Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Rings of Power (Çöp) (2022-)

2. Sezonu Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 5 10.4%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 43 89.6%

• Kullanılan toplam oy
    48
Neden bu kadar parayı çakma bir evren yapmak için harcadılar ki ? Şimdi biri yarın tüm hakları Middle East'ten alıp ben de bir dizi çekicem dese ? Hani olayın artık b*ku çıkmaz mı ? Herkesin geçerken madik attığı bu hikaye büyüleyiciliğini kaybetmez mi ?

Neden bu kadar parayı çakma bir evren yapmak için harcadılar ki ? Şimdi biri yarın tüm hakları Middle East'ten alıp ben de bir dizi çekicem dese ? Hani olayın artık b*ku çıkmaz mı ? Herkesin geçerken madik attığı bu hikaye büyüleyiciliğini kaybetmez mi ?
middle east'teki haklar sadece yüzüklerin efendisi kitabı olabilir tam emin değilim. oradaki parsa silmarillion'da, eğer o bu 2 milyar dolarlık ihale kapsamında değilse onu kapmak belki 10 milyar dolar eder :oleyo2:

Daha çok deli mi insanlar bunların filmini yapsınlar demiş sanırım çok da farketmez gerçi. Neredeyse 80-90 yıl öncesi dünyada öyle görünmüş olabilir. Tuhaf yanı o zaman tabi ki enflasyon da var ama 10.000 dolar ya da pound gibi satıyor film haklarını daha da önemlisi ticari ürün haklarını satması yine de torunlar şanslı tabi.
100.000 pounda satıyor, ama o zaman da iyi bir paraya veriyor. Yine de paranın hayrını göremiyor, kitabının yayınlanması için vergi falan ödüyor, kısa süre sonra da ölüyor zaten.

Bunlar da isim hakkı almışsa nasıl olacak bir de? @Smoker
Diğer hakları alanlar mesela Aragorn, Galadriel diyemeyip benzer bir şey mi sallayacaklar yoksa isimleri sadece kullanma hakları mı var bunların? Yani asıl hak sahibi yine vakıf mı?

100.000 pounda satıyor, ama o zaman da iyi bir paraya veriyor. Yine de paranın hayrını göremiyor, kitabının yayınlanması için vergi falan ödüyor, kısa süre sonra da ölüyor zaten.
Orada en nefret ettiğim şey, yayınevinin buna hobbitleri zorla daha çok yaz bunları çalış diye baskı yapması. Adam da diyor ki bırakın silmarillion'u yüzüklerin efendisi'nin gerisini daha çok doldurayım bunu istiyorum ama nafile, üzücü.

Bunlar da isim hakkı almışsa nasıl olacak bir de? @Smoker
Diğer hakları alanlar mesela Aragorn, Galadriel diyemeyip benzer bir şey mi sallayacaklar yoksa isimleri sadece kullanma hakları mı var bunların? Yani asıl hak sahibi yine vakıf mı?

Şirket burada tüm sorulara cevap vermiş.

Belirli bir yapım için anlaşılmıştır. Muhtemelen kitap serilerinde olmayan isimlerin kullanılabilmesi için vakfa para ödemişler. Aksi durumda sadece MEE ile anlaşmaları yeterli olurdu.

Sen kalk tarihin en yüksek bütçeli dizisiyim diye caka sat ama yapıp yapabileceğin şey ancak orta dünyadan esinlenme proje ödevi kıvamında bir şey olsun. Yazık anasını satayım, harcanan paraya da verilecek emeğe de yazık. İnsanları bu kadar beklentiye sokmak da aptallık.

Orada en nefret ettiğim şey, yayınevinin buna hobbitleri zorla daha çok yaz bunları çalış diye baskı yapması. Adam da diyor ki bırakın silmarillion'u yüzüklerin efendisi'nin gerisini daha çok doldurayım bunu istiyorum ama nafile, üzücü.
Neyse ki hayırlı bir evladı varmış da, yarım kalan işi bitirebilmiş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık