Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Toriko (Manga)

O 350 metrelik uzunluk 4 ayak üzerindeki boyudur.Yoksa kuyruktan başa değildir.Ağırlık ise normal.

Heracles ise 22 km vardır.Mangada bu kurbağa arabasının olduğu bir gösterim vardı yanılmıyorsam.Kurbağa arabası nokta kadardı.Ağırlığı ise az kaçmış bana kalırsa.

Bambina'nın kendini tutarken 6000 olduğu ortamda Heracles için 6200 yeterli değil.Mangada ölçemediler diye kaldı aklımda ama o 6200 artık nerede geçtiyse belki de at kral soyu içindir.Kurt kral soyu için 6090 denirken Guinnes içinde henüz bir şey denmedi.

Geçenlerde Toriko Wikiada gezinirken bir bilgiye rastladım, hiç doğru gelmedi, hatta muhakkak yanlış diyebilirim, kaynakça da göstermemişler ancak belli olmuyor bu adamların işi diyerek sizlerle de paylaşayım dedim. Mevzu At Kral Heracles ve Ejder Kral Derous'un boyutlarına ilişkin.

Burada Derous'un 350 Metre uzunluğunda ve 1,5 Milyon Ton ağırlığında olduğu yazıyor.

Burada da Heracles'in Yakalanma Seviyesi için 6.200, boyu için 22 Kilometre, Ağırlığı için ise 2 Trilyon Ton ibareleri kullanılmış.

Bunlar da iki kralın görünüşleri.

Bence rakamlar tam tersi olmalı, Derous'un rakamlarını Heracles'e, Heracles'in rakamlarını da Derous'a yazınca sorun çözülür bence. Tabi bu rakamlar izafi mi yoksa sbs den mi öğrenilmiş bilemiyorum. Heracles'in yakalanma seviyesine zaten hiç girmeyeyim mümkün değil zira 6.200 çok az onun için.
37. Ciltte yer alan Gourmet Checklist: Heracles ve Air

Son düzenleme:
37. Ciltte yer alan Gourmet Checklist: Heracles ve Air

O sayfalarda tam olarak ne yazıyor acaba ? Çok fazla bilgi var, Air için de yakalama seviyesi olarak 6.200 yazılmış. Boyun 22 Km olduğuna ikna oldum grafikten, 2 trilyon ton mevzusu da ciğer kapasitesi ile açıklanabilir ama 6.200 yakalama seviyesi mümkün değil bence, ya @Riful un dediği gibi At Kral cinsinin yakalama seviyesi için 6.200 diyor yahut da ciddileşmemiş, yerinde sabit duran Heracles için.

6200 ise ya Guinness çok güçlü yada seviyeler 6000 sonrası çok az artıyor.
Gerçi Bambina attan daha güçlü demişlerdi o yüzden gitgide yükselir bence.Heracles en güçsüzü olabilir onu kapatmak için de ölümsüzlük vermiş işte.

Bir ara wikisine bende bakmıştım.Moon'un leviathan esinlenmesi olduğu yazıyordu.Niye o kadar güçlü olduğu belli.

6200 ise ya Guinness çok güçlü yada seviyeler 6000 sonrası çok az artıyor.
Gerçi Bambina attan daha güçlü demişlerdi o yüzden gitgide yükselir bence.Heracles en güçsüzü olabilir onu kapatmak için de ölümsüzlük vermiş işte.

Bir ara wikisine bende bakmıştım.Moon'un leviathan esinlenmesi olduğu yazıyordu.Niye o kadar güçlü olduğu belli.
Level 6.200 olsa Neoballü tekleyemezdi la Heracles. :D Guinness'in yavrusu level 6.090 iken Heracles level 6.200 olamaz, mümkün değil yani. 15-20.000 civarı bir şey olmalı 8 Kralın üyeleri. :D

Neo parçalarının seviyesi net olarak belli mi ki ?
Jirou'nun dibine düşen Neoball level 4.000'lik hayvanı hüpletti, hem de hayvanın saldırılarından hiç etkilenmedi. Jirou ile karşılaştı onu düşman olarak görmedi, yemek olarak gördü ve kendisini uzaya uçuran saldırıyı aldığı anda Jirou'nun kolunu yedi. En az 6-7.000 olmalı seviyesi. Diğer 7 Neoball de aynıdır muhtemelen.

Jirou'nun dibine düşen Neoball level 4.000'lik hayvanı hüpletti, hem de hayvanın saldırılarından hiç etkilenmedi. Jirou ile karşılaştı onu düşman olarak görmedi, yemek olarak gördü ve kendisini uzaya uçuran saldırıyı aldığı anda Jirou'nun kolunu yedi. En az 6-7.000 olmalı seviyesi. Diğer 7 Neoball de aynıdır muhtemelen.
5000 civarı da olabilir kesin konuşmamak lazım.Bence 500 seviye arasında bile epey fark var.
Peki Jirou şu kurt formuna geçmişmiydi uzaya yollarken hatırlayamadım ? Jirou en son o formda bütün nitroları karşısına alıyordu diye hatırlıyorum çünkü.Krallar tek attıysa yemek olarak görüleceğini sanmam.

5000 civarı da olabilir kesin konuşmamak lazım.Bence 500 seviye arasında bile epey fark var.
Peki Jirou şu kurt formuna geçmişmiydi uzaya yollarken hatırlayamadım ? Jirou en son o formda bütün nitroları karşısına alıyordu diye hatırlıyorum çünkü.Krallar tek attıysa yemek olarak görüleceğini sanmam.
Neoball'ı uzaya gönderdikten sonra nitroları karşısına almıştı. O zaman formunu değiştirdi.

O sayfalarda tam olarak ne yazıyor acaba ? Çok fazla bilgi var, Air için de yakalama seviyesi olarak 6.200 yazılmış. Boyun 22 Km olduğuna ikna oldum grafikten, 2 trilyon ton mevzusu da ciğer kapasitesi ile açıklanabilir ama 6.200 yakalama seviyesi mümkün değil bence, ya @Riful un dediği gibi At Kral cinsinin yakalama seviyesi için 6.200 diyor yahut da ciddileşmemiş, yerinde sabit duran Heracles için.
Alt kısımları çevirmek zor. Japoncası iyi olana sormak lazım. Ama özellik kısımları şu şekilde:

Heracles (Phantom Beasts)

Yakalama seviyesi: 6200
Yetişme ortamı: 8. Bölge Horse King Hill (Nightmare Hill)
Uzunluk: 30000 m
Yükseklik: 22000 m
Ağırlık: 2 trilyon ton
Değeri: Bilinmiyor

Wikia bu verilere göre bu tür için 6200 yakalama seviyesini tepe değer almış. Ve Phantom Beast Herac türünün yakalama seviyesine 6200 yada daha az demiş:
http://toriko.wikia.com/wiki/Phantom_Beast_Herac

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık