Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro Güç Konusunda Kime Daha Yakındır?

Zoro Kime Daha Yakın?

• Kullanılan toplam oy
    397
Burada da dikkat edersen Law kendini Zoro ile değiştirmiş. Yerde yattıkları yerde Law önde Zoro arkada. Orta panelde zaten Law duruyor.

Edit: Zoro bundan sonra da ayağa kalkamadı. Law ile aşağı indiler. ?
Yer değiştirme yok. Kaido fırsat vermeden önce Zoro'ya sonra Law'a çarpıyor tek saldırıda.
Ben bu saldırıyı sadece Law'a yapıyor sanıyordum ama Zoro da etkilenmiş. İlk okuduğumda fark etmemiştim.
Zoro'nun kalkamayacağı belliydi zaten. Bu saldırıdan önce tükenmişti :d

Ama orada Zoro alacağı hasarı almış zaten.
Law soruyor halen hayatta mısın diye... Kid teşekkür ediyor, bize zaman kazandırdın diyor... Saldırıyı tamamen almamış ne demek onu anlamadım
Saldırının boyut ve güç olarak tamamını tutuyor evet ama Jozu'nun Mihawk'ın slashını pasifize ettiği gibi saldırı bitene/sönene kadar tutmuyor. Law önce herkesi saldırının çarpmayacağı bir yere ışınlıyor. Sonra da Zoro'yu saldırının önünden alıyor. Saldırı akmaya devam ediyor Zoro gidince.

Aptallık dediğin şeyi gördük defalarca kaido karşısında 6 kez bayılan Zoro değildi. Bak düşse eyvallah diyecektim ama bayılması farklı olay. Luffy ciddiymis. Gördük kaidoya sağlam vurduktan soneaki ciddiyeti 1 bölüm hype sonea luffy denizde yüzüyordu.
Normal sallamış diye birşey yok luffy kendi söyledi daha gördüğüne inanmıyorsun. Her saldırıya aynı miktardaki ekleyecek diye birşey yok ama eklediği kesin şuan.

Sunuda düzeltelim Oden daha az hakiyle enma kontrolü sağlamıyordu. Hakisi okadar fazlaydı ki enmayı zoro gibi zorlanarak kullanmıyordu.

Gökleri yarma olayına atıfta bulunmadım bir tarafta h.hakiyi yeni yeni kullanan biri diğer tarafta epeydir kullanmış ve gittikçe tecrübe kazanan biri var bu ikisini bir tutmak zaten mantıklı bir davranış değil.

Luffy her arc çıkıp dayak yediği için güçlendirme aldı olayı şudur.
Yenemeyeceği rakibi saçma sapan şeyler ile yener. Onuda plot armoura yöneltiyoruz.
Örneğin croc olayı bana göre her ne kadar ezik gözükse de luffy için iyi işlenmişti.
Ama katakuri savaşı , şimdi de kaido savaşı saçma şekilde işleyen savaşlar. Şimdi luffy 6 7 kez bayıldı kaido gibi biri tekte bayılacak sonra kalkamayacak sonra o luffy ne kdr güçlendi emekle he. Ben mantıklı bir şey göremiyorum.

Zoro luffy gibi bir powerup kısaydı güçsüz olurdu demişsin ancak çok saçma bir çıkarım.

Görüyoruzki ts sonrası zoro >luffy imiş. He tartışmaya açık bir konu tabiki ama en kötü ihtimal yakın seviyede oldukları bariz

Şimdi aynı şekilde powerup alan biri nasıl daha güçsüz olacak luffyden?

Olay şu biri ana karekter. Diğeri ikinci plana atılmış anakarakter. Luffynin güçlenmesini adım adım izlerken zoroya farklı yollardan güçlendirme veriyorki panel sayısı azalsın.

Sonuçta zoro her ne kadar sevilse de mangayı okuyan çoğunluk luffy fanı.

Zoro herşeyini Verip kaidonun derisini aştı luffynin kokasını nasıl aşacak demişsin de

Luffy ryoudan önce kaidonun derisini aşamıyordu. Demekki kaidonun derisi > luffynin silahlanma hakisi.

Oysa zoro bunu sadece ashura ile yapmadı, tatsumaki ile de yaptı. Unutmayalım.

He h.haki kaplar dersin luffy bedenine onu bilemem daha görmedik varsayım olur. Bende derim zoroda h.haki kaplayacak kılıca.

King kong doff öldürmedi diye güçsüz olmadı. Saçma bir teknik bu bakıldığı zaman zaten. Ki bunu rayleigh onaylamış zaten.

Şimdi luffy güçlü bir saldırı yapiyor evet ama bunu yaparken hakisi deli gibi azalıyor, vücudunun gerginliği artıyor , vücudunun çoğu yeri savunmasız kalıyor. Biri o yumruktan kaçsa luffy paket olacak direk.
Ki oars gibi birini kaydırması gibi bir şekilde bloklayabilir zoro bunu.

Şuan ki g karşısında bile zoro a analiz yapıyor yenmek için luffy olsa saçma sapan dalmaya çalışıyordu şimdi.
O ciddiyeti şuan yaşıyoruz farkındaysan kaido karşısında bir luffy var sadece.

O saldırıya kral haki eklemediği kesin git bak 1009.bölüme kral haki yok balyozda bu gayet açık yani görmemek diye birşeyi yok balyoz zaten üstten gösteriliyor.

Ee ben ne diyorum zorlanmadan emmayı kullanabilen oden ile Zoronun hakisi bir değil iken odenin yapamadığı gökleri yarma meselesini luffy yapıyor aradaki haki farkını sen düşün diye.

Ee tabi mantıklı birşey görmezsin Zoro kral hakiyi hop diye uyandırması size daha mantıklı geliyor. Olay basit gerçek hayattada böyle luffy kendinden güçlü rakiplere karşı birden bir güç artışı yaşamıyor deneyimleyip ardından kendini adapte ediyor burada asıl mesele luffynin yaşama azmi ve gayreti ama maalesef bunu bile mantıksız yapacak kişiler varmış.

Hayır, Ts sonrası Zoro luffye yakın bir seviyede değildi. bu konuya katılmıyorum malesef Zoro emmayı aldıktan sonraki halini TS hali olarak görmek ve ts luffy ile aynı kıyaslamak halen saçmalık.

Bak sen halen bu silahlanma hakisini bile anlamamışsın luffynin orada hakisi güçsüz diye değil işlemiyor diye yeniliyor hakisi zayıf olsaydı zaten son öğrendiği silahlanma hakisiyle vursa bile kaidoya birşey olmazdı mesele o. Çatı dövüşünü izle orada kaç defa kılıçtan kaç defa zorodan bahsediliyor bi bak zaten Zoronun nasıl kestiğini anlarsın Zoronun hakisiyle alakalı olduğundan bile şüpheliyim.

Zoronun kılıcına h.haki kaplaması ile luffynin bedenini kaplaması arasında uçurum var iki haki birbirine denk değil mesele o geçemez luffynin hakisini ki kaidonun derisini kesmek bile bu kadar onu zorlar iken.

King Kong saldırısı için rayleighin söylediği tek şey 'gereksiz yere ...." Diye biten bir cümle olmuştur ve büyük ihtimalle dediği şey haki kullanımı ile alakalıydı.

Bak ağa tekrardan bayağı bir hata yapmışsın luffynin açık verdiği tek hareketi gear3 onun dışında luffyden hızlı biri olmadığı sürece luffye dokunamaz, luffynin boyutu ile oarsın ne boyutu nede hızı aynı onu luffye karşı yapamaz o kadar kolay değil.

Zoro analiz yapmıyor dostum düzgün oku Zoronun içgüdüsü ona ırkını öğrenmeden kazanamayacağını söylüyor Zoroda bunu uyguluyor ama görüyoruz ki yine analiz yok sadece bu kesilmiyor diye yakınıyor. Oysaki luffynin savaş içinde yaptığı analizler bundan kat ve kat hem fazla hem iyi örnek vereyim;
Enel- luffynin eli yanıyor bu sırada enel ona vuramıyor tek seferde olayı anlıyor enelin gözlem hakisi kullandığını ve hemen yanıt oluşturuyor.
Lucci- tek seferde havayı 20 kere tekmeleyerek aşırı hızlı hareket ettiklerini görüyor ve bunu direkt kendine manipüle ediyor ve gear2yi kullanmaya başlıyor.
Crocodile- ölümün eşiğine gelene kadar crocodileye birşey yapamıyor sebebide çok basit crocodile luffylerı hazırlıksız yakalıyor ve dövüş bire anda başlıyor dövüş sırasında luffy vuramıyor ama sonunda crocoya dokunuyor ve bunu yarı ölü halde yapmasına rağmen hatırlıyor.
Katakuri- katakurinin gözlem hakisinin iyi olduğunu anlıyor ve onunla dövüşü olabildiğince uzatmaya ve onun gözlem hakisine ulaşmaya çalışıyor.( Savaşa dönmesi için sebep yokken geri döndü)
Şimdi bana kalkıp Zoro analiz yapıyor demeyin komik kaçıyor ki saçma sapan dalıyor demişsin Zoro ne yapıyor bi baksana :hhh:

Son düzenleme:
Yer değiştirme yok. Kaido fırsat vermeden önce Zoro'ya sonra Law'a çarpıyor tek saldırıda.

Saldırının boyut ve güç olarak tamamını tutuyor evet ama Jozu'nun Mihawk'ın slashını pasifize ettiği gibi saldırı bitene/sönene kadar tutmuyor. Law önce herkesi saldırının çarpmayacağı bir yere ışınlıyor. Sonra da Zoro'yu saldırının önünden alıyor. Saldırı akmaya devam ediyor Zoro gidince.
Haa şimdi anladım. İyi de bunu bana neden söylemiş ki ? Zoro'nun o saldırıyı Jozu gibi durdurduğunu düşünsem "Zoro Luffy'den tek yemez" tartışması yapmak yerine gider "Zoro, Wano'nun başında bina kestiği çay kaşığını(seppuku) kullanarak Luffy'e tek atabilir mi?" konusu açarım. :d

Haa şimdi anladım. İyi de bunu bana neden söylemiş ki ? Zoro'nun o saldırıyı Jozu gibi durdurduğunu düşünsem "Zoro Luffy'den tek yemez" tartışması yapmak yerine gider "Zoro, Wano'nun başında bina kestiği çay kaşığını(seppuku) kullanarak Luffy'e tek atabilir mi?" konusu açarım. :d
İki yonkounun toplamından daha güçlü olmadığı için eleştiriliyor işte yeşilimiz :)

Bence değişiyor. Ama kalkan olmak için değil saldırı yapmak için. Tam o sırada zaten Kaido, Law'a laf atıyor. Lafın üzerine Law'ın surat ifadeside belli orada. Saldırı yapıp engelleyemeden yiyorlar Raimeyi. Yetişemiyor buna. Kaido'nun arkasında kalan yerdeki karartı Law'ın bedeni az ilersinde de Zoro var alt panelde.

Bence değişiyor. Ama kalkan olmak için değil saldırı yapmak için. Tam o sırada zaten Kaido, Law'a laf atıyor. Lafın üzerine Law'ın surat ifadeside belli orada. Saldırı yapıp engelleyemeden yiyorlar Raimeyi. Yetişemiyor buna. Kaido'nun arkasında kalan yerdeki karartı Law'ın bedeni az ilersinde de Zoro var alt panelde.
Tamam Kaido'nun da arkası dönük. Önce Zoro'ya sonra Law'a vurmuş. Saldırı öncesi pozisyonları K-> Z - L sonraki pozisyonları Z - L - K-> ok da Kaido'nun yönünü gösteriyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık