Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Wano Eşleşmeleri

Kesin olarak emin olduğumuz tek vs Luffy'nin Kaido karşısına çıkacağı.Normal şartlarda Luffy esas adama yürüyorsa sağ kolları da esas adamın sağ kollarına yürümeli yani normal şarlarda bu ilerleyişte King vs Zoro,Queen vs Sanji olması gerek ha aralarında güç farkı var mı var ama bu adam en güçlü yonkoulardan birini belki de en güçlüsünü indirecek en iyi iki adamı da artık bir şekilde yonkou sağ kollarının seviyesine gelmeli tayfa tek Luffy'den oluşmuyor.Bu adam hikayede her önüne gelen guruba tek girmeyecek yarın bir gün Akaiunu'nun karşısına çıkacak o zaman Zoro'nun ve Sanji'nin de Kizaru seviyesinde olması lazım e bu adamları King seviyesinde adamlarla kapıştırmazsan nasıl o seviyeye çıkacaklar.Gel gelelim Oda hiç de bu senaryo da ilerlediği gibi düşünmüyor hem Zoro fanlarına hem Sanji fanlarına o kadar az şey veriyor ki adamlar haklı olarak Zoro kılıcını kınından çıkarsa,Sanji tekmesini kaldırsa havalara uçuyorlar çok geri planda bırakılıyor bu iki adam tayfanın ikinci ve üçüncü adamı olarak.Artık zamanı geldi ikisi de güzel power up lar aldı seviyeleri hala yonkou sağ kol seviyesi olmasa da savaşarak o seviyeyi o eşiği aşabilirler mevcut güçleriyle tıpkı Luffy'nin o eşiği Kata ile savaşarak aştığı gibi.Umarım beklenti buyken Oda efendi ikisini uçan altılının kıytırık adamlarından birer tanesi ile geçiştirmez artık zamanı geldi.

Kesinliği olan tek dövüş Kaido vs Luffy, Kid ve Law. Bunların hepsi bir kez dövüşür. Gerisi soru işareti. Oda Bey'in keyfine kalmış.

Bizim müttefikler çok kalabalık oldu. Çok fazla kalbür üstü adam var bizde. Kaido'nun tayfasında ise 9 tane var.3 tane yıkımcı 6 tane uçan altılı.

Bir arkadaş yazmış ondan kopya çekiyorum. Bu adamlara ilk 10'dan güçsüz rakip verdin mi ezer geçerler haksız mıyım?

Zoro-Sanji-Jinbei
Killer
Denjiro-Ashura
Inu-Neko
Marco-Izo

Üstüne üstlük Drake, Yamato, Hawkins ve Apoo'nun durumu belirsiz.

Oda eşleşme sorununu Orochi'nin adamlarını ön plana çıkararak çözebilir. Kınların bir kısmı bunlarla kapışabilir. Kınlar baya güçlü ama Oda bu işte. Halleder. Bana özellikle şu Ninjaların başını çok öne çıkarıyor gibi geldi. Sallıyorum şu yaşlı Ninja, Kinemon ile zor bir vs'ye girişebilir. Gerisine de smile yedirir, ilginç yetenek verir dövüşü uzatır belki bi şekilde.

Bazı vs'ler ise belki de beklenen zorlukta geçmeyebilir. Şimdi şöyle bizim müttefiklerin gücüne baktığınızda Şu Minklerin bazıları da çok güçlü mesela. Franky- Chopper- Brook gibi tayfanın dövüşçülerini ne bileyim Martı smile meyvesi yemiş adam ne kadar tutabilir? Carrot'u öküz smile meyvesi yemiş birisi ne kadar tutabilir?

Oda mesela mantıksız olsa da Mink+Samuray vs Geri kalan Smile ordusu hangi çöpler varsa çizebilir. Uzaktan çizer kalabalık gibi çizer. Gider çizer.

Dövüşlerle ilgili bir diğer düşüncem ise 1 vs 2 veya 3 şeklinde çizilebileceği şeklinde. Ya da BM'ın tayfasının tüm bunlar olurken yetişemeyeceği şeklinde. Kaido kalabalığın çoğu kısmını tek başına da dövebilir. Ya da sallıyorum King vs Franky denk gelir. King hemen onu aradan çıkarır. Ekibimizin bir kısmı kendinden güçlü ile denk gelip devre dışı da kalabilir.

Jack'in kullandığı zehri gene kullanılabilir. Böylece bazı gruplar devre dışı kalabilir. Son düşünceme gelirsek Oda Gene BM'ı kullanabilir. BM gidip birilerini aradan çıkarabilir. BM gidip kendini kaybedip Kaido'ya dalabilir. Kaido vs BM olurken Law, Luffy, Kid falan filan boşa çıkacağı için bazı adamları onlar temizleyebilir.
Orochi'nin adamlarını kullanacaktır. Atıyorum:

Raizo vs Ninjaların başı
Kin'emon vs Kanjuro. Ki bu bence kesin olmalı.
Denjiro vs Mimawarigumi'nin başındaki eleman.

Ben Zorocular kadar bu Vs'yi spamlayan birisi görmedim. Sanji fanlarının daha az olduğunu ve Sanji, Queen vs'sinin çok daha az gündeme geldiğini benden daha iyi biliyorsun. Ha İkiside absürt mü ? Bana soracak olursan evet
İkiside absürt olsun veya sürekli yazsınlar yazılmasının neyi yanlış? Gerçekleşir veya gerçekleşmez insanlar beklentisini yazıyor değil mi? Böyle beklentilerin yazılmasından çok, insanları bu kadar rahatsız etmesi ilginç. Özellikte Op'ta son senelerde öyle bir kitle oluştu ki böyle olaylar daha çok çıkmaya başladı.

Orochi'nin adamlarını kullanacaktır. Atıyorum:

Raizo vs Ninjaların başı
Kin'emon vs Kanjuro. Ki bu bence kesin olmalı.
Denjiro vs Mimawarigumi'nin başındaki eleman.

İkiside absürt olsun veya sürekli yazsınlar yazılmasının neyi yanlış? Gerçekleşir veya gerçekleşmez insanlar beklentisini yazıyor değil mi? Böyle beklentilerin yazılmasından çok, insanları bu kadar rahatsız etmesi ilginç. Özellikte Op'ta son senelerde öyle bir kitle oluştu ki böyle olaylar daha çok çıkmaya başladı.
Tamam.. İnsanlar beklentilerini yazıyor olabilir ama bir mantığıda oturmalı taraflı yorum yapmaktan hoşnut olmuyor olabilirim. Mesela birisi Zoro = Luffy yazdığında benim "saçma" demem neden yanlış olsun ki ?

Linlin'in Kaido'nun en güçlü 2.adamını haki,meyve,bilince sahip olmadan 2 vuruşuyla kısa süreli komaya sokmasından olabilir ya da Kaido'nun wano başındaki Luffy'ye tek atmasından :)
Cümlende King geçmiyor ama King hakkında güç kıstası yapıyorsun. Tabiki çok güçlüdür Kaido King'ten ama bir yonko korsan tayfasına bakalım B.M ile Katakuri arasındaki fark ile Katakuri ile Smothie ile güç farkına bakalım. Bence Katakuri Smoothie yi çok rahat yener King'inde Queen'i yenebileceğini düşünüyorum

Tamam.. İnsanlar beklentilerini yazıyor olabilir ama bir mantığıda oturmalı taraflı yorum yapmaktan hoşnut olmuyor olabilirim. Mesela birisi Zoro = Luffy yazdığında benim "saçma" demem neden yanlış olsun ki ?
Luffy=Zoro bir beklenti olmuyor yalnız. Mangada kanıtlanmış bir şeyi reddetmek oluyor. Mangada Luffy'nin daha güçlü olduğunu kanıt sunabileceğin veriler varken bir Sanji vs Queen'i veya Zoro vs King nasıl saçma gösterecek argüman sunabilirsin. Ki ben şu ana kadar doğru düzgün argüman sunabilen birisini görmedim. Daha çok ''X'ciler yine bunu yazıyor, şu ana kadar neyi bildiler ki'' tarzı safsatalar ile çürütülmeye çalışılıyor.

Mesela bu dövüşleri savunan birisi; henüz Sanji ve Zoro tam güçleri göstermedi yazabilir. Luffy'nin nasıl g4 tekniği varsa bunlarında gizli tekniğini olduğunu, eğitimlerinin sonucunu henüz görmedi diye yazabilir. Ana dövüşler öncesi Rs ve Enma ile güçlendiğini yazabilir. Dövüş sırasında kendilerini aşabileceğini yazabilir. Bu daha gider.

Sonuçta insanların kafalarında bir karakter profili ve buna göre beklentiler oluşuyor. Belki de senin oluşturduğun karakteri profili çok düşük.

Bu arc klasik 1vs1 tarzında ilerleyebilecek bir arc değil bence olursa da sadece sağ kollar ile olacak onları da luffy,kid,law,zoro gibi elemanlar temizleyecek. Ortada kaido ve big mom var ve 2 yonkouya karşı denizciler (amiraller koramiraller filo amirali girse bile bir şey yapabilecek potansiyelde değiller). Şahsi görüşüm bu arc da karma dövüşler olacak bu kişilere karşı 1 vs 1 değil.
jack vs inu neko
king vs marco
quennn vs zoro sanji
flying6 vs zoro sankji franky law kid
bigmom vs luffy zoro sanji
kaido vs marco luffy kid law (belki supernova kırıkları)
kaido vs bigmom (düşük ihtimal yamato kafamı karıştırıyor çünkü)

konu ile alakalı değil ama Ardından orochi wapol gibi ortadan kaldırılacak. canavar korsanları büyük hasar görüp. hasırşapkaların peşine düşecek. denizciler wanoya gelecek cp0 belkide ve momo shogun olacak. wano korsanlardan temizlenmiş olacak. bizimkiler onepiece peşinde giderken yonkouların hepsi bizim tayfanın peşine düşecek. Sonrasındaki olay örgüsü nasıl gelişir bilinmez. Ama ne olursa olsun luffy büyük bir haki powerup ı alacak ve wano eski güzel günlerine dönecek.

Son düzenleme:
Luffy=Zoro bir beklenti olmuyor yalnız. Mangada kanıtlanmış bir şeyi reddetmek oluyor. Mangada Luffy'nin daha güçlü olduğunu kanıt sunabileceğin veriler varken bir Sanji vs Queen'i veya Zoro vs King nasıl saçma gösterecek argüman sunabilirsin. Ki ben şu ana kadar doğru düzgün argüman sunabilen birisini görmedim. Daha çok ''X'ciler yine bunu yazıyor, şu ana kadar neyi bildiler ki'' tarzı safsatalar ile çürütülmeye çalışılıyor.

Mesela bu dövüşleri savunan birisi; henüz Sanji ve Zoro tam güçleri göstermedi yazabilir. Luffy'nin nasıl g4 tekniği varsa bunlarında gizli tekniğini olduğunu, eğitimlerinin sonucunu henüz görmedi diye yazabilir. Ana dövüşler öncesi Rs ve Enma ile güçlendiğini yazabilir. Dövüş sırasında kendilerini aşabileceğini yazabilir. Bu daha gider.

Sonuçta insanların kafalarında bir karakter profili ve buna göre beklentiler oluşuyor. Belki de senin oluşturduğun karakteri profili çok düşük.
Mangaka power up verip Zoro'ya King'i Sanji'ye Queen'i zaten aldırabilir. Sonuçta G2 ve G3 bile olmayan Luffy'ye savaş lordu aldırmış adam. Mesele Zoro ve Sanji'nin çapının yetmemesi değil mesele bu adamların kaptanlarının bile sağ kola üstün gelememesi mesele Luffy Doflamingo, Cracker ve Katakuri gibi büyük isimler görmüşken direkt bir İmparatoru tek başına almaya atlamamışken (genel kitlenin görüşünden bahsediyorum) Zoro'nun İmparator kumandanlarının kokusunu bile almamışken direkt 1. Kumandana atlaması.. Yoksa Enma Zoro'ya King aldırmak çok zor değil. Kan revan içinde Hakili bir Ashura açar ve düşmeden son darbesini yapıştırır. Al sana epik bir savaşın sonu.. Zoro ve Sanji'nin şuan en güçlü iki kumandanı alması Kaptanlarına haksızlık olur. Tabi ben böyle bir eşleşmeyede imkansız dememiştim. O halde Luffy 1 v 1 Kaido'yu alır demiştim. Luffy'nin 5/4 v 1 attığı bir adamın en güçlü adamını Zoro'nun tek başına alması Kaptanının imajını nasıl gösterir sence ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık