Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Wano Eşleşmeleri

Kaido ile King ve Queen arasındaki farkı söylemeye gerek yok herhalde.Seri bitecek yahu Zoro ve Sanji bu arc da güçlü birileriyle dövüşmeyecek mi zannediyorsun ?
Luffy ile astları arasındaki farktan da bahsetmeliyiz.
Tek güçlü karakter King ya da Queen değil. O ları yardımla alabilşr ya da Jack gibi birisini ya da Flying Sixin liderini de yenebilirler. Seri bitmiyor dahanuzun yıllar vsr. En azından bir tane Teach arcı bir tnae de son arc oldupundan eminiz.

Queen'i yenen Sanji'ye bir de üstüne bir daha power up aldıktan sonra Teach'in hangi adamı karşı koyabilir? Shiryuu on meyve yesin isterse Zoro'yu ne kadar zorlar ?

Luffy ile astları arasındaki farktan da bahsetmeliyiz.
Tek güçlü karakter King ya da Queen değil. O ları yardımla alabilşr ya da Jack gibi birisini ya da Flying Sixin liderini de yenebilirler. Seri bitmiyor dahanuzun yıllar vsr. En azından bir tane Teach arcı bir tnae de son arc oldupundan eminiz.

Queen'i yenen Sanji'ye bir de üstüne bir daha power up aldıktan sonra Teach'in hangi adamı karşı koyabilir? Shiryuu on meyve yesin isterse Zoro'yu ne kadar zorlar ?
Luffy ile Zoro ve Sanji arasında da büyük fark var zaten ona bir şey demiyorum.Zoro ve Sanji'nin p.uplu hallerinin ne kadar güçlü olduğunu bilmiyoruz.Sanji Page One'ı herşeyini bile kullanmadan rahatlıkla yendi muhtemelen bide,Zoro'nun daha ashura halinin ne kadar güç artırdığını bile bilmiyoruz üzerine p.up aldı.Bu adamların tek p.upları bunlar olmazsa bu arc King ve Queen gayet iner yani.

İlerde Zoro'nun bb tayfasından Shiryu ile kapışacağı ne malum ? Kuzan ile dövüşeceğini düşünüyorum ben.Sanji'nin ise Shiryu ile.Ki mantık olarak çok daha mantıklı vsler.Zoro King'i yendikten sonra en fazla 1 tık üstü olacak Shiryu ile neden kapışsın.Ya da Sanji gidip neden Queen'den daha zayıf bir adamla kapışsın.Düşüncelerimizdeki farklılık karakterlerin seri sonlarındaki hallerini farklı güçte bekliyor oluşumuzdan bence :D

Luffy ile Zoro ve Sanji arasında da büyük fark var zaten ona bir şey demiyorum.Zoro ve Sanji'nin p.uplu hallerinin ne kadar güçlü olduğunu bilmiyoruz.Sanji Page One'ı herşeyini bile kullanmadan rahatlıkla yendi muhtemelen bide,Zoro'nun daha ashura halinin ne kadar güç artırdığını bile bilmiyoruz üzerine p.up aldı.Bu adamların tek p.upları bunlar olmazsa bu arc King ve Queen gayet iner yani.

İlerde Zoro'nun bb tayfasından Shiryu ile kapışacağı ne malum ? Kuzan ile dövüşeceğini düşünüyorum ben.Sanji'nin ise Shiryu ile.Ki mantık olarak çok daha mantıklı vsler.Zoro King'i yendikten sonra en fazla 1 tık üstü olacak Shiryu ile neden kapışsın.Ya da Sanji gidip neden Queen'den daha zayıf bir adamla kapışsın.Düşüncelerimizdeki farklılık karakterlerin seri sonlarındaki hallerini farklı güçte bekliyor oluşumuzdan bence :D
Drake ile Page One bir değil. Drake Sanji ile dövğşğrken onu kuyruğuyla yere saplamasından ondan güçlü olduğunu belli etti. Ki Drake muhtemeken en güçlüleri değil o grubun. Sanji'ye iyi rakip çıkar.

Ayrıca Aokoiji niye Zoro'ya rakip olsun? Aokiji'nin Teach'le samimiyetle partner olmasına imkan yok. Ayrıca bu dövüşler muhtemelen en güçlü tayfayı da belirleyecek olduğundan tayfa vs tayfa şeklinde olur.

Luffy ilk g4 açıp bittiği zaman şu aynacı kadın ile birlikte ayna diyarından ve Katadan kaçıyor. Yani dövüşe başkasını karıştırıyor. Kata ise kardeşi Luffyi vurup zehirleyince Luffynin iyileşmesi için bekliyor ve kendini deliyor. Tüm bunlar bi kenara Kata sonda bilerek yenildine benzer bir şey söyleyince aynacı kadın, gülümsüyor...

Zoronun Luffye yaklaşmasına gerek yok. Önümüzde daha Elbaf arc var. Orada asıl kıyamet kopacak. Şimdi Kingi tek başına burda alırsa Zoro Elbafta kimi dövecek?

Bu vsde Zoro enmaya tam hakimiyet kurup son vuruşu yapabilir. Elbaf arc ise artık enma ile şov kısmı...
Luffy her zaman ilk başta dayak yiyor karşısındaki kendisinden zayıf olsa bile. Ki bu sefer bariz kendisinden güçlü biri vardı. Luffy'nin sakladığı kozu falanda yoktu. Luffy ne yapsa Kata daha iyisini yaptı vs. Ama Luffy dövüş içerisinde kendisini geliştirdi. Daha önceden dövüşte veya öncesinde teknik bulurdu. Bu sefer komple geliştirdi Kata'ya denk olmaya başladığında dış etkenlerden dolayı yara aldı. Kata ise eşit bir dövüş istediği için kendisini yaraladı ve Luffy ile aynı pozisyona getirdi.

Bu noktadan sonrada Luffy gelişmeye devam etti dövüşü kazandı. Tamamen denk seviyeye geldiler ve son saldırıda ikisinin de pili bitti. Luffy son bir saldırı daha yapma niyetindeydi ama çukura düşünce Kendinden geçti. Kata'da olduğu yere yüz üstü yığıldı. Daha sonra yine birlikte ayıldılar ancak kata hala daha kötü durumda gibiydi ve ufak bir konuşmadan sonra tekrar Kata tekrar bu sefer sırt üstü yığıldı.

Kata bilerek yenilmedi belki yenildiğine sevindi. Kata Muhtemen Big Mom'un düşmesini istiyor. İlerde daha güçlenince birinin Big Mom'ı indireceğini umut etti belki

Brule Kata'nın Yenildiğini kendisi duyuruyor. Luffy Kaçmasın yenilmez abimizi yendi falan diyor.

Brulee dövüşü izliyor. Kata'nın başta yüz üstü düşmüşken kalkıp Luffy'le konuştuktan sonra SIRT ÜSTÜ düşmesine vurgu yapıyor. Öne doğru düşüyordun, Sırt üstü düştün diyor. Kata'nın yıllarca kendini bir şeylere mecbur hissetmesi, yüzünü gizlemesi, mükemmel gözükmeye çalışması ile ilgili bir dialog. Dövüşle ilgili değil.

Herhalükarda dövüş berabere bitmiş bile olsa. Luffy'nin son roundta tamamen eşit şartlarda denk dövüştüğü ortada. Zoro'da bir sonraki arc o seviyeye gelebilir veya Kata'dan çok az güçsüz birini ölümüne bir dövüşte yenebilir. Yani ihtimal dahilinde absürt olmayan bir durum.

Ama dediğim gibi benim düşüncem de Zoro'nun King'i tek başına almayacağı yönünde. Sadece kurgu açısından bunun imkansız olmadığını söylüyorum

Drake ile Page One bir değil. Drake Sanji ile dövğşğrken onu kuyruğuyla yere saplamasından ondan güçlü olduğunu belli etti. Ki Drake muhtemeken en güçlüleri değil o grubun. Sanji'ye iyi rakip çıkar.

Ayrıca Aokoiji niye Zoro'ya rakip olsun? Aokiji'nin Teach'le samimiyetle partner olmasına imkan yok. Ayrıca bu dövüşler muhtemelen en güçlü tayfayı da belirleyecek olduğundan tayfa vs tayfa şeklinde olur.
Aokiji Teach'in tayfasında olabilir gayet çünkü.Drake ile Page One bir olmasın bir zahmet.Drake'in tek atağından Sanji'den güçlü olduğunu nerden çıkardın yahu.Sanji suitsiz her şeyini verdi de Drake yine tokatladı mı sanki, kuyruğuyla bir tane geçirdi sadece.Ha Drake suitsiz Sanji'den daha güçlü olabilir orası ayrı ama tek hareketten bu çıkarılamaz.Suitli Sanji'nin sınırı bile belli değil.Ki 1 p.up daha gelir rahatça.Drake falan az gelir yani.Zoro'nun da phden beri merak ettiği ateş kesme mevzusu boşuna değildi.King'in olayı ateşi gibi duruyor,Luffy'nin k.haki geliştirdiği gibi Zoro'da element kesmeyi öğrenecek işte.Sanji'nin de genleri aktifleşebilir ya haki p.upu falan gelebilir.

Aokiji Teach'in tayfasında olabilir gayet çünkü.Drake ile Page One bir olmasın bir zahmet.Drake'in tek atağından Sanji'den güçlü olduğunu nerden çıkardın yahu.Sanji suitsiz her şeyini verdi de Drake yine tokatladı mı sanki, kuyruğuyla bir tane geçirdi sadece.Ha Drake suitsiz Sanji'den daha güçlü olabilir orası ayrı ama tek hareketten bu çıkarılamaz.Suitli Sanji'nin sınırı bile belli değil.Ki 1 p.up daha gelir rahatça.Drake falan az gelir yani.Zoro'nun da phden beri merak ettiği ateş kesme mevzusu boşuna değildi.King'in olayı ateşi gibi duruyor,Luffy'nin k.haki geliştirdiği gibi Zoro'da element kesmeyi öğrenecek işte.Sanji'nin de genleri aktifleşebilir ya haki p.upu falan gelebilir.
Aokiji'nin kişiliği birden değişecek mi?

Drake ile Sanji'nin çarpışmasını ben ciddi değildilerden ziyade mesaj olatak algılarım. İkisi de dövüştü ve Sanji ona zarar vermemesine rağmen Sanji farketmesine rağmen kuyruk darbesini yedi. Mangaja durduk yerde niye böyle çizdi sence? İkisi durmadan fazla ciddileşmeden de dövüşebilirlerdi. Ama çizmedi Oda. Benim anladığım Sanji hemen yenilmez Drake'e ama Drake seviyesinde de değil.

Drake novalar içinde de ayrı bir yerde. Drake, Hawkins, Law, Kid ve Luffy'nin adı Kahverengisakal ve Shakky tarafımdam özellikle anıldı.

King Zoro için fazla şu an. Yense dahi tek olacağını sanmam. Olay sadece atışmalarında ya da ateşinde değil. Zoro tüm öğrendikleini kullansa yener belki King'i ama mesele o da değil. Şu forumda yapılan en mantıksız yorumlardan birisi bence Zoro şunu yener çünkü daha gözünü açmadı ya da ashurayı göstermedi demek. Luffy hemen Gear 4 açmadıysa Zoro niye hemen her şeyini göstersin? Luffy niye Hody'ye açmadı?

Bir diğeri. Eğer Zoro ateşi kesmek istiyorduysa yakında Sabo'yu da keser diyelim. Zoro ateşi kesemiyor ama ateşi kesen Kinemon Dressrosa'da ağzı 10 karış açık onu izliyor. Zoro'nun bunlara ihtiyacı yok.

Serinin sonlarına geldik karakterler ne zaman güçlenecek diye manga yorumlanmaz beyler. Kaldı ki serinin son çeyreğine yeni girdik sayılır. Bu arc haricinde son savaş dahil bizimkiler tahminen 3 büyük savaşa daha gireceklerdir. Hadlerini bilerek güçlenirler zamanla.

Millet galiba bizimkilerin seri sonu yonkou seviyesinde olacağını düşünüyor.

Bu seri de denizci kahramını Garp ve Korsanlar kralı Roger'ın birlikte dövüşmek zorunda olduğu bir düşman var. Daha seviyeleri belli olmayan ama Im gibi belirsiz bir varlığın önünde dünyada ki istediği ışığı söndürmeye muktedir bir gorosei var. Bunun Kong, Garp, Sengoku, Sakazuki ve 3 amiral, Vegapunk gibi canavarlara sahip donanması var. Sadece müttefiklere güvenerek bu oluşumu aşağı çekemezsiniz.

Roger son adayı bulduğun da tayfası ile birlikte zirvedeydi ama amacını gerçekleştiremedi. Son adaya daha yonkou tayfası olmadan gitsen bile Roger gibi bir sonraki nesli beklemekten başka bir şey yapamazsın.

Bu yüzden Zoro ve Sanjinin şuanda King'e ve Queen'e yürümesi benim için zerre sıkıntı olmaz. Çünkü rakipleri sıradan sağ sol kollar olmayacak en kötü amirallerle muhattap olacaklar.

Kaido vs Zoro, Kid, Killer (Kaidoya ulaşana kadar 1-2 kısa dövüşe girerler)
Denjiro vs King (Kaidoya geçecek ekip kısa bir el atar)
Kawamatsu, Ashura vs Queen
İnu-neko vs Jack
Diğer kınlar vs Flying Six
Şu dev gibiler vardı adını unuttum onlarda Hyo amca ve yancıları ile kapışır.

BM vs Luffy,( Luffy solo başlar sonra law sanji katılır)
Smoothie vs Law, Nami
Sanji Bm tayfasında ki bir iki ağır top (peros gibi) aradan çıkartır.
Bizim tayfa vs Bm tayfasının geri kalanı

Dövüşün ilerleyen kısımlarında iki tarafta sadece yonkoular kalmış ve bizimkileri küsküye çekerken denizciler adaya varır.

İkinci yarı başlar.

Bm vs Denizci amiralleri
Kaido vs herkes.

Kaido vs luffy-kid-law-jinbei
King vs zoro-killer-hawkins
Quenn vs sanji, xdrake
Jack vs inu ve neko(zerre sevmiyorum bu 2 karakteri sebepsiz. Sevimsizler)
Smoothie vs denjiro

Bu nasıl sizce? Böyle kurguladım. Jinbeiyi kaido öldürebilir big mom yerine. Big mamın adaya döneceğini düşünüyorum. Karasakal tayfası poneglif için orada olur ve katakuriyi öldürürler. Haftalardır böyle düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık