Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Trans Kadınların Kadın Sporlarında Olması Hakkında

Trans Kadınların Kadın Takımlarında/Müsabakalarında Olması Doğru mu ?

• Doğrudur, Kadın Takımlarında/Müsabakalarında Olmaları Adil Rekabeti Bozmuyor.

Kullanılan: 13 6.6%
  • Yanlıştır, Kadın Takımlarında/Müsabakalarında Olmaları Adil Rekabeti Bozuyor.

Kullanılan: 167 84.8%
  • Kararsız

Kullanılan: 17 8.6%

• Kullanılan toplam oy
    197
Hocam bunlar neden eşcinselliği ahlaki görüyorlar? Cevapları şu: Karşılıklı rıza var ve bazılarına göre de zarar gören bir taraf yok.
1- Bu iki şartın sağladığı başka durumları da ahlaki görüyorlar mı? Bu prensibi başka hangi hususlarda çalıştırıp, bunu ahlaki görecekler?
2- Zarar görme prensibinden gidersek, zaten eşcinsel davranışın daha sağlıksız ve cinsel hastalıkların bulaşmasına daha yatkın olduğu ortada. Harm principle'dan elendiler zaten. Elde sadece rıza prensibi var.
3- Bununla da bir yere varamazsın. Çünkü ahlaki görmenin mümkün olmadığı bir çok olaya kapı aralar. Mesela ensest, beastiality gibi sapkınlıklara
Ensesi kuzen diye ele alırsan bizim ülkenin 1/4'ü ensest zaten :/ Birinci derece akrabayı savunan yoktur diye düşünüyorum ? Ki bence kuzen de normal değil de neyse.
Bana göre hepsi bir değerlendirilmemeli. Biseksüelliği mesela tamamen sapkınlık diye görüyorum.
Eşcinselliği normal görüp biseksüelliği sapkınlık görmen garip geldi, çok eşlilik vsye yol açabileceğinden mi öyle düşünüyorsun?

Aralarında fark yok ama. İkisi de doğuştan diye kendini savunabilir?
Ensest doğuştan gelen bir şey değil. Westermarck etkisine göre birbirlerine çekim duymaları normal bir durum değil. Evrimsel bir mekanizma bu kardeşinden çocuk yapıp engelli bir soya sahip olmaman için. Pedofili için ise doğuştan olup olmaması ne fark eder? Doğuştan gelse bile 9 yaşındaki çocuğu istismar etmesine bir savunma olmaz. Tedavi olması gerekiyor. Doğuştan gelen hastalıklar da var sonuçta.

Ensest doğuştan gelen bir şey değil. Westermarck etkisine göre birbirlerine çekim duymaları normal bir durum değil. Evrimsel bir mekanizma bu kardeşinden çocuk yapıp engelli bir soya sahip olmaman için. Pedofili için ise doğuştan olup olmaması ne fark eder? Doğuştan gelse bile 9 yaşındaki çocuğu istismar etmesine bir savunma olmaz. Tedavi olması gerekiyor. Doğuştan gelen hastalıklar da var sonuçta.
İki erkek ve iki kadın hiçbir soya sahip olamıyor. Dediğin mekanizma bunu açıklıyor mu?

Ensesi kuzen diye ele alırsan bizim ülkenin 1/4'ü ensest zaten :/ Birinci derece akrabayı savunan yoktur diye düşünüyorum ? Ki bence kuzen de normal değil de neyse.
Hocam konuyu bence normal değil ki diye geçiştiremiyorsun. Eşcinsellik için bugün bunu söyleyen biri, batıda işinden olur sosyal medyada linç edilir.

Ben diyorum ki, eşcinselliği ahlaki gören, neden ahlaki görülüyor? Görmeyen ise neden görmüyor?
Bir çatısı var bunun. O da liberalizmle beraber batıda yükselen harm principle ve consent gerekliliği. Bu iki şart olunca bir şeye ahlaksızlıktır denmiyor. Batıdaki paradigma uzun bir süredir bu şekilde. Kant'a göre ahlaki zaten değil.

Ezcümle, ben baştan bunların ahlaki şablonlarını reddediyorum. Tümü birden ahlaksızlıktır, kınanmalıdır.

Senden 10 dakika önce adam "biseksüellik sapkınlıktır" yazmış. Neyin gaslightı, dalga mı geçiyorsun?
Evet, benim ahlaki değer yargılarıma göre de sapkınlıktır. Şimdi senden dinleyelim neden sapkınlık değildir? Ya da neden ahlakidir? Hangi paradigmayı baz aldığını söylersen, onun üzerine konuşalım.

Hocam konuyu bence normal değil ki diye geçiştiremiyorsun. Eşcinsellik için bugün bunu söyleyen biri, batıda işinden olur sosyal medyada linç edilir.

Ben diyorum ki, eşcinselliği ahlaki gören, neden ahlaki görülüyor? Görmeyen ise neden görmüyor?
Bir çatısı var bunun. O da liberalizmle beraber batıda yükselen harm principle ve consent gerekliliği. Bu iki şart olunca bir şeye ahlaksızlıktır denmiyor. Batıdaki paradigma uzun bir süredir bu şekilde. Kant'a göre ahlaki zaten değil.

Ezcümle, ben baştan bunların ahlaki şablonlarını reddediyorum. Tümü birden ahlaksızlıktır, kınanmalıdır.
Ben eşcinselliği normal görüyorum, senin görmemene de bir şey diyemem açıkçası sonuçta ne sen ne ben fikrimizi değiştirmeyiz burada. Ama eğer eşcinsellik normal görünürse beastilty de normal görünür yazmışsın, -ne olduğunu tam bilmiyorum yanlış biliyorsam kusura bakma- zoofili gibi bir şeymiş sanırım. Zoofili sapıklıktır, eşcinsellikle yakın kefede bile değildir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 40)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık