Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Yemek Tarifleri, Tatlı, Tuzlu Yiyecek ile İçecek Önerileri

Biberli ekmek yaptım bugün. Lezzetli ve yapımı kolay bir tarif. Çay ile güzel gider.

Hamuru için;
3 su bardağı un,
1,5 çay kaşığı tuz,
1 çay bardağı zeytin yağı,
1 çay bardağı ılık süt,
1 çay bardağı ılık su,
1 paket instant maya,
1 çay kaşığı şeker.

---

Üzerine süreceğimiz harcı için;
2 adet soğan,
Yarım çay bardağı ceviz,
Yarım çay bardağı susam,
2 yemek kaşığı pulbiber,
1,5 yemek kaşığı biber salçası,
Tuz, göz kararı atın,
Yarım çay kaşığı kimyon,
1 tatlı kaşığı kekik,
1 çay kaşığı karabiber.

İlk önce bir yoğurma kabı içerisine unu ve tuzu ekliyoruz. Ortasını çukur şeklinde bırakıyoruz. Çukura zeytinyağı, ılık süt, ılık su, instat maya ve şekeri ilave edip yoğurmaya başlıyoruz. Hamur yeterli kıvama gelince kabı streç film ile kapatıyoruz. Üzerini bez ile örtüyoruz, 1 saat boyunca öyle kalacak. Bu sürede hamurun üzerine süreceğimiz harcı hazırlıyoruz. Yukarıda yazan malzemeleri tek bir kaba sırasıyla döküyoruz. Sonra yoğuruyoruz hepsini.

Hamur 1 saat bekledikten sonra fırına koyacağız. İsterseniz hamuru fırına parça parça da koyabilirsiniz, bütün bir şekilde de. Ben parça parça ayırarak tepsiye dizdim. Size kalmış. Tepsiye hamuru koyduktan sonra üzerine hazırladığımız harcı sürüyoruz. Ardından 200 derecede 25 dakika kadar pişiriyoruz.

Afiyetle yiyebilirsiniz.

Biberli ekmek yaptım bugün. Lezzetli ve yapımı kolay bir tarif. Çay ile güzel gider.

Hamuru için;
3 su bardağı un,
1,5 çay kaşığı tuz,
1 çay bardağı ılık süt,
1 çay bardağı ılık su,
1 paket instant maya,
1 çay kaşığı şeker.

---

2 adet soğan,
Yarım çay bardağı ceviz,
Yarım çay bardağı susam,
2 yemek kaşığı pulbiber,
Tuz, göz kararı atın,
Yarım çay kaşığı kimyon,
1 tatlı kaşığı kekik,
1 çay kaşığı karabiber.

İlk önce bir yoğurma kabı içerisine unu ve tuzu ekliyoruz. Ortasını çukur şeklinde bırakıyoruz. Çukura zeytinyağı, ılık süt, ılık su, instat maya ve şekeri ilave edip yoğurmaya başlıyoruz. Hamur yeterli kıvama gelince kabı streç film ile kapatıyoruz. Üzerini bez ile örtüyoruz, 1 saat boyunca öyle kalacak. Bu sürede hamurun üzerine süreceğimiz harcı hazırlıyoruz. Yukarıda yazan malzemeleri tek bir kaba sırasıyla döküyoruz. Sonra yoğuruyoruz hepsini.

Hamur 1 saat bekledikten sonra fırına koyacağız. İsterseniz hamuru fırına parça parça da koyabilirsiniz, bütün bir şekilde de. Ben parça parça ayırarak tepsiye dizdim. Size kalmış. Tepsiye hamuru koyduktan sonra üzerine hazırladığımız harcı sürüyoruz. Ardından 200 derecede 25 dakika kadar pişiriyoruz.

Afiyetle yiyebilirsiniz.

O sütü koymayaydın işte...

Hamuru için;
3 su bardağı un,
1,5 çay kaşığı tuz,
1 çay bardağı ılık süt,
1 çay bardağı ılık su,
1 paket instant maya,
1 çay kaşığı şeker.

---

2 adet soğan,
Yarım çay bardağı ceviz,
Yarım çay bardağı susam,
2 yemek kaşığı pulbiber,
Tuz, göz kararı atın,
Yarım çay kaşığı kimyon,
1 tatlı kaşığı kekik,
1 çay kaşığı karabiber.

Afiyetle yiyebilirsiniz.

Baya güzel olmuş.Eline sağlık.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık