Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Lord of the Rings: The Rings of Power (2022-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 42 31.6%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 91 68.4%

• Kullanılan toplam oy
    133
Videodan bazı notlar;

- Videoya çıkan kişiler Yüzüklerin Efendisi fanları adına çıkmış ve dizide temsil edildikleri için çok mutlularmış.
- Yüzüklerin Efendisi'nin çok kapsayıcı bir dünyası olduğunu ve farklılığa yer vermesinin onu bir numara yaptığını düşünüyorlarmış.
- Bir tanesi film serisinde çok az kadın karakter olmasından ve olanların da önemsiz rollerde yer almalarından dolayı film serisini pek sevmiyormuş.
- Yine bir tanesi yüzüklerden laf açıldığında yüzüğün ne olduğunu soruyor, olaya dair hiçbir fikri yok yani.
- Sauron'un çok "hot" ve tam bir "bad boy" olduğunu falan söylüyorlar. Gey eleman şakasına cilveli bir tavırla Sauron'u doğru yola çekebileceğini söylüyor. Bir de Sauron'un ortama "Yo!" diyerek girmesinin uygun olacağını söylüyor.

Daha yazacak çok şey var da, videoyu izlerken ciddi manada midem bulandı. Amazon'a göre bu kişiler süper fanlar bu arada, başka diyeceğim bir şey yok.
Anime mi yapmaya karar vermişler?

Anime ayrı, bu salaklar dizi hakkında konuşuyor. Dedikleri laflara bakarsak, Yüzüklerin Efendisi'nin bir kitap serisi olduğunu bile bildiklerini sanmıyorum.
Kadınlara yer vermemişler ama bak görüyor musun? Halbuki orc savaşında kadınları önden orcların üzerine salmalıydılar. Kitaplardan bağımsız bakılsa bile buna niye takılır ki bir insan?
Hayır filmde görünen neredeyse her replikli kadın da mühim bir rolde oysaki. Arwen mi Eowyn mi, Galadriel mi hangisi önemsizdi? :(

Kadınlara yer vermemişler ama bak görüyor musun? Halbuki orc savaşında kadınları önden orcların üzerine salmalıydılar. Kitaplardan bağımsız bakılsa bile buna niye takılır ki bir insan?
Hayır filmde görünen neredeyse her replikli kadın da mühim bir rolde oysaki. Arwen mi Eowyn mi, Galadriel mi hangisi önemsizdi? :(
Elflerin gerçek olma ihtimali, bu beyinsizlerin Tolkien'in eserlerini bilme ihtimalinden daha fazla.

Anime ayrı, bu salaklar dizi hakkında konuşuyor. Dedikleri laflara bakarsak, Yüzüklerin Efendisi'nin bir kitap serisi olduğunu bile bildiklerini sanmıyorum.
Bunlar senin yazdıklarına göre Lotr hakkında konuşmuyorlar çünkü. Bu bahsedilenler bana anime tarzı bir şey hakkında konuşuyorlar gibi geldi. xD

Artık net olarak stratejilerini anladım.Serinin ilk filminden bu yana takip eden ve kitapları uzun yıllar önce okuyan tayfa şuan 30 lu 40 li yaşlarda hatta bunlar zaten cepte kesin izleyecekler diziyi.Hedef kitle yeni nesil yani filmlerin çıktığı yıllarda bebe olan ve kitapları büyük ihtimalle okumamış tayfa bunların hedef kitlesi.Röportajdaki video tam ısmarlama video zaten.Buram buram yeni nesil Amerikan kültürü kokuyor eşcinsellik göndermeleri kitaplar hakkında en ufak fikirlerinin olmadığı ile ilgili göndermeler falan çok klişe.Ama keşke birisi filmi ilk çıktığı zamanlar izleyen kitapları yalayıp yutmuş grubun diziyi kesin izleyeceğinin bu şekilde içine ederlerse izleme ihtimalinin kesin olmadığını soyleseydi...Mesela ben filmleri sayısız kez izlemiş ve Yüzüklerin efendisi kitabını filmi izlemeden okumuş birisi olarak ilk etapta heyecanla bekledim fakat şuan ki planım :Amazon prime üyesi değilim diziyi böyle bokladiklari için olmayı da planlamiyorum normalde korsan izlemem ama sırf bu gereksizler yüzünden ilk bölümü korsan izleyip bakacağım ortalama ustuyse ufak bir ihtimal kalan bolumleri biriktirir sonra bir aylık prime alır izler üyeliği geri iptal ederim izledikten sonra.İlk bölüm baktım elf erkekler birbirine ilgi duyuyor Galadriel ergen tripleri atıyor zenci elfler cüceler cirit atıyor yani izlenecek birşey değil hiç gerek yok der unuturum bu projeyi.

Videodan bazı notlar;

- Videoya çıkan kişiler Yüzüklerin Efendisi fanları adına çıkmış ve dizide temsil edildikleri için çok mutlularmış.
- Yüzüklerin Efendisi'nin çok kapsayıcı bir dünyası olduğunu ve farklılığa yer vermesinin onu bir numara yaptığını düşünüyorlarmış.
- Bir tanesi film serisinde çok az kadın karakter olmasından ve olanların da önemsiz rollerde yer almalarından dolayı film serisini pek sevmiyormuş.
- Yine bir tanesi yüzüklerden laf açıldığında yüzüğün ne olduğunu soruyor, olaya dair hiçbir fikri yok yani.
- Sauron'un çok "hot" ve tam bir "bad boy" olduğunu falan söylüyorlar. Gey eleman şakasına cilveli bir tavırla Sauron'u doğru yola çekebileceğini söylüyor. Bir de Sauron'un ortama "Yo!" diyerek girmesinin uygun olacağını söylüyor.

Daha yazacak çok şey var da, videoyu izlerken ciddi manada midem bulandı. Amazon'a göre bu kişiler süper fanlar bu arada, başka diyeceğim bir şey yok.
3. seçenek için diyeceğim bu arada: İlk olarak Galadriel ne arkadaşım? Sırf güzel ve sarışın diye kadını kadından saymayacaklar ulan!

İkinci olarak da Valar tanrıları olarak ifade edebileceğimiz varlıklar toplam 14 tane ve 7 erkek 7 kadın. Yüzüklerin Efendisi mitolojisinin temeli ulan bunlar. Bunu diyen kim Allah aşkına?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık