Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Wheel of Time (2021-)

Yapımcıya sormuşlar, ilk sezon umduğun gibi oldu mu, izleyicilerin geri dönüşleri hakkında ne düşünüyorsun diye.
Cevap: Yapılan değişikliklerden dolayı kitap hayranlarının sevmeyeceğini tahmin ediyorduk. Kitabın aynısı olduğu için sevilmeyen birçok fantezi yapımı gördük. Hedef her zaman Zaman Çarkı'nı yıllar önce okumuş veya Zaman Çarkı'na aşina olmayan fantezi severleriydi.
Kısaca biz kitapları okuyanları en başından beri sallamıyorduk diyor. Robert Jordan'ın da dediği gibi 'Beğenmiyorsan kendin yeni bir şey yaz, benimkine bulaşma.'
E tamam işte. Ben kitabı okumadım ama ben de sevmedim. İlk 6 bölüm boyunca gördüğüm kadarıyla tanıdığım Lan'a yapılan şeyi ben de beğenmedim. Ne oldu şimdi?

Bunu düşünüp. Çıkışından itibaren ilk 30 gün en çok izlenen dizi 2021 yılında. Bu kadar çok izlenince maalesef devam ettiriliyor.
Meseleye kaliteyi bilmemneyi falan bırakıp tamamen ticari olarak yaklaşalım, gene de bu kitaptan bilerek sapma konusu bu açıdan da mantıklı gelmiyor bana.

Çünkü uyarlama bir eserin en büyük reklam kaynağı bu işi bedavaya yapan eserin fanlarıdır. Zira çok sevdikleri eserin uyarlanmasını nihayetinde herkesce tanınıp bilinmesini isterler. İyi bir uyarlama ortaya çıktoğında sağda solda her yerde anlatacak olan, uyarlamanın hype'ını sosyal medyada büyük ölçüde oluşturacak olan, eserin yeni izleyicilere mantıksız gelecek taraflarını çarşaf çarşaf izah etmeye çalışacak olanlar gene onlardır.

Ama eğer uyarlama iyi olmazsa, esere sadık kalınmazsa o fan kitlesi bu kez uyarlamanın en büyük haterları haline gelir. Sevdikleri eser bozuk bir şekilde bilineceğine hiç bilinmesin isterler ve üstte izah ettiğim eylemlerin tam tersini yaparlar.

Hani olaya ticari açıdan bakarsak özellikle yeni izleyicilere de hitap etmesi için birtakım değişimleri sözkonusu yapmayı düşünebilirler. Normalde muhafazakar bir yer olan İkinehir halkını gençler daha iyi benimsesinler diye yaşamlarını günümüz Amerikan gençliğine benzetebilir mesela. Ama sınırı kaçırmamaları lazım. Gördüğüm kadarıyla WoT sınırı pek çok konuda epey kaçırmıi durumda. Bu izlenme rakamları WoT gibi son 10 yıla damgasını vurmuş Game of Thrones'ın kaynak eseri olan Asoiaf'a denk kalitede görülen bir eserin uyarlaması için normal. Ama bu ilgi ve şevk ileri sezonlarda bu ölçüde devam edebilir mi? Bekleyip göreceğiz. Sonuçta ben ortalama bir vatandaşım. Belki bir bildikleri vardır .d

Ulan ne şerefsiz,ne paragöz ne adi insanlar ya.Eserin içine edip kendi aptal ve hiç bir amacı olmayan fantezilerini çekiyorlar ve tüm tepkilere rağmen devam ediyorlar.Şu dizinin bu kadar izlenmesinin tek nedeni de merakla bekleyen fanlar ve fantastik dizi arayan insanlar.Sonraki sezonlar daha boktan olacak ve kesinlikle izlenme sayılarıda düşücek.Esere hakaret olan bu rezalet şey de devam etmez umarım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık