Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Zamanında Yeşilçam Filmlerine İmkan Verilseydi...

Zamanında Yeşilçam sinemasına destek verilseydi, daha iyi bir Türk Sineması görebilir miydik ?

• Daha iyi olabilirdi.

• Bir şey değişmezdi.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Şener ŞEN giderek ciddileşen filmleri ile beraber, kendisini oyunculuk alanında Türkiye'ye kanıtlamış bir değerimiz. Aynı şekilde Kemal Sunal'da öyledir. Onun filmleri de aldığı rollerde ciddi ve dramatik bir karakter yapısı bulunmaktadır.

Bu arada bu Keloğlan filminden mi bahsediyorsun ?
Attığın resmi İlk kez görüyorum, Shrek'teki eşeğin ne işi var orada. :O Mahvetmişler çocukluğumu. :(
Rüştü Asyalı'nın oynadığı filmlerden bahsediyorum ama Yeşilçam dönemine mi giriyor emin değilim.

Bence olurdu. Adamlar süpermen filmi çekmişler ama sanki amatör film gibi. Buna rağmen nelerle uğraşmışlar basit çözümler ile günü kurtarmışlar. Mesela Tarkan ve ahtapot sahnesinin çekimi de öyle günü kurtaracak çekimler.

Özellikle abd de adamlar filmleri bşr araç olarak görmüş ve uzun süreli çözümler bulmuş. Hatta film platoları vs oluşturulmuş. Bizde az para çok iş mantığı olmasa birazcık emek olsa işler çok değişik olurdu.

Yeşilçam ne yazık ki düşük bütçeli Hollywood uyarlaması ve hatta yer yer senaryo çevirisi ile yapılmış filmler bütünü. Eskiye olan özlem ile güzel geliyor. Hoş sevip izlerim evet ama uyarlama bir kültürdür.

Bence olurdu. Adamlar süpermen filmi çekmişler ama sanki amatör film gibi. Buna rağmen nelerle uğraşmışlar basit çözümler ile günü kurtarmışlar. Mesela Tarkan ve ahtapot sahnesinin çekimi de öyle günü kurtaracak çekimler.

Özellikle abd de adamlar filmleri bşr araç olarak görmüş ve uzun süreli çözümler bulmuş. Hatta film platoları vs oluşturulmuş. Bizde az para çok iş mantığı olmasa birazcık emek olsa işler çok değişik olurdu.
O ahtapotun hikayesi de efsane. Hareket ettiren kişi 45 gün içinde kalmış, 10 kilo vermiş. ?

En ünlü oyuncular bile çok zor şartlarda çok az paraya çalışıyorlarmış. Kemal Sunal'ın eşi çocukları küçükken yaşadıkları evin ne kadar kötü olduğunu anlatıyordu bir yerde. Cüneyt Arkın'ın eşiydi sanırım, doğru düzgün set olanakları bile olmadan güneş altında kavruldukları filmler çektiğini söylemişti adamın, Erol Taş'ın geçim sıkıntısı zaten bilinen bir şey. En ünlü oyuncularına bile çok imkan sunamayan/sunmayan bir sektörden bahsediyoruz. Günümüzdeki şartlar olsa daha iyi yapımlar çıkacağı net bence. Aşk filmleri falan bir kenara ben Filiz Akın'ın polisiye filmlerinde ya da Kemal Sunal'ın Şener Şen'in kara mizah filmlerinde gördüğüm potansiyeli günümüzdeki bir çok filmde göremiyorum şahsen. Tarık Akan'ın bir noktadan sonra yöneldiği filmlere değinmiyorum bile. 40 sene önceki bir Yeşilçam film sahnesini bugün Hollywood filminde kullanan yönetmenler var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık