamen tayfasını korumak mış? Zoro ve Luffy tayfayı korumak için yırtınmıyorlar mı?
5- İstediği yere haki bassın. Zoro'nun hakisi her türlü daha sağlam. Pica da full beden basıyordu ama tek yemişti.

Aynen öyle yav. Adam ona göre tasarlamış. Zaten meyve yemese diye de bir şey yok. Meyve yemesini kendi kafasında mantıklı bulmuş. Ama evet yedirmeseydi de garp gibi yapabilirdi.
Bence bu meyve Oda'nın Luffy için kurguladığı en güzel detay.
Lastik gibi eziklenecek, beğenilmeyecek, ne işe yaracağı umursanmayacak bir meyveden neler çıkardı.
Azmin ve çalışmanın örneği.
Yani Luffy'nin kadınlarla ilgilenmemesi, kafasının hiçbir şeye basmaması vs'dense o meyve bence vermeye çalışyığı mesajın en net göstergesi.

Öyle yorumlar yapılıyor ki sanırsın Sanji Karibu'dan dayak yemiş. Bu adam 2 yıl sonrasında açık ara bir Dof'a yenildi ki Dof dediğimiz adam Jozu'nun üstüne eşek gibi binip, Law'ı ve Luffy'i tokatlıyordu. Sanırsın Zoro Dof'la karşılaşsa kesecek adamı.Adam iki novanın önünden 3 kız kaçırıyor,Page1'i çiziksiz alıyor.Sonra ne işse Zoro'nun yarı gücünde bile değil.Zoro amiral de bizim mi haberimiz yok?

Öyle yorumlar yapılıyor ki sanırsın Sanji Karibu'dan dayak yemiş. Bu adam 2 yıl sonrasında açık ara bir Dof'a yenildi ki Dof dediğimiz adam Jozu'nun üstüne eşek gibi binip, Law'ı ve Luffy'i tokatlıyordu. Sanırsın Zoro Dof'la karşılaşsa kesecek adamı.Adam iki novanın önünden 3 kız kaçırıyor,Page1'i çiziksiz alıyor.Sonra ne işse Zoro'nun yarı gücünde bile değil.Zoro amiral de bizim mi haberimiz yok?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık