Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro Güç Konusunda Kime Daha Yakındır?

Zoro Kime Daha Yakın?

• Kullanılan toplam oy
    397
Yılların tartışması benim için bugün son bulmuştur :üzgünüm::üzgünüm: (spoilers for anime fans)

One piece evreninde güce göre sıralama yapmanın imkansız olduğu çok bariz. Dövüşlerdeki üstünlükler çok farklı şeylere bağlı olabiliyor. Meyve, konum, şans, elementler, stratejik deha vb.
Örneğin : Luffy > Blackbeard,
Blackbeard > Zoro,
Zoro > Luffy diyebiliriz(birazdan:gamyon:)

Peki Neden Zoro > Luffy?
- Zoro luffy'i luffy'nin zoro'yu tanıdığından daha iyi tanıyor. Zoronun daha sessiz, luffy'nin daha göze batan bi tip olması ve zoronun hayatını luffy'i korumaya ve yücetmeye adamış olması yüzünden.
- Zoro'nun dayanıklılığı: Zoro'nun hp barı iki yonkou'nun birlikte saldırısına eşit diyebiliriz saldırıyı tanklayıp bittiğine göre. Luffy'nin bu hasarı zoroya rahatça yediremeyeceğini rahatlıkla düşünebiliriz. Oradaki saldırıyı öne atlayıp bilerek karşıladığını unutmayalım.
- Tabi bi de luffynin en büyük zayıflığının zoro'nun en güçlü yanı olması var: Sivri ve keskin her şey xd
Luffy kılıç ustalarıyla ve sivri şeylerle savaşlarında sık sık kan kaybettiği hasarlar aldı, çok daha defansif savaştı ve kaçmaya oynadı. Mihawk'la karşılaştığında gözlem hakisi olmasa serinin sonunu görmüştük mesela. Bu adamdan 2 yıl kılıç kullanma eğitimi alması zoroyu ekstra tehlikeli yapıyor lastik çocuğumuz için.

- Luffy'nin kaptan ve ana karakter olması için bütün arkadaşlarından güçlü olması gibi bi şart olmamalı zaten, en güçlü adamı sağ kolu yaptığı için kaptan olmalı. Will of D. nin fiziksel bi avantaj yerine bi çeşit 'tuhaflık' olması bunu iki yönlü destekliyor.

- Luffy'nin en güçlü avantajları meyvesi ve kral hakisi. Meyvesi fiziksel temasa bağlı olduğu için kılıca karşı handikaplı olacağını söylemek tuhaf olmaz. Luffy elbette zoroyu pataklamanın bi yolunu bulacaktır ama dövüşü meyve konusunda konforlu geçirmesi pek olası değil. Kral hakisi ise artık dövüşte iki tarafın da kullanabileceği bi silah olduğu için dövüşü tekrardan aynı boyuta taşıyor. Tabi an itibariyle böyle olduğunu söylemek saçmalık olur ama zoronun antrenmanla luffynin de yemekle arasını düşünürsek luffy kadar olmasa da gelecekteki hallerini tahmin edebiliriz.

- Demişken, luffy'nin gözlem hakisini bilerek ayırdım. Çünkü luffy'e bariz üstünlük getiren en önemli şey bu. Bu konuda zoronun an itibariyle yapabileceği pek bişey olduğunu düşünmüyorum. Bu yeteneğini biliyor olması en fazla zaman kazandırır biraz. Bu konuda zoronun 'gerekeni yapması' gerekiyor kavgayı kazanması için. Luffy'nin de 'gerekeni yapması' gerekiyor ama zoroya kıyasla çok daha dezavantajlı bi konumdayken. Gerekeni yapmaktan kastım da her büyük kavganın sonunu getiren o büyük farkındalık ya da saldırı. luffynin crocodile/eneli yenmesi veya zoronun OP gizli saldırıları gibi bişey. İkisinden biri bi çeşit uyanış da geçirebilir ama zoro'nun bişeyleri kesebilmesi için genellikle bunu farketmesi gerekiyor:D. Luffy'nin ise o şeyden dayak yemesi gerekiyor bol bol. Böyle bi opsiyon pek de geçerli gelmediği için yine zoronun hanesine yazılıyor.

- Enma. Anlıyoruz ki enmayı taşımak için Oden'i bazı yönlerden egale etmek gerekiyor. Zoro bunu başarırsa hala Oden > Zoro olur ama zoroyu herhalde artık tırt supernovalarla falan bir tutamayız. Bi de Zoro'nun dünyadaki en ballı kılıç ustası olduğunu, 3 efsane kılıcı olduğunu hesaba katarsak zoronun yeryüzünde kesemeyeceği şey sayısının gittikçe azaldığını düşünüyorum.

- Seride durmadan hissettirilen luffy = roger, zoro = rayleigh ve rogerın en güçlü olması falan da geçerli değil bence çünkü roger'ın ne kadar agresif ve yıkıcı olabildiğini de ufak ufak görüyoruz. Luffy yıkıcı değil demiyorum ama, karakterlerinin birebir olmadığı da açık.

- Su. Luffy kaç defa suya düştü ve kaç defa tamamen şansla/yardımla kurtuldu bilmiyorum ama zoro'nun bitirdiği ve tekrar kalkan adam sayısı 0 mı? Değilse de peşinden suya dalabilecek ve su altında da ölümcül olması anında bitirir.

Sonuç: Olası bi ölümüne dövüşten sonra luffy göğsünde xox tablosuyla gezmek zorunda kalabilir :hhh:

Uzun bi post oldu, hesabın ilk postu dolu olsun dedim buraya geldim:)
Foruma yeni Zoro fanı hayırlı uğurlu olsun.

"En büyük" savaş gücü dedim. İyi okuyalım. Zoro'nun ve Sanji'nin gücüne ne kadar güvendiğini defalarca kez gördük seride. Tamam Luffy salak da sizin sandığınız gibi bir salak değil.
Ağa en büyük savaş gücü nerede deniyor ?
Ayrıca bigmom veya kaidonun en büyük savaş güçlerine tek atması çok mu inanılmaz bir olay sence ?

Yılların tartışması benim için bugün son bulmuştur :üzgünüm::üzgünüm: (spoilers for anime fans)

One piece evreninde güce göre sıralama yapmanın imkansız olduğu çok bariz. Dövüşlerdeki üstünlükler çok farklı şeylere bağlı olabiliyor. Meyve, konum, şans, elementler, stratejik deha vb.
Örneğin : Luffy > Blackbeard,
Blackbeard > Zoro,
Zoro > Luffy diyebiliriz(birazdan:gamyon:)

Peki Neden Zoro > Luffy?
- Zoro luffy'i luffy'nin zoro'yu tanıdığından daha iyi tanıyor. Zoronun daha sessiz, luffy'nin daha göze batan bi tip olması ve zoronun hayatını luffy'i korumaya ve yücetmeye adamış olması yüzünden.
- Zoro'nun dayanıklılığı: Zoro'nun hp barı iki yonkou'nun birlikte saldırısına eşit diyebiliriz saldırıyı tanklayıp bittiğine göre. Luffy'nin bu hasarı zoroya rahatça yediremeyeceğini rahatlıkla düşünebiliriz. Oradaki saldırıyı öne atlayıp bilerek karşıladığını unutmayalım.
- Tabi bi de luffynin en büyük zayıflığının zoro'nun en güçlü yanı olması var: Sivri ve keskin her şey xd
Luffy kılıç ustalarıyla ve sivri şeylerle savaşlarında sık sık kan kaybettiği hasarlar aldı, çok daha defansif savaştı ve kaçmaya oynadı. Mihawk'la karşılaştığında gözlem hakisi olmasa serinin sonunu görmüştük mesela. Bu adamdan 2 yıl kılıç kullanma eğitimi alması zoroyu ekstra tehlikeli yapıyor lastik çocuğumuz için.

- Luffy'nin kaptan ve ana karakter olması için bütün arkadaşlarından güçlü olması gibi bi şart olmamalı zaten, en güçlü adamı sağ kolu yaptığı için kaptan olmalı. Will of D. nin fiziksel bi avantaj yerine bi çeşit 'tuhaflık' olması bunu iki yönlü destekliyor.

- Luffy'nin en güçlü avantajları meyvesi ve kral hakisi. Meyvesi fiziksel temasa bağlı olduğu için kılıca karşı handikaplı olacağını söylemek tuhaf olmaz. Luffy elbette zoroyu pataklamanın bi yolunu bulacaktır ama dövüşü meyve konusunda konforlu geçirmesi pek olası değil. Kral hakisi ise artık dövüşte iki tarafın da kullanabileceği bi silah olduğu için dövüşü tekrardan aynı boyuta taşıyor. Tabi an itibariyle böyle olduğunu söylemek saçmalık olur ama zoronun antrenmanla luffynin de yemekle arasını düşünürsek luffy kadar olmasa da gelecekteki hallerini tahmin edebiliriz.

- Demişken, luffy'nin gözlem hakisini bilerek ayırdım. Çünkü luffy'e bariz üstünlük getiren en önemli şey bu. Bu konuda zoronun an itibariyle yapabileceği pek bişey olduğunu düşünmüyorum. Bu yeteneğini biliyor olması en fazla zaman kazandırır biraz. Bu konuda zoronun 'gerekeni yapması' gerekiyor kavgayı kazanması için. Luffy'nin de 'gerekeni yapması' gerekiyor ama zoroya kıyasla çok daha dezavantajlı bi konumdayken. Gerekeni yapmaktan kastım da her büyük kavganın sonunu getiren o büyük farkındalık ya da saldırı. luffynin crocodile/eneli yenmesi veya zoronun OP gizli saldırıları gibi bişey. İkisinden biri bi çeşit uyanış da geçirebilir ama zoro'nun bişeyleri kesebilmesi için genellikle bunu farketmesi gerekiyor:D. Luffy'nin ise o şeyden dayak yemesi gerekiyor bol bol. Böyle bi opsiyon pek de geçerli gelmediği için yine zoronun hanesine yazılıyor.

- Enma. Anlıyoruz ki enmayı taşımak için Oden'i bazı yönlerden egale etmek gerekiyor. Zoro bunu başarırsa hala Oden > Zoro olur ama zoroyu herhalde artık tırt supernovalarla falan bir tutamayız. Bi de Zoro'nun dünyadaki en ballı kılıç ustası olduğunu, 3 efsane kılıcı olduğunu hesaba katarsak zoronun yeryüzünde kesemeyeceği şey sayısının gittikçe azaldığını düşünüyorum.

- Seride durmadan hissettirilen luffy = roger, zoro = rayleigh ve rogerın en güçlü olması falan da geçerli değil bence çünkü roger'ın ne kadar agresif ve yıkıcı olabildiğini de ufak ufak görüyoruz. Luffy yıkıcı değil demiyorum ama, karakterlerinin birebir olmadığı da açık.

- Su. Luffy kaç defa suya düştü ve kaç defa tamamen şansla/yardımla kurtuldu bilmiyorum ama zoro'nun bitirdiği ve tekrar kalkan adam sayısı 0 mı? Değilse de peşinden suya dalabilecek ve su altında da ölümcül olması anında bitirir.

Sonuç: Olası bi ölümüne dövüşten sonra luffy göğsünde xox tablosuyla gezmek zorunda kalabilir :hhh:

Uzun bi post oldu, hesabın ilk postu dolu olsun dedim buraya geldim:)
Of hepsinin cevabını tek tek yazsam mı diye düşündüm yine dayanamadım :D.

1- Luffy de Zoro'yu gayet iyi tanıyor. 2 yıl boyunca gece gündüz birlikte gezdiler birlikte dövüştüler. Bu Zoro'ya avantaj sağlayacak bir durum değil. Sanki Luffy'nin Zoro hakkında fikri yokmuş gibi olmuş bu.

2-Yonkoların saldırısı 5 novaya olacak şekilde dağılmıştı. Sadece Zoro'ya odaklanan bir saldırı değildi. Ayrıca Zoro'ya dayanıklılık katacağını da düşünmüyorum. Sadece fiziksel güç katar. Orada dayanıklı olan kılıçlar, güçlü olan Zoro'dur. Ayrıca Luffy'nin kemikleri kırılmıyor. Dayanıklılık olarak çok fazla avantaj sağlar bu. Bir yerlere uçarsa falan 0 hasar alıyor. Ayrıca Zoro Luffy'yi 2 yonko gibi karşılayamaz. Luffy daha hızlı ve 1 v1 dövüşte sadece Zoro'ya odaklanmış durumda olur. G2 ve G4'ün hızına zaten fiziksel olarak yetişemez ve gözlem hakisi de Luffy'e yakın bile değil.

3-Big Mom Kata'yı sağ kolu yapmış Kata>BM mi? Bana kaptanında güçlü birkaç korsan örneği verirsen düşünebilirim.

4-Kral hakiyi kullanmak var kullanmak var. Yamato da saldırılarına ekleyebiliyor ama sırf ekleyebiliyor diye Luffy'e denk koyabilir miyiz kral hakisini? Hayır. Luffy'nin yatkınlığı zaten kral hakiyeydi diye biliyorum. Zoro kral hakisinde Luffy kadar iyi değil. Daha ne olduğunu bilmiyor şu anda. Meyve zaten Luffy'e ekstra hız, güç, dayanıklılık ve sertlik kazandırıyor şu anda.

5-Ne? Sırf Zoro önde olsun diye yazmışsın bence bunu :D. Zoro gizli saldırılara sahipse neden Asura'dan sonra yapabileceğim her şeyi yaptım diyor? Ayrıca Luffy Zoro'dan dayak falan da yemez .d Zoro şu anda sağ koldan dayak yiyor Luffy'e mi vuracak :D? Luffy kimden dayak yediyse o kişi o dönem kendinden üstte biriydi. Zoro Luffy'den üstte değil. Ne kadar altında diye tartışmak lazım.

6-Ne yani Zoro ve Roger mi eşleşiyor? Luffy de gerektiğinde yeterince ciddileşiyor. Örneğin: Franky House olayı, Arlong Park, Doflamingo'ya karşı, Kaido arkadaşlarına saldırınca vesaire vesaire... Böyle gider.

7-Luffy suya düşme olayını bilinci gitmediği sürece rahatça engeller artık. İleri seviye gözlem ne günler için var?

Sonuç: Zoro şu anki değil de Wano başı Luffy ile karşılaştırılabilir.

One Piece'de birden fazla güç sınıfı var. Haki unsuru mutlak güç olmadığını ilerde görebiliriz. Bunun dışında hakileri bile etkisiz kılacak bir unsur yükseliyor. O da teknoloji. Ki ilerde Vegapunk, Shichibukai'leri bile devre dışı bırakacak; yani aralarında Yonkou seviyesinde olduğuna inandığım Mihawk'ı bile etkisiz hale getirilebilecek bir teknoloji kendisini açığa çıkarıyor. Herkes Sanji'yi "Kral haki açamaz ki; o hep yüksek liglerde Kral hakisi olmadığı için devre dışı kalacak kafasıyla bakıyor." Ki bu koca bir yalan. Yalan olduğunu Sanji'nin Queen karşısındaki söylediklerini bir daha okusun. Orada bir ileri hayatı için büyük bir seçim yapmak zorundaydı. Canavarlaşmak ve Sanji olmak arasında bir seçim. Sanji, Sanji olmayı seçti. Şimdi ilerde nasıl şekil alır bilmem ama Sanji'nin bile bu gücü azımsanamayacak tehlikeli iken Haki mutlak bir unsur mu bunu düşünmeliyiz.

Bu arada sen şimdi Kral hakisini küçümsüyor musun ? diye diyecek olanlar var. Tabii ki hayır. Ama Sanji'nin iradesini bence kimse sorgulamasın. Bu adamın iradesi Zoro ile aynı. Sadece seçtikleri yol çok başka. Biri Dünyanın en güçlü kılıç ustası olmak istiyor iken bir diğeri All Blue. Sanji'nin All Blue hayaline pek inanmadığını söyleyebilirim. Biri gerçekten somut iken bir diğer daha var olduğundan emin olmadığı şey için hayatının büyük bölümünü verecekti. Önemsemiyordu. İşte burada Sanji ile Zoro ayrılıyor. Seçtikleri yola inanmaları. Sanji taaaaa ilk katıldığında All Blue'dan bahsetti ama bir daha bahsi bile geçmedi. Çünkü o hayaline kadar hayatında bir sürü trajedi yaşadı. Ne istediğini tam olarak kendisi bile bilmiyor. Aile mi ? All Blue mu ? All Blue, Sanji'nin hayata bağlanması için bir nedendi. Onun tek istediği kendisini sevebilecek bir aile idi. O yüzden Sanji bu iç çatışmasını çözmeden bir Kral Hakisi açması söz konusu değil. Bu ne zaman sona erecek diyorsanız; Sanji'nin Queen savaşından sonra ya büyük bir değişim yaşayacak ya da Zoro ile dövüşünden sonra bir değişim yaşayacak. Sonucunda seçtiği yol Kral hakisi açıp açmayacağını belirtecektir.

O yüzden Kanjuro ADAMDIR!!!

Ağa en büyük savaş gücü nerede deniyor ?
Ayrıca bigmom veya kaidonun en büyük savaş güçlerine tek atması çok mu inanılmaz bir olay sence ?
Arkadaşım ben dedim Zoro için Luffy'nin en büyük savaş gücü diye. Sen de dedin ki Usopp ile Nami de savaş gücü. Ben de seni düzelttim. Ayrıca nerede geçiyor demişsin en büyük savaş gücü diye. 1000 bölümdür Zoro'nun Luffy'nin en büyük savaş gücü olduğunu göremediysen bir şey anlatmaya gerek yok. Ve evet tek atmalarının mantıklı bir tarafı yok. Roger'den tek yiyecek olan Kara Kral Rayleigh de boşuna efsane olmuş o zaman.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık