Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Urahara vs Aizen

Evet başlıkta gördüğünüz gibi bu iki karakteri sadece shigamilik yetenekleriyle karşılaştırmak istedim.Öncelikle tanıtımlara geçelim.

URAHARA KİSUKE

GÜÇLERİ

Bana kalırsa Urahara kisuke kendisini her yetiştirmiş bir adamdır.Hakudo konusunda tam bir ustadır. Onmitsukidō'nun bir üyesi olarak, Kurtçuklar Yuvası'nda silah taşımaya izni olmadığı için çok iyi bir çıplak elle dövüş ustasıydı.Shunpoda tam bir ustadır.Geçmişte Flaş tanrıçası yoruichiyle antremanlar yapmıştır.Burdanda hızının ne kadar üst düzey olduğunu düşünebiliriz.Kidou konusunda son derece uzmandır.Üst seviye kidouları hazırlık cümlelerini söylemeden sadece adlarını söyleyerek tam güçte yapabilir.Ayrıca Urahara Soul society içerisindeki en zeki kişidir.Aizen bile Uraharanın kendisinden daha zeki olduğunu kabul etmiştir.Uraharanın ruh gücüde oldukça yüksektir. Bankaisini üç gün içinde çıkartmıştır.

ZANPAKUTO

Nake, Benihime (Şarkı söyle, Benihime) : Bu teknik, yay şeklinde kızıl enerji patlamaları fırlatır.

Chikasumi no Tate (Kan Sisi Kalkanı) : Kullanıcının önünde kızıl bir kalkan oluşturur. Nake tekniğiyle aynı komutla çağrılır. Bu teknik, aşırı fiziksel güce sahip Yammy'nin yumruğunu kolayca durdurabilecek güçtedir. Ichigo'nun ilk Getsuga'sını da hafifçe hasar görerek durdurmuştur. Urahara, kalkan olmasa bir kolunu kaybedebileceğini söylemiştir.

Kamisori, Benihime (Ustura, Benihime) : Önündeki maddeleri kolayca kesebilen bir enerji dalgası yollar.

Tsuppane, Benihime (Reddet, Benihime) : Bir tekniğin reishi bileşimini ve kullananın kas hareketlerini analiz ederek, doğru zamanda Benihime'nin ucuyla bir daire çizerek, bir tekniği temas anında etkisiz hale getirebilir.

Shibari, Benihime (Bağla, Benihime) : Hedefin üstüne, yoğun enerjiden yapılmış bir ağ fırlatar. Bu ağ daha sonra daralarak düşmanın hareketlerini kısıtlar.

Hiasobi, Benihime, Juzutsunagi (Ateşle Oynayan Benihime, Tespih Taneleri Gibi Dizili) : Shibari tekniği kullanıldıktan sonra ağın ucuna Benihime saplanılarak bu teknik gerçekleştirilir. Ağın üstünü mayına benzeyen tanecikler kaplar ve bunlar sırayla patlar. Hedefin etrafındaki patlama devasadır.

- Bankai: Daha açıklanmadı fakat Sado, Urahara'ya eğitime geldiğinde Urahara onu "Eğitim için bir Bankai'a ihtiyaç duyduğu" gerekçesiyle Renji'ye yollar. Sado da ona "Neden kendisinin eğitmediğini" sorunca, Bankai'ının eğitmek ya da başkalarına yardım etmek için uygun olmadığını söyler. Ayrıyetten, kendi yarattığı teknikle Bankai'a üç günde ulaştığı biliniyor.

AİZEN SOUSUKE

GÜÇLERİ

Zampaktousu kidou temellidir. Mutlak hipnoz ile rakibinin 5 duyusunu istediği gibi kullanabilir. Yani rakibe aslında var olmayan şeyleri yaşatıp savaşta kendisine açık yaratabilir. Shikai salınımı "Kyōka Suigetsu" dur. Gerek reiatsu gerekse kidou bakımından aşmış bir karaktertir. Karakura şehrinde Yamamoto gelmeden bütün kaptanları çizik bile almadan yenmiştir.Kendisi Shigamiliğin sınırlarını zorlamıştır.

Sizce bu yeni arcta muhtemelen tam güçlerini göreceğimiz bu karakterlerden hangisi alır?

Aizen daha güçlüdür ama şimdi karşıdaki de Urahara lan, yenileceğini hayal edemiyorum bişeyler yapar iki dalga geçer Aizen'le vs berabere biter bence:D

Aizen in öyle bir resmini paylaşmışsın ki Urahara ile savaşmaya değil de sevişmeye gelmiş gibi duruyor:D
Aizen in niyetini geçip vs nin sonucuna bakarsak,eldeki veri yetersiz olmasına rağmen bana Aizen daha güçlüymüş gibi geliyor.

Aizen önce güzelce tokatlayıp yendiğini sanar, sonra urahara "sonunda doğumunda kullandığım kido aktifleşti" deyip vs'yi bitirir. Evet urahara aizen'in ebesi oluyor bu durumda.

Aizen önce güzelce tokatlayıp yendiğini sanar, sonra urahara "sonunda doğumunda kullandığım kido aktifleşti" deyip vs'yi bitirir. Evet urahara aizen'in ebesi oluyor bu durumda.
Ehehe güldürdün. :D

Aizen güçte eşit olduklarını söylüyor.Eğer Urahara ilüzyona yakalanmayıp bankaisi yamamotoya yakın güçte çıkarsa o zaman Aizenin işi zor Urahara kazanabilir.

Aslında berabere seçeneğide eklenmeliymiş.

Reversi

Aizen uraharayı vs de silip süpürür.Gin'i zar zor alacak adamdan bahsediyoruz Aizen mutlak favori...

Urahara eğer kyouka suigetsu'nun zayıf noktasını bulursa kazanır ve zayıf noktasınıda bulur. İkiside kidou konusunda aşmışlar. Önsöz olmadan tam güç kulandıkları Urahara 79, aizen 80 di(yanlış hatırlıyor olabilirim.). Bunun dışında Urahara'nın geliştirdigi kidou teknikleri var onlar çok ise yarar.
Ama yorumumda tamamen tarafsız olamadım biraz Urahara fanıyımdırda.

Aizen'in neredeyse herşeyini biliyoruz, Urahara ise tam bir gizem , bir çoğumuz iyi mi kötü mü onu bile bilmiyor sonuç kararsızlık..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık