Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Yaşadığınız Paranormal Olaylar

Bu Konuda Düşünceleriniz Neler?

• Paranormal olaylar gerçek olabilir.

Kullanılan: 27 17.2%
  • Paranormal olaylar gerçektir.

Kullanılan: 23 14.6%
  • Hayır hiçbiri gerçek değil.

Kullanılan: 30 19.1%
  • Her şeyin bir açıklaması vardır.

Kullanılan: 38 24.2%
  • Bir şeyler olduğu kesin ama ne olduğunu bilmiyorum.

Kullanılan: 11 7.0%
  • Net bir fikrim yok.

Kullanılan: 12 7.6%
  • İlgilenmiyorum.

Kullanılan: 16 10.2%

• Kullanılan toplam oy
    157
Paranormal olarak anlatılan şeyleri ben de zihinsel oyunlar olarak görüyorum ama sence de biraz fazla emin konuşuyor musun? Yani kesinlikle cin peri diye bir şeyin var olmadığı ispatlandı da biz mi bilmiyoruz.
yani olmayan şeyi nasıl ispatlayabilirim ki, olan şeyleri insanlara doğru düzgün anlatamazken ;)
yani ejderhalarda yaşıyor olabilir dersem veya kocaayak yaşıyor dersem ve sana bunun aksini ispatla dersem ne kadar çaresiz kalırız değil mi?
paranormal olaylar dikkat ederseniz nispeten telkine ve hipnoza yatkın kişilerde cok daha fazla görülme eğiliminde.zayıf karakter demek istemiyorum ama biraz daha hayalperest kişilerde.uzak doğuda kötü ruhlar türkiyede cinler katolik dünyasında şeytanlar. hepsi aslında ortak korkudan geliyor ,insan doğada maalesef predatör sınıfında değil byolojik olarak piramidin ortalarındayız.o yüzden bilinmezden sesten ışıktan tıkırtıdan korkarız. (ilkel atalarımız korktuğu için aslında yaşadık bu kötü birşey değil) ama bir aslan korkmaz bir kedi bile karanlıktan korkmaz veya diğer avcılar.
aksi fikri olan varsa hertürlü medeni tartışmaya hazırım

Büyüye inanan bir insanım ve büyüyle paranormal olayların bağlantılı olabileceğini düşünüyorum.
@Perona gün geçtikçe ailelerimiz arasında benzerlik görüyorum :D zamanında annem elbise dolabı içinde domuz yağı bulmuştu ve araştırdığında büyülerle alakalı olduğunu öğrenmişti. Ki benim de halalarımın bu işlerle alakası var
Aynen ben de öyle :D Benim annem de evliliğinin ilk ayında domuz yağı bulmuş.Yatak odasının kapısının üstüne sürülmüş.Bulmasından 1 hafta önceye kadar babamın annesi sürekli eve gidip geliyormuş.Sonraki günler hep kavga etmişler babamla.Ne zaman ki yağ gitmiş,kavgalar da kesilmiş :D Bildiğim kadarıyla çiftleri ayırmak için yapılıyor bu büyüler :(

Olmadığı gün gibi ortada değil. Sadece olduğuna dair elde veri yok. Ama olmadığına dair veri de yok. Bu yaptığın dünyadışı yaşam formu yok demek gibi bir şey.
Olmadığına dair veri yok cümlesi mantıksız geldi. Ne demek istedin? (Görüşlerin ikisiyle de ilgim yok, sadece maddesel olmayan bir şey için, “olmadığına dair veri yok” denmesi mantığıma yatmadı. Bu mantıkla bambaşka şeyler düşünüp kendi içimizde “olabilir çünkü olmadığına dair bir veri yok” mu diyeceğiz?)

@twei tarzı sabah boşu. özlemişsinizdir

yani olmayan şeyi nasıl ispatlayabilirim ki, olan şeyleri insanlara doğru düzgün anlatamazken ;)
yani ejderhalarda yaşıyor olabilir dersem veya kocaayak yaşıyor dersem ve sana bunun aksini ispatla dersem ne kadar çaresiz kalırız değil mi?
paranormal olaylar dikkat ederseniz nispeten telkine ve hipnoza yatkın kişilerde cok daha fazla görülme eğiliminde.zayıf karakter demek istemiyorum ama biraz daha hayalperest kişilerde.uzak doğuda kötü ruhlar türkiyede cinler katolik dünyasında şeytanlar. hepsi aslında ortak korkudan geliyor ,insan doğada maalesef predatör sınıfında değil byolojik olarak piramidin ortalarındayız.o yüzden bilinmezden sesten ışıktan tıkırtıdan korkarız. (ilkel atalarımız korktuğu için aslında yaşadık bu kötü birşey değil) ama bir aslan korkmaz bir kedi bile karanlıktan korkmaz veya diğer avcılar.
aksi fikri olan varsa hertürlü medeni tartışmaya hazırım
Bildiğim kadarıyla ejderhalar ve kocaayak somut ve fiziksel varlıklar. Cinler periler ise soyut ve metafiziksel varlıklar.
Somut bir şeyin var olup olmadığı hakkında konuşabiliriz ancak soyut varlıklar bizim pozitif bilimle varlığı ya da yokluğu hakkında bir açıklama getiremeyeceğimiz şeyler. Bu yüzden var ya da yok demek mümkün değil. İnanırsınız ya da inanmazsınız.

Olmadığı gün gibi ortada değil. Sadece olduğuna dair elde veri yok. Ama olmadığına dair veri de yok. Bu yaptığın dünyadışı yaşam formu yok demek gibi bir şey.
Dediğimin dünya dışı yaşam formu yok iddiası ile hiç bir alakası yok. Çünkü dünyada bir yaşam olması dünya dışında da olabileceğinin en büyük kanıtıdır. Ancak cinler, periler, kurtadamlar ve büyüler için buna benzer hiç bir delil yoktur.

Olmadığına dair veri yok cümlesi mantıksız geldi. Ne demek istedin? (Görüşlerin ikisiyle de ilgim yok, sadece maddesel olmayan bir şey için, “olmadığına dair veri yok” denmesi mantığıma yatmadı. Bu mantıkla bambaşka şeyler düşünüp kendi içimizde “olabilir çünkü olmadığına dair bir veri yok” mu diyeceğiz?)

olmadığna dair veri yok olmadığını ispatla gibi yaklaşımlardan ziyade bunlar nedne oluyoru anlatmaya çalışıyoruz ki anlayabilin.yoksa evrenin tamamını tarayıp aha bakın yokmuş gibi bir yaklaşımımız hiç yok.
dikkat edersen bu olaylar neden oluyor diyoruz bu olayların içeriğinde neler var diyoruz psikolojik ve evrimsel altyapısı nedir diyoruz.sosyolojik olarak toplumlar arası değişimlerden bahsediyoruz.

nasıl yok aksini ispatlayın ozaman gibi bir tavır cok bilimsel değil maalesef ve cevap vermeye değer mi düşünmem lazım

olmadığna dair veri yok olmadığını ispatla gibi yaklaşımlardan ziyade bunlar nedne oluyoru anlatmaya çalışıyoruz ki anlayabilin.yoksa evrenin tamamını tarayıp aha bakın yokmuş gibi bir yaklaşımımız hiç yok.
dikkat edersen bu olaylar neden oluyor diyoruz bu olayların içeriğinde neler var diyoruz psikolojik ve evrimsel altyapısı nedir diyoruz.sosyolojik olarak toplumlar arası değişimlerden bahsediyoruz.

nasıl yok aksini ispatlayın ozaman gibi bir tavır cok bilimsel değil maalesef ve cevap vermeye değer mi düşünmem lazım
Ben de olaya daha felsefik yaklaşıyorum. Bambaşka sorular üzerinden gidiyorum, o yüzden anlamakta güçlük çekmiştim. Herkesin mantığı bir değil sonuçta.

Aynen ben de öyle :D Benim annem de evliliğinin ilk ayında domuz yağı bulmuş.Yatak odasının kapısının üstüne sürülmüş.Bulmasından 1 hafta önceye kadar babamın annesi sürekli eve gidip geliyormuş.Sonraki günler hep kavga etmişler babamla.Ne zaman ki yağ gitmiş,kavgalar da kesilmiş :D Bildiğim kadarıyla çiftleri ayırmak için yapılıyor bu büyüler :(
Başarılı oldular :(

Bildiğim kadarıyla ejderhalar ve kocaayak somut ve fiziksel varlıklar. Cinler periler ise soyut ve metafiziksel varlıklar.
Somut bir şeyin var olup olmadığı hakkında konuşabiliriz ancak soyut varlıklar bizim pozitif bilimle varlığı ya da yokluğu hakkında bir açıklama getiremeyeceğimiz şeyler. Bu yüzden var ya da yok demek mümkün değil. İnanırsınız ya da inanmazsınız.
burda somut veya soyut olaylar arasındaki farktan ziyade insanların uydurduğu masalsı karakterlere vurgu yapmak istedim.bir müslüman için tabiki cin vardır çümkü kur'anda açıkca yazmaktadır.ve her inanç gibi dogmatiktir aksini iddia edemeyiz. dediğin gbii inançtır inanırsın veya inanmazsın
ama cin peri gören duyan bilen varsa tanıdığı hacı hoca vs bana göndertebilir beni korkutabilir ozaman tüm cinler bu yazdığımı okuyup bunu bir meydan okuma olarak değerlendirebilir ve krallarının kralı gelip bana zarar verebilir.bend eilerleyen günlerde editler haklısınız derim.
ama maalesef olmayacak

Pozitif bilimle ölçülemeyecek bir şey olduğunu söylemeye çalışıyorum.
Mesela sen bulunduğun yerde etrafına bakarak orada bir fil olup olmadığını anlayabilirsin. Ama aynı yöntemle yanında hayalet var mı yok mu anlayamazsın. Çünkü kullandığın araç (gözlerin) sadece maddesel varklıları görmeye programlıdır. O gözlerle maddesel olmayan bir şeyin varlığı ya da yokluğuna dair bir gözlem yapamazsın. Anlatabildim mi?
(Bu arada ben de benzer durumdayım. Buradaki hikayelerin paranormal olduğunu düşünmüyorum. Ama arkadaş fazla kesin konuştu. Bu yüzden öyle yazdım.)

Dediğimin dünya dışı yaşam formu yok iddiası ile hiç bir alakası yok. Çünkü dünyada bir yaşam olması dünya dışında da olabileceğinin en büyük kanıtıdır. Ancak cinler, periler, kurtadamlar ve büyüler için buna benzer hiç bir delil yoktur.
Pozitif bilim böyle peşin hükümlü bir yaklaşım kullanmıyor yalnız. Elde somut delil var mı?
Yok. Bu kadar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık