Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yapımlarda Suç Unsurları

Yapımlarda Suç Unsurlarına Yer Verilmeli midir?

• Evet.

Kullanılan: 33 63.5%
  • Hayır.

Kullanılan: 19 36.5%

• Kullanılan toplam oy
    52
Valla daha tuhafi var onu biliyorum. Adam ip aliyor intihar etmek icin sonra intihar ederken ip kopuyor sonrada ip sirketini dava edip niye koptu diye yuklu bir tazminat aliyor :hhh: . Senin sorun ise Tc kanununda tam bilmesemde suçtu veya baska bir ulkede olabilir :at:
Türkiye'de suç değil, yaptığın yere göre değişiyor. Yani evde kendi halinde denersen, sorun yok. Ancak işlek bir caddede ya da boğaz köprüsünde falan denersen kamu davası açılıyor.

Bu konu bir zamanlar kafama çok takılmıştı "intihar eden, ama ölmeyen birisi cinayete teşebbüsten yargılanabilir mi?" diye.
İntihar eden için değil de alıntıladığın mesajda arkadaşın dediği konuda parayı vereni psikiyatriye ötekini hapishaneye yollarlar ama parayı veren kişide yargılanma durumu var. Senin dediğine gelecek olursak yargılanmıyor bazı spesifik durumlar haricinde fakat acil servise intihar vakası olduğu an polisler geliyor ifade almaya ailene haber gönderiliyor ve psikiyatriye de sevk ediliyorsun. Tabi yargılanmalı mı? şeklinde bir soruysa bu dediğin ilginç bir şey olurdu açıkçası fakat yargı makamına ekstra mesai yükü bunlar hep ?

İntihar eden için değil de alıntıladığın mesajda arkadaşın dediği konuda parayı vereni psikiyatriye ötekini hapishaneye yollarlar ama parayı veren kişide yargılanma durumu var. Senin dediğine gelecek olursak yargılanmıyor bazı spesifik durumlar haricinde fakat acil servise intihar vakası olduğu an polisler geliyor ifade almaya ailene haber gönderiliyor ve psikiyatriye de sevk ediliyorsun.
Bunları biliyorum, bir zamanlar kafama takılmıştı yazdım o yüzden.

• Like
Tepkiler: KFC
Valla daha tuhafi var onu biliyorum. Adam ip aliyor intihar etmek icin sonra intihar ederken ip kopuyor sonrada ip sirketini dava edip niye koptu diye yuklu bir tazminat aliyor :hhh: . Senin sorun ise Tc kanununda tam bilmesemde suçtu veya baska bir ulkede olabilir :at:
@KFC bu adama ne diyeceksin peki :). Adam iyi para aliyor bide davadan :fool:. Mevzu amerikada oluyor bide.

Biraz araştırma yapacağım bu konuda. Ama çocuk psikolojisiyle ilgili aldığım bir derste hocam şöyle bir şey demişti: "Bir kişinin anatomik olarak ergenliğe girmesi psikolojik olarak onun psikolojik açıdan da hazır olduğu anlamına gelmez. Çünkü psikolojik olarak hâlâ bir çocuktur."

Benim görüşlerim de buna benzer.
Ben de bunu neye göre belirlediklerine bir bakmak istedim araştırıcam. Ama demek istediğim şu. Aklı melekeler olayı zaten tamamen büyüme ile alakalı bir durum aslında buradaki aklı melekeler ile kastedilen yapısal bir eksiklik değil tamamen psikolojik anlamda ama bu yönüyle bakarsak çocukların zaten bir çok yönden bu şekilde kısıtlanması gerekir. Bu bir çocuğun eş cinsel olup olmadığına karar vermesi aşamasında da böyle sadece cinsel ilişki açısından olmamalı. Hatta buradaki dizi örneğindeki gibi çocukların ve ailesinin rızası var demeyle de bu bakış açısına göre yasal bir meşruluk kazanmamalıdır. Birincisi zaten çocuklar bu gibi şeylerin tam olarak sonucunu anlayamacak aklı melekelere sahipken ailesinin de pekâlâ çocuğun yararı acisindsn bu şekilde rıza verdiğine emin olamayiz sonuçta nasıl aileler olduğu da ortada.

Hele bu konuda odağı draq Queen adıyla anılan hem çocuğun kendisinin hem de ailesinin izni olduğu ve propagandaları yüzü olmuş küçük çocuğa çekmek zorunda hissederim.

Hele rıza yaşının zamanla aşağı çekilmesi de bunda bir soru işareti doğuruyor. Neye göre çekildi peki? Çekilmeden önce neye göre genelde 16-18 belirlenmişti de şimdi 14'e daha da aşağıya kadar çekebiliyorlar? Her çocuğun bu olgunluğa erişmesi bir midir? Nasıl böyle bir genelleme yapılabiliyor? Bunu bazıları zaten reddediyor. Ancak o şekilde bazı şeyleri mesruulastirabilecekleri için. Bu da zaten yeri gelince bilimi arkasına alan lobilerin yeri geldi mi hiçbir şeyi takmadıklarının en açık göstergesi. Hele de bunu çağdaşlık ile örtüştürüyorlar la..:(

@KFC bu adama ne diyeceksin peki :). Adam iyi para aliyor bide davadan :fool:. Mevzu amerikada oluyor bide.
Tazminat alması gayet normal. Hayatını kurtaran insanlara dava açıp kazananlar var. Kimisi bu sebepten psikolojik/fizyolojik hasar aldığı için vs ya da intiharı engellendiği için. Bu tip emsal davalar var. Ben dava dosyası okumayı severim. Bir yandan işiminde bir parçası denilebilir. Hepsinin sonucu tazminata bağlanmıyor tabi. Olay ABD'de yaşanınca ne değişiyor tam olarak? .

Son düzenleme:
Degisik davalarin oldugun tek ulke ama olayi normal bulman ayri bir durum. Ayni sekil kediyi mikro dalgaya atan kadinda normal veya elini kizgin tavaya basanda... cok yorum yapamiyorum suan :sapkali:
Konu adamın intiharı değil aldığı malzemenin vermesi gereken randımanı vermemesi bu yüzden ayıplı mal olması ve kullanıcıya mağduriyet yaşatmış olması hattaüzerine intihar eden kişide zarar oluştuysa psikolojik veya fiziksel of var ya tadından yenmez. Doğru dilekçe, sağlık raporları, aynı malın veya aynı malın aynı serisinden başka bir malın bilirkişi tarafından test edilip onaylamasıyla, varsa mal hakkında diğer şikayetlerin de örnek gösterilmesi ile (bilirkişi intihar etmeyecek bu arada :D) çok rahat karara bağlanır. Kolay dava. Para gelirse güzel ama üzüci olay.

Ayrıca bir şeyin doğuştan öyle olması onu hastalık kategorisinden çıkarıp çıkaramayacağımızı sadece cinsel eğilimimizi belirlemesi anlamında mı kendini gösteriyor? Mesela doğuştan şeker hastalığıyla doğan bir bireyin aslında hastalığı olmadığı doğuştan böyle olduğu nasıl söylenemiyorsa ve bunu söylerken akılda nasıl sağlıklı bir insan figürü var ve ona göre yorum yapılıyorsa bu durum aynı şekilde eş cinsellik için de neden değerlendirilmesin. Bunun şeker hastalığındaki gibi hayatı fiziksel olarak zorlaştıran yanları olmamasına göre mi neye göre tam olarak bu ayrım yapılıyor tabi bilmiyorum. Varsa bu gibi şeyler ışık tutan bir şeyler paylaşmanız pek memnun eder açıkcası.

Son düzenleme:
Konu adamın intiharı değil aldığı malzemenin vermesi gereken randımanı vermemesi bu yüzden ayıplı mal olması ve kullanıcıya mağduriyet yaşatmış olması hattaüzerine intihar eden kişide zarar oluştuysa psikolojik veya fiziksel of var ya tadından yenmez. Doğru dilekçe, sağlık raporları, aynı malın veya aynı malın aynı serisinden başka bir malın bilirkişi tarafından test edilip onaylamasıyla, varsa mal hakkında diğer şikayetlerin de örnek gösterilmesi ile (bilirkişi intihar etmeyecek bu arada :D) çok rahat karara bağlanır. Kolay dava. Para gelirse güzel ama üzüci olay.
Bilirkisiye acimazdim :fool: , işi ne. Dava seklini demiyorum olayin vuku sebebini diyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık