Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Zaman Çarkı (Wheel of Time)

Dizi çıkmadan biraz okumaya başlayayım demiştim de elli tane bilmediğimiz şeyin adını geçirerek başladıkları için merak etmekten ziyade yorulma hissiyle karşıladı beni seri. Bir de ne kadar okumuşumdur bilmiyorum ama(hesaplayıp geleyim en iyisi. Hmm. 80 sayfa falan okumuşum.) elle tutulur bir olaya girmesi de uzun sürdüğü için de bir miktar sıkılmış durumdayım. Diziye dair sövüşler de üzdü. Keşke 10-15 sezonluk animasyon dizisi çekseler de her şeyinin tadına baksak.

Dizi çıkmadan biraz okumaya başlayayım demiştim de elli tane bilmediğimiz şeyin adını geçirerek başladıkları için merak etmekten ziyade yorulma hissiyle karşıladı beni seri. Bir de ne kadar okumuşumdur bilmiyorum ama(hesaplayıp geleyim en iyisi. Hmm. 80 sayfa falan okumuşum.) elle tutulur bir olaya girmesi de uzun sürdüğü için de bir miktar sıkılmış durumdayım. Diziye dair sövüşler de üzdü. Keşke 10-15 sezonluk animasyon dizisi çekseler de her şeyinin tadına baksak.
İlk 500 sayfadan sonra açılıyor, devam etmeni öneririm.

Ahaha. Serinin uzunluğu düşünülünce çok değilmiş gibi duruyor ama "ilk x y'den sonra" kalıbına bayılıyorum.
Karamazov Kardeşler'i okurken ekşi'de denk gelmiştim ben de bu yoruma. 750 sayfalık kitap için böyle bir yorum yapılmıştı, dalga geçiliyordu muhtemelen. Ben aşağı yukarı ayda 1 kitabını bitiriyorum, bazen çok sarıyor ama baydığı zaman da cidden bayıyor. Bazı şeyler daha kısa tutulabilirmiş gibi duruyor.

Ben aşağı yukarı ayda 1 kitabını bitiriyorum, bazen çok sarıyor ama baydığı zaman da cidden bayıyor. Bazı şeyler daha kısa tutulabilirmiş gibi duruyor.
Bu fantastik dünyalarda en çok hissettiğim şey de o oluyor. Yani biraz daha kısa tutsalar bazı yerleri ne kaybederler bilmem. Betimlemesi de çokmuş bu serinin, ondan da pek hoşlandığım söylenemez.

Bu fantastik dünyalarda en çok hissettiğim şey de o oluyor. Yani biraz daha kısa tutsalar bazı yerleri ne kaybederler bilmem. Betimlemesi de çokmuş bu serinin, ondan da pek hoşlandığım söylenemez.
Bir Rus edebiyatı değil yine de. Betimlemesi hiç azalmıyor, ilk 3-4 kitapta ilk 100 sayfanın önceki kitabın özeti gibi bir şey olduğunu hatırlıyorum. Karakterlerin POVları ayrıldığında daha zevkli olabilir okuması. Ben kadınların POVlarının ancak yarısını doğru düzgün okuyorumdur muhtemelen.

Tam dediğim gibi kafasına göre kurgu yazıyor. Kitaptaki gibi yazarsa güzel falan olur mazallah. Salak herif ya.

Bu saatten sonra bu dizinin benim için hiçbir hükmü yoktur. Zaman Çarkı değil, yapımcıların ve senaristlerin kendi fantazilerini yansıtan biri dizidir benim için.
Yerin dibine batasıca SJW'ler. Sarı saçlı mavi gözlü adamı siyahi yapmışlar. Diğer oyuncu seçimlerinin berbatlığı bunun yanında hafif kalıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık