Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] Yeni İmparatorlar İddiası

Yeni İmparatorlar Kimler?

• Kullanılan toplam oy
    204
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reis bak böyle konuşmayın adam 3 milyar ödül çıkar bir de imparator çıkar, ölüm listesine alırım sizi.
Güç ödülle belirleniyor olsa Jack tek yemezdi. Değil 3, 10 milyar çıksa yine tınlamam, tavrımız net. Bu zamana kadar ölümle yaşadım, Azraille cebelleştim. Buralara ölümü yene yene geldim, kendim izin vermediğim sürece kabrinize kadar ölmeyeceğim.🥬🥖🥖🥖

Kafasız falan değilim, sen Mihawk'ın ankette olmasına nasıl laf edebiliyorsan benimde bunu yapma hakkım var. Düzgün bir fotoğrafta koyarım bana fark etmez, konu zaten geyik amaçlı açıldı.
Yahu konu açacaksan düzgün aç sana dediğim şey bu. ''Forumda izinsiz konu açılmayacak'' denildi. Bunların biri de senin bu yaptığın hareketten kaynaklı, yani ciddi bir konuyu belli noktada işinize geldiği gibi troll amacıyla bir karakter üzerinden götürmeyin, konu açmayın. Konuna bir şey demiyorum, güzel konu ama işine geldiği gibi hareket ediyorsun.

Konu troll ise herkese o tip fotolarını koy, işine geldiği gibi takıl izin alıp. Bizde ona göre yorumumuzu yapar geçeriz. Fakat ''Sen Mihawk'ın ankette olmasına laf ediyorsun benim de bunu yapma hakkım var'' diyemezsin. Sende Crocodile'ın veya başka karakterlerin ''Neden bu karakter ankette var alakasız'' dersin en fazla o da benim gibi yorum olarak yaparsın fakat konu açmak genel olarak bir foruma hitap etmek demek, bireysel birine konu üzerinden yorum yapmak değil...

1-İstediğin gibi inan ya da inanma. İmparator olmak için Yeni Dünya'da olman gerekli bu seriyi takip edip bunu algılayamıyorsan malesef seninle herhangi bir tartışma yapmak mantıksız. Çünkü bu kişilerin tanıtımı bile ''Yeni Dünyayı yönetenler'' şeklinde oluyor. Ya da ''Grandlıne'ın ikinci yarısı'' deniyor. Bu adamlar bölgeleri paylaşmışlar, kendi aralarında belli noktalarda rekabete girmişler ve belli seviyede kendilerini kanıtlamışlar. Özellikle WB'ye karşı olan durumlarıyla övülüyorlardı işlenmeden evvel...

2- Ne seviyede tayfası olduğunun hiç bir önemi yok. Önemi olan ''Mangaka'nın çizeceği konum'' yani bugün Law ve Kid'in çok mu önemli tayfa üyeleri var? Sadece Kid tarafında sayabileceğin bir Killer var o kadar. Diğer tarafta tayfası bile olmayan kişileri koymuşsun, misal Buggy koymuşsun ya da tayfasının hepsi ayrılmış ve Katakuri'ye bağlılığı olmayacağı noktada gitmişsin onu yazmışsın vb. kısaca işine geleni yazmışsın...

Adını herkese duyurmayan kimse yok bu seride. Crocodile'ı eleştiriyorsun ama adamın gazetelerde ''Kahraman'' olarak haberleri çıkmış. WB'ye meydan okumuş, Shichibukai olmuş katliam yapmış. Yani sen bu noktada ''Mihawk saygın karakter'' deyip işin içinden kolayca sıyrılmaya bakıyorsun yine. O yüzden sen bence de benimle herhangi bir mantıklı tartışma yapma, çünkü mantıklı herhangi bir yorumun olmuyor gözümde. Sadece işine geleni istediğin gibi yazıyorsun...

Diğer tarafta Mihawk-Shanks olayına girmişsin kendi kendine. Evet Yonkou olmadan önce ve seviyesi belli değil. Yonkou falan değil o zaman ve Shanks seride yakın bir zamanda Yonkou oluyor 10 yıl önce falan olmuyor. Bu noktada o zaman adı duyulan biri olsa da Yonkou seviyesi olmadı çok net benim gözümde. Öyle ki WB de aynı şeyi düşünüyor ''Merdivenleri hızlıca tırmandın'' diyor o eskileri andıktan sonra ki noktada. Neyse diyorum sen devam et.
1- Evet İmparator olmak için Yeni Dünya'da olmak gerekli bunu biliyoruz da her Yeni Dünya'da olan İmparator olmak zorunda diye bir şey yok onu diyorum bende. Bir sürü Yeni Dünya'da ikamet eden korsan var hepsini nasıl alayım ankete.

2- Law ve Kid'in İmparator olduğu kesinmiş gibi konuşuyorsun da henüz net bir şey yok. O yüzden hiçbir önemi yok diyemeyiz. Katakuri İmparator olursa hatta önemi olduğu anlaşılır çünkü güçlü isimler var Big Mom korsanları içinde. Kaptan Katakuri olmalı diyordu zaten Daifuku, bağlı olacakları tek isim o olur. Buggy'i sırf istek var diye koydum başta yoktu. İşime geldiği gibi yapmadım yani.

Sadece işime geldiği gibi yazmıyorum, seri dinamiklerine göre yorumluyorum. Mihawk gibi özenle tasarlanmış bir karakterin senin beklediğinden daha yüksek bir seviyede olması gerektiğini söylüyorum. Zoro'nun final rakibi olma ihtimali olan birinden bahsediyoruz ve sen adamı ne seviyede görüyorsun belli değil, muhtemelen komutan seviyesinde falan görüyorsundur.

Zaman atlaması öncesi Shanks kolunu kaybedeli 10 sene olmuştu. Yonko olalı ise 4 sene yani arada sadece 6 sene var ve sen bu 6 sene içinde Yonko seviyesine çıktı diyorsun. Hadi diyelim öyle olsun öncesinde ne seviyedeydi bu adam? En azından bir amiral seviyesi olmalı diye düşünüyorum. Atladığın önemli bir detay var o da Mihawk Shanks'ı ziyarete geldiğinde. Shanks dövüşmek mi istiyorsun havamda değilim demişti. Yani bunlar dövüşeli öyle çok uzun zaman geçmemiş belli ki. On senedir hiç düello yapmasalar böyle konuşur muydu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık