Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Voldemort vs Albus Dumbledore

Kim Alır

• Kullanılan toplam oy
    135
Baya iyiymiş ya.:)
hacı bundan kötüsü de var.Bilenler vardır ama bilmeyenler için şok edici bir bilgi.Hermonie,Lanetli Çocuk tiyatrosunda zenciydi.Rowling'in bahanesi ise ''Kitapta Hermonie'nin teniyle ilgili bir bilgi geçmiyor.'' gibi çok saçma bir bahaneydi.Kadın Emma Watson'ı gözümüze soktu ondan sonra zenci birini getirdi.

Voldemort alır diyenler acaba hiç kitapları açıp içine baktı mı diye soruyorum kendime.

Kitapta Dumbledore Voldemort’a ergen oğlan muamelesi çekiyor.

Filmde denk olarak gösterilse de kitapta Dumbledor’un çok daha güçlü olduğu açık.

Dumbledore serinin wb’sidir yani zirvesidir.
Gücünü bir nevi saklayan ve açık açık kullanmayan birisidir. Sonuçta wb bile gura gura ile istediği gibi etrafa vuramaz.

Kitaptan:
“Beni öldürmeye çalışmıyor musun, Dumbledore?” diye seslendi Voldemort.
Kıpkırmızı gözleri kalkanın üzerinde kısılarak.
“Bu tür vahşete tenezzül etmiyorsun öyle mi?”

Voldemort bile farketmiş Dumbledor’un bütün gücünü kullanmadığını.
Bütün gücünü kullanmamasına rağmen
Kitapta ne yazıyor hemen bi bakalım:

Kitaptan:
Dumbledore, bileğinin küçük bir hareketiyle asasını oynattı: Asadan yayılan büyünün gücü öyle muazzamdı ki, Harry, altın muhafızı önünde kalkan gibi durmasına rağmen saçlarının diken dike olduğunu hissetti.

Dumbledore’un acayip yaşlı olduğunu da unutmamak lazım ayrıca hem Bellatrix’i etkisiz hale getirip hem Harry’yi koruması gerekiyordu yani ona zarar vermeyecek büyüler kullanması gerekiyordu.

Yazımı son bir kitap alıntısıyla bitireyim:
“Birini mahvetmek için başka yöntemlerin olduğunu ikimiz de biliyoruz Tom” dedi Dumbledore sakin sakin, sanki hayatta hiçbir korkusu yokmuşçasına, sanki koridordaki yürüyüşünü kesecek hiçbir şey olmamışçasına Voldemort’a doğru ilerlemeye devam ederek.

Bu olay sonucu Voldemort Dumble’a hırlıyor ve bağırıyor yani Voldemort’un ne kadar çaresiz olduğunu kitapta iliklerinize kadar hissediyorsunuz.
Kitapta Voldemort’un çoğu büyüsü hedefini bulmuyor bile ona nazaran Dumble’ın büyüleri karşısında Voldemort kendisini hep koruması gerekiyordu.

Dumbledore prime hali rakipsizdir bana göre.
Harry’yi korumadan dövüşünü baz alacaksak hem Voldermort’u öldürüp hem etraftaki her şeyi talan edebilirdi.

Bu ikisinin karşılaştırılması hakkında bir çok konu okudum. Genel kanı Voldi'nin üstün olduğu tek alanın saf büyücülük yeteneği olduğu (ki onda da çok fark yok) geri kalan her alanda ise Dumbledore'un tokatlayacağı yönündeydi. Bence de Dumbledore alır, gelecek filmlerde prime halinin gücünü görürüz umarım.
Dumbledore en güçlü asaya sahip olduğu için saf sihir gücü onun kadar olmasa bile kendini savunmasını bilir hatta çok az üstün bile gelebilir asa sayesinde.Yetenek olarakta aşağı kalmaz gibi.Fakat Voldemort gibi ölümcül büyüler kullanmıyor karanlık sanat yani.Bu beceremediğinden değil soylu kişiliğine bağlanmıştı.Bu bir dezavantaj tabii düelloda.

Onun dışında en büyük dezavantajı da Voldemort'u öldüremeyecek oluşu.Malum hortkuluk.

Ucu ucuna kazansa bile öldüremeyeceğini biliyor.Bu yüzden seride onunla teke tek kapışmak yerine farklı misyon üstlendi.

hacı bundan kötüsü de var.Bilenler vardır ama bilmeyenler için şok edici bir bilgi.Hermonie,Lanetli Çocuk tiyatrosunda zenciydi.Rowling'in bahanesi ise ''Kitapta Hermonie'nin teniyle ilgili bir bilgi geçmiyor.'' gibi çok saçma bir bahaneydi.Kadın Emma Watson'ı gözümüze soktu ondan sonra zenci birini getirdi.
Ben üsttekilerin sadece gay kısmının doğru olduğunu sanıyordum öylesine komik olsun diye. Hermonie şimdi Yazar tescilli zenci ki yani?

Dumbledore en güçlü asaya sahip olduğu için saf sihir gücü onun kadar olmasa bile kendini savunmasını bilir hatta çok az üstün bile gelebilir asa sayesinde.Yetenek olarakta aşağı kalmaz gibi.Fakat Voldemort gibi ölümcül büyüler kullanmıyor karanlık sanat yani.Bu beceremediğinden değil soylu kişiliğine bağlanmıştı.Bu bir dezavantaj tabii düelloda.

Onun dışında en büyük dezavantajı da Voldemort'u öldüremeyecek oluşu.Malum hortkuluk.

Ucu ucuna kazansa bile öldüremeyeceğini biliyor.Bu yüzden seride onunla teke tek kapışmak yerine farklı misyon üstlendi.
Luffy de öldürmüyor ama dövdümü süründürüyor resmen. Dumbledore da aynısını yapar bence. Bunların vssini hayal edeceksek iş orada bitmeli Voldi'yi hortkuluksuz ele alalım daha iyi olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık