Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

The Legend of Korra (4. Sezon) "Denge"

ya aslında uzun zaman önce dört ulus barış ve uyum içinde yaşıyormuş. sonra korra avatar olmuş ve herşey değişmiş.

Zaheer nasıl iki dakikada hava bükücü oldu halamı aynı argüman . Kuvvetle muhtemel bu abimiz mapuslara düşmeden önce hava bükücü tekniklerine göre dövüşen bi non-bender di. Ki Aang çizgi romanlarda kültürünü aktaricak toy non-benderler gezdiriyordu. Zaheer zaten Guru Laghima aforizmalarina kadar hava ulusundan biriymiş gibi kendini kastı. Ee hapistede bu adam antreman yapıyor. Zaten akrobatik kısımları geçersek hava bükme teknikleri agresif teknikler değil Korra hariç tüm karakterler kendini yormadan hava büküyor. Korra barzo olduğu için ateşle ,havayı çatıra patira insanlık dışı büküyor . Ne zarafet var ne bişey. Aang'in uçamamasıda gayet normal cocukcağiz tüm yurttaşları öldüğü için zaten eğitimini yarım aldı yani bence uçma tekniğinin olduğunu bile bilmiyordu yada efsane metafor olarak almıştır. He şahet bu teknikten haberi varsada Aang ne Kataraya ne Sokka,Zuko,Toph'a olan bağlarını koparıp uçmazdı . Kataranin başı dertte diye Avatar halini kontrol etmekten vazgeçip Katarayi korumaya giden adamla sevdiği belkide tek insan havaya uçan Zaheer'i bir tutmayalim.
Aang hava bükücü dövmelerini en genç kazanan bükücülerden biri. :W
Yani Aang alabileceği hava bükücülük eğitiminin gerekli şartlarını tamamlamış biri.
Boşuna o dövme o genç yaşta kazanılmıyor. Yeteneği sayesinde kimse oynamıyor zaten.
Girdiği takım lider oluyor. Her ne kadar avatar kişliği olsada.

Sırf Aang için değil , Avatarların hiçbiri uçamaz. Bir daha ateş bükmeyeceğim gibi bir söz vermekle aynı şey.
Doğalarına ters. Avatar 7/24 iki dünyayla bağlantılı olması ve kaderi ile dünyaya barış ve huzur getirmek zorunda. Bu nedenle boşluğa giremez.

Onun haricinde bu seride saçmalanmış tek şey , uçmayı geçiyorum ..
Ruh modu ile gezme olayı.

Dark avatar , ilk avatar gibi şahane konular gerçekten daha iyi işlenebilirdi. Birde korranın biraz asi olmasını isterdim nazik kibar olmaya çalışan avatar değilde, asi kolay kolay laf dinlemeyen ama olayları hep gizliden gizliye takip eden yeri geldi mi ağırlığını koyan, gücünün gerçekten farkında olan biri olmasını isterdim.

:/
Dök içini rahatla genel bölüm yorumu :/
Korra serisinde ağırlığı olan bir karakter niye yok ? Herkes dayak yiyor ?
Katara , Zuko , Toph bunlar eski seride ki Eski Ustaların yerini doldurması gereken kişiler. :T
Ancak görülen Lord Zuko tokatlandı. Katara inzivada , toph keşiş olmuş.

Onun haricinde , bakıyorum . Kataranın çocukları , Kız olan vasat kazandığı bir dövüş yok.
Önüne gelen tokatlıyor. Bumiyi es geçebilirim. Espri yeteneği yeter.
Tenzin ilk sezondan beri gelen geçen ağızını burnunu kırdı.
Hadi bunları geçtim .

Avatarın yakın dostlarına bakıyorum.
Şu lav büken eleman ve abisi , ilk sezondan bu yana (ilk sezonu pek hatırlamıyorum yanılıyor olabilirim. )
Ateş bükücü eleman paso boşa sallıyor. Bir ağırlığı yok. Arada yıldırım atıp birilerini rövanş maçında alıyor.
Lav büken elemanda aynı şekilde tokatlanıyor. Ağırlığı yok. En son lav bükme ile misyon yüklediler.
Korra zaten mazoşist.

Birde ATLAB serisine bakıyorum. Karakterlerin o kadar ağırlığı ve yetenek çizelgesi var ki kusursuz resmen.
Zuko gibi iç çatışmalar ve eğitimlerle güçlenen , Katara gibi ilk başlarda amele gibi sağı solu donduran sonraları aşan ,
Toph gibi ilk başlarda çelimsiz daha sonra köstebeklerle bükmeyi öğrenen , Sokka gibi baba / koruma içgüdüsü ile savaşçı olarak
kendini kasması ve bunu zekasıyla birleştirmesi ...
Gerçekten harika bir çizelge. Korra da bu derinlik yok.

Mesela , Katara bir su bükücü ile karşılaştığında veya Tophun bir toprak bükücü ile kıyaslandığında yenilmeleri konusunda şüphe duymuyorduk. Korra da böyle bir şey yok.
Tenzin ,Su bükücü kız ve Bumi ne olduğu belli değil. Birilerine karşı kazandıkları bir üstünlük yok.
Avatar korranın yakınında bulunup güven veren tek bir karakter yok arkadaş .
Babası kaç kişiden tokat yedi ben unuttum. Kendisi ayrı , avatar takımı ayrı ...
Veya sözde korra avatar team tamamen çöp .
Tek bir Tenzine ayıp olmasın diye arada bir power up gelip gelip gidiyor :/

Zaheer hakkında yazmak için geldim sinirden elim ayağım titredi biraz karaladım :/
Her neyse Zaheer saçmalığına gelmek istiyorum.

Öncelikle , Zaheer karşımıza bükücü olmayanların kaçamayacağı yüksek bir hapishanede karşımıza çıkıyor.
Şimdi , her ne kadar hava bükme dövüş tekniklerini ve kültürünü öğrensende koçum bu kadar olamaz.
Hele ki bunu bir hücrede kendi kendine geliştirmen ayrı bir fantezi ürünü.
Koskoca İroh reyiz bile yılların adamı , kendini bu kadar geliştirmemiştir.
Tüm kültürleri öğrenmiş , su kültürünü incelemiş ve su bükme tekniğinde yıldırım kontrolünü keşfetmiş.
Veya kim olursa olsun farketmez , bir Ozai bile kaç yıllık eğitim ve power up ile o konumda.
Azula , Ty lee , Zuko , 100 küsür yaşında Bumi .. bunların hepsinin belli bir eğitimi var.
Uchiha dahisi olsan bile o hücrede o kadar kontrollü bir bükme gücüne kavuşamazsın lan.

Ayrı bir saçmalık , beyaz lotusu paketleyip hücreye atıyorsun okey. Lan o içeri attığın kapıyı kitlediğin
elemanlar , Su - ateş-toprak /metal bükücü . Elini döndermesiyle kafesi açıyor neyin tribi bu ?
O sahnenin bugunu çözemedim.

Çok genç yaşta dövmelere sahip olan Aang bile meditasyonda bazen sıkıntı yaşayabiliyor veya
ruh modunda gezemiyordu.
Sen ilk oturuşta bir deniyeyim deyip ruhlar dünyasına girmeyi bırak , ruh moduyla avatarın yerini tespit ediyorsun. Hava göçebeleri hayatlarının büyük çoğunluğunu meditasyon ve ruhani yönlerini eğitmekle geçiriyor. Sen 1 dakika lan :/ Vicdansız.
Hiç bir eğitim olmadan o derece hava bükmeyi kontrol etmeyi , ruh modunda gezmeyi , ruhlar dünyasında
kafe açmayı becerebiliyorsan bu bildiğin saçmalıktır.
Uçma konusu ayrı bir saçmalık :/ Hadi guru laghima ağırlıksızlığın sırrını " boşluğa girmek " ile bulmuş.
Tıpkı , ateşin öfkeye dayalı veya diğer türlü bükülmesi gibi. Uçmanında farklı yolları vardır.
Bu sadece Laghimanın yöntemiydi bana göre.
Çünkü , bizonlar bir aile sevgi bağı içerisindeler ama uçuyorlar. Onların ağırlıksızlık sırrı farklı.
Tıpkı Ejderhaların ateşin yıkımdan çok canlılık şeklinde bükmesi gibi . Bizonların uçmasının olayıda farklı.
Diyeceğim Zaheer tasarımı iyi hoş ama pek bi nahoş.
Olmamış yani. Ne yazdım arkadaş. :/

Ben Aang neden uçamadı vs demiyorum üstelik. Zaheer nasıl uçuyor diyorum. Neresinden tutarsanız tutun saçmalığın daniskası bu karakter. Ha illa bu güçleri verecektin, o zaman bi altyapı oluşturacaksın. Adamın eğitimini, geçmişini göstereceksin.

Bölümü izledim. Hak verdim :T
Atlab serisinde en güzel Azula ve Zukonun annesiydi. Bu seride Zukonun Kızı :/

Bölüm hakkında yorum yapmaya gelince , Zaheeri tam olarak nereye oturtacağını şaşırmış bunlar.
Dünyanın avatara ihtiyacı yok deyip kaostan bir düzen isteyen eleman , düzen getirmesi için
Hava bükücü villian gerçekten dehşet olurmuş düşündümde. Zaheer gibi değilde Ozai gibi bir görüşte
hava bükücü olaymış bayağı sağlam olurmuş . Bir meditasyona yatmaya bakar nerede olduğun :/

Onun haricinde ATLABda hayvanlarla güçlü bir sevgi bağı vardı. Bu seride hayvanlarla kemik atalım eğlensin tarzı bir muhabbet var.
Neyse ..
benim en çok takıldığım nokta bura ATLABda appa ve momo olmasa aang kaç kere yakalanmıştı. appanın vsye girdiği bile olmuştu. burda naga ve pabu da diğer karakterler gibi tırt

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık