Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Toriko (Manga)

3.olursa ne alaka cidden sacma yav.Mehmet de demis renge gore nitro.Tamam mavi benim yemekler farkli dedi ama illa ki menu den yiyecek ve daha da guclenecek.Zaten krala karsilik verecek gucte cikti.Birde menu den yerse daha da guclu.Kirmizi menuyu tamamla beni ucur dedi buda olacak.3.ne icin peki.Hadi uzay desek onu mavi icin bile dusunur onun menusu oralarda diyelim.Bence sadece o masada oturan bir seytan.

Yav he he Mahir. Kishimato nasıl Naruto serisinde Sasugayi başrol yaptıysa, bu pedofili de Gaymatsuyu başrol yaptı. Yok en iyi aşçı, yok işte 1.000.000 yılda pişen yemeği 1 saniyede pişirecek. Canavar dörtlü hepsi Komatasuyu arzulayacak falan. Toriko gitsin Terryle oynasın.

Diğer bir mevzu Torikonun gurme şeytanları; Tabi ki 2 tane. Kırmızı nitroya karşılık kırmızı şeytan, mavi nitroya karşılık mavi şeytan. Ha olurda 3. bir şeytanı çıkarsa kesinlikle 3. tür bir nitro çıkacaktır. Ayrıca beyaz olduğuna dair bir garanti yok. Açık renkli sadece.
Naruto serisinde Sasuke başkarakterdi ve üzerinde çok duruluyordu ama Naruto da en başından beri baş karakterdi ve onun da üzerinde çok duruluyordu. İçinde Kyuubi olması, anasının Kuşina babasının Minato olması, Hokage olacak kişi olması, Neji'yi yenmesi, Kabuto'nun önüne atlaması vs vs hep Sasuke ile birlikte en öndeydi. Toriko ise hep gerideydi. 4 KK'dan ancak 255. bölümden sonra ayrılabildi.

Diğer mevzunun ise Nitrolarla alakası kesin değil. Mangaka özellikle sordurdu Toriko'daki kırmızı ve mavi nitrodakilere mi karşılık geliyor dedi, Kaka bilmiyorum, Nitroların 2 tür olduğu bile kesin değil dedi. Bana göre ise tamamen tesadüfi bir durum. Ruhlar Dünyasında her renkte zibilyon tane şeytan var, Toriko'ya da kırmızı ve mavi düşmüş işte. Eğer dediğin gibi Nitro'ya kaynaklık eden şeytanlar özellikle Toriko'yu seçiyorsa mangaka bambaşka bir hikaye ile devam edecek demektir.

Roronoa Zoro

Naruto serisinde Sasuke başkarakterdi ve üzerinde çok duruluyordu ama Naruto da en başından beri baş karakterdi ve onun da üzerinde çok duruluyordu. İçinde Kyuubi olması, anasının Kuşina babasının Minato olması, Hokage olacak kişi olması, Neji'yi yenmesi, Kabuto'nun önüne atlaması vs vs hep Sasuke ile birlikte en öndeydi. Toriko ise hep gerideydi. 4 KK'dan ancak 255. bölümden sonra ayrılabildi.

Diğer mevzunun ise Nitrolarla alakası kesin değil. Mangaka özellikle sordurdu Toriko'daki kırmızı ve mavi nitrodakilere mi karşılık geliyor dedi, Kaka bilmiyorum, Nitroların 2 tür olduğu bile kesin değil dedi. Bana göre ise tamamen tesadüfi bir durum. Ruhlar Dünyasında her renkte zibilyon tane şeytan var, Toriko'ya da kırmızı ve mavi düşmüş işte. Eğer dediğin gibi Nitro'ya kaynaklık eden şeytanlar özellikle Toriko'yu seçiyorsa mangaka bambaşka bir hikaye ile devam edecek demektir.
Ben 4KKdan bahsetmedim. Naruto serisinde Naruto ne kadar baş karakterse, Toriko serisinde de Toriko o kadar. Kishimoto Sasugeye aşıktı, onu ön planda tutuyordu. Bu pedofili sapıkta Gaymatsuyu seviyor. Onu ön plana çıkarıyor.

Toriko gibi basit bir seride böyle bir şeyi öngörmek zor değil. Toriko'nun şeytanları Nitroalara denk geliyor. Yani o 3. "Beyaz" şeytan Toriko'nunsa Beyaz Nitroda var demektir.

Diğer bir mevzu şeytanların bedeni seçtiği bariz zaten. Önceden acaba şeytanlar bulundukları bedeni manipule mi ediyor diye düşünebilirdik. Ama Gaymatsu sonradan şeytanına kavuştuğu ve yeteneği ile alakalı bir şeytanı olduğu için şeytanların bedeni seçtiğini söyleyebiliriz.

Ben 4KKdan bahsetmedim. Naruto serisinde Naruto ne kadar baş karakterse, Toriko serisinde de Toriko o kadar. Kishimoto Sasugeye aşıktı, onu ön planda tutuyordu. Bu pedofili sapıkta Gaymatsuyu seviyor. Onu ön plana çıkarıyor.

Toriko gibi basit bir seride böyle bir şeyi öngörmek zor değil. Toriko'nun şeytanları Nitroalara denk geliyor. Yani o 3. "Beyaz" şeytan Toriko'nunsa Beyaz Nitroda var demektir.

Diğer bir mevzu şeytanların bedeni seçtiği bariz zaten. Önceden acaba şeytanlar bulundukları bedeni manipule mi ediyor diye düşünebilirdik. Ama Gaymatsu sonradan şeytanına kavuştuğu ve yeteneği ile alakalı bir şeytanı olduğu için şeytanların bedeni seçtiğini söyleyebiliriz.
Hayır, Toriko 255. bölüme kadar Naruto kadar bile başkarakter değildi. Naruto'yu hep ayırdı mangaka anasıyla, babasıyla, kyuubisiyle, 3 günde teknik öğrenmesiyle, dışlanmasıyla, her gördüğüne nakama diye atlamasıyla hep ayırdı. Sasuke kadar ön planda olmasa dahi hep ön plandaydı. Toriko ise 255. bölüme kadar hiçbir şekilde 4 KK'dan ayrılmadı. Sadece olayları Toriko'nun gözünden izledik. 255'ten sonra ise içinde 2. gurme şeytanı çıktı, doğuştan gurme hücresine sahip olduğu anlaşıldı, sürekli limitsiz bir potansiyeli var dendi vs.

Toriko basit bir seri ise o zaman renk dışında Toriko'nun şeytanlarını nasıl Nitrolarla bağdaştırabildiğini de açıkla madem. Zibilyon tane Gurme Şeytanı var, her birisi farklı şekilde farklı renkte, Toriko'yu konak olarak seçenlerin rengi dışında nasıl bir benzerliği olabilir Nitrolarla ? Mangaka bilerek yemliyor okurları inceden veriyor gizemi. Nitroları kırmızı ve mavi diye ayırıyor. Torikodaki şeytanları da kırmızı ve mavi diye ayırıyor. Sonra sen diyorsun ki arada bir önerme var. Sonra mangaka yemi yutan, evreka diyen okuyucu için mevzuyu seriye alenen yansıtarak Kaka'ya sorduruyor, arada bir önerme var mı diye, Kaka da bilmiyorum, Nitroların 2 tür olduğu bile net değil diyor. Anlayacağın üzere olay bahsettiğin kadar basit değil, mangaka oynatıyor seni. Arkadaki gizemi yani önermenin neden öyle olduğunu, renk dışındaki benzerlikleri ve serinin bu yoldaki akıbetini çözemediğin sürece seriye ne kadar basit desen de boş.

Roronoa Zoro

Hadi malzeme aşçıyı seçer anlarım da, yaşayan şey gelip beni öldür ye der mi? Sonra 300.000 milyon küsür yıllık hazırlanma süresini 65 yıla düşürdü. Biraz abartmışım ben yine g noktasını bulur bir dil pardon bıçak darbesi ile işi bitirir diye bekliyordum olmadı. Gelip bir de bu seri çok mantıklı demiyor musun Mahir. Trollemeninde bir adabı vardır.

Hadi malzeme aşçıyı seçer anlarım da, yaşayan şey gelip beni öldür ye der mi? Sonra 300.000 milyon küsür yıllık hazırlanma süresini 65 yıla düşürdü. Biraz abartmışım ben yine g noktasını bulur bir dil pardon bıçak darbesi ile işi bitirir diye bekliyordum olmadı. Gelip bir de bu seri çok mantıklı demiyor musun Mahir. Trollemeninde bir adabı vardır.
Malzeme dediğin şey canlı - cansız diye ayrılmıyor ki, yaşayan varlıklar da birer malzemedir. Bitki gel beni pişir diyor da hayvan niye diyemesin. Serinin ilk bölümünden beri açıklanan ve felsefesine uygun olan bir şey için mantıksız diyemem ben. Tarihi yaşandığı zamana göre, bir çizgiromanı da geçtiği evrenin koşullarına göre değerlendirmek gerekiyor. ;)

Roronoa Zoro

Malzeme dediğin şey canlı - cansız diye ayrılmıyor ki, yaşayan varlıklar da birer malzemedir. Bitki gel beni pişir diyor da hayvan niye diyemesin. Serinin ilk bölümünden beri açıklanan ve felsefesine uygun olan bir şey için mantıksız diyemem ben. Tarihi yaşandığı zamana göre, bir çizgiromanı da geçtiği evrenin koşullarına göre değerlendirmek gerekiyor. ;)
Dalından koparılmış meyve, sebze ve ya kesilmiş hayvanın eti ya da sadece salyasını veren bir hayvanın aşçıyı seçmesini anlarım, ama hiç bir koyun kasabın koynuna atlayıpta beni öldür ye demez. Sözde süper akıllı canlılar bunlar. Geliyor Gaymatsunun koynuna kes beni diyor he? Saçmalığın tillahı. Toriko serisinin başından beri mangaka ilk olarak pairde ikinci olarakt burada sıçtığı kadar sıçmamıştır. Food luck hadi eyvallah, en güçlü eutin yine eyvallah, ama bilmem kaç bin sürecek işlemleri 65 yıla ya da bir bıçak darbesine indirmek kadar saçma bir şey yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık