Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yapımlarda Suç Unsurları

Yapımlarda Suç Unsurlarına Yer Verilmeli midir?

• Evet.

Kullanılan: 33 63.5%
  • Hayır.

Kullanılan: 19 36.5%

• Kullanılan toplam oy
    52
Hem erkeğe hem kadına da ilgi duymasının ben temelinde yine genetik doğal olduğunu düşünmüyorum ki galiba okuduğum ya da izlediğim bir yayında beyin yapılarının ve tepkilerinin heteroseksüel bireylerden çok da farklı olmadığı gözlemlenmiş. Doğal olarak bu bir seçim, tercih oluyor. Ya da farklı etkiler vardır kişiye göre değişir.

Epey doğal aslında

Öncelikle bu söylediklerini nelere dayanarak söylediğini öğrenebilir miyim?
Naziler veya tedavi ettiğini söyleyen bazı papazlar, klinikler gibi elektrik vererek, testosteron yükleyerek (genelde ölümle sonuçlanıyormuş bu) , lgbti+ olan kişileri karşı cinsel kimlikten esirlerle birlikte olmaya zorlayarak veya sürekli fiziksel ve psikolojik şiddete maruz bırakarak, işkence edip bir yandan telkin ederek tedavi(!) edelim mi? Ya da hepsini toplayıp helak edelim mi istersin?
Nazi donemini kasdediyorsan orneklerin cok eksik. Yaklasma bile yaklasamiyorsun :). Tavsiyem yasadigin taplumdaki tedavi yontemine bakman. Onun harici hastaliktir. Sonunda herturlu ayni yere cikar kişilik yonelimleri. Eger hastalik diyemiyorsan yukardaki hic bir olayada hastalik diyemezsin. Tavsiyem once dusun sonra yaz. Ben sana burda cok ornek veririm ama cogunu siteye yazmak sorun :).

Bir çocuğa tecavüz/taciz ettikten ya da etmeye yeltendikten sonra yakalanan insanlarla ilgili bir şeylerin yapıldığını biliyorum ama bu tedavi süreçlerinde daha önce bir suç işlemeden kendi kendine tedavi başvuran yok diye biliyordum.

Bu adam mesela çok yardım istemiş bunun önüne geçmek için. 12 yaşında fark etmiş çocuklardan hoşlandığını. Yani bunun gibi birçok örnek bulabilirim sana. Her insan korkak değildir, bazıları ne olduğunun farkındadır ve bununla mücadele eder.

Lgbt'nin ona baktığını düşünmüyorum. Açılımı ise ; lezbiyen, gay, bisexual ve transgender değil mi zaten?
Yani hastalığın nasıl değerlendirildiği de önemli. Eğer heteroseksüel bireyleri doğal olan, olması gereken olarak görüp genetik anlamda onları esas alırsak ve eşcinsel bireylerin de bu anlamda farklı oldukları genetik olarak belirleniyorsa bunu hastalık olarak belirleyip belirlemek uzmanlara düşer ama bütün lgbt vakaları için doğuştan böyleler genetik olarak böyleler denilemez. Hele biseksüeller için bence hiç denilemez. Ki dediğim gibi izlediğim yayında bu tarz bir bilgi olduğu için ve eşcinsellik ile biseksüelliği ayırdıkları için biseksüelliğin tercihen olduğunu düşünüyorum. Tercihen böyle davranış göstermeleri bir hastalık olarak adlandırılabilir mi o da uzmanlara kalmış ama bütün vakalar tercihen ya da genetik olarak ikiye ayrılacak şekilde basit olmadığı için bu bu kadar da basit bir mesele değil.

Ama LGBT'nin doğuştancı genetikci bakış açısından bakılıp meşrulaştırılması ile aynısının pedofili bireyler açısından yapılmasının hiçbir farkı yok. İş bu raddeye gelince karşılıklı rıza aranıyor. Ama çocuklar karşılıklı rıza ile de bu tarz ilişkilere sokulabiliyor demek ki meşrulaştırma aracı olarak tek başına bu da yetmiyor.

Bu arada LGBT lobileri olaya nasıl bakıyor bilmem ama artık hak arayışında değil daha çok taraftar arayışındalar. Buradaki taraftar arayışı da kendilerinin anlaşılması anlamında taraftar değil tamamen kendileri gibi bireyler oluşturma anlamında taraftar bulma cabasinda olduklarını düşünüyorum. Bunun için de her türlü istismarı özellikle de çocuk istismarı yaptıkları düşüncesindeyim.

Ama LGBT'ye doğuştancı genetikci bakış açısından bakıp meşrulaştırmak ile aynısı pedofili bireyler açısından yapmanın hiçbir farkı yok. İş bu raddeye gelince karşılıklı rıza aranıyor. Ama çocuklara karşılıklı rıza ile de bu tarz ilişkilere sokulabiliyor demek ki meşrulaştırma aracı olarak tek başına bu da yetmiyor.
Yoo yetiyor aslında. Çocuklardan rıza alamazsın. Akli melekeleri rıza verebilmek için yeterli değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık