Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yapımlarda Suç Unsurları

Yapımlarda Suç Unsurlarına Yer Verilmeli midir?

• Evet.

Kullanılan: 33 63.5%
  • Hayır.

Kullanılan: 19 36.5%

• Kullanılan toplam oy
    52
Yoo yetiyor aslında. Çocuklardan rıza alamazsın. Akli melekeleri rıza verebilmek için yeterli değil.
Bazı durumlarda yeterli görülürken bu gibi durumlara yeterli görülmemesi de ayrı bir çelişki. Buna ben de katılıyorum evet bence de yeterli değil ama lgbt lobilerinin bu kafada olmadığı çok açık. Bu arada kişinin yetişkin olması da aklı melekelerinin yeterli olup olmadığını göstermez. Sen hangi bakış açısıyla çocuklarda bu akli melekeler yok diyorsun?

Yani hastalığın nasıl değerlendirildiği de önemli. Eğer heteroseksüel bireyleri doğal olan, olması gereken olarak görüp genetik anlamda onları esas alırsak ve eşcinsel bireylerin de bu anlamda farklı oldukları genetik olarak belirleniyorsa bunu hastalık olarak belirleyip belirlemek uzmanlara düşer ama bütün lgbt vakaları için doğuştan böyleler genetik olarak böyleler denilemez. Hele biseksüeller için bence hiç denilemez. Ki dediğim gibi izlediğim yayında bu tarz bir bilgi olduğu için ve eşcinsellik ile biseksüelliği ayırdıkları için biseksüelliğin tercihen olduğunu düşünüyorum. Tercihen böyle davranış göstermeleri bir hastalık olarak adlandırılabilir mi o da uzmanlara kalmış ama bütün vakalar tercihen ya da genetik olarak ikiye ayrılacak şekilde basit olmadığı için bu bu kadar da basit bir mesele değil.

Ama LGBT'nin doğuştancı genetikci bakış açısından bakılıp meşrulaştırılması ile aynısının pedofili bireyler açısından yapılmasının hiçbir farkı yok. İş bu raddeye gelince karşılıklı rıza aranıyor. Ama çocuklar karşılıklı rıza ile de bu tarz ilişkilere sokulabiliyor demek ki meşrulaştırma aracı olarak tek başına bu da yetmiyor.

Bu arada LGBT lobileri olaya nasıl bakıyor bilmem ama artık hak arayışında değil daha çok taraftar arayışındalar. Buradaki taraftar arayışı da kendilerinin anlaşılması anlamında taraftar değil tamamen kendileri gibi bireyler oluşturma anlamında taraftar bulma cabasinda olduklarını düşünüyorum. Bunun için de her türlü istismarı özellikle de çocuk istismarı yaptıkları düşüncesindeyim.
Mevzu rizaya gelirse kendi kiralik katilini tutup kendini oldurten kisiyede ve bunu yapanada suclu diyemezsin. Bunla ilgili ornek bile var. Isim aklima gelmiyor ama adam kendini oldurecek birini buluyor ki bu kisi ayni zamanda yamyam oluyor kendileri. Elamani once seyini kesip pisirerek basliyor isine :). Sonucta buda rizaya dayali tercih meselesi :hhh:

Neyseki senin dediginede dikkat edilmiyor :). Bilimsel camia derken dar alanda sıkışmış kalmislara takilma :). Ayni grup bugun A yanlis B dogru derken, yarin A dogru B yanlis der. Kendi ulkesinde bile vukaatlariyla sabikali bir kurama bu kadar takilma :). Ornek et lobisi kararlari :).
İşine geldiği zaman bazıları bilim tarafından kanıtlamış şeylere cevap olarak bilimin yenilenebilme ve güncellenebilme ihtimaline sahip bir şey olması dogmatik olmamasını örnek veriyor. Fakat bu mevzu bu cümleyi kuranların zannettiği gibi bilimin güvenilmez olduğu anlamına gelmiyor ya neyse hiç girmeyeyim bu anlatması uzun bir konu olur. Ama diyeceğim budur.

Bazı durumlarda yeterli görülürken bu gibi durumlara yeterli görülmemesi de ayrı bir çelişki. Buna ben de katılıyorum evet bence de yeterli değil ama lgbt lobilerinin bu kafada olmadığı çok açık. Bu arada kişinin yetişkin olması da aklı melekelerinin yeterli olup olmadığını göstermez. Sen hangi bakış açısıyla çocuklarda bu akli melekeler yok diyorsun?
Age of consent yani rıza yaşı. Çocuklar psikolojik olarak bunun sonuçlarını yeterince iyi kavrayamazlar.

Nazi donemini kasdediyorsan orneklerin cok eksik. Yaklasma bile yaklasamiyorsun :). Tavsiyem yasadigin taplumdaki tedavi yontemine bakman. Onun harici hastaliktir. Sonunda herturlu ayni yere cikar kişilik yonelimleri. Eger hastalik diyemiyorsan yukardaki hic bir olayada hastalik diyemezsin. Tavsiyem once dusun sonra yaz. Ben sana burda cok ornek veririm ama cogunu siteye yazmak sorun :).
Kast etmiyorum birebir bahsediyorum yazmışım yukarıda nazi diye :D . İnşallah sana da bulaşmaz ne diyim hocam. Ayrıca Dm atabilirsin çekinmene gerek yok. Merak ediyorum örneklerini mutlaka bekliyorum mesajını.

Mevzu rizaya gelirse kendi kiralik katilini tutup kendini oldurten kisiyede ve bunu yapanada suclu diyemezsin. Bunla ilgili ornek bile var. Isim aklima gelmiyor ama adam kendini oldurecek birini buluyor ki bu kisi ayni zamanda yamyam oluyor kendileri. Elamani once seyini kesip pisirerek basliyor isine :). Sonucta buda rizaya dayali tercih meselesi :hhh:
Bu konu bir zamanlar kafama çok takılmıştı "intihar eden, ama ölmeyen birisi cinayete teşebbüsten yargılanabilir mi?" diye.

• Like
Tepkiler: KFC
Bu konu bir zamanlar kafama çok takılmıştı "intihar eden, ama ölmeyen birisi cinayete teşebbüsten yargılanabilir mi?" diye.
Valla daha tuhafi var onu biliyorum. Adam ip aliyor intihar etmek icin sonra intihar ederken ip kopuyor sonrada ip sirketini dava edip niye koptu diye yuklu bir tazminat aliyor :hhh: . Senin sorun ise Tc kanununda tam bilmesemde suçtu veya baska bir ulkede olabilir :at:

Pek tatmin edici bir cevap değil.
Biraz araştırma yapacağım bu konuda. Ama çocuk psikolojisiyle ilgili aldığım bir derste hocam şöyle bir şey demişti: "Bir kişinin anatomik olarak ergenliğe girmesi psikolojik olarak onun psikolojik açıdan da hazır olduğu anlamına gelmez. Çünkü psikolojik olarak hâlâ bir çocuktur."

Benim görüşlerim de buna benzer.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık