Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yamato'nun Seviyesi

Yamato'nun Seviyesi Sizce Nedir?

• Kullanılan toplam oy
    387
Jozu, Mf Ace'ten güçlüydü bana kalırsa. Ek olarak Jozu en güçlü Yk2'dir. Herif tam bir azmandı ve Oda bu adamı da hakkıyla işleyemedi.
Bana biraz mangadaki pozisyonlarından dolayı ace daha yukarda görünmüştü. Tabi bu tamamen kafadan attığım bişey ama mangaka luffy’nin kardeşini direk sağ kol yapmak istememiş de onun için 2 numara yapmış diye düşünüyorum. 3 numara olması için ise bi sebep yok.

Bir de her tayfanın ilk 3 komutanında bi benzerlik vardı. Tatlı komutanlarda tatlı güçleri var. Yıkımcılar zoan.

Wb’ninkiler ise her meyve türünde özel bi meyveye sahip gibiydi. Sağ kolu mistik zoan anka kuşu. Ace mangada defalarca övülen logia ateş. Jozu ise yine özel denebilecek paramecia elmas meyvesi. Her türden bi özel meyve var.

Meyvelerin nadirlik sırası mistik zoan>logia>paramecia şeklinde gittiğinden de ace daha üsttedir derim. Tabi mangaka o komutanların güçlerini benim tahmin ettiğim gibi düşündüyse.

Bir de şuana kadar yc3’leri hep tank gördük. Cracker kendisi pek hasar yemese de hep zırhla gezen, gerçek yüzü görülmeyen biriydi. Jack’in birgün içersinde saldırmadığı azman kalmadı. Jozu da bunlara benzer bi tip.
______

Dediğim gibi benimki de tahmin sadece. Jozu:yc2 diyenlere aksini gösterecek bişey yok.

Ace o kadar çok övüldü ki jozunun da arkasında olması bana hikaye için de gereksiz geliyor. Sonradan gelme çocuğun direk wb’nin en güçlü adamı olması kötü dururdu. Ama luffy’nin abisini ve Roger’ın oğlunu yc3 yapacak kadar da geriye atmanın anlamı yok.

Öyle bir olay yok. Yıllarca birbirleriyleu konuşmamışlar sadece küstükleri için.
Bu adamlar 20 yıl boyunca inat edip küseceklerine kendilerini güçlendirmek için çalışsaydılar çok üst seviyelere gelirlerdi.
Yıllar Neko'ya yaradı da İnu'ya mı yaramadı ne oldu yani sonrasında ? Neko'nun İnu'dan güçlü olduğuna dair tek bir manga paneli bile yok.Bu adamlar dediğin karakterlerden olan İnu zaten "Kinemon'a biz 20 yılda çok güçlendik diyor" Kinemon 20 yıl geleceğe gitmeseydi bunların açık ara en güçlüsü olacaktı.Hem Neko hem İnu zaten güçleneceği kadar güçlenmiş.

1. teach ace'i yenebiliyor.
teach>=ace

2. ace akainu'dan tek yiyor.
akainu>ace

3. ace yamato ile berabere kalıyor (yamatonun kelepçeler kairoseki mi yoksa sadece patlıyor muydu hatırlamıyorum)
ace~=yamato

4. luffy ace'i bir kere bile yenemedim diyor.
ace>luffy

4. ace jinbei ile berabere kalıyor
ace~= jinbei ---> akainu,teach => ace,jinbei,yamato => luffy

5. wb kaidoya dalayım diyen ace'i durduruyor, oden bile kaido'yu yenemediyse sen hiç yenemezsin diyor.
oden>ace ---> akainu,teach,oden => ace,jinbei,yamato

6. oden'in kaido'dan tek yiyor
kaido>oden ---> kaido,akainu,teach > oden => ace,jinbei,yamato

7. luffy kaido'dan tek yiyor, luffy katakuri ile denk güçte, dolayısıyla diğer sağ kollar ile de aşağı yukarı denk güçte, kaido ise elbet sağ kolu king'den güçlüdür. bigmom ise kaido ile denk görülüyor. jinbei hasırşapkaları kurtarmak için geride kalıp bigmom ile savaşıyor ve çiziksiz dönüyor. jinbei akainu'yu ise mf'de durduramamıştı. buradan akainu>bigmom bile çıkabilir ama şimdilik es geçiyorum. rayleigh sabody'de kizaru'yu tutup, dövüşten çiziksiz ayrılmıştı. kizaru'nun ray ile denk olduğunu çıkarabiliriz. rayleigh'i de oden ile denk yada üstte görüyorum ama buna bir örnek aklıma gelmiyor, sadece wb ile roger denk ve ikinci adamları da denk olmalılar diyebilirim. aynı şekilde rayleigh'in yonkoulardan (wb) da güçsüz olması gerekiyor.

akainu,bigmom,kaido,teach > rayleigh, kizaru, oden => ace,jinbei,yamato > luffy, katakuri, marco, king, beckman

8. yamato kaido ile kapışıyor ve tek yemiyor. üstüne ciddi hasar bile almamış.

şimdi yukardaki gerçekse yamato,ace,jinbei>oden,luffy demektir. ama oden ace'ten güçlüydü hani o nolcak.
ace yamato ile berabere kalmıştı o nolcak, luffy ve zoro kaido'ya dalarken görünüşte onlardan güçlü olan jinbei niye uçan altılı ile uğraşıyor. daha önce bigmom'ı durdurmuş üstelik. yamato bu kadar güçlü ise kaido'yu yenmek için neden luffy'e ihtiyacı olsun. yonkoular bu kadar basit düşecektiyse, denizciler şimdiye kadar ne halt yiyordu. ellerinde jinbeiden daha güçlülerde dahil 7 shibukai + garp + 3-4 amiral vardı. jinbei bu kadar güçlüyse, diğer shibukaileri yeni yetme haşırsapkalılara nasıl yendirdin.

akainu,bigmom,kaido,teach > rayleigh, kizaru => ace,jinbei,yamato >oden, luffy, katakuri, marco, king, beckman

sonuç oda güç dengesi falan umursamıyor, canı istediğini, canı istediği zaman güçlü, canı istediği zaman güçsüz yapıyor.
Ben bu konuda bu kadar saçma bir yorum daha görmedim.

Gözlem konusunda zayıfsa Kata ve Shiryu çok zor rakipler. Beckman konusunda beklenti yüksek zaten ne kadar güçlüymüş göreceğiz.
Geleceği gören Luffy'nin kurtulamadığı balyozla kendininkini çarpıştırıyor kız. Daha ne yapsın? Kaido'dan daha hızlı olup hepsini refleksif olarak karşıladığını düşünmüyorum.

Geleceği gören Luffy'nin kurtulamadığı balyozla kendininkini çarpıştırıyor kız. Daha ne yapsın? Kaido'dan daha hızlı olup hepsini refleksif olarak karşıladığını düşünmüyorum.
Luffy sıyrılmaya çalışıyordu, Yamato dümdüz savaşıyor. Sıyrılmak ve karşılamak farklı şeyler. Gözlem konusunda iyi değilse görünmez olan Shiryu net avantajlıdır demektir. Katakuri de saldırıları önceden gördüğü için sıyrılıp karşılık verebilir. Görmeden net olarak konuşamayız ancak bu adamlar basit kişiler değil, her sağ kolun belli başlı avantajları var.

Anaaaa hiç bu açıdan düşünmemiştim bak.
Kaidou yamato ile kapışırken. Akainu aceye tek atıyor bak sen

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık