Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

Kulenin tırmanma hızı ile ilgili kafama birşey takıldı. Urek Mazino kuleyi 60 küsür yılda rekor kırarak tırmanmış. Yuri kuleyi 200 yılda tırmanmış ve bir kurallı için rekor süre diyorlar. Buraya kadar herşey güzel.

Ancak ilk sezon 1 yıl desen, 7 yıl zaman atlaması, zaman atlamasından 43. kata kadarda bir 2 yıl desen toplamda 10 yılda bizimkiler 43. kata geldiler. Burada bir yanlışlık yok mu? Bizimkiler çok hızlı gitmiyor mu? Tamam atölye savaşı katına varmak, sonra trene yetişmek için hiç durmadan kat tırmandılar bir dönem ama Yuri'nin de her katı tırmandıktan sonra 3, 5 yıl pineklediğini de sanmıyorum.

Blog yazılarında bu konuyla ilgili birşeye değinmiş mi Siu. Çünkü bazen bir olay çok soruldu mu cevaplıyor veya yanlış anlaşıldı mı "çizimle anlatamadım" deyip doğrusunu anlatıyor.
Şimdi şöyle bir olay var. Bizimkiler 1. katta arkadaş oldu ve beraber ilerlediler. En iyi 10 E seviye falan hep bizimkilerden oldu. Kuleye belki 10000 kişi çıkıyor ama bizim tarafta güçlü adamlar taşıyor. Hatırlarsan Jyu Viole haliyle yalnız akarken bile Wangnan, Yihwa, Prens derken yeni ekip kuruldu. Genelde kurallılar birbirine bu kadar güvenip beraber hareket etmiyor gibi. Tek olunca da tırmanma hızları yavaş oluyordur. Yihwa herkesi yakmış tek Wangnan kurtulmuş zamanında. Yine de hızlı ama yavaşlama olacaktır.

Ne kadar güçlü olursan ol, misal Hatsu falan bu katlara kadar böyle kolay gelemezdi. İlla takılır bir yerde 3-5 sene eğitim yapıp öyle ilerlerdi.

Urek ise aralıksız tırmandı mı belli değil. 100. katta Arie Hon ile dövüşmüş. Bu adama daha ne testi uygulayacaklar. Belki onunla dövüşmek için 3-5 sene bekledi veya dövüştükten sonra o katlarda oyandı, hiç bilmiyoruz. Son olarak testler günlük oluyor mu bilmiyoruz. Belki 89. katın testi senede sadece 1 kere oluyor. Böyle böyle vakit kayıpları da olabilir. Yoksa bir testi geçemedin haftaya tekrar gir falan illa geçersin. Ama iyi bir takım çalışması gerekiyorsa o katta sağlam ekip kurana kadar 30 yıl da kaybedebilirsin. Her şey bireysel güç değildir.

Son düzenleme:
Kulenin tırmanma hızı ile ilgili kafama birşey takıldı. Urek Mazino kuleyi 60 küsür yılda rekor kırarak tırmanmış. Yuri kuleyi 200 yılda tırmanmış ve bir kurallı için rekor süre diyorlar. Buraya kadar herşey güzel.

Ancak ilk sezon 1 yıl desen, 7 yıl zaman atlaması, zaman atlamasından 43. kata kadarda bir 2 yıl desen toplamda 10 yılda bizimkiler 43. kata geldiler. Burada bir yanlışlık yok mu? Bizimkiler çok hızlı gitmiyor mu? Tamam atölye savaşı katına varmak, sonra trene yetişmek için hiç durmadan kat tırmandılar bir dönem ama Yuri'nin de her katı tırmandıktan sonra 3, 5 yıl pineklediğini de sanmıyorum.

Blog yazılarında bu konuyla ilgili birşeye değinmiş mi Siu. Çünkü bazen bir olay çok soruldu mu cevaplıyor veya yanlış anlaşıldı mı "çizimle anlatamadım" deyip doğrusunu anlatıyor.
Çizer bir yerde frene basacaktır.
Urekin bile 50 yılda tamamladığını biizmkilerin aynı sürede filan tamamlaması saçmalık olur.
Urek kuleye girdiğinde de aynı muazzam gücüne sahipse ki öyledir büyük olasılıkla, saçma bile olmaz.
Düşünelim en baştan beri canavar olan biri bile 50 yıl sürüyorsa, biizmkilerinde Baam torpili ile 100 yılı bulur. Bulmalıda bence.
daha ilk katlar üst katlarda daha fazla zorlanırlar.

Şu olabilir dışarıdan büyük ligin oyuncularından yardım alarak daha hızlı sürede varabilirler ama kendi yağımızda akarız olayı olursa ben 3 haneli bir yıl beklerim.

@Eustass Captain Kid , @Daredewill , @Korsanlar ''Kralı''

Aslında siz yazınca ben de farkettim. Bu hızı Baam bir şekilde kaldırıyor, Koon ve Rak'da bir nebze ayak uyduruyor ancak rakımın kalanı bu hıza yetişemiyor. Bunun örneği cehennem treni. Şuan bizim takımdan 4 kişi öldü. Diğer takımlardan gelenleri de sayarsan 7, 8 ediyor.

Belki bu katta dediğiniz gibi bir 5 yıl güçlenmek için durabilirler. Baam Rachel'a kazık atıp Dikenin kalanını da alırsa eğitime girebişir. Rachel'da kafayı yer iyice.:ehe:

Daha sonra Urek Mazino kuleye tırmanmaya devam etmek için ormandan ayrıldı. Baek Ryunun kulenin dışındaki dünyayı görme isteği giderek daha çok arttı. Daha sonra Urek Mazino ranker olup geri geldiğinde ona bu arzusunu açıkladı. Urek Mazino,Baek Ryunun söylediklerini memnuniyetle karşıladı ve onunla buradan gitmek istermisin diye sordu, Ancak, Baek Ryun bu teklifi reddetti. Onun için çok önemli olan bu ormanı terkedemeyeceğini söyledi. Bunun üzerine Urek,Baek Runun göğsüne vurarak şunları söyledi:

"O zaman bu ormana bir çift kanat vereceğim.Böylece bu ağaçlar seni heryerde takip edebilecek."

Baek Ryun,Urekin sarhoş olduğundan saçma sapan konuştuğunu düşündü.Ancak Urek ciddiydi.
Gök gürültüsünü andıran bir bağırışla ormandaki herşeyi çekmeye başladı. Sonunda muazzam büyüklükteki orman bir yumruğun boyutu kadar küçüldü.

Urek ormanı kanatları olan bir kutuya koydu ve Baek Ryuna hediye etti.Baek Ryun çok şaşırmıştı ama bundan memnunda olmuştu. Ancak bir sorun vardı. Sıkıştırılmış orman Baek Ryunun taşıyabilmesi için çok ağırdı bu yüzden Baek Ryun kutuyu bakmsası için Ureke verdi.Bu kanatlı kutu Urek ve Baek Ryun arasındaki dostluğun simgesi haline geldi.
Başta bu olay bana çok tuhaf gelmişti ama Baam'ın yeni öğrendiği shinsoo kontrolü de çevredeki tüm shinsooyu tek bir noktada topluyor. Görünüşe göre Urek bunu öyle ustaca yapıyor ki orman yapısını hala koruyor.
Benzer şekilde bu teknikleri yansıtmak için de kullanılabilir mi acaba?
Yani saldırıyı önce kendi banginin içinde topla sonra eski haline getirip geri yolla falan.

Çizer bir yerde frene basacaktır.
Urekin bile 50 yılda tamamladığını biizmkilerin aynı sürede filan tamamlaması saçmalık olur.
Urek kuleye girdiğinde de aynı muazzam gücüne sahipse ki öyledir büyük olasılıkla, saçma bile olmaz.
Düşünelim en baştan beri canavar olan biri bile 50 yıl sürüyorsa, biizmkilerinde Baam torpili ile 100 yılı bulur. Bulmalıda bence.
daha ilk katlar üst katlarda daha fazla zorlanırlar.

Şu olabilir dışarıdan büyük ligin oyuncularından yardım alarak daha hızlı sürede varabilirler ama kendi yağımızda akarız olayı olursa ben 3 haneli bir yıl beklerim.
Zaten ilk bölümlerden hatırlarsan Baam, Lero-ro'ya soruyor benim gibi birisi kuleye tırmanabilir mi diye.? Lero-ro ise seninde durman gereken zaman gelecek diyor.. Muhakkak uzun yılların geçtiği bir timeskip şart yoksa seri inandırıcılığını kaybeder en azından desek ki Baam kuralsız hızlı tırmanıyor ama Lesso'ların grubu da neredeyse aynı hızda tırmanıyor bu yüzden durmaları gerekecek.. En azından büyük bir olay bekliyorum tıpkı Ace'in ölümü gibi yoksa Baam ne kadar güçlenirse güçlensin mağaradaki kafa yapısı yüzünden çok fazla kayıp yaşayacak..

Tower of God'da senelerin önemi yok nasıl olsa. Bunun önüne geçmek çizer için 1 bölüme bakar. 50-60 senelik zaman atlamasını bi koyar her şey hallolur. Basit mevzular bunlar. :D

Başta bu olay bana çok tuhaf gelmişti ama Baam'ın yeni öğrendiği shinsoo kontrolü de çevredeki tüm shinsooyu tek bir noktada topluyor. Görünüşe göre Urek bunu öyle ustaca yapıyor ki orman yapısını hala koruyor.
Benzer şekilde bu teknikleri yansıtmak için de kullanılabilir mi acaba?
Yani saldırıyı önce kendi banginin içinde topla sonra eski haline getirip geri yolla falan.
Shinsoo kontrolüyle gardiyanın dediği gibi bulunduğu ortamı yöneticiler gibi kontrol altına alıyor ve sanki shinsoo sahibine dönüyor gibi orada. Boşuna Kara Delik demiyorlar tekniğin adına. Şaka maka ilk defa giriş katından sonra kuralsız olduğunu açık açık gösterdi baam. Acaba kata tamamen sahip olup diğerlerinin shinsoo kullanabilmesini sağlayabilir mi çok merak ediyorum.

Şu an ölüm katında 5 tane 13 ay serisinin toplanma ihtimali var. Garam zahard(mavi ağustos, çivit temmuz), maschenny zahard(sarı mayıs), Ha yuri Zahard(siyah mart, yeşil nisan). Bu üçü bir araya gelirse savaşacakları kesin. Ancak ben Garam'ın bizden taraf olmasını bekliyorum. Yuram ile savaşmasının sebebi Enne gibi gözüküyor. Ondan intikam almak istiyor olabilir. O yüzden maschenny ile taraf olmayacağını düşünüyorum. Ayrıca Anak'ın da onun yanında bir süre kaldığını düşünürsek kötü düşünceleri olmayabilir. Acaba nasıl biri? Urek bile bu kadına vurgunmuş. Nasıl çizeceğini merak ediyorum.

Şu an ölüm katında 5 tane 13 ay serisinin toplanma ihtimali var. Garam zahard(mavi ağustos, çivit temmuz), maschenny zahard(sarı mayıs), Ha yuri Zahard(siyah mart, yeşil nisan). Bu üçü bir araya gelirse savaşacakları kesin. Ancak ben Garam'ın bizden taraf olmasını bekliyorum. Yuram ile savaşmasının sebebi Enne gibi gözüküyor. Ondan intikam almak istiyor olabilir. O yüzden maschenny ile taraf olmayacağını düşünüyorum. Ayrıca Anak'ın da onun yanında bir süre kaldığını düşünürsek kötü düşünceleri olmayabilir. Acaba nasıl biri? Urek bile bu kadına vurgunmuş. Nasıl çizeceğini merak ediyorum.
Maria Koon Zahard ile Garam Zahard dövüşür.
Ama 43.kat dövüşü shinsoo'nun azlığından dolayı bu dövüşün burda olması istemediğim birşey.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık