Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Wit Studio One Piece Remake

Jojo bu açıdan emsal diyebiliriz.

Stone Ocean 158 manga bölümüymüş 38 bölüm olarak uyarlanmış. One piece de bu şekilde olur diye düşünüyorum.

Ben 100 bölümü bir sezonluk 20-40 arasında bir bölüm ile uyarlarlar diyordum. Ama Jojo'ya bakınca 40'tan çok 30'a yakın. 20-30 arası bölüm ile kotarabilirler gibi duruyor.

Son düzenleme:
Seslendirme işini merak ediyorum. Muhtemelen orijinal seslere devam ederler ama bu sanatçılar daha ne kadar devam eder acaba?

Doğu maviyi yapıp gideceklerini zannetmiyorum kimse altın yumurtlayan tavuğu bırakmaz. Tek merak ettiğim yarıda bırakırlar mı acaba?
Anime son dönemde aşırı uzun olduğu için yeni izleyicileri pek fazla çekemiyordu. Özellikle çevremde izlemeye başlamak isteyen pek çok kişi bu durumdan şikayetçiydi ve bahsettiğim kitle azımsanmayacak derecede kalabalık. Yeniden yapımın yarım kalmayacağını düşünüyorum çünkü bu kitle üzerinden ciddi derecede para kazanabilirler.

Seslendirme işini merak ediyorum. Muhtemelen orijinal seslere devam ederler ama bu sanatçılar daha ne kadar devam eder acaba?
aslında yapay zeka bu konuda yardımlarına yetişebilir.Kim bilir belki de seslendirme sanatçılarının programlarının yoğun olduğu zamanlarda yapay zeka ile üretilmiş sesler kullanıyor da olabilirler

Seslendirme işi ciddi bir problem. Hepsi için geçerli değil elbette ama mesela luffy nin seslendirmeni hem çok yaşlandı hem de çok bağırıyor. Fakat daha önemlisi o hissiyatı verebilecekler mi ondan şüphe duyuyorum. Çünkü tahmin edildiği gibi eski sesleri alıp yeni sahnelere koymak gibi bir durum olmuyor. Flashback sahnelere bakarsanız tonlamaların farklı olduğunu görürsünüz. Yani tekrar seslendirme yapılıyor her sahnede. Çünkü her durumda aynı hissiyatla aynı şeyi söyleyemezsin doğal olarak.

Bir de yeni izleyicilere gidilecekse animenin retcon yemesi gerektiği görüşüne ben de katılıyorum. Kabul edelim ki her ne kadar toei özellikle zou adası ile birlikte kalitesizliği renk cümbüşü ile kapatmaya çalışsa da asıl kan kaybeden manga oldu bu süreçte. Oda mangada saçmalık haline gelen yerleri yeni animede temellendirme yoluna giderse hiç olmazsa biraz kurtarmış olur diye düşünüyorum

Amaç eski izleyicilere nostalji yaratmaktan çok yeni izleyici çekmekse orijinal ses sanatçılarına bir de bu işi yaptırmak yerine yeni ses sanatçılarıyla yola devam ederler diye düşünüyorum.

Amaç eski izleyicilere nostalji yaratmaktan çok yeni izleyici çekmekse orijinal ses sanatçılarına bir de bu işi yaptırmak yerine yeni ses sanatçılarıyla yola devam ederler diye düşünüyorum.
Bu riski almazlar muhtemelen. Dizi için bile çok büyük bir talep vardı illa orijinal seslendirme de olsun diye.

Zaten başta İngilizce olmak üzere bir çok seçenek olacak. Japonca seslendirme için en azından ana karakterler için aynı seslendirmenler kullanılır muhtemelen. Yapılan tanıtım da bunu gösteriyor biraz. Mayumi ablayı kullanmışlar.

Bu arada bu basit duyuru bile epey geri dönüş almış.

Oyunlarında bile aynı sesi kullanıyorlsr. Nostaljiden ziyade hala devam eden bir anime serisi de var o yüzden seslendirmenin farklı olması başarı açısından da bence olumsuz etkiler

2-3 seneye op biter bunlarda ölürse remakeyide 2 senede daha bi gelişen ai dublajlar, netflix yatırım yapar belki bu konuya.
edit:
bunu incele bu da gerçek değil teknoloji ürünü:
dizideki karakter gerçek hayatta vefat ettiğinden bu şekilde oynatıyorlar 1999 senesiymiş sanırım bu bölüm içeriği

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık