Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Zamanında Yeşilçam Filmlerine İmkan Verilseydi...

Zamanında Yeşilçam sinemasına destek verilseydi, daha iyi bir Türk Sineması görebilir miydik ?

• Daha iyi olabilirdi.

• Bir şey değişmezdi.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Yeşilçam ne yazık ki düşük bütçeli Hollywood uyarlaması ve hatta yer yer senaryo çevirisi ile yapılmış filmler bütünü. Eskiye olan özlem ile güzel geliyor. Hoş sevip izlerim evet ama uyarlama bir kültürdür.
Bu çok kesin bir yarı değil mi?

Züğürt Ağa, Banker Bilo, Tosun Paşa, Tarkan filmleri, Çöpçüler Kralı, Çiçek Abbas, Hababam Sınıfı, Köyden İndim Şehire, Züğürt Ağa vd.

Akılda kalan filmler hani bunlar. Yazdıklarımın arasında Hollywood'dan araklanan var mı tam bilmiyorum ama araklanabilecek senaryolar gibi değiller bence bu yazdıklarım.

Demem o ki iz bırakan filmler zaten bize dair şeyler. Araklama her dönemde her yerde oluyor zaten.

Şimdi bütçe artıp filmler aynı kalacağı için sadece daha kaliteli gözükürdü. Aksiyon sahnesi daha heyecan verici çekilirdi. Tarkan filminde kılıçlar daha gerçekçi gözükürdü. Bütçeden dolayı o duyguyu veremeyen bir dram sahnesi daha iyi ortaya konulabilirdi.

Sonrasında para yok diye çekilemeyen, destek bulamayan güzel filmler varsa onlar çekilebilirdi.

Daha fazlası olur mu emin değilim.

Dünyayı kurtaran adam gibi bilimkurgular biraz daha iyi olabilirdi.Ama onun dışında cidden büyük sektör oluşması para akması lazım.Yeşilçamda eski Hollywood stüdyo sistemi oluşmuş yıldız oyuncular çıkarılmış falan.Az bütçeyle ve sağdan soldan kopyalanan senaryolarla olmazdı.Hollywood’a özeniyorsan sağlam bütçe ve senaryo yazımı lazım.Bence Avrupa gibi bağımsız sinemaya yönelmeleri daha iyi olurmuş o dönem örneğin ciddi kostümlü tarihi filmler çekmeye çalışmak yerine.Ama halk o filmleri istiyordu tabii o da var.O yüzden haklılardı da bir yandan.Tarkanlar,Kara Muratlar vs...

Dünyayı kurtaran adam gibi bilimkurgular biraz daha iyi olabilirdi.Ama onun dışında cidden büyük sektör oluşması para akması lazım.Yeşilçamda eski Hollywood stüdyo sistemi oluşmuş yıldız oyuncular çıkarılmış falan.Az bütçeyle ve sağdan soldan kopyalanan senaryolarla olmazdı.Hollywood’a özeniyorsan sağlam bütçe ve senaryo yazımı lazım.Bence Avrupa gibi bağımsız sinemaya yönelmeleri daha iyi olurmuş o dönem örneğin ciddi kostümlü tarihi filmler çekmeye çalışmak yerine.Ama halk o filmleri istiyordu tabii o da var.O yüzden haklılardı da bir yandan.Tarkanlar,Kara Muratlar vs...
Yokluktan Dünyayı Kurtaran Adam filminin bazı kısımlarına Star Wars'un sahnelerini eklemişler. ? Direkt araklama var.

Bu çok kesin bir yarı değil mi?

Züğürt Ağa, Banker Bilo, Tosun Paşa, Tarkan filmleri, Çöpçüler Kralı, Çiçek Abbas, Hababam Sınıfı, Köyden İndim Şehire, Züğürt Ağa vd.

Akılda kalan filmler hani bunlar. Yazdıklarımın arasında Hollywood'dan araklanan var mı tam bilmiyorum ama araklanabilecek senaryolar gibi değiller bence bu yazdıklarım.

Demem o ki iz bırakan filmler zaten bize dair şeyler. Araklama her dönemde her yerde oluyor zaten.
Yesilcam sinemasinda kac film cekildi sen kac film diyorsun:)
Zaten bu filmlerin hala konusulmasi ve izlenilmesl onlari basarili kılıyor. Ama yesilcam endustrisi malum.

Silinmiş Üye

Seks furyasının altın çağında kendi kitlesini yaratabilirdi.İtalyan korkuları gibi ?

Bence olurdu. Adamlar süpermen filmi çekmişler ama sanki amatör film gibi. Buna rağmen nelerle uğraşmışlar basit çözümler ile günü kurtarmışlar. Mesela Tarkan ve ahtapot sahnesinin çekimi de öyle günü kurtaracak çekimler.

Özellikle abd de adamlar filmleri bşr araç olarak görmüş ve uzun süreli çözümler bulmuş. Hatta film platoları vs oluşturulmuş. Bizde az para çok iş mantığı olmasa birazcık emek olsa işler çok değişik olurdu.
Zamanında, o ahtapottan bayağı korkmuştum. :gamyon:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık