Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Rings of Power (2022-)

2. Sezonu Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 5 17.9%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 23 82.1%

• Kullanılan toplam oy
    28
2 Bölümü de izledim şimdi.

İlk olarak Amazon Prime'a diziyi tam kalite bütün özelliklerle koymuşlar. 4K - Dolby Vision - Dolby Atmos her şey vardı.
Netflix çoğu yeni büyük film - dizide bu özellikleri koyuyor ama Amazon The Boys'un son çıkan sezonuna bile bu özellikleri koymamıştı o yüzden bu diziye koymalarına sevindim çünkü Dolby Vision diziye hafif de olsa ilk üçlemedeki renk tonunu verdi.
Zaten çekim kalitesine ve grafik kalitesine diyecek hiçbir şey yok belli paranın yarısını oraya yatırmışlar. Görüntüler baya kaliteliydi.

Genel dizi için konuşmayacağım saçma olur çünkü henüz 2 bölüm çıktı ve beklediğim gibi durgun başladı diyebilirim.
Hissiyat olarak The Witcher gibi hissettirecek diye çok korkmuştum ama dizi kendini küçük ve dar hissettirmedi yani her sahneden olmasa bile diziden genel bir Blockbuster havası aldım. Şunun için bile bu hakları Netflix'e kaptırmadıkları için mutluyum çünkü lotr evrenini Witcher havasında izlemek hoş olmazdı açıkçası rahatsız ederdi.

Introyu pek beğenemedim, yani biraz basit durmuş. Got tarzı bir şeyler yapsalarmış keşke. Neyse zaten sağ alttan otomatik atla kısmı çıkıyor o 1dk'yı atlarız artık.
Dizinin içeriğine gelecek olursak baştan konuyu belli etmeleri iyi olmuş yani ilk defa izleyenler fazla bilgisizlik içinde gezmemiş oldu.
En başında direkt kısa ve kaliteli savaş sahneleriyle süsleyip göstermeleri hoş olmuş.

Galadriel hakkında şüphelerim vardı ama tam beklediğim gibi çıktı. Asi ve aksi bir şey bekliyordum hatta Galadriel bunun fazlası bile olmuş.
Şimdilik fena değil umarım o muazzam zırh içinde ve aksiyon halinde Galadriel'i bol bol görürüz.
Zırh demişken genel olarak kostümleri başarılı buldum ve genel olarak ortama uygun ve hoş duruyordu.

En beğendiğim kısımlardan bir tanesi Cücelerin orasıydı. Durin - Elrond ilişkisi ve Durin'in eşiyle olan muhabbet kısımlarında baya eğlendim diyebilirim.
Cücelerin oyunculuğu da baya başarılıydı. Bu arada kadının yanağında hafif sakal vardı yani cüceler benden şu an tam puan aldı diyebilirim.

Siyahi Elf kardeşimiz olan Arondir'e ayrı bir parantez açmak istiyorum.
Dünya, dizide siyahi bir Elf'in sahne alacağının şokunu yaşarken adam aslında doğuştan Elf oynamak için yaratılmış gibi oynadı.
O soğuk bakışlar, o dik asil yürüyüş, o mimiksiz tavırları falan bildiğin adam Legolas'ın atası hocası artık her neyse onun gibiydi.
Bu arada siyahi Elf'i oynayan arkadaşımızın gerçek adı İsmail. İsmail kardeşim bu performansa devam, tenin ister yeşil olsun her Elften daha çok Elfsin gözümde.

Mesela Hobbitlere o kadar ısınamadım henüz. O her şeyi ispiyonlayan şişman kız favorim çok eğlenceli karakter.
Hobbit kısmı henüz daha çok yaşlı dayının etrafında döndüğü için pek bir şey diyemeyeceğim ama o yaşlı dayı hakkında birkaç düşüncem var bakalım doğru mu çıkacak.

Son olarak böyle fantastik bir evrenin geri canlanması güzel oldu çünkü 2-3 şirket dışında hiç kimse bu kadar çaplı büyük evrenlerle uğraşmak istemiyor.
Çok zor olur diye o çapta ne bir dizi ne de dizi-film yapmak istiyorlar. Zaten Lotr haklarının Embracer Group'a değerinin çok altında yanı bedavaya satılmasının sebeplerinden biri de bu çünkü kimse bu hakların hepsiyle uğraşmak istemiyor. Dolayısıyla Amazon'un evreni geri canlandırmak istemesi güzel çünkü izlerken cidden bu kadar geniş çaplı fantastik dizileri özlediğimi anladım.

@İnari @kekomancer @ƊƛƝƬЄ Fellowship üyesi dostlarım izlediyseniz siz nasıl buldunuz, eğer bir şey yazdıysanız affola dünden beri atılan yorumların çoğunu görmedim.
@RedTeroR Carpenin sana 7 puan falan dediğini gördüm eğer 7 puan verdiysen sende Fellowship'den sayılırsın :rolleyes:

@carpe d. em sen dahil.

Başladınız yine hikayeye :artiz:

Bayıldım buna ya baya kullanırım :hhh:
Yazık. Kaşların üzüntüden, utancından dökülürse şaşırma :(
@RedTeroR Carpenin sana 7 puan falan dediğini gördüm eğer 7 puan verdiysen sende Fellowship'den sayılırsın :rolleyes:
Tesadüfen adımı gördüm belli ki etiketlenmemişim ama beğendiğini zannediyorum ve bu yüzden yazdıklarını okumadım reis, kusurumu bağışla. Umarım sadece bu işlerde bu kadar zevksizsindir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 6, Ziyaretçi: 66)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık