Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116
Şu blog yazısını uzun olduğundan yarım bırakmışım, tamamlayıp atayım dedim. Hwaryun'un anahtarı bulup rehineleri kurtardığı bölümün yazısı.
Geçen haftaki blog yazısı gerçekten de hiç bilgi içermediği ben de meşgul olduğumdan çevirmemiştim, bu haftakinde de Koreceden çeviren kişi hastaymış. Yapacak bişi yok :D

Bölüm 215 Blog yazısı

Bu hafta bazı mükemmel Hwaryun sahneleri gördük.

Hwaryun’u hanbok giyerken çizmek isterdim ama bileğim pek de iyi durumda sayılmaz ve bu fazlasıyla uğraştırıcı olurdu.

O yüzden ben de Rakoonbaam’ı çizdim. Bir gün Hwaryun’u hanbok giymiş halde çizeceğim.

(Hanbok: Korelilerin kimonosu sayılır.)

Hwaryun’un yetenekleri en baştan beri sürekli gösterildiği için size pek de özel gelmeyebilir.

Ama Baam’ın takımında Baam bir yana en sıradışı kurallı o.

Tabi Rachel’ın takımının yanındayken Emily yüzünden işlevsiz durumdaydı.

Ama Hwaryun’un şu ana kadar gördüğümüz yegane (bir de Yuto) kurallı rehber olduğunu göz önüne alırsak onun gibi birinin ne kadar nadir olduğunu anlatmak için kelimeler yetersiz kalırdı. ( Teknik olarak 2. Katta elenmişti gerçi. )

Rehberler sadece yolu göstermezler aynı zamanda kulede gizlenmiş olan şeyleri bulup kaderleri de okuyabilirler. Karmaşık bulmacaları çözmek ve tuzaklardan kaçınmak onlar içn çok kolaydır.

Bununla birlikte bu yetenekler nadir olduğundan sadece birkaç grubun rehberi var.

Ne kadar güçlü olursan ol, eğer kulenin kaderini değiştiremezsen muhtemelen bir rehberin olmaz…

Tabi her Zahard prensesi seviyeci olduklarında, Zahard’ın yaptığı anlaşma sayesinde yanlarına rehber(ler) veriliyor.

Hwaryun Rachel’ın takımına karşıyken çok kederli gözüktüğü için, bu bölümde çok fazla olay olmamasına rağmen Hwaryun’u merkeze koymaya karar verdim.

Gerçi dövüşçü olmadığı için o kadar da afilli durmuyor ama bir dahaki sefere daha iyi yapacağım ki herkes tatmin olsun… fikir bu.

Kişisel olarak benim düşündüklerimi anlatacak olursam…

Şükran günü yaklaştığı için herkes fazlasıyla uçarı, bu yüzden çalışmak zor oluyor.

Ön gösterim özellikle önemli bir bölüm olduğundan bölümü ancak yetiştirebildim ve tatil için eve gidemedim. ^^
Evi sık sık arayıp hediyeler gönderiyorum ki bu içimde bir ağırlık olmasın.

Ailemi son birkaç tatilde ziyaret edemedim ve beni özlediler.

O yüzden biraz içerik biriktirip önümüzdeki yıl ara verebilmeyi umuyorum.

Neyse sonraki hafta Kaiser vs Viole’nin ilk kısmıyla başlıyor.

Denemek istediğim birçok dövüş sahnesi olduğundan epeyce zor olabilir ama ben elimden geleni yapıp işyükümü daha da arttırıyorum.

Umarım iyi olur çünkü bu bölümden kazanacağım tecrübeyi sonraki arclarda kullanmam gerekebilir.

Her zaman iyi yapamayabilirim ama sürekli gelişerek bir gün bu işte gerçekten iyi biri olabilirim.

Bazılarınız ön gösterimler hakkında da konuşmamı istiyor o yüzden spoiler vermemeye çalışırsam:

Sonunda Kaiser’in envanterinin kırılmasını çizebilmeyi isterdim… haha

Gelecek haftaya kadar daha fazlasını söylemem uygun olmaz. ^^

Umarım sonraki haftayı iple çekiyorsunuzdur!

Şükran gününüz kutlu olsun, iyi beslenip sağlıcakla kalın ve güzel bir hafta geçirin ^^

Gelecek hafta görüşmek üzere!

-S.I.U

Kızıl özel diyoruz zaten de anlaşılan çok özel, Evan onun yanında etkisiz eleman gibi duruyor. Vasıfsız Evan desem daha doğru olur.

Ellerine sağlık.

Bu arada şişman kız Bero Bero Ölüm Katında takımı bırakmasına rağmen pembeli kız ''Cherry La '' hala takip etmeyi sürdürüyor. Daha önce söylenmişti, Laure'yle aynı aileden yani Eurasia ailesinine mensup.
2. katta ortaya çıkan http://towerofgod.wikia.com/wiki/Ms._Ice_Strawberry de Wolhaiksong üyesi ve Eurasia ailesinden. İsim seçimleri de çok benziyor.
Baam'ı izlemesi için Yuje tarafından görevlendirilmiş olabilir hatta Urek'in onları bulmasını sağlar falan.

Lanet fakülte yüzünden benim yarıyıl tatilim anca başladı 2şer 3er blog yazılarını çevireceğim. Biriktirip toplu olarak 10-20 bölüm atsam heralde o kdar yazıyı okumak konusunda çok istekli olmazsınız :D
213. Bölüm

Bu bölümde Androssi- Lilial ve Hatsu- Shilial savaşlarını gördük.

Baam’ın takımı da Kaiser’e doğru ilerliyor.

Bu bölüm bir sonrakine köprüymüş gibi hissettirdi.

Artık Seul’de yaşamaya başladığımdan şehri öğrenmekte zorluk yaşıyorum.

Seul’de çok fazla bina varㅠㅠ

Animalık hakkında kısa bir açıklama da vardı.

İşlev olarak bir ‘’taşıyıcı’’ ve fener epey benzer.

Tüm icatlar; Atölyenin üç icadı Envanter, Cep ve Fenerden veya bu üçü temel alınmış icatlardan köken alıyor. Taşıyıcının durumundaysa bu fener.

Anima yeteneği 10 aile kuleye girmeden önce de vardı.

Ve Lo Po Bia ailesi bu yeteneği elde etti. Bu yüzden Animalığın sınırları ve doğası tam olarak bilinmiyor.

Büyüye benzeyen bir tarafı var ve Gözeticilerle yapılan kontratlarla da ilişkili. Ve İsim Avı İstasyonu’nun kuralı da bundan çok uzak sayılmaz.

Bia Ailesindeki herkes Anima değil ama hepsinde bu potansiyel var.

Bazı Lo Po Bia elitleri de normal animalardan çok daha üstün yeteneklere sahip.

Bir odanın tamamını taşıyıcı olarak kullanmak çok özel bir durum.

Taşıyıcılar genelde taşınabilir olduklarında iyidirler ve yaratığı kontrol edebilmek için de içindeki shinsoo da düzenli olarak değiştirilmeli.

Koon’un çözümü bile Dikenin özelliği ve Koon’un fener yeteneği olmasaydı, uygulanması çok zor olurdu. O yüzden İsim Avı İstasyonunu ele geçirmesi zor.

Shilial ve Lilial arasında unni olan Shilial ( kızlar arasında abla demek, pembeli olan)

Ama ikiz olduklarından sıraları pek de önemli değil… Neyse Lilial Shilial’i daha çok takip ediyor.

Shilial’in kılıç tekniklerini kısa bir süre çalıştığı doğru ama yaşını dikkate alırsak onun için kısa süre olan şeyle, bizimki farklı.

10 Aile üyelerini fiziksel yetenekleri geçenlerde tartışıldı.

10 Aile bile fiziksel açıdan Zahard Prensesleriyle karşılaştırılamaz.

Çoğu kurallı prenses, fiziksel dayanıklılık olarak ortalama seviyecilerden çok daha üstün.

Birinci sezonda Quant’ın dediği gibi seviyeciler shinsoo yeteneği ve teknikleri bakımından önde. Bu yüzden daha güçlü olabilirler ama aradaki fark çabuk kapanabilir.

Baam ise shinsoo teknikleri öğrenerek fiziksel açıdan güçlendiği için prenseslerin tam tersi…

Tabi ki böyle bir şey söylemek için Baam çok hızlı biçimde güçleniyor.

Gelecek hafta;

Alphin ağzını açacak mı? Kaiser’le karşılaşacaklar mı? Ön gösterimlerde bunlar var ama beklemek de ayrı bir eğlence. ( Tabi alırsanız da minnettar olurum.)

Ayrıca bu bölüm ön gösterimdekinden daha fazla dövüş sahnesi içeriyordu, o yüzden tekrar okumak isteyebilirsiniz.

Neyse umarım sonraki bölüm için heyecanlısınızdır.

Dışarı çıkıp güzel havanın keyfini çıkarın ama mevsim değişiyor o yüzden soğuk almamak konusunda dikkatli olun.

Her zamanki gibi teşekkürler!

Güzel bir hafta geçirip, esenle kalın! ^^

-S.I.U
214. Bölüm

Kaiser ve Viole sonunda karşılaştı.

İsim Avı İstasyonu bin yıldır fethedilemediğinden, bu meydan okumayı ayarlayıp her ikisi için de uygun hale getirmek için bolca düşünmem gerekti.

Yine de biraz zamansız gözükmesine rağmen Viole’nin dramatik girişini daha çarpıcı hale getirmeye çalıştım.

Tam oldu mu emin değilim. Ama elimden geleni yaptım, bir dahakine daha iyisini yapacağım.

Leeso’nun asansörü patlattığı sahnede az da olsa sizi şaşırtıp ‘’ Aaa ne oluyo….!’’ demiş olmanızı umuyorum. ^^

( Konuşmalar, ön gösterimdekinde olduğu halinden değişti: Ters akış kontrolüyle birinin shinsoo akışını tersine çevirerek onu durdurursunuz. Bu bir shinsoo bombasını durduramaz.

Baam Mule Love karşısında kumandayı durdurduğunda karmaşık bir shinsoo kontrol tekniği kullandı ve bu mesafeden bombayı durduramazdı. )

Leesoo’nun havalı gözüktüğü sahneleri çalmak gibi bir yeteneği var ^^

Leesoo’nun ve Baam’ın takımı arasındaki ilişki, tek vücut bir takım olan RakoonBaam gibi değil. Daha çok dostane rakipler gibi.

Hikayede Baam’ın takımı, Tatlı ve Ekşi takımı, Leesoo Takımı ve Ran’ın takımı ve diğerlerinin hepsi müttefik ama bölümler devam ettikçe birbirlerinden bağımsız olarak bir araya gelecek ve ayrılacaklar…

Tabi ki bazı zamanlar düşman da olabilirler.

Ve Hatsu’nun yeni bir kılıcı var: acaba ne tür bir kılıç?

Atölyedeki borudan daha iyi olacak mı?

Şahsen Hatsu’yu severim ama bazen aşırı derecede dürüst olduğundan ona acı çektirmek istiyorum. ^^

Neyse gelecek hafta için takipte kalın!

Havalar yavaş yavaş soğumaya başladı, sağlığınıza dikkat edin ve güzel bir hafta geçirin.

Ben de biraz soğuk almışım o yüzden kendime dikkat ediyorum. ^^

Teşekkürler!

-S.I.U

Lanet bölüm yüzünden benim yarıyıl tatilim anca başladı 2şer 3er blog yazılarını çevireceğim. Biriktirip toplu olarak 10-20 bölüm atsam heralde o kdar yazıyı okumak konusunda çok istekli olmazsınız :D
213. Bölüm

Bu bölümde Androssi- Lilial ve Hatsu- Shilial savaşlarını gördük.

Baam’ın takımı da Kaiser’e doğru ilerliyor.

Bu bölüm bir sonrakine köprüymüş gibi hissettirdi.

Artık Seul’de yaşamaya başladığımdan şehri öğrenmekte zorluk yaşıyorum.

Seul’de çok fazla bina varㅠㅠ

Animalık hakkında kısa bir açıklama da vardı.

İşlev olarak bir ‘’taşıyıcı’’ ve fener epey benzer.

Tüm icatlar; Atölyenin üç icadı Envanter, Cep ve Fenerden veya bu üçü temel alınmış icatlardan köken alıyor. Taşıyıcının durumundaysa bu fener.

Anima yeteneği 10 aile kuleye girmeden önce de vardı.

Ve Lo Po Bia ailesi bu yeteneği elde etti. Bu yüzden Animalığın sınırları ve doğası tam olarak bilinmiyor.

Büyüye benzeyen bir tarafı var ve Gözeticilerle yapılan kontratlarla da ilişkili. Ve İsim Avı İstasyonu’nun kuralı da bundan çok uzak sayılmaz.

Bia Ailesindeki herkes Anima değil ama hepsinde bu potansiyel var.

Bazı Lo Po Bia elitleri de normal animalardan çok daha üstün yeteneklere sahip.

Bir odanın tamamını taşıyıcı olarak kullanmak çok özel bir durum.

Taşıyıcılar genelde taşınabilir olduklarında iyidirler ve yaratığı kontrol edebilmek için de içindeki shinsoo da düzenli olarak değiştirilmeli.

Koon’un çözümü bile Dikenin özelliği ve Koon’un fener yeteneği olmasaydı, uygulanması çok zor olurdu. O yüzden İsim Avı İstasyonunu ele geçirmesi zor.

Shilial ve Lilial arasında unni olan Shilial ( kızlar arasında abla demek, pembeli olan)

Ama ikiz olduklarından sıraları pek de önemli değil… Neyse Lilial Shilial’i daha çok takip ediyor.

Shilial’in kılıç tekniklerini kısa bir süre çalıştığı doğru ama yaşını dikkate alırsak onun için kısa süre olan şeyle, bizimki farklı.

10 Aile üyelerini fiziksel yetenekleri geçenlerde tartışıldı.

10 Aile bile fiziksel açıdan Zahard Prensesleriyle karşılaştırılamaz.

Çoğu kurallı prenses, fiziksel dayanıklılık olarak ortalama seviyecilerden çok daha üstün.

Birinci sezonda Quant’ın dediği gibi seviyeciler shinsoo yeteneği ve teknikleri bakımından önde. Bu yüzden daha güçlü olabilirler ama aradaki fark çabuk kapanabilir.

Baam ise shinsoo teknikleri öğrenerek fiziksel açıdan güçlendiği için prenseslerin tam tersi…

Tabi ki böyle bir şey söylemek için Baam çok hızlı biçimde güçleniyor.

Gelecek hafta;

Alphin ağzını açacak mı? Kaiser’le karşılaşacaklar mı? Ön gösterimlerde bunlar var ama beklemek de ayrı bir eğlence. ( Tabi alırsanız da minnettar olurum.)

Ayrıca bu bölüm ön gösterimdekinden daha fazla dövüş sahnesi içeriyordu, o yüzden tekrar okumak isteyebilirsiniz.

Neyse umarım sonraki bölüm için heyecanlısınızdır.

Dışarı çıkıp güzel havanın keyfini çıkarın ama mevsim değişiyor o yüzden soğuk almamak konusunda dikkatli olun.

Her zamanki gibi teşekkürler!

Güzel bir hafta geçirip, esenle kalın! ^^

-S.I.U
214. Bölüm

Kaiser ve Viole sonunda karşılaştı.

İsim Avı İstasyonu bin yıldır fethedilemediğinden, bu meydan okumayı ayarlayıp her ikisi için de uygun hale getirmek için bolca düşünmem gerekti.

Yine de biraz zamansız gözükmesine rağmen Viole’nin dramatik girişini daha çarpıcı hale getirmeye çalıştım.

Tam oldu mu emin değilim. Ama elimden geleni yaptım, bir dahakine daha iyisini yapacağım.

Leeso’nun asansörü patlattığı sahnede az da olsa sizi şaşırtıp ‘’ Aaa ne oluyo….!’’ demiş olmanızı umuyorum. ^^

( Konuşmalar, ön gösterimdekinde olduğu halinden değişti: Ters akış kontrolüyle birinin shinsoo akışını tersine çevirerek onu durdurursunuz. Bu bir shinsoo bombasını durduramaz.

Baam Mule Love karşısında kumandayı durdurduğunda karmaşık bir shinsoo kontrol tekniği kullandı ve bu mesafeden bombayı durduramazdı. )

Leesoo’nun havalı gözüktüğü sahneleri çalmak gibi bir yeteneği var ^^

Leesoo’nun ve Baam’ın takımı arasındaki ilişki, tek vücut bir takım olan RakoonBaam gibi değil. Daha çok dostane rakipler gibi.

Hikayede Baam’ın takımı, Tatlı ve Ekşi takımı, Leesoo Takımı ve Ran’ın takımı ve diğerlerinin hepsi müttefik ama bölümler devam ettikçe birbirlerinden bağımsız olarak bir araya gelecek ve ayrılacaklar…

Tabi ki bazı zamanlar düşman da olabilirler.

Ve Hatsu’nun yeni bir kılıcı var: acaba ne tür bir kılıç?

Atölyedeki borudan daha iyi olacak mı?

Şahsen Hatsu’yu severim ama bazen aşırı derecede dürüst olduğundan ona acı çektirmek istiyorum. ^^

Neyse gelecek hafta için takipte kalın!

Havalar yavaş yavaş soğumaya başladı, sağlığınıza dikkat edin ve güzel bir hafta geçirin.

Ben de biraz soğuk almışım o yüzden kendime dikkat ediyorum. ^^

Teşekkürler!

-S.I.U
Ellerine sağlık. Aynen böyle azar azar daha iyi olur. Hepsi birden gelirse çok olur :D

Son bölümü belki başka biri İngilizceye çevirir diye bekliyordum ama bir hafta geçti yok.
Ayrıca diğer başlığa da anket eklemiştim, isterseniz oy atabilirsiniz :)
235. Bölüm

Henüz Ölüm Katının erken safhalarında olduğumuz için çok fazla şey gösterilmedi.

Tuhaf göz canavarı gibi bir şey?

Buna benzeyen bir şey ortaya çıktı, acaba ne merak ediyorum hehe.

Hockney orada yaşıyormuş gibi hemen daha önceden tanıdığı biriyle karşılaştı.

Ben de tatil için eve döndüm ve tanıdığım çok az kişi bulabildim bu yüzden epey şaşkınım.

Bu dev böcekler Ölüm Katında ilerledikçe ortaya çıkmaya devam edecekler.

Ölüm Katı, çürüyen bir bedenin üzerine kurulmuş ve cesetlerde de böcekler olur. O yüzden kurgunun temelinde bolca böcek olması yatıyor.

Kırkayağın yanı sıra başka tür böcekler de ortaya çıkacak. ^^

Gelecek hafta Koon’un tekniğini izleyeceğiz.

Fenerci olduğundan uzun zamandır kendini gösteremedi ve birçok kişi de bu pozisyonun uzmanlığını görmek istedi.

Bu yüzden ben de kullanışlı bir fener tekniği yapmak istedim. Umarım heyecanlısınızdır.

Tatili olmayan bir işim olduğu için hala çalışıyorum ama uzun bir zamandan sonra ilk kez ailemle yüz yüze görüştüm ve arkadaşlarımla buluştum.

Böyle zamanlarda sanki bir rüyadan gerçek hayata uyanmış gibi hissediyorum.

Manhwaga/mangaka olmak epey zor bir meslek ama bazı artıları da olabilir.

Neyse umarım gelecek haftaki bölümden keyif alırsınız, ve 2017 de sizin için mutlu bir yıl olur.

Umarım bu yıl da Tower of God’dan keyif almaya devam edersiniz.

Teşekkürler!

-S.I.U
236. Bölüm

(Bu bölüm Koreceden çeviren kişi çok hasta olduğu için normal çevrilmemiş ama yine de özet geçmiş. )

Öngösterimi okuyanlar Koon’un çok güçlü olduğunu düşünmüştü ama bence çok zayıf gözüküyor. Hatsu dahil herkes büyük bufflar aldı ve Koon’inki de bu.

Ayrıca bu tekniğin bazı gizemleri de var. Diğer kişilerden de yeni fener teknikleri göreceğiz.

Son Muhafız, Budist Tapınaklarında görebileceğiniz Dört Göksel Kraldan esinlenilme.

Bazen düşünmek için tapınaklara gitmeyi seviyorum ve Dört Göksel Kral da ilgimi çekiyor.

Son Muhafız ana hikayeye dahil olduğunda Hockney hakkında daha çok şey öğreneceğiz.

Sonraki hafta görüşmek üzere!

Teşekkürler!

-S.I.U

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık