Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Zirve Ronaldinho Gaucho vs. Lionel Messi

Kim daha yetenekli?

• Kullanılan toplam oy
    124
Ya adam geçmede ne kadar iyi olduğu aşikar zaten ama ben nedense messi gibi herkesi ipe dizdiğini hatırlayamadım. Sayı olarak kıyasladım yani. Neymarda çok şekil geçiyor ama messi gibi herkesi ipe dizmiyor. Bitiricilik oyun görüşü vs daha bir çok şeyde messi önde. 11 12 15 19 messinin rakibi yok bence. Ronaldinho daha çok işin şov tarafında
Zirve zamanı yapardı, ipe de dizerdi akla zarar pasları vardı. Messiyi geliştiren şeylerden biri de ronaldinho ile oynaması zaten. O maçları canlı izleyen biri olarak sadece şov olmadığını net söyleyeyim. Farklı kılan da buydu zaten. Adam şampiyonlar ligi maçlarında maç kazandırırdı o şov denen hareketlerle.

Keşke Ronaldinho gibi birkaç kişi gelse de şov yapsa. Gerçi gelse ne olur? İki çalım atsa üçüncüsünde hocalar aklını kaybeder. Aman topu kaptırırız da gol yeriz diye.

Yetenek benim gözümde sadece şık hareket değil. Messi diyorum.
konudaki en iyi yorum. bende bunu diyecektim. ronaldinho nun yaptığı tarzda hareketleri dünyanın herhangibir liginde anlık olarak yapan bir sürü oyuncuya denk gelebilirsiniz wow diyip geçersiniz. ama messinin yaptığı driblingleri dar alanda 4-5 kişiyi geçmeler falan bunlar cok nadir şeyler herhangibir zamanda herhangibir ligte görmek zor. messiyi tekil olarak karsılastırabileceğimiz futbolcu yok bence anca en iyi futbolcuların en iyi özelliklerini falan toplayıp messiyi öyle karşılaştırabiliriz.

Katılıyorum. Ronaldinho yetenekliydi, cambazdı, ama oynadığı dönemin metasına uygundu tarzı. Şu defansın dizilimine bir bakın, bir zahmet böyle bir dönemde bireysel yeteneklerini göstersin.

Messi ise oynadığı her dönemde, dönemin metasında parladı. Böyle bir oyuncu cidden zor gelir.
Olum bu ne saçma bir örnek ya. Bir tane pozisyondan dönem analizi mi yapiyon. Hiç alakası yok Ronaldonhinin oynadığı donemde de gayet iyi takımlar ve futbol vardı. Tembel herif olmasa messiyi donunda sallar ben onu gibi maça etki edebilen estetik açıdan mest eden bir adam izlemedim. Zaten ankette hangisi daha yetenekli diye sormuş. Attığı çalımlar messiye gore daha estetik.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık