Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Wheel of Time (2021-)

Kitap serisini iyi bilenler pek sevmemiş sanırım(ben de sevmedim ama kitapları bilmiyorum). Çok mu zıt şeyler işlendi?
Ben açıkçası bir çok sahneyi niye izlediğimi anlayamadım. Yani hikayeye katkısı olmayan çok dolgu vardı. Evreni tanıtma gibi bir şey de hissetmedim buralarda. Bizim dizilerin 150 dklık bölümlerinde bunlar oluyor ama bu yapımda niye böyle yaptılar anlamadım. Mesela böyle işlerin en sevileni olan belki lotr filminde bazen böyle sahneler olurdu ama bize evreni, ırkları ve sosyal hayatlarından kesitleri sunardı. Ama bu dizide baya bir lise dizisindeki boş muhabbeti yapıyorlar bir kenarda ve ben bunu uzun uzun izliyorum. Kısa tanıtım filmleri de vardı ama yine kurtarmadı bu durumu.

Kitap serisini iyi bilenler pek sevmemiş sanırım(ben de sevmedim ama kitapları bilmiyorum). Çok mu zıt şeyler işlendi?
Ben açıkçası bir çok sahneyi niye izlediğimi anlayamadım. Yani hikayeye katkısı olmayan çok dolgu vardı. Evreni tanıtma gibi bir şey de hissetmedim buralarda. Bizim dizilerin 150 dklık bölümlerinde bunlar oluyor ama bu yapımda niye böyle yaptılar anlamadım. Mesela böyle işlerin en sevileni olan belki lotr filminde bazen böyle sahneler olurdu ama bize evreni, ırkları ve sosyal hayatlarından kesitleri sunardı. Ama bu dizide baya bir lise dizisindeki boş muhabbeti yapıyorlar bir kenarda ve ben bunu uzun uzun izliyorum. Kısa tanıtım filmleri de vardı ama yine kurtarmadı bu durumu.
Çok zıt şekilde işlenmesinin yanı sıra çok kötü bir kurgu şeklinde işlendi.Dizinin yöneticileri kitapları boşverip kendi kurgularını yapmak istemişler ama bunu da becerememişler.Senin dediğin gibi evreni ve karakterleri tanıtmak amacıyla yapılmış fakat saçma sapan duran çok fazla boş sahne vardı.Bu yüzden sadece diziyi izleyenler de bir şey anlamadı,kitapları okuyanlarda bir şey anlamadı.

Sadece karakter ve mekan isimleri aynı, kalan kısımlar farklı desek çok sırıtmaz, o kadar alakasız kitaptan. Evrenin temelini oluşturan bir olguyu değiştirdiler, bu yüzden bütün hikaye kökten yanlış oldu.

Dizinin orijinal esere hiçbir katkısı olmadı, aksine büyük zarar verdi. Bütün hayranlar o kadar hype yapıp seriyi tanımayan bilmeyenlere önerdi dizi daha başlamadan, dizi çıkınca da seriye başlayacak olan da başlamadı böyle saçma eser mi olur diyerek. Ki haklılar da. Sıkıntı yapımcıların esere hiç ama hiç aşina olmaması bana kalırsa. Kitaplara aşina olan bir yapımcının 'diversity' adı altında böyle saçma işlere girişeceğini sanmıyorum. Kitaplarda asyalısından, siyahisine her türden ulus var zaten ve serideki güçlü karakterlerin çoğu kadın. 9.kitaba geldim ve Kral olarak anılan toplasan 3-5 kişi çıkmaz, hep Kraliçeler yönetiyor. Aes Sedailer desen zaten kadın. Ejder de bir zahmet erkek olsun ama onu bile çok gördüler. Gelmiş geçmiş en büyük generaller arasında olacak adamları sünepe yaptılar. Yüzü duvardan farksız adamı iki göz iki çeşme ağlattılar. Karakter gelişimi desen yok, hikaye desen yok, karakterlerin amacı yok. Olan tek şey saçma bir SJW, diversity ve LGBTQ propagandası. Yapımcının 'Beni kızdırmayın yoksa sevdiğiniz karakterleri eşcinsel yaparım.' diye hayranlara cevap vermesi zaten kafa yapısı olarak nerede olduğunu gösteriyor. İkinci sezonun onay almış olmasına şaşırmışken üçüncü ve belki dördüncü sezon onayı alması beni gerçekten şok etti. Bu şekilde devam ederse de hype ile bir yere kadar giderler.

Finalden önceki bölümün başı hariç kötü bir diziydi. Kitapları okumadım ama sjw'nin Allah'ı dönmüş dizide. Prime Viedo'nun başındaki adamı acilen kovdurmak lazım.

Dizi eminim ki bok gibidir işin içine sjw sıçmıklığı girdi mi hayır gelmez de izlenme oranları bana pek gerçekçi gelmedi. Hayır bu kadar billurlu fantastik kurgular hakkında en ufak bir fikri dahi olmayan milyonlarca insan Squid Game'i izlemiştir mesela. Hepsini geçse onu geçememesi lazım resmen fark atmış. Enteresan.

Dizi eminim ki bok gibidir işin içine sjw sıçmıklığı girdi mi hayır gelmez de izlenme oranları bana pek gerçekçi gelmedi. Hayır bu kadar billurlu fantastik kurgular hakkında en ufak bir fikri dahi olmayan milyonlarca insan Squid Game'i izlemiştir mesela. Hepsini geçse onu geçememesi lazım resmen fark atmış. Enteresan.
Zaman Çarkı 2014 yılında falan 85 milyon kopya satmıştı.Kıyaslamak için söylersem Buz ve Ateşin Şarkısı ancak 2019 yılında yaklaşık 90 milyon kopya satmaya ulaştı.Üstelik tüm o dizi ve oyunlara rağmen.Yani e-kitap olayını da eklersek bu dizi başladığında rahat 95 milyon üstü kişi bu seriyi biliyordu.E bunun 40-50 milyonu falan izlese yeter zaten.Geri kalanda yeni izleyici.Yani Zaman Çarkı'nın çok büyük bir fan kitlesi vardı zaten dizi için.

İnanılmaz bir ticari başarı. Listedeki rakipleri çok daha iddaalıydı. Şaşırdım açıkçası
Yanlış bilmiyorsam Boba Fett geçti sonradan. Gene de listedeki diğer herkesi geçmesi yeni sezonlar için yeterli. Gerçi fanlar arasında feci tepki var. En çok dayananlar son 2 bölümde isyan etti.

Kitaptan hariç rezil bir dizi. Cidden kitabı hiç okumayan hikâyeyi bilmeyenlerin bile diziyi nasıl izleyebildiğine şaşırıyorum ben şahsen. Kitabı okuduğum için mi bana daha kötü geliyor diyorum ama direkt kötü yanı dizi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık