Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116
Peki axis bu TUS'taki mutlak guc mu? Bu guce kulenin icindeki insanlarda sahip olabiliyor mu? Ya da soyle soylesem daha dogru, dis kuleden bahsetmiyorum, yalnizca kulenin disindaki canlilar mi axis gucune sahip olabiliyor?
Axisler hakkında çok bilgi yok. Axis deyince az bir yazı geliyor. Kütüphaneyi çeviren arkadaşta daha fazla yazı varmış.

Phantaminium axis gücüne sahiptir. Bu gücü elinde bulunduran Phantaminium'u normal bir bireyle kıyasladığımızda tanrı veya ona yakın bir güçte olduğunu söyleyebiliriz.Bu oldukça normaldir çünkü bir axis etkisini ancak ondan daha yüksek güçte bir axis engelleyebilir,Axis gücü olmayan birinin bir axis karşısında hiç şansı yoktur.

Bir axis olarak Phantaminium bir "yazar" veya evrendeki bir hikayenin tanrısı olabilir. Bir hikayeyi yönetme sorumluluğu almanın karşılığında hikayenin içinde meydana gelen olaylar üzerinde güçlü bir yetki sahibi olur. Silinemez veya değiştilemez kayıtlar yazabilir.

Her axis engellenemez veya etkisiz bırakılamaz eşsiz bir güce sahiptir onlar kendi etrafında bir uzay(boşluk) oluşturabilirler. Phantaminiumk bu yetenek kapsamında kendi alanı içinde gerçekliğin bazı yönlerini kontrol edebilir.ASlında bir Axis kendi etrafındaki boşlukta sınırlı miktarda gerçekliği kontrol edebilmektedir.

Axisler hakkında Sıu'nun notu : Gün gelir farklı bir manga/manhwa/webcomic'e geçtiğimde bazı şeyleri değiştirebilirim % 100 kesin olacak şeyler değildir.

---Notlar---
*Kuledeki hiç kimse Phantaminium'un bir axis olduğunu bilmemektedir.
*Kuledeki seviyeciler sık sık Phantanium ve Enyru birbiriyle dövüşürse kazananın kim olacağı hakkında tartışırlar.Phantanium bir axis iken Enru bir axis olmadığından kimin kazanacağı açıktır ama kuledeki insanlar bu gerçeği bilmezler.
*Urek Mazinonun kuleye Phantantaminium'u takip ederek girdiği söylenir.
*Yazar ciddi olduğunu ve şaka yapmadığını belirterek Phantaminium isterse Tower of God hikayesini anında yokedebileceğini söylemiştir.
*Phantaminium evrendeki en güçlü 5 axisten biridir.
*Phantaminium aslında normal bir insandı sonradan axis oldu.
-Tower of God içerisinde Phantaminium'un gözüküp gözükmeyeceği belşli değildir.

228. Bölümün Blog yazısı, bu hafta işlerim vardı biraz malesef.
Hm.. Bu bölüm daha çok Wangnan hakkındaydı.

Eğer Baam ve Rachel kulenin dışıyla ilgili bazı gizemleri varsa Wangnan’ın da kulenin içiyle ilgili kendi hikayesi var.

Kendini sık sık prens şeklinde çağırıyor . ^^

‘’ Kırmızılı Bölgenin Prensi… ‘’ Bununla ilgili pekçok teori ortaya atıyorsunuz. Ama şunu söylemekle yetineceğim: Hikayenin aslını tahmin etmek istiyorsanız daha çok detayın açıklığa kavuşması gerekiyor.

Aslında Wangnan epey yaşlı. ( Karaka’yla kardeş olmasına yetecek kadar.)

Daha önce Wangnan’ın ‘’bir süre’’ kuleye tırmanmadan yaşadığını söylemiştim. Ama hiçkimseyi kasten ölüme terk etmedi.

Bu bilinçaltının acısını bastırıp akli dengesini korumak için anılarıyla oynamasıydı.

( Geçmişte Yihwa’nın ateşinin o hariç tüm kurallıları öldürmesini hatırlayın)

Wangnan’ın insanları kendisine çeken bir kişiliği var, bununla birlikte çevresindeki acılara karşı da oldukça hassas.

Onun gibi birinin ölmeden kulenin zirvesine ulaşabilmesinin ilginç olacağını düşünüyorum.

Yani bu onu birçok kez daha göreceğiz anlamına geliyor.

Ve Baam kararını verdi..

Her şeye gücü yeten mutlak bir tanrı olmak istemiyor. Bunun yerine bir şeyleri aşıp arzusunu yerine getirmek peşinde.

Eğer ben tanrı olsam bir hiperbolik zaman döngüsü yaratırdım. Ve orada bir gün bir haftaya eşit olurdu böylece 7 haftalık işi bir günde bitirirdim ^^.

Neyse Baam’ın hikayesi ve Wangnan’ın başarısızlıkları gelecek hafta devam edecek. Umarım heyecanlanmışsınızdır.

Her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum ama bazen hatalar da olabiliyor o yüzden daha iyisi için uğraşıyorum.

Bu soğuk kışta kendinizi sıcak tutmaya bakın. Umarım haftanız mutlu ve huzurlu geçer. ^^

Son düzenleme:
Ellerine sağlık.

Çok iyi ya. Wangnan ne kadar yaşlı acaba merak ettim. Adam alternatif baş rol resmen.
Teşekkürler.
Jinsung Karaka'ya çocuk şeklinde hitap ettiği için kule bazında yaşlı değildir tabi de Sachi, Boro'dan falan yaşlı olabilir.
Adamın takımı hep bir şekilde ölmüş kendisi geride kalıp yeni arkadaşlar edinmiş ve onlar da ölmüş :D
Umarım ileride Rachel v2 olmaz. İçinde delikanlılık var çocuğun da amacını arkadaşlarını önüne koyarak saçma kararlar verebilir.

Son düzenleme:
Teşekkürler.
Jinsung Karaka'ya çocuk şeklinde hitap ettiği için kule bazında yaşlı değildir tabi de Sachi, Boro'dan falan yaşlı olabilir.
Adamın takımı hep bir ölmüş kendisi geride kalıp yeni arkadaşlar edinmiş ve onlar da ölmüş :D
Umarım ileride Rachel v2 olmaz. İçinde delikanlılık var çocuğun da amacını arkadaşlarını önüne koyarak saçma kararlar verebilir.
Verse de sarı pokemonun yanında yer alırız. Adamın ayrı bir sempatisi var. Beta'da bunu delmedi mi atölye savaşında adam ölmüyor yahu. 1000 yaşında falan çıksa şaşırırdım ve beklemezdim ama artık bekliyorum. Birde Rachel ve Baam dışarı derken yine Rachel'i vurgulamış bu adam çillinin rolü bitmeyecek gibi en tepeye kadar.

Adamın özel gücü çevresindekileri kullanarak ölmemek :)
işte bu :good:
civciv ölse de kurtulsak dediğim karakterlerden ama çizerler hep böyle karakterlere değer veriyorlar.
bu seride çok az karakterden hoşlanmam biri bu, birde mavi kafalı koon :/
ha birde eşofmanlımız var, daha ilk katta küçücük shinsoo engelinden zor bela geçen adam şimdi üst katlarda dünyaları ben yarattım havası ile elleri cebinde dolaşıyor :/

Son düzenleme:
http://www.webtoons.com/en/fantasy/tower-of-god/season-2-ep-229/viewer?title_no=95&episode_no=310
This is the afterwords for Chapter 229 As you can see, I've gotten the flu ㅠㅠ I barely submitted the chapter and spent the entire day nearly dead, before mustering up strength to write the afterwords. It's flu season, but didn't realize I'd be a victim. I thought I was healthy, but... nope ;;

Because of that, I'll take requests until next week, but considering the season I think I'll have to switch the theme from food to Christmas, so with Christmas as the theme I'll make a Christmas pic with the most requested male and female. To be upload on Christmas

I'm not feeling too good so I'll make this short. Sorry about all this ㅠㅠ

This chapter is one of the most important turning points of Season 2 A small bit of Wangnan's secret was revealed and the a hint on one of the plots of the Tower of God... Considering Rachel knows all of this something has to be behind the scenes ^^; I wonder who... And Wangnan - Karaka relationship is becoming more curious.

If you've been reading Tower of God, you'd know officially, there is no prince who has Zahard's blood. Formally, only Princesses who have been injected with his blood exists. But besides whether Wangnan is really a prince or not, he has something to do with Zahard for sure ^^; As they're 'Princes' as stated in the prologue for season 2, The stories of those with the rings (Wangnan, Karaka, etc.) shall be revealed as we go on.

Baam, instead of going in the Steamer(t/n: My translation for the "ricepot" which sounds cooler) has begun training with the God of the Guardians I don't plant on drawing out his training too long so it should end in a moment. The train is showing sequentially how Baam is becoming stronger So this kinda thing will continue on till the end.

We have the face of the new character who will be showing up in the next chapter. As he has a somewhat importatnt role in the Floor of Death arc I hope you guys look forward to that. This charcter will be a bit serious ^^;

This chapter has slightly different drawings from the previews and I added a few panels; since I have a three-week term some chapters I edit before uploading. Of course they don't change much. I hope that those of you who read the previews still read the main, it would be fun.

I don't talk like mentioning what's happening in the previews But I think we're picking up the pace in the previews department haha. But for those of you who don't do preview chapters, I will avoid talking about it.

My head is spinning. I hope I didn't write anything stupid and worrying and eghhh... I'm heading back to bed. At this rate my next deadline may be in trouble. I'll try to recover quickly and come back next week fresh and all.

Well then, everyone, don't get sick, stay warm and have a good week!

Thank you! ^^

[TN] Korean side had a glitch where some of the panels were repeated. It's been fixed, and SIU talked a bit about that.

Son bölümde Baam GoG'a ''Bana nasıl bir tanrı olunacağını öğret'' demişti.
GoG: Nasıl bir tanrı olunacağını mı?
Baam: Evet!
GoG: Nasıl bir tanrı olunacağı... Ne kadar da saçma bir soru, yoksa bu ben ''god of guardians'' olduğum için mi?
Baam: Evet, senin bunu bilebileceğini düşündüm.
GoG: Kusura bakma ama bunun hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Gardiyanların Tanrısı sadece kurallıların bana taktığı bir lakap.
Baam: Demek öyle .. ( Baam ayrılır)

GoG: Ne! Öylece gidiyor musun? Ne kadar da umarsızsın.
Dışarıda birkaç problem yaşamış olmalısın. Sana ne oldu böyle?
Baam: Arkadaşlarımı kaybettim.. Öyle bir düşmana karşı yapabileceğim hiçbir şey yoktu! Bunların hepsi Ölüm katına gitmek istediğim için oldu, Karaka bu yüzden burdaydı. Herkes benim yüzümden tehlikedeydi ama hiçbir şey yapamadım... Yine başkaları tarafından kurtarılmak zorunda kaldım..

GoG: Bu yüzden mi ''bir tanrı'' olmak istiyorsun?
Baam: Evet.
GoG: Fazla açgözlüsün, zaten diğer kurallıların hepsinden daha güçlüsün.
Baam: Ama düşmanlarım benden daha güçlü! Eğer yeterince güçlü olsaydım böyle olmazdı!

GoG: Arkadaşlarını kurtarabileceğini mi söylüyorsun? Düşmanların sana dokunmaya bile korkacak mıydı?
Çocuk, güç herkesi mutlu edemez. Daha önce başka bir çocuk ta bana benzer bir soru sormuştu. Bana nasıl bu kulenin kralı olabileceğini sordu, niye diye sorduğumda cevabı: '' Bu kuleyi herkesin mutlu şekilde yaşayabileceği hale getirmek istiyorum.'' oldu.
O çocuğa güçlü olması için yardım ettim ve gerçekten de kulenin kralı oldu. Bununla birlikte herkesi mutlu edemedi. Ona ne oldu, bilmiyorum.
Ama emin olduğum tek bir şey var ki o da büyük bir güce hükmetmek çevrendeki insanları mutlu yapmaz. Güce sadece sahip olmak yetmez, onu nasıl kullanacağını da bilmelisin. Eğer kontrol edemeyeceğin bir güce sahip olursan sonunun ne olacağı çok açık!
Aslında çektiğin acıların kaynağı sahip olduğun o güç.
Eğer tanrı gibi bir güce sahip olursan çevrendeki herkes mutlu olur mu sanıyorsun? Şu anki huzursuzluğun yüzünden gerçekten önemli olan şeyi unutuyorsun. Sonraki testten sonra aklını toplayıp geri gel.
Bununla birlikte nasıl bir tanrı olunur hiçbir fikrim yok ama sana şu anki halinden daha güçlü olmayı öğretebilirim.

Koon: Şimdi mi geliyorsun Baam? - Baam: Mr Koon.
Koon: Pirinç Çömleği'ne gittin değil mi? - Baam : Evet ...
Koon: Kendi başına güçlü olmayı çalışman bizi üzüyor. - Baam: Bu...
Koon: Bazen bizim iyiliğimiz için bizi terk edebileceğini düşünüyorum. o yüzden bir yere gitmeden önce bize haber ver lütfen. Böylece seni her zaman takip edebiliriz.
Androssi: Hey Baam! Bir şey demeden nereye gittin? hiçbir şey yememişsin bile! Ne kadar endişelendim haberin var mı?
Bamm: Androssi ...! - Androssi: Ne kadar acı çektim haberin var mı?
Androssi: Şu Ha ailesi kadını beni tuhaf gözlemcisiyle izleyip duruyor!
Yuri: ( Gözlemciden) Baam, geri gelmişsin! Bu arada niye Baam'la bu kadar yakınsın kardeşim? Seni uyarmıştım, Baam'a yaklaşmak yok!
Androssi: Ne ara yine buldun beni, kahretsin!
Yuri: Odama gel yoksa seni kendim bulurum.
Androssi: Kapa çeneni, geleceğimi mi düşünüyorsun? Asla!
Yuri: Öyleyse ben gelirim. - Androssi: Hayır...! ( Androssi ayrılır)
Koon: Baam... Yihwa, Timsah ve kılıç ustası hayatta olmalı bu yüzden endişelenme. Yapmamız gereken şey sükunetimizi korumak ve onlar geri gelene kadar hayatta kalmaya çalışmak. Onlar böyle kolayca ölecek insanlar değil.
( Androssi bir anda Bong bonglar ortaya çıkar.)
Androssi: Baam! Son bir şey daha: arkadaşlarını kaybettiğin için sanki ölmüşsün gibi davranma. Bazıları senden ayrılabilir ama yanında benim gibi biri var! Seni koruyacak Tamam mı? Kendine iyi bak, bu bir emirdir sadece biraz dinlen.
Yuri: (gözlemciden) Kaçmaktan vazgeç çocuk. - Androssi: Hayır..! Beni takip etmeyi bırak!

( Bir gün sonra, test bitmiş)
Boro: Acaba Wangnan'ın takımına ne oldu? Haber var mı?
Koon: Onlarla bağlantı kurmamızın bir yolu yok. _ Baam: Onları arayabiliriz.
Hwaryun: Onları aramamanız sizin için daha iyi olur. - Koon: Hwaryun..?
Hwaryun: Onlar ayrılırken kararlarına saygı duyulması gerektiğini söylemiştin. Wangnan kendi yolundan yürümeye başladı. Öyleyse biz de kendi yolumuzu takip etmeliyiz. Zaten başkaları için endişelenecek vaktimiz yok, yakında Ölüm katına ulaşmış olacağız. Orası öyle bir yer ki seviyeciler bile girerken 2 kez düşünür. Yuri Zahard'la beraber olsak bile böyle giderse hayatta kalmak zor olacak
( Çevrilmemiş önemsiz konuşmalar. Konuşmanın sonunda Evan Koon'a fener kullanmakla ilgili eğitim vermek için ayrılır. Androssi Yuri'yle giderken Baam yola yalnız devam eder.)

GoG: Demek kararını verdin.. intikamın hakkında?
Baam: Emin değilim ben sadece arkadaşlarımı kendi zayıflığım yüzünden kaybettiğim için üzgünüm. Ama bir şeyden eminim ki o da sadece güçlü olmak insanları mutlu edemez. Kontrol edemediğim güç sadece yanımdakilere zarar verir ama bu demek değil ki daha güçlü olmak için çabalamayı bırakacağım.
Eğer birini incitirsem bu kötü olurdu bu yüzden tanrı gibi olmak istiyorum. Eğer bu kötü sonuçlar doğurursa bedelini ödemeye hazırım. Daha güçlü olacağım ve savaşacağım. Sevdiklerimi korumak ve onlarla birlikte olabilmek için!
GoG: ( Benzer ama farklı da. O Zahard gibi değil, Zahard diğerlerinden üstün olarak bir şeyleri değiştimek istemişti ama o diğerleriyle birlikte olabilmek için güçlenmek istiyor. Bu küçük fark gözden kaçırdğım şeydi, bu üzerine bir bahse girmeye değebilir.)
GoG: Kendi gerçek benliğini bulmadan önce gerçekten güçlü olamazsın ama daha güçlü olmaya da hakkın var. Öyleyse eğitime başlayalım!
(GoG normal insan boyutuna küçülür)
GoG: Boyutumu rakibime göre değiştirebilirim, bu benim ortanca halim.
Seni bu savaşla daha güçlü hale getireceğim! Kendine gel ve saldır bana!
Şu andan itibaren sana 10 Aile liderlerinin shinsoo kontrol tekniklerini öğreteceğim!

(Haftalar Sonra - Wangnan ve Miseng'in hapsedildiği yer)
Wangnan: Giderek soğuyor. Hava daha yukarı çıktığımız için mi soğuyor?
Rachel: Evet gerçekten soğuk. Bunlarla örtünün, rehinelerimiz ölürse hiçbir değerleri kalmaz.
Wangnan: Rachel!
Rachel: ...Aslında Hoaqin sizi yemiş olması gerektiği konusunda ısrarcıydı.
Wangnan: Git başımdan! Rehine olmaktansa ölmek daha iyidir.
Rachel: Demek öyle... şuradaki kız da mı öyle düşünüyor acaba? sen hala takımının liderisin, ne yapman gerektiğine karar vermelisin eh aslında bu sana kalmış..
Wangnan: Benim liderlikle alakam bile yok!
Rachel: Gerçekten mi? Zahard kanını miras almış biri için acınasısın.
Wangnan: Sen de kimsin?!
Rachel: bu yüzük.. senin değil mi?
Wangnan: Ama sen bunu nasıl...?
Rachel: Endişelenme, hiçkimseye bir şey söylemedim, özellikle de Hoaqin'e. Aslında bu yüzük hakkında birkaç şey biliyorum. Çünkü aynı yüzüğe sahip olan başka birini daha tanıyorum. Zahard'ın saklamaya çalıştıkları arasında en utanç verici olan sensin. O güce sahip olmamaları gereken kişiler arasında, Kırmızı Bölgenin Prensi!
Wangnan: Sen de kimsin! Nasıl olur da?
Rachel: Baam sana benim de bir kuralsız olduğumu söylemedi mi? Bu yüzden Fug'dayım ve pek çok şey bilirim.
Kuleyi neden Baam'la birlikte tırmanıyordun merak ediyorum. Onu kullanarak Zahard'dan intikam olmak mı istiyordun? Ama o bu iş için uygun biri değil, benimle işbirliği yapmaya ne dersin?
Wangnan: Ne?

Rachel: Diken'in asıl parçası ölüm katında gizli. Baam'ın dikeni onun bir parçasından başka bir şey değil. Eğer tamamlanmış Dikeni ele geçirebilirsek Zahard'ın ölümsüzlüğünü yok edebiliriz, kendisiyle beraber...
Bu ne anlama geliyor biliyorsun değil mi?
Dünyayı sadece bunlarla yok etmek imkansız olurdu ama hala bu onun dünyasını yok edecek çatlak olabilir.
Ah bir de ''Kulenin Kapısını açan Anahtarı'' biliyorsun değil mi?
O gün Zahard kendini kulenin hakimi olarak ilan etti ve tırmanmaktan vazgeçti. Anahtarı da bir yerlere sakladı.
Böylece hiçkimse 134. kattan yukarı çıkamayacaktı. Zahard anahtarın yarısını Büyük Demirci Asharu Edwaru'ya verdi ve o da bunu 13 Ay serisini yapmak için kullandı.
Ama diğer yarısını ortadan kayboldu, acaba nereye gitti? Diğer yarı bu yüzüğün içinde değil mi?
Hepiniz kulenin zirvesine ulaştığında Kapı tekrar açılacak. Benimle gel Kırmızı Bölgenin Prensi, birlikte bu kuleyi değiştireceğiz!
-Son-

Karaka ve Wangnan dışında başka prenslerde varmış. 13 Ay serisi ve prensleri toplayıp anahtarı birleştirip 135. kata çıkacaklar herhalde.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık