Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Wit Studio One Piece Remake

Umarım kıyafet tasarımlarını falan değiştiriler çünkü luffy'nin ilk kolu kesik kırmızı üstünü görünce nefesim daralıyor

Hikayede bazı şeyleri değiştirsinler kabulüm bu arada. Mesela luffy crocodile'i tek başına yenmesin yada shanks kolunu dandik bi deniz canavarına kaptırmasın. Bunları düzeltmiş olurlar.

Hikayede bazı şeyleri değiştirsinler kabulüm bu arada. Mesela luffy crocodile'i tek başına yenmesin yada shanks kolunu dandik bi deniz canavarına kaptırmasın. Bunları düzeltmiş olurlar.
Ben de okeyim. Özellikle Shanks'in kolunu kaptırış şekli serinin geldiği noktada absürt duruyor. Bir iki cümle ile de olsa retcon yemesi gerekiyor.

Ama %1 bile ihtimal vermiyorum böyle değişikliklere. En fazla animede olup mangada olmayan şeyleri çıkartırlar o kadar. Duruma göre mangadan bile ufak sekansları kesebilirler ama ekleme veya başka bir kurgu olacağını sanmıyorum. Bunun için Oda'nın da çok fazla işin içinde olması gerekir.

Zaten live actionda böyle bir durum varken bunda girmezler bence. Özellikle bu vurgulanmadığı sürece böyle bir şey geleceğini sanmıyorum.

Son düzenleme:
Ben de okeyim. Özellikle Shanks'in kolunu kaptırış şekli serinin geldiği noktada absürt duruyor. Bir iki cümle ile de olsa retcon yemesi gerekiyor.

Ama %1 bile ihtimal vermiyorum böyle değişikliklere. En fazla animede olup mangada olmayan şeyleri çıkartırlar o kadar. Duruma göre mangadan biel ufak sekansları kesebilirler ama ekleme veya başka bir kurgu olacağını sanmıyorum. Bunun için Oda'nın da çok fazla işin içinde olması gerekir.

Zaten live actionda böyle bir durum varken bunda girmezler bence. Özellikle bu vurgulanmadığı sürece böyle bir şey geleceğini sanmıyorum.
Benim genede umudum var değişiklik yapabilirler.

Anlamıyorum ben eskisi kadar uzun da yazmıyorum yazdığım okunmuyor mu? :D Kapı gibi örnek var işte Hunter x Hunter haftalık çıktı ve gayet de kaliteliydi :D.
İyi de Hunter X Hunter'ın çıktığı dönemdeki anime piyasasıyla şimdiki piyasa çok farklı. Artık kimse kolay kolay 26 bölümden fazla anime yapmıyor.

Stüdyonun elinde çok fazla anime varsa ve haftalık anime yapıyorsa kalite epey düşebiliyor.
Zaten one piecenin sıkıntısı bu ve ne versen izleyen kitlesi. Belli ki Japonya'da tvde de iyi izlendiği için çamurdan olsun ama her hafta bölüm olsun mantığıyla yapılıyor.

Bu kadar anime bolluğu varken 40-50 bölümün kaliteli olma imkanı yok.

Bir yıldan fazla süren yapım sürecinden sonra bölümlerin toplu veya part part yayınlanması ise farklı mevzu tabii.

Son düzenleme:
24 az bir sayı yahu. Haftada bir bölümden 52 bölüm eder. Hadi arada sırada çıkmasın 40 desek 8 sene. Gene az bir sayı değil ama gene de günün sonunda kalite anlamında istikrarsız yamalı bohçaya dönmüş toei yapımından daha iyi bir şey çıkar ortaya.
Wit'in baştan başlayıp sona kadar aralıksız gideceğini mi farz ediyorsun? En baştan sonuna gidecek bile olsalar sezon sezon giderler yüzde 99.

Şu anlık ortadaki bilgi Doğu Mavi'yi uyarlayacakları. Bir anime sezonu 26 bölüm oluyor genelde sektörde. Bir sezonda Doğu Mavi'yi yaparlar büyük ihtimalle, bu da bölüm başına 4 manga bölümü demek yaklaşık.

Romance Dawn (7 bölüm)
Uzun anime bölümleriyle 2 bölüm yapılır( 30 dakikalık gibi)

Orange Town(14 bölüm)
3 bölüm

Syrup Village(20 bölüm)
5 bölüm

Baratie(27 bölüm)
7 bölüm

Arlong Park(27 bölüm)
7 bölüm

Loguetown(5 bölüm)
(2 bölüm)

2+3+5+7+7+2=26

Wit'in baştan başlayıp sona kadar aralıksız gideceğini mi farz ediyorsun? En baştan sonuna gidecek bile olsalar sezon sezon giderler yüzde 99.

Şu anlık ortadaki bilgi Doğu Mavi'yi uyarlayacakları. Bir anime sezonu 26 bölüm oluyor genelde sektörde. Bir sezonda Doğu Mavi'yi yaparlar büyük ihtimalle, bu da bölüm başına 4 manga bölümü demek yaklaşık.

Romance Dawn (7 bölüm)
Uzun anime bölümleriyle 2 bölüm yapılır( 30 dakikalık gibi)

Orange Town(14 bölüm)
3 bölüm

Syrup Village(20 bölüm)
5 bölüm

Baratie(27 bölüm)
7 bölüm

Arlong Park(27 bölüm)
7 bölüm

Loguetown(5 bölüm)
(2 bölüm)

2+3+5+7+7+2=26
Bazı arkadaşlar artık sektör değişti o işler kolay değil diyor doğru da diyorlardır ama o zaman bu yeni anime 2050'de falan anca güncele gelir bu da gerçekten ne kadar anlamlı olur bilemiyorum.

Ama senin dediğin gibi 1'e 4 gibi olursa olabilir o zaman.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık