Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Wano Arkı Sonunda Tayfanın Ödülleri Ne Olur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu saptırmayacağım ama Impel Down olayı hem Lufinin üzerine yıkıldı hem de 6. kattan kaçanların üstü örtüldü. Oradan BB'ye ödül çıkmaz.
Big mom bile Impel Down'dan kaçan canlılar için Karasakal'ın Impel Down'a saldırısı sayesinde oldu diyor, tabii ki Karasakal'a Impel Down sebebiyle çok büyük bir ödül çıkacaktır.

Big mom bile Impel Down'dan kaçan canlılar için Karasakal'ın Impel Down'a saldırısı sayesinde oldu diyor, tabii ki Karasakal'a Impel Down sebebiyle çok büyük bir ödül çıkacaktır.

Ödülünün 2.2 b olmasında yapıp ettiği her şeyin etkisi var ama demek istediğim, 6. katta BB yüzünden yaşananları dünyaya açıklamadılar. Karasakal'ın ödülü artış sebepleri arasında bu yok. Yoksa, BB savaşa tayfasıyla geldiğinde herkes gördü zaten 6. seviye mahkumlardan bazılarının serbest kaldığını. Ben mesajımda hiç ödül çıkmaz dedim, orası hatalı. Yanlış anlaşılmaya müsait bir paylaşım oldu benimkisi.

Zoro 1.39luk adam alıyor 2.1e sıçrıyor yendiği adamın ödülüne oranla %51 artış
Sanji 1.32lik adam alıyor 2ye sıçrıyor yendiği adamın ödülüne oranla %51 artış
Jimbei 542lik adam alıyor 1.1e sıçrıyor yendiği adamın ödülüne oranla %84 artış

ama Luffy ne hikmetse 4.610luk adam alıyor, 3.9 oluyor..yendiği adamın ödülüne oranla %15 azalma mevcut..

Luffynin rakibinin ödülünün 4,611ken Zoro ve Sanjininki 1lerde ve ödül küsüratları bile Kaidodan az..
bu ödülleri verirken rakiplerinin ödülüne kıyasla bir ödül vermedim. Lufi'ye 6-7 milyar ödül mü vereyim şimdi? İki yonkou tayfasının yenilecek olması, ödül artışının çok yüksek olmasının temel sebebi. Ayrıca, öyle ya da böyle Sanji ve Zoro, sağ-sol kol eşiğini tek seferde aştı. Lufi ise yonkou eşiğini bu kadar net aşmış olmayacak. bu vs'nin sonunda net bir lufi galibiyeti gelirse, kafamdaki ödülü de artar ama ben kata vs'sine benzer bir son bekliyorum. bu yüzden ödülü düşük.

bu ödülleri verirken rakiplerinin ödülüne kıyasla bir ödül vermedim. Lufi'ye 6-7 milyar ödül mü vereyim şimdi? İki yonkou tayfasının yenilecek olması, ödül artışının çok yüksek olmasının temel sebebi. Ayrıca, öyle ya da böyle Sanji ve Zoro, sağ-sol kol eşiğini tek seferde aştı. Lufi ise yonkou eşiğini bu kadar net aşmış olmayacak. bu vs'nin sonunda net bir lufi galibiyeti gelirse, kafamdaki ödülü de artar ama ben kata vs'sine benzer bir son bekliyorum. bu yüzden ödülü düşük.
Hatırlarsan katanın 1.5 katı ödül aldı o sırada luffy.

Hatırlarsan katanın 1.5 katı ödül aldı o sırada luffy.
Tabii ki hatırlıyorum ve Lufi'nin WCI Arc'ta 1.5 b olmasının en büyük sebebi Kata'yı yenmesiydi evet ama o 1'in 1.5'u idi. Şimdiki rakip 4.6. Roger ise 5.5. Lufi'nin ödülü 1'e 0.5 artsa bile 3.8 b oluyor. Matematiğe değil, Oda'nın keyfine bağlı. Oda'yı en çok keyiflendirecek şey ise okuyucuların tartışması serinin dinamik kalması ama ben ne diğer ödüllerle kıyas yapıyorum ne de oran hesabı. Oda gibi düşünmeye çalışıp ödüllerin ne olacağını sezmeye de çalışmıyorum. Benim kafamdaki lufi'nin ödülü şimdilik bu.

Zoro 1.39luk adam alıyor 2.1e sıçrıyor yendiği adamın ödülüne oranla %51 artış
Sanji 1.32lik adam alıyor 2ye sıçrıyor yendiği adamın ödülüne oranla %51 artış
Jimbei 542lik adam alıyor 1.1e sıçrıyor yendiği adamın ödülüne oranla %84 artış

ama Luffy ne hikmetse 4.610luk adam alıyor, 3.9 oluyor..yendiği adamın ödülüne oranla %15 azalma mevcut..

Luffynin rakibinin ödülünün 4,611ken Zoro ve Sanjininki 1lerde ve ödül küsüratları bile Kaidodan az..
1- Luffy neredeyse hiçbir zaman yendiği(!) rakibin seviyesinde olmadı.
2- Luffy Kaido'yu teke tekte alamayacak.
3- Luffy Shanks'la karşılaşmadan Shanks'ı geçecek bir ödül almaz. Bu hem ödül olarak hem de güç olarak Shanks'ı geçmesinin uygun olmayacağı için böyle olmalı.
4- Tayfanın Luffy harici üyeleri Luffy'den en az 2 ödül daha az kaldı. Bu sebeple tayfanın geri kalanının ödül artışı(en azından Luffy dışı trio için) Luffy'den daha fazla olmalı zaten. Bu bir zorunluluk. O yüzden Luffy ile kalan trionun ödüllerini karşılaştırmak çok da adilane ve mantıklı değil.

Tabii ki hatırlıyorum ve Lufi'nin WCI Arc'ta 1.5 b olmasının en büyük sebebi Kata'yı yenmesiydi evet ama o 1'in 1.5'u idi. Şimdiki rakip 4.6. Roger ise 5.5. Lufi'nin ödülü 1'e 0.5 artsa bile 3.8 b oluyor. Matematiğe değil, Oda'nın keyfine bağlı. Oda'yı en çok keyiflendirecek şey ise okuyucuların tartışması serinin dinamik kalması ama ben ne diğer ödüllerle kıyas yapıyorum ne de oran hesabı. Oda gibi düşünmeye çalışıp ödüllerin ne olacağını sezmeye de çalışmıyorum. Benim kafamdaki lufi'nin ödülü şimdilik bu.
Düşüncenin hatalı olduğunu düşünmüyorum fakat konuşulan muhabbet ve dönen olaylar bize bu savaşın galibinin zaten one pieceye en yakın kişi olacağını gösteriyor yani luffy öyle yonkouların ödülü bu kadar luffynin ödülü bunun altında kalır gibi düşünmüyorum büyük ihtimalle luffy bu dövüşten sonra zaten tüm yonkoulardan daha yakın olacak one pieceye ve bu onu en tehlikeli korsan yapıyor direkt bu sayede.

1- Luffy neredeyse hiçbir zaman yendiği(!) rakibin seviyesinde olmadı.
2- Luffy Kaido'yu teke tekte alamayacak.
3- Luffy Shanks'la karşılaşmadan Shanks'ı geçecek bir ödül almaz. Bu hem ödül olarak hem de güç olarak Shanks'ı geçmesinin uygun olmayacağı için böyle olmalı.
4- Tayfanın Luffy harici üyeleri Luffy'den en az 2 ödül daha az kaldı. Bu sebeple tayfanın geri kalanının ödül artışı(en azından Luffy dışı trio için) Luffy'den daha fazla olmalı zaten. Bu bir zorunluluk. O yüzden Luffy ile kalan trionun ödüllerini karşılaştırmak çok da adilane ve mantıklı değil.
1. Luffy ama her zaman yendiği adamın üzerinde ödül aldı.
2. Luffy Kaido'yu teke tek indirecek, çekememezliği bırakmak lazım.
3. Luffy'nin Shanks'la karşılaşacağı kesin mi ? Shanks ve Teach ödül artışı alabilir..
4. Tayfanın ödül artışı eski ödülüne göre Luffyden fazla olabilir ben ama orada artış oranını bir önceki ödülüne göre hesaplamadım yendikleri rakibin ödülüne göre hesapladım...

1. Luffy ama her zaman yendiği adamın üzerinde ödül aldı.
2. Luffy Kaido'yu teke tek indirecek, çekememezliği bırakmak lazım.
3. Luffy'nin Shanks'la karşılaşacağı kesin mi ? Shanks ve Teach ödül artışı alabilir..
4. Tayfanın ödül artışı eski ödülüne göre Luffyden fazla olabilir ben ama orada artış oranını bir önceki ödülüne göre hesaplamadım yendikleri rakibin ödülüne göre hesapladım...
Yendiği(!) adamın seviyesinde olmadıktan sonra o ödülü alsa ne olur almasa ne olur ? Şişirme ödüller bunlar. Emanet duran ödüller. Kendine büyük gelen ödüller. Kendini şekil göstermektense komik gösteren ödüller.

Luffy öyle ya da böyle Shanks'la karşılaşacak.

Bb kesin olarak ödül artışı alacak zaten o cepte ama Shanks'ın ödül artışı alması için bir sebep yok şu an.

Luffy Kaido'yu teke tekte alacak olsa bu zamana kadar araya +10 kişi girmezdi. O kadar kişi araya girdikten sonra da kimse bu dövüş teke tek oldu demesin. Doflamingo Vol. 2 bu dövüş ama daha da beteri.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık