Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Zamanında Yeşilçam Filmlerine İmkan Verilseydi...

Zamanında Yeşilçam sinemasına destek verilseydi, daha iyi bir Türk Sineması görebilir miydik ?

• Daha iyi olabilirdi.

• Bir şey değişmezdi.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Şimdi forumu büyük ihtimal üç kısma bölecek bir tartışma konusu olduğuna inandığım sorularımı ve fikirlerimi açıyorum.

Gazozlarınızı hazırlayın :3

İlk olarak Yeşilçam sineması hakkında fikir edinmek isterseniz, kısacası 1960-85 arası yılları Türk sinemasının zengin çağı olarak nitelendirebiliriz. Bu zamanlarda oldukça yenilikçi, aşırı samimi oyuncular ve bilim kurgu, aksiyon ve korku gibi özgüven gerektiren türlerde özgüvenli; ama Amerikamsı filmleri ile tanınan Türk sinema tarihinin önemli aralığıdır. Şimdi bu zamanlarda cidden Türk sinema sektörü diğer batılı yabancı sinema sektöründen daha düşük kalite ve teknikleri olmasına rağmen kendisini defalarca izlettiriyordu. Teknik ve maddiyat denilince, sadece; bilim kurgu, aksiyon, fantastik eserler olarak düşünmeyin. Bunun bir sürü unsurları var. Örneğin; detayları iyi beslenilmiş hikayeler için eğitim altyapısı, yenilikleri bizzat takip edebilmek için güçlü iletişim ve maddiyat, iyi bir teknoloji, para kaynakları farklı olan oyuncular hariç, gelecek vaat eden oyuncuların (figuranları ile birlikte) tamamiyle kendisini oyunculuğa verebilmesi için iyi bir para vb. önem arz eden bir çok etkenler ve konular. Bunların ne kadar önemli olduğunu zaten biliyoruz; ama hala Türk sinema sektörü bunu anlayabilmiş değil...

Türk Sinemasındaki sezlong mafyaları

Sizce Yeşilçam o zamanları, iyi bir maddiyatı olsaydı, Türk Sineması nasıl şekillenir ? En sevdiğiniz Yeşilçam filmi ve Yeşilçam oyuncusu Kimdir, kimlerdir ?

Gifteki abimiz Zoro'nun ta kendisidir. Belki tanımayanlarınız olur...

Son düzenleme:
4-5 yaslarindayken babannemin evinde sacma sapan arabesk yesilcam filmlerine maruz kaldigimdan beri nefret ediyorum yesilcamdan. heleki kinali yapincak filmi agir travma yaratmisti bende.

iyi filmleri vardir belki bilmiyorum ama yesilcam sinemasina karsi bir onyargim var. oturup da izlemem.

unlu kemal sunal filmlerini bile merak edip de izlemedim oradan hesap edin iste.

4-5 yaslarindayken babannemin evinde sacma sapan arabesk yesilcam filmlerine maruz kaldigimdan beri nefret ediyorum yesilcamdan. heleki kinali yapincak filmi agir travma yaratmisti bende.

iyi filmleri vardir belki bilmiyorum ama yesilcam sinemasina karsi bir onyargim var. oturup da izlemem.

unlu kemal sunal filmlerini bile merak edip de izlemedim oradan hesap edin iste.
O Arabesk Yeşilçam filmlerinden ben de nefret ediyorum. Zaten onu seven hikaye ve oyunculuk kalitesine önem vermiyor. Tamamiyle ajistasyon ürünleridir. Bir pavyonda sesi güzel birini bulup, ardın filmini çekeceği müziğin filmini çekiyorlar.
İbrahim TATLISES, Ferdi TAYFUR ve Hülya AVŞAR gibileri en iyi örnektir.

Bunun bir diğer en sevdiğim örnekler de; Kemal Sunal filmleri, Tarık Akan, Cüneyt ARKIN, Fatma GİRİK, Türkan ŞORAY gibi efsana filmleri olan sanatçılarımız da var. Sana istersen uzunca liste yapabilirim.

O Arabesk Yeşilçam filmlerinden ben de nefret ediyorum. Zaten onu seven hikaye ve oyunculuk kalitesine önem vermiyor. Tamamiyle ajistasyon ürünleridir. Bir pavyonda sesi güzel birini bulup, ardın filmini çekeceği müziğin filmini çekiyorlar.
İbrahim TATLISES, Ferdi TAYFUR ve Hülya AVŞAR gibileri en iyi örnektir.

Bunun bir diğer en sevdiğim örnekler de; Kemal Sunal filmleri, Tarık Akan, Cüneyt ARKIN, Fatma GİRİK, Türkan ŞORAY gibi efsana filmleri olan sanatçılarımız da var. Sana istersen uzunca liste yapabilirim.
asiri uzun olmamak kaydiyla olabilir tabi.

o degil de avatarina bayildim.

Şener Şen'in çok seviyorum ama en sevdiğim yeşilçam filmi Keloğlan djdj :D
Sadri Alışık ve Turist Ömer Uzayda filmini de çok severim bak. :D
Şener ŞEN giderek ciddileşen filmleri ile beraber, kendisini oyunculuk alanında Türkiye'ye kanıtlamış bir değerimiz. Aynı şekilde Kemal Sunal'da öyledir. Onun filmleri de aldığı rollerde ciddi ve dramatik bir karakter yapısı bulunmaktadır.

Bu arada bu Keloğlan filminden mi bahsediyorsun ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık