Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Zoro - Law - Hawkins

Sizce hangisi ?

• 3 isim de aynı ligdedir.

• Law > Hawkins > Zoro barizdir.

• Zoro hepsinden güçlüdür.

• Hawkins en güçlüleri çıkıp şaşırtabilir.

• Law>Zoro>Hawkins

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Şaka gibisin ya bin tane konu var attığım oylar belli aç bak, ben bir tek amiralleri güçsüz görüyorum o kadar yonkoo fanı falan de daha fazlası çıkmaz attığım yorumlardan. Pofilde zoro resmi var diye bu kadar sığ düşünebiliyorsun. Bu konuda bile Law>Zoro secmişim yukarıda tıklasan göreceksin neyin kafasını yaşıyorsun. Beyin muhabbetini de öylesine yazdım ama kanıtlama niyetindesin tebrikler, bende yok demeye çalışıyorsun. Serinin yarısının bittiği yerde dünyanın en iyi kılıç ustasını aşacak adamın senin bahsettiğin güç seviyesinde olması ihtimali bile gülünç. üstelik sanji battle suit kullanırsa bu seviyelere yaklaşacağını bile yazdım hala saçma sapan bir fanlık mesajları 15 yaşında falan mısın ?
İşim yok seni takip edecem, attığın mesajlara dayalı olarak demiştim. 14 yaşındayım bu arada :D

Vermem tabi ki deli misin ?

Benim Zoro'yla kıyasladığım kişiler arasında amiral seviyesi adam var mı ? Yok. Aslında gördüğüm kadarıyla kimsenin o seviyelerdeki adamı Zoro'yla kıyasladığı yok ama bu bile sana abartı geliyor demek ki. Sorun burada olabilir mi dersin ? :)

Bak.. Ara sıra yazarım bunu.

Bundan 6-7 sene önce haki sadece Luffy'nin kullanabileceği bir güç olarak görülüyor, ikinci bir kişinin bu gücü kullanması küfür gibi algılanıyordu.

Haki, kılıç ustalarının kullanabileceği bir güç değildi. Böyle düşünülmesinin sebebi ise şuydu; "kılıç ustaları bu serinin adamı değil" :hoo::hmm:

Hatta bırak 6 yılı 1-2 sene öncesine kadar Mihawk'ta haki olup olmadığı bir kesim tarafından ciddi ciddi düşünülüyordu. Ta ki Zoro-Mihawk flash'ına kadar. Sonra bu sesler bir anda kayboldu. Bir hüsran bir hayal kırıklığı falan :)

Bundan 4-5 sene önce Zoro'da haki çıkacak desen seni topa tutarlardı. Şimdi birçok kişi Zoro'da kral haki çıkabilir diye düşünüyor.

Balıkadam adasında bir bölüm çevirisinde ya bölümü çeviren ya da editleyen kişi bir not atmış sayfaya. Dur hatta bulup atayım...

Adam "haki değil yani korkmayın" diye not atma gereksinimi hissetmiş bak. Düşün o zamanların kafa yapısını... Harbiden güzel kafa. Bu örnek Zoro'ya olan saplantılı ve art niyetli bakış açısını görmen için bire bir.

Yine Mihawk bundan birkaç sene evvel Mingo seviyesinde idi. Hatta Mingoyu daha güçlü görenler de vardı. Şimdi Shanks'ın en az 13 sene önce de yonkou olduğu bilgisinin gelmesiyle adamın hala saklanıyor oluşuyla falan amiral seviyelerine geldi...

Süpernova ve ödül meselesinden devam edelim.. Zoro'nun ödülü 120m iken ödülü kendisinden yüksek olan her novadan güçsüz görülüyordu. Law, Kid.. Bunları sayıyorum bile. Apoo, Hawkins, Drake gibi isimlerden bahsediyorum. Ee şimdi ne oldu ? Kaç arctır ortalarda olmamasına ve ciddi bir rakiple dövüşmemesine rağmen Zoro'nun Apoo, Hawkins kadar ödülü var. Aynı kişiler diyebiliyor mu şimdi Zoro Bege'den Hawkins'ten X'ten güçlü ?

Daha fazla uzatmıcam. Uzun lafın kısası, asıl sıkıntılı bakış açısı bu. Zoro hep olduğundan daha düşük seviyelerde görüldü. Kendisi de nihai hedefi de sürekli ezildi. Bu yüzden Zoro "bahsettiğim kişiler nazarında" kendisinden güçlü kişilerle karşılaştırıldığı zaman "hülooooo Zoro fanlarına baaaaakkkk; yine uçtulaaaarrr fan-fun-vantilatör" muhabbetlerine girdikçe fanlar da tahrik oldu. Belki kimi zaman Zoro'nun yenemeyeceği rakipler için bile Zoro alır dediler vs. Ama Zoro fanlarını bu davranışa iten şey yukarıda belirttiklerim oldu. Bu nedenle birine Zoro fanı ya da X fanı demeden önce olayların arkasına bakmanı tavsiye ediyorum. Zoro belki düşündüğümüz gibi yonkou-kk düzeyi biri olmayacak. Ama bu seride 1 tane Kara Kral var. Kara Kral'a muadil başka bir supernova başka bir isim duyup gördün mü ? Yok. Olmayacak da. Ve Zoro bir anda da Kara Kral olmayacak. Üstüne koyarak gideceği için fanların da her an belli düzeylerde beklentisi her daim olacak. Serinin en ayrıntılı hazırlanmış ve en çok üstüne durulmuş karakteri için de bu tarz beklentilere girmek çok doğal diye düşünüyorum :sapkali:

Haha. Başarısız bir trolleme denemesi :)
Zoro benim en sevdiğim karakter mihawk ve shanksdan sonra ama bazı aşırı yorumlardan sonra belki de zoroya haksızlık ettim bilemedim şimdi. Zoro hakkında söylediğin her şeye katılırım zaten, wano arcında eğer zoro karakteri daha derin işlenirse o zaman kafadaki soru işaretleri kalkar diye düşünüyorum. Sonuçta kk olacak adamın sağ kolu ezik olma gibi bir durumu asla yok zaten ama kıyaslarken ben biraz realist yaklaşıyorum, görünene göre yorum yaptığım için yanılıyor olmam kaçınılmaz ama diğer türlüde yorumlamak çok havada kalıyor gibi işte gücünü saklıyor, fazla zorlanmadı dövüşlerde vs.. Bunu luffy de yapıyor kabul, doffy savaşında kafes kapanacak herkes ölecek bu hala G4 kullanmıyor son anda açıyor. Mesela şöyle bir örnek vereyim luffy balık adam adasında G4 kullanmadı, G4 kullansa işleri daha hızlı halledeceği kesinken neden sakladı ? şimdi balık adam arcında olduğumuzu düşünelim daha ileriki arcları bilmiyoruz, luffynin seviyesini tam olarak hangi seviyede oldugunu söyleyebilirdik ? balık adamı arcında da bu adam aslında G4 moduna sahip ama kullanmadığı için 3.komutan ayarında diyebilirmiydik mesela ? O zamanın şartlarına göre değerlendirirdi herkez eğer bir tartışma açılsaydı.Ama biz bilmiyoruz ki aslında luffy G4 kullanabiliyordu ve balık adam arcında zaten 3.komutan ayarındaydı şimdi aynı şekilde belki zoro çok güçlü ama ben tam olarak hangi gücü sakladığını bilmeden ne yorum yapabilirim ki ? bunları tüm karakterler için söyleyebilirsin tabi ama tartışma ortamında nasıl olacak ? tüm karakterler güç olarak bir şey saklıyor o zaman çık çıkabilirsen işin içinden. O yüzden çoğu zaman gösterilene göre yorum yapılmıyor mu zaten. Ben mevcut durumu konuşuyorum gelecek de zoro lawı ikiye böler bence ama şuan için law > zoro net benim açımdan. Law, zoroyu ezer demem biraz işin zoroya övgü dizen kesimeydi ki çok ciddiye aldınız :D tabiki de vergo gibi ikiye bölme olayı gerçekleşmez ama law yine de alır.

Edit: zoro fanları hakkında söylediklerine katılıyorum ama bu aşırılığın sebebi olamaz, olursa da her zaman zoro karakterini soğutur anca :D bu luffy için aynı değil mesela luffynin ne kadar fanı olsa da adam sonuçta baş karakter ve her arc en çok işi yapan o, o yüzden fanlarıda coştukça coşuyor haklı olarak, ama zoro fanlarının coşmaya hakları yok şuan hele wano arcı da çok rezalet başladı :D ama ileride bir ışık var gibi.

Son düzenleme:
@Hakili Yumruk

Uzun uzun tartışmaya gerek yok, çok uzun yazıyorsun sana cevap yazarken zorlanıyorum bazen o yüzden köşeme çekiliyorum :D Çünkü aynı yerlerde dolaşıyoruz kısır döngüye girdik tartışmada. sadece şunu söyleyeceğim, 'Law, zoroyu ezer' lafım, zoroyu abartan yorumlara karşı küçük bir sitem ama bunu şahsi üzerine alman ne kadar doğru bilemiyorum. O yorum yapanlarda belirli kişiler değil kim ne demiş aklımda fazla tutmam, tabiki de belli başlı kişiler belli onları herkes biliyor.

Hani Law bi kol kaybetti ya, ibret olsun diye beş uzvunu birden keser bunun Dof hadsizliğine kızıp.
5 uzvunu derken daha spesifik olursan sevinirim, Zoro'nun 6 kolu, 2 bacağı, 3 kafası var.

Mihawk'tan öğrendiği teknikle Doffy'nin zihnine imge yerleştirir ve gerçeği yerine ashura kolunu kestirir reyiz. Bu arada bilmiyorum değinen oldu mu, Monet olayı da aynı bu ilizyon ve imge yerleştirme teknikleridir. Mihawk'ın tekniklerini giriş seviyesinde kullanarak Monet'e onu gerçekten keseceği geleceği göstermiş ve dona kalmasını sağlamıştır.

Zoro net Doffy'i alır.

5 uzvunu derken daha spesifik olursan sevinirim, Zoro'nun 6 kolu, 2 bacağı, 3 kafası var.

Mihawk'tan öğrendiği teknikle Doffy'nin zihnine imge yerleştirir ve gerçeği yerine ashura kolunu kestirir reyiz. Bu arada bilmiyorum değinen oldu mu, Monet olayı da aynı bu ilizyon ve imge yerleştirme teknikleridir. Mihawk'ın tekniklerini giriş seviyesinde kullanarak Monet'e onu gerçekten keseceği geleceği göstermiş ve dona kalmasını sağlamıştır.

Zoro net Doffy'i alır.
evet ama rüyasında :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık