Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Voldemort vs Albus Dumbledore

Kim Alır

• Kullanılan toplam oy
    135
Bilgelik, üstün zeka, üstün büyü gücü, Dumby alır. Sözsüz ve asasız büyü yapabilen nadir büyücüdür.
Asasız büyü ile araba atıyorlar reyiz. Sırf bu yüzden küçümsenmemesi gerekirken küçümsüyorum asasız büyü. Benim için asasız büyü etkili değildir. Star Wars'çuluktur hele hüle

Voldi'nin serideki tek hatası Malfoy ailesi denilen hain şebekeye güvenmesiydi.Dumbledore hazır zartayı çekmişken Dünyayı ele geçirecekti

ben de voldi alır dedim la :S kitapları da okumuştum aslında :T

voldiyi engelleyebilen bi iki şey var, bi işte lilynin sevgisi sonucu oluşan koruma, diğeri de harry ile asalarının kenetlenmesi, onun dışında ölüm büyüsünü veya lanetleri, kara büyüleri kolay kolay durduramazsın :S aynısı dumbledoreun büyüleri için de geçerli, lanet olmasalar da normal bi büyü ile karşılayamazsın. zaten kitapta da özel kalkanlar veya katı nesneler, heykel gibi şeyler kullanıyorlar lanetlerden ve diğer büyülerden sakınmak için. yada işte cisimleşmenin kısa mesafelisini yapıyorlar büyünün hedefinden kaçmak için. hatta dumbledorea yardıma anka reyiz bile geliyor.

voldi harryi öldürmeye takıntılı olmasaydı o dövüş uzar da uzardı, kazananı kestirmek güç ama voldinin dumbledoreu kondisyonu ile yener diyebiliriz ama işin içinde bi de dumbledoreun tecrübesi var :S öldürmek için saldıran taraf ikna edilebilecek biri olmadığı için alacaktır diyorum :S sonuçta bu tür kapışmalarda genelde sonlara doğru ana karakter değilse drama için iyi taraf öldürülür, kötü taraf da önüne gelen her engeli yıkar :T dramayı işin içinden çıkarsak bile voldi motivasyonu daha yoğun olduğu için alacaktır diyorum. kol bacak bırakır alır alfkhşsfdogodu
Katılıyorum genel olarak Voldemort'u küçümsemek de hata çünkü.Yazar net bir kazanan olacağı iması vermemişti o kapışmada.Ama Dumbledore istediğini almış Voldi ifşa olmuştu.Dediğin gibi Fawkes yardıma gelmişti falan.En ufak hata ikisi için de yenilgiyle sonuçlanabilirdi.Birisi gelmiş geçmiş en tehlikeli karanlık lordu diğeri de en güçlü asa sahibi müthiş yetenekli bilge büyücü.Ama tabii Dumbledore hata yapsa ölürdü Voldemort yapsa ölmeyecekti.

Onun dışında net olan birşey vardı ki bence o da Voldemort'un Mürver Asa'yı eline geçirmiş olsa Dumbledore falan tanımayacağıydı.O noktada yazar Oda'lık yaptı ve senaryo olarak buna asla izin vermedi elbette.

Dumbledore öldükten sonra Voldi isim büyüsü yapıyor yani adını söyleyen herkesin yerini bulacaktı. Peki bunu neden Dumble dayı öldükten sonra yapıyor:) çünkü dumble her fırsatta garibin adını söylüyordu sjdısjsksk

Belki de Rowling twitterdan yazmıştır devey.
:d aahhaha

Katılıyorum genel olarak Voldemort'u küçümsemek de hata çünkü.Yazar net bir kazanan olacağı iması vermemişti o kapışmada.Ama Dumbledore istediğini almış Voldi ifşa olmuştu.Dediğin gibi Fawkes yardıma gelmişti falan.En ufak hata ikisi için de yenilgiyle sonuçlanabilirdi.Birisi gelmiş geçmiş en tehlikeli karanlık lordu diğeri de en güçlü asa sahibi müthiş yetenekli bilge büyücü.Ama tabii Dumbledore hata yapsa ölürdü Voldemort yapsa ölmeyecekti.

Onun dışında net olan birşey vardı ki bence o da Voldemort'un Mürver Asa'yı eline geçirmiş olsa Dumbledore falan tanımayacağıydı.O noktada yazar Oda'lık yaptı ve senaryo olarak buna asla izin vermedi elbette.
ya asanın olayı yenilmezlik olsaydı dumbledore asayı başka bi kara büyücüden alamazdı zaten :S asanın verebilecekleri ve sahibinin ilişkisi daha çok motivasyonel. hatırlıyorsan kelid aynası ile felsefe taşına sahip olmanın yolu, bulmak istemek ama ondan sakınmaktı veya başkasının kullanmasını engellemek harrynin durumunda. benzer bi motivasyonu asa ve dumbledoreda da görüyoruz, asaya sahip olma nedenini kendince açıklıyordu. bununla büyük işler yapacak kişiler vardı diyor, fakat ben asaya sahip olmayı kazanarak hak etmedim, bununla yükselmek veya yok etmek yerine onu başkaları elde etmesin diye elimde tutuyorum...

asadan çok zaten yeteneklerinden söz edilir bu iki dehşet büyücünün. asa hiçbi zaman belirliyici olmadı :S tamam başka hiçbi asanın yapamadığı büyüleri yapabiliyordu fakat bu derece yüksek seviyeli büyücülerde pek bişey ifade etmiyor bence. luffynin arlonga dediği gibi betonu un ufak eden dişlerim yok, fakat yumruğumla aynısını yapabilirim :dd zaten voldemortun isteği de asa ile güçlenmek değil, harrynin üzerindeki koruma büyüsünü sadece bu asanın aşabileceğini düşünmesi, adamın zaten yapabileceklerinin sınırı yok, onu tek engelleyen bu eski güçlü büyü, sevgi :d mürver asalı voldemort vs dumbledore pek bi fark yaratacağını düşünmüyorum yani :S ha eninde sonunda düşündüğüm voldemortun alacağı, kafamda net görünen şimdilik bu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık