Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Trafalgar D. Water Law vs. Eustass Kid

Kim Yener

• Trafalgar D. Water Law

Kullanılan: 200 64.1%
  • Eustass Kid

Kullanılan: 93 29.8%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 19 6.1%

• Kullanılan toplam oy
    312
Eğer Kid vs Luffy olacaksa şu an Kid>Luffy olmak zorunda. Çünkü eğer Luffy>Kid ise Kid vs Luffy nasıl olacak? Kid bu saatten sonra Luffy'i nasıl yakalasın. Zor iş o.
Bu mantığı anlamıyorum ne alaka yani? Luffy'yi zorlaması için ondan güçlü olması gerekiyor mantığı yanlış bir mantık.
Zaten Kid>Luffy'ciler de bundan dolayı çoğalmaya başladı.

Yanılacaklarını düşünüyorum. Hatta eminim bundan.

Shounen bir seride ana karakteri onunla denk birisi ana karakter antreman yaptıktan sonra geçemez. Ana karakter yahu bu. :)
Ana karakter 2 yıl kaybediyor. Ve onunla denk rakibi hala onunla eşit. Hatta ondan da daha güçlü. Yok öyle bir şey. Olmadığı da görülecek.

Law da eşitti güya. Dressrosa arcı sonu böyle geziyordu.

Law: Luffy de ne güçlüymüş beeee, ne hakisi varmış beee, bu G4 nası bir teknikmiş bee :eek::eek:

Doflamingo G4 Luffy ile denk olamıyor. Kid kim?

Seride belli ırka ait olanlar daha güçlüdür diye bir olay yok. Roger ile denk dövüşen D olmayan birisi var. Gösterilen 5 yonkoudan sadece 1 tanesi D. Amiraller D değil. Roger garp dragon ve teach dışında çok güçlü D yokken onlara denk dövüşen D olmayanların sayısı daha fazla.

Naruto mu sandınız bu seriyi siz.
Seride 3 güç unsuru var. Korsanlar- Devrimciler - Denizciler. Başlarına bak en güçlü adamları hep D. Dragon, Garp, Roger. Sakazuki fanı olmadığımı bilmeyen yoktur, ama adamı indirecek olan kim Luffy. Yani seride D. Her zaman bi adım önde. Bana kalsa Sakazuki hepsini darma duman eder ama yazar özellikle söylemiş D. İsen bi adım öndesin diye.

Bu mantığı anlamıyorum ne alaka yani? Luffy'yi zorlaması için ondan güçlü olması gerekiyor mantığı yanlış bir mantık.

Shounen bir seride ana karakteri onunla denk birisi ana karakter antreman yaptıktan sonra geçemez. Ana karakter yahu bu. :)
Ana karakter 2 yıl kaybediyor. Ve onunla denk rakibi hala onunla eşit. Hatta ondan da daha güçlü. Yok öyle bir şey. Olmadığı da görülecek.

Law: Luffy de ne güçlüymüş beeee, ne hakisi varmış beee, bu G4 nası bir teknikmiş bee :eek::eek:

Dedim ya bir hinlik, bir açık, bir hile hurda ile Luffy>Kid olsa bile güzel dövüş izleyebiliriz. Ama Luffy>Kid iken, temiz bir dövüşte Kid'in Luffy'e karşı hiçbir şansı yok ki. Nasıl dövüşecekler o halde. Bari Kid=Luffy diyelim senin için:D Eğer durum en azından bu şekil olmazsa Kid seride anca Hody ayarında bir iz bırakır.

Dövüş çekişmeli olsa bile Hody olayı gibi olur ve Kid'e yakışmaz. Hody Luffy öldürecekti neredeyse ama bana göre belki de Sanji>>>Hordy idi. Yani Hordy Luffy'e rakip bile değildi normal şartlarda. Balık Luffy'i zorladı ama su vardı, balık hapçıydı, şu vardı bu vardı. Ben Kid'e böyle bir durumu yakıştıramıyorum. Yani seriye Hody kadar etki edemeyecek mi? Kid Luffy'e akran çiziliyor. Seride etkili bir rolü bulunmalı. Öylece basit yenilip gitmemeli diye düşünüyorum.

2 yıl meselesine Kid ile Luffy denk diye bakarsak, Luffy adada güç kazandı, Kid denizlerde tecrübe+güç kazandı.

Luffy'de tecrübe eksikliği çok fazla. G4 ile Dof'u çok rahat alabilecekken ne hallere düştü. Tamam birazda senorya uzasın falan vardı ama o güçle o hallere düşmemeliydi. Ya da CC ya da Hoyou .... Şu an için toplam güçte( tecrübe, güç, dayanıklılık vs...) Kid>Luffy diye bakıyorum ben. Tabi Luffy tecrübe kazanınca rakipsiz olacaktır.

Law hiç bi zaman Luffy'den güçlü imajı vermedi bana.Öyle düşünmediğim için raadım :cool:

Dedim ya bir hinlik, bir açık, bir hile hurda ile Luffy>Kid olsa bile güzel dövüş izleyebiliriz. Ama Luffy>Kid iken, temiz bir dövüşte Kid'in Luffy'e karşı hiçbir şansı yok ki. Nasıl dövüşecekler o halde. Bari Kid=Luffy diyelim senin için:D Eğer durum en azından bu şekil olmazsa Kid seride anca Hody ayarında bir iz bırakır.

Dövüş çekişmeli olsa bile Hody olayı gibi olur ve Kid'e yakışmaz. Hody Luffy öldürecekti neredeyse ama bana göre belki de Sanji>>>Hordy idi. Yani Hordy Luffy'e rakip bile değildi normal şartlarda. Balık Luffy'i zorladı ama su vardı, balık hapçıydı, şu vardı bu vardı. Ben Kid'e böyle bir durumu yakıştıramıyorum. Yani seriye Hody kadar etki edemeyecek mi? Kid Luffy'e akran çiziliyor. Seride etkili bir rolü bulunmalı. Öylece basit yenilip gitmemeli diye düşünüyorum.

2 yıl meselesine Kid ile Luffy denk diye bakarsak, Luffy adada güç kazandı, Kid denizlerde tecrübe+güç kazandı.

Luffy'de tecrübe eksikliği çok fazla. G4 ile Dof'u çok rahat alabilecekken ne hallere düştü. Tamam birazda senorya uzasın falan vardı ama o güçle o hallere düşmemeliydi. Ya da CC ya da Hoyou .... Şu an için toplam güçte( tecrübe, güç, dayanıklılık vs...) Kid>Luffy diye bakıyorum ben. Tabi Luffy tecrübe kazanınca rakipsiz olacaktır.
Law da 2 yıldır tecrübeliydi. :/ Dof'ta 30-40 yıllık tecrübeliydi. :/ Croco ve Moria'da tecrübeliydi. :/
Luffy'den tecrübeli olan mı var hem çaylaklar arasında? Kid'in 2 yıldır ne yaptığı belli değil? 2 yıl öncesinde de belli değil.
Luffy ise neler neler yaptı izliyoruz işte kaç yıldır. :/

Tüm süpernovalar ve diğer kalanlar direkt yeni dünyaya girdi. Bizimkiler ise girmedi. Mangaka bunun farkını bizimkilere her türlü yansıtır.
Kid'i Luffy'den güçlü çizmesi, denk çizmesi mantıksızlık yaratır. Herkes der eee kardeşim bu bununla denkse hatta üstüne hala güçlüyse bizimkiler niye direkt girmedi yeni dünyaya diye?

Düz mantık ama doğruları gösteren mantık yani bu. :D Bu mantığa inan ve güven. :(

Luffy'nin Kid'den güçlü olması dövüşü değersiz kılmaz. Kolay yapmaz. Law'a da zorlanır mangaka vs'yi çizse mesela. Kid'i de kolay lokma yapmaz Luffy'ye Law'ı da serideki yerlerinden dolayı. Ama Luffy ikisinden de güçlü çıkacak. Bu düşüncem forumdaki en güvendiğim düşüncem. :D 2 yıl eğitim olmasa bunda ısrar etmezdim.
Law hiç bi zaman Luffy'den güçlü imajı vermedi bana.Öyle düşünmediğim için raadım :cool:
Bu mu yani kocaman yazıya cevap?

Law da 2 yıldır tecrübeliydi. :/ Dof'ta 30-40 yıllık tecrübeliydi. :/ Croco ve Moria'da tecrübeliydi. :/
Luffy'den tecrübeli olan mı var hem çaylaklar arasında? Kid'in 2 yıldır ne yaptığı belli değil? 2 yıl öncesinde de belli değil.
Luffy ise neler neler yaptı izliyoruz işte kaç yıldır. :/

Tüm süpernovalar ve diğer kalanlar direkt yeni dünyaya girdi. Bizimkiler ise girmedi. Mangaka bunun farkını bizimkilere her türlü yansıtır.
Kid'i Luffy'den güçlü çizmesi, denk çizmesi mantıksızlık yaratır. Herkes der eee kardeşim bu bununla denkse hatta üstüne hala güçlüyse bizimkiler niye direkt girmedi yeni dünyaya diye?

Düz mantık ama doğruları gösteren mantık yani bu. :D Bu mantığa inan ve güven. :(

Luffy'nin Kid'den güçlü olması dövüşü değersiz kılmaz. Kolay yapmaz. Law'a da zorlanır mangaka vs'yi çizse mesela. Kid'i de kolay lokma yapmaz Luffy'ye Law'ı da serideki yerlerinden dolayı. Ama Luffy ikisinden de güçlü çıkacak. Bu düşüncem forumdaki en güvendiğim düşüncem. :D 2 yıl eğitim olmasa bunda ısrar etmezdim.

Bu mu yani kocaman yazıya cevap?
Bizimkiler niye direk girmedi ne demektir arkadaş. Kid ve tayfası ne yaşadı neler kaybetti yada verdikleri mücadelelerde neler kazandı biliyor muyuz?
Kaptanları bir kolunu kaybetmiş bu durumda tayfadan da kayıplar verilmiş olabilir. Bunun için bizimkiler beklediler ve öyle girdiler yeni dünyaya.

Luffy 2 yıl eğitim almadan önce 6 ay denizde kalarak ne kadar geliştirdi kendisini. Arlong seviyesinden Moria'yı yenecek Oz ile savaşacak düzeye geldi. Bu 6 aydaki gelişme düzeyi ile 2 yıllık eğitiminki bir olsa Luffy şuan Amiralleri üst üste koyuyor olurdu ancak öyle bir şey göremiyoruz. Hatta 2 yıllık eğitim 6 aylık serüvendeki gelişme düzeyinin yarısı kadar bile değildir. Tek artı yanı aradaki süre farkı.

Durum buyken 2 yıl denizde kalmış bir korsan tayfasına karşı 2 yıl karada kalmış bir tayfayı gelişime daha açık buluyorsan bu mantığa güvenilmez. Birazcık daha objektif bakmalısın konuya.

İşte bende tam olarak bu cümleden ötürü bizim tayfayı sorunlu görüyorum. Oda 2 yıllık kaybın farkı olarak Luffy'i diğerlerine karşı hep bir aksaklık ile çıkarıyor. Sen bu 2 yılı artı olarak görüyorsun ben eksi olarak görüyorum. Fark bu. Tabi bu eksi durum onların 2 yılı bizimkilerin belki 6 ayı ile kapanacak. Eğitimin sonucu güçlenme hızını artıracak ve ötekilerin rahatça aşılmasını sağlayacak.

Yani 2 yıllık kayıp Yeni Dünya'da birkaç arc pişme ile kapanacak ve KK'nın çekirdek tayfası oluşmuş olacak. Bir sonraki arc Kid vs Luffy olmayacak ise ki olmaz. Luffy ve Kid karşı karşıya gelince en kötü denk olurlar diye düşünüyorum. Hadi Luffy>=Kid olsun:D

Eğitimin asıl olayı tayfanın nasıl güçleneceğini öğrenmesiydi aslında. Rayleigh Luffy'ye işin temellerini attı ve gerisi sende dedi. Bundan sonra çok hızlı bir gelişim süreci olacaktır muhtemelen.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık