Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Yamato

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 156 78.0%
  • Sevmem

Kullanılan: 44 22.0%

• Kullanılan toplam oy
    200
Argümentlerin saçma. Tayfadaki tüm üyeler kişiler için de Yamato'ya saydığın kusurları rahat bulabilirsin. Tayfa üyeleri için kafanızdan belli standartlar sallıyorsunuz, sonra herkesin o standartlar için de olmasını bekliyorsunuz. Senin standartlarına göre Franky tayfaya gelmemeliydi. Enies lobby de Yamato'nun Wano'daki katkısı kadar katkısı olmuş mudur? Yada Brook thriller bark ciddi anlamda pek bir katkısı olmadı. Bahsettiğin hedeften örnek, Nami hedefini çok gerçekleştiriyor... filler bölümler hariç haritayla işi olduğunu görmedim. Sanji, Allblue lafını son duyduğum 20 sene olmuştur. Usopp çok cesur... Franky hayali var mıydı? vb. Tayfada hayali için uğraşan sadece Luffy ve Zoro var herhalde.
Ayrıca herkesin kafasından uydurduğu tayfaya gelmek için gerekli olduğu standartlar Yamato için söyleyemeyiz. Çünkü Oda diğer karakterler aksine Yamato'ya kendi ağzından tayfaya katılacam dedirtiyordu.
Ama 100 bölüm tayfaya gelecem diyen karakter bir anda offscreen kararını değiştiriyor...
İşte beni sinir eden yerde burası. Yamato'nun gelmeme bahanesi neydi? Aramaki'nin saldırması.1059 bölümde isteyen bakabilir. Ama ilk koyduğum resimde gördüğünüz gibi 1056 bölüm de bile hala tayfaya katılacam diyor. Aramaki 1054 de saldırmıştı. Yani aramaki saldırısından sonra hala katılacam diyor... Ya Yamato da alzheimer var ya da Oda son anda fikrini değiştirdi.
Saçma olan bir şey yok. Franky'nin tanıtımı gayet iyiydi ve tayfa için gerekli elemanlardan biriydi. Brook müzisyen olarak isteniyordu. Bu adamlar zaten aranıyordu yani. Tayfadakilerin katılma şekli bana göre iyi. Herhangi bir şey ''ben Oden olacağım'' dan iyidir. Bu kadar dandik bir hayal yok.

Tayfadakilerin kendi hayalleri var ancak hepsinin ilk hedefi Luffy'yi korsanlar kralı yapmak. Tabi buna rağmen iyi işlenmediği konusunda haklısın. Arada bir kendi hayallerini konuşsalar, Nami harita çizse vs güzel olabilirdi. Bu konu Oda'ya eksi yazar.

Oda'nın bir anda karar değiştirdiğini sanmıyorum. Arc'taki işlenişe göre zaten katılması aklıma yatmıyordu. Son ana kadar saklayacak sevenlerini hayal kırıklığına uğrattı. Yapacak bir şey yok. :bilmem:

Sanci ömrü boyunca Yamato'yu geçemeyecek. Zoro ise en fazla denk gider. Şöyle geçecekler, böyle geçecekler hayalini bırakalım.

Yeni nesil arasında Luffy ayrı bir kulvar, sonrasında Sabo, Zoro, Kid, Law ve Yamato gibi isimler gerecek, sonrasında da Sanci. İsteyen istediği gibi sıralasın, istediğin kadar fark koysun aralarına, ama kulvarlar bunlar olacak.

Yamato'yu Zoro ve Sanji ile yan yana yazmak bile hakaret reis. Robin Wano'da bu konuda gerekli cevabı verdi.

Bence Wano sınırları açılır da Pluton ortaya çıkarsa ancak o zaman Yamato'yu yola çıkarken görürüz. Bu da Elbaf'ta olmaz herhalde.
Zoro'yu, Sanji'nin yanına yazmak da Sanji'ye hakaret ama onu kabulleniyoruz. Ayrıca nefret uyandıracak biri değil Yamato. Oden'im demesi dışında savaş içinde çok doğru yerlerde doğru adımlar attı. Çok abarttınız bu durumu. Sanji'nin kadınlara yavşaması, Zoro'nun yön bulamaması, Luffy'nin gereğinden fazla aptallıklar yapması kabul edilebilir ama Yamato'nun ben Oden'im demesi mi sıkıntı oldu?

Her anlamda çok iyi bir karakter tek sıkıntısı bir adada kapalı kaldığı ve hiç arkadaşı olmadığı için kendisini Oden sanması. Yaklaşık bir yıldır mangada yoktur. En geç Elbaf'ta tayfaya katılmasını umuyorum.

Argümentlerin saçma. Tayfadaki tüm üyeler kişiler için de Yamato'ya saydığın kusurları rahat bulabilirsin. Tayfa üyeleri için kafanızdan belli standartlar sallıyorsunuz, sonra herkesin o standartlar için de olmasını bekliyorsunuz. Senin standartlarına göre Franky tayfaya gelmemeliydi. Enies lobby de Yamato'nun Wano'daki katkısı kadar katkısı olmuş mudur? Yada Brook thriller bark ciddi anlamda pek bir katkısı olmadı. Bahsettiğin hedeften örnek, Nami hedefini çok gerçekleştiriyor... filler bölümler hariç haritayla işi olduğunu görmedim. Sanji, Allblue lafını son duyduğum 20 sene olmuştur. Usopp çok cesur... Franky hayali var mıydı? vb. Tayfada hayali için uğraşan sadece Luffy ve Zoro var herhalde.
Ayrıca herkesin kafasından uydurduğu tayfaya gelmek için gerekli olduğu standartlar Yamato için söyleyemeyiz. Çünkü Oda diğer karakterler aksine Yamato'ya kendi ağzından tayfaya katılacam dedirtiyordu.
Ama 100 bölüm tayfaya gelecem diyen karakter bir anda offscreen kararını değiştiriyor...
İşte beni sinir eden yerde burası. Yamato'nun gelmeme bahanesi neydi? Aramaki'nin saldırması.1059 bölümde isteyen bakabilir. Ama ilk koyduğum resimde gördüğünüz gibi 1056 bölüm de bile hala tayfaya katılacam diyor. Aramaki 1054 de saldırmıştı. Yani aramaki saldırısından sonra hala katılacam diyor... Ya Yamato da alzheimer var ya da Oda son anda fikrini değiştirdi.
1056. Bölüm sonunda tayfaya katılacağını söylüyor sonrasında One Piece Red gösterime girecek diye erteleme olmuştu. Erteleme sonrası Yamato'nun fikirleri 180 derece dönüyor. Oda muhtemelen editörleriyle son yaptığı toplantı sonrası fikir değişikliğine gidiyor. Yamato'nun Wano'da kalmasını ve adaya gelecek saldırılara karşı adayı korumayı seçiyor. Bunun altından nasıl bir şey çıkacak merak ediyorum.

Beyazsakal'ın gemisi alabora oldu ve Wano sahiline vurdu. Oda'nın yolculuğu bundan sonra başladı. İlk Beyazsakal ile yolculuk yaptı, sonrasında Roger'in tayfasına katılmıştı. Acaba diyorum Karasakal tarafından saldırıya uğrayan Law ve tayfası tekrar Wano'ya mı döndüler? Gidebilecekleri başka yer yok, ağır zaiyat verdiler. Gidebilecekleri en iyi yer dostlarının yanıdır. Eğer böyle olursa Yamato'nun adadan ayrılışı için bir senaryo oluşturulabilir. Böylelikle Oden - WB - Roger / Yamato - Law - Luffy paralelliği sürdürülmüş olur.

Saçma olan bir şey yok. Franky'nin tanıtımı gayet iyiydi ve tayfa için gerekli elemanlardan biriydi. Brook müzisyen olarak isteniyordu. Bu adamlar zaten aranıyordu yani. Tayfadakilerin katılma şekli bana göre iyi. Herhangi bir şey ''ben Oden olacağım'' dan iyidir. Bu kadar dandik bir hayal yok.

Tayfadakilerin kendi hayalleri var ancak hepsinin ilk hedefi Luffy'yi korsanlar kralı yapmak. Tabi buna rağmen iyi işlenmediği konusunda haklısın. Arada bir kendi hayallerini konuşsalar, Nami harita çizse vs güzel olabilirdi. Bu konu Oda'ya eksi yazar.

Oda'nın bir anda karar değiştirdiğini sanmıyorum. Arc'taki işlenişe göre zaten katılması aklıma yatmıyordu. Son ana kadar saklayacak sevenlerini hayal kırıklığına uğrattı. Yapacak bir şey yok. :bilmem:
Oda bir bölüm önce tayfaya gelicem diye söyletiyor karakteri, ertesi bölüm tayfaya gelmeyecem dedirtiyor. Bu mu son ana kadar saklamak? Bildiğin saçmalık. Yukarıda dediğim gibi bulduğu bahanede de mantık hatası var. 1059 bölüm sonu çatıda tayfaya katılacam diyor. Zaman olarak luffylerin her şeyi hazırlayıp gemiye gittikleri zaman. Sahilde üstlerinde normal elbiseleri var. Ama 1059 da geride kalma sebebini söylerken ki flashbackte hala wano elbiseleri ile duruyorlar. Hatta ve hatta önceki gün party olduğu gündeler. Luffy'nin elindeki şiş kebabtan anlayabilirsiniz. Shank aramakiyi postaladığı zamanki aynı yerde duruyorlar.
Yani Party akşamı luffylere katılmayacam diyor. Sabah hafızayı kaybedip çatıda katılacam diyor:) Sonra herhalde yine hafıza kaybediyor ve yine katılmayacam diyor:D Bu son anda karar değiştirme değildir de nedir? Zaten jimbe gibi de sonradan gelir mantığıyla millet kızmasın diye açık kapı bırakıyor. Yaşlandı bu Oda...

Oda bir bölüm önce tayfaya gelicem diye söyletiyor karakteri, ertesi bölüm tayfaya gelmeyecem dedirtiyor. Bu mu son ana kadar saklamak? Bildiğin saçmalık. Yukarıda dediğim gibi bulduğu bahanede de mantık hatası var. 1059 bölüm sonu çatıda tayfaya katılacam diyor. Zaman olarak luffylerin her şeyi hazırlayıp gemiye gittikleri zaman. Sahilde üstlerinde normal elbiseleri var. Ama 1059 da geride kalma sebebini söylerken ki flashbackte hala wano elbiseleri ile duruyorlar. Hatta ve hatta önceki gün party olduğu gündeler. Luffy'nin elindeki şiş kebabtan anlayabilirsiniz. Shank aramakiyi postaladığı zamanki aynı yerde duruyorlar.
Yani Party akşamı luffylere katılmayacam diyor. Sabah hafızayı kaybedip çatıda katılacam diyor:) Sonra herhalde yine hafıza kaybediyor ve yine katılmayacam diyor:D Bu son anda karar değiştirme değildir de nedir? Zaten jimbe gibi de sonradan gelir mantığıyla millet kızmasın diye açık kapı bırakıyor. Yaşlandı bu Oda...
Bahsettiğin şey şu panelde açıklanıyor zaten.
1056. bölümün sonunda dediği şeyin amacı bir nevi bizi kandırmak. Bu karakteri iyice salak durumuna düşürüyor ama yapacak bir şey yok. Yamato böyle bir karakter işte. İşin özü Oda en başından beri bu kızı Wano'da tayfaya almak istememiş. Fanı olarak beğenmeyebilirsin tabi bunu anlarım.

Son düzenleme:
1056. bölümün sonunda dediği şeyin amacı bir nevi bizi kandırmak. Bu karakteri iyice salak durumuna düşürüyor ama yapacak bir şey yok. Yamato böyle bir karakter işte. İşin özü Oda en başından beri bu kızı Wano'da tayfaya almak istememiş. Fanı olarak beğenmeyebilirsin tabi bunu anlarım.
Oda wanonun bir çok yerinde olduğu gibi yamatoda da batırdı ya üzerine çok da kasmayın anlamak için. Kendi memleketi olduğundan bazı heyecan vereceğini düşündüğü detaylar belki bize geçmedi vs bilemiyorum ama wano bizi bıktıran bir arc oldu. Tek kusuru yamatonun gelip gelmemesi olsaydı neyse de her yeri delik deşik arcın bütün mantık sızdı gitti.

Ben ne diyorum sen ne diyorsun. Cidden okumadan cevap yazdığını düşünmeye başlayacam. Yazdığından şu çıkıyor. Tüm suç yamato da çünkü o salak:) Yamato gerçek biriymiş gibi yazmışsın ve tüm suçu ona atmışsın:D O 1056 çatı konuşmasının hiç bir mantığı yok. Bizi kandırmak için mi yazılmış? Hocam wattpad ta vampir aşk fantazisi yazan ergen kızlar bile böyle saçma mantıksız kurgular yazmıyorlar.
Senin koyduğun panel hemen çatıdaki tayfaya katılacam muhabbetinden sonra geçiyor. Buradaki bahanesi 1059 flashbackteki zoro'nun momo'nun gururunu incitme demesi üzerine sözde oda tarafından uydurduğu saçmalıktı, gerçek bir sebep değildi. Ben burada oda'nın yaptığı saçmalığı beğenmiyorum. Mesela Carrot'u da severim. Tayfaya gelmesini isterdim. Ama Carrot da sesimi çıkarmıyorum. Yamato hiç tayfaya katılacam demese, oda da tayfaya almasa sesimi çıkarmazdım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık