Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Boys (2019-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 135 92.5%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 11 7.5%

• Kullanılan toplam oy
    146
Homelander gibilerin karşısında… Butcher gibi birileri olmak zorunda… Dinsizin hakkından imansız gelir…
böyle Daredevil gibi… “ben kimseyi öldüremem herkesin yaşama hakkı var hüüü” diyen karakterlere ayar olan biri olarak… Punisher gibi… Butcher gibi adamları seviyorum… bu adamlar iyilik meleği değil ve zaten bunun kendileri de farkındalar… :d
Kimse iyilik meleği olsun demiyor. Amacına ulaşmak için her şeyi göze almak ile her şeyi araç olarak görmek arasında fark var.

Bu adam zorba mı? Evet.
Bencil mi? Evet.
İçten pazarlıklı mı? Evet.
Egoist mi? Evet.
Kendi ekibini bile işine yaracaksa anında satar mı? Evet.

Daha liste uzar gider.

İkisi için de yukarıdaki soruların cevabı aynı. "İylik" temalı sorular sorun gene ikisi için de aşağı yukarı aynı cevapları alırsınız. Zira birisine güçlü olsun diye laboratuvarda V bileşeni vermişler ama 0 sevgi, diğerini de babası dövmüş zorbalık etmiş güçlü olsun diye 0 sevgi. Biri bilim adamları için diğeri babası için denek ve ikisi de güç bakımından taraflar için mükemmel ürün, yaptıkları şaheser. Bu iki karakter birbirine zıt değil, birbirinin aynası.

Kimse iyilik meleği olsun demiyor. Amacına ulaşmak için her şeyi göze almak ile her şeyi araç olarak görmek arasında fark var.

Bu adam zorba mı? Evet.
Bencil mi? Evet.
Egoist mi? Evet.

Daha liste uzar gider.

İkisi için de yukarıdaki soruların cevabı aynı. "İylik" temalı sorular sorun gene ikisi için de aşağı yukarı aynı cevapları alırsınız. Zira birisine güçlü olsun diye laboratuvarda V bileşeni vermişler ama 0 sevgi, diğerini de babası dövmüş zorbalık etmiş güçlü olsun diye 0 sevgi. Biri bilim adamları için diğeri babası için denek ve ikisi de güç bakımından taraflar için mükemmel ürün, yaptıkları şaheser. Bu iki karakter birbirine zıt değil, birbirinin aynası.
Zevkine değil mecburiyetten ya da içinde biriken öfkeden yanlış yapıyor ve yaptıktan sonra da çoğu zaman bunun vicdan muhakemesini yaptığını görüyoruz. Ekibe sert yapıyor MM'e günah çıkartıyor Hughie'ye zorbalık yapıyor pişmanlığını gösteriyor sonra vs. Sevgi, acıma, merhamet, pişmanlık besleyebilen bir insan. Ekibinden herhangi bir insanı mecbur kalmadığı takdirde ölüme göndermez mesela bu adam ki öyle bir durumda dahi zaten kendi canını da tehlikeye atmış olur. Bu bölüm Kimiko'ya istemediği bir şeyi zorla yaptırtması dahi Frenchie'nin değer verdiği bir insanın canını korumak içindi. Frenchie yalandan atar gider yapıyor bir de üstüne. Diğer taraftan sadece canı sıkıldığı veya o an öyle istediği için binlerce milyonlarca insanı katledebilecek kendisinden başka hiç kimseyi umursamayan tanrı kompleksine kapılmış bir sosyopat var. Babasının istismarıyla büyümüş Butcher adam olmuş yuva kurmuş insan gibi yaşarken travma yaşıyor manipüle ediliyor ve süper kahraman dünyasının pisliğinin içinde boğularak şu anki haline geliyor. Homelander ise bir deney ürünü olarak istismar edildikten sonra direkt kıvama geliyor ne herhangi bir sorgulama var ne vicdan var ne merhamet var ne empati var. Göz var izan var aynı kefeye koyulacak iki insan değil bunlar. Butcher o kıvama gelir belki, karakter gelişimini o yönde işleyebilirler ama o ana kadar yok bunlar aynı yok bunlar ayna falan demek olmuyor, yazık günahtır anasını satayım. Bir tarafta doğrularıyla yanlışlarıyla duyguları olan bir insan var diğer tarafta tepeden tırnağa saf kötülük, yaratık olarak adlandırabileceğimiz bir şey.

Hughie, galiba ÇR'ın Butcher'ı olacak ilerde. Adam güç sarhoşu oldu. İçerde Kimiko can çekişiyor; adamın kafası kazandığı güçte. Bakalım ilerde nasıl hale evrilecek... A Train'in kesinlikle içinden geçecek o kesin ama. Ki A-Tran tek yiyecek :) Butcher'da Soldier Boy ile Homelander'ı pataklar. Ben sanıyordum ki; Soldier Boy, Black Noir çıkar. Adam çok farklı yerden çıktı... Sonuç olarak Hughie ÇR'daki gibi gücü varsa ve yoldan çıkarsa aşırı tehlikeli olacağı kesin ama sanmıyorum.

Yok, çizgi romanın başında ve sonunda aynı şerefsizlikte bir adamdı. Yani sonradan kafayı kırmıyordu. Dizide böyle yapacaklar gibi görünüyor.
Bence Hughie olacak gibi. Çünkü güç sarhoşu olması pek iyi alamet değil.

Son düzenleme:
Zevkine değil mecburiyetten ya da içinde biriken öfkeden yanlış yapıyor ve yaptıktan sonra da çoğu zaman bunun vicdan muhakemesini yaptığını görüyoruz. Ekibe sert yapıyor MM'e günah çıkartıyor Hughie'ye zorbalık yapıyor pişmanlığını gösteriyor sonra vs. Sevgi, acıma, merhamet, pişmanlık besleyebilen bir insan. Ekibinden herhangi bir insanı mecbur kalmadığı takdirde ölüme göndermez mesela bu adam ki öyle bir durumda dahi zaten kendi canını da tehlikeye atmış olur. Bu bölüm Kimiko'ya istemediği bir şeyi zorla yaptırtması dahi Frenchie'nin değer verdiği bir insanın canını korumak içindi. Frenchie yalandan atar gider yapıyor bir de üstüne. Diğer taraftan sadece canı sıkıldığı veya o an öyle istediği için binlerce milyonlarca insanı katledebilecek kendisinden başka hiç kimseyi umursamayan tanrı kompleksine kapılmış bir sosyopat var. Babasının istismarıyla büyümüş Butcher adam olmuş yuva kurmuş insan gibi yaşarken travma yaşıyor manipüle ediliyor ve süper kahraman dünyasının pisliğinin içinde boğularak şu anki haline geliyor. Homelander ise bir deney ürünü olarak istismar edildikten sonra direkt kıvama geliyor ne herhangi bir sorgulama var ne vicdan var ne merhamet var ne empati var. Göz var izan var aynı kefeye koyulacak iki insan değil bunlar. Butcher o kıvama gelir belki, karakter gelişimini o yönde işleyebilirler ama o ana kadar yok bunlar aynı yok bunlar ayna falan demek olmuyor, yazık günahtır anasını satayım. Bir tarafta doğrularıyla yanlışlarıyla duyguları olan bir insan var diğer tarafta tepeden tırnağa saf kötülük, yaratık olarak adlandırabileceğimiz bir şey.
Butcher kötü bir karakter değil. Adam pazarda çiçek satmıyor ki kimseyi feda etmeyecek şeyler yapsın.

Kötü olması için kendinden önce başkalarını feda etmesi lazım ki bu adam ilk başta ne olacaksa kendisi yapıyor örnek Barut veya serüm kullanma. Kimiko'yu çok severim ama fazla duygusallaştı bilmem nerenin oligarkı için de bu kadar duygu kasacaksa ohuuu, yaptığı iş belli sonuçta. Son bölüm can çekişme sahnesindeki duyarsızlığı hariç ben Butcher için kötü bir an hatırlamıyorum ki onun sebebi de kullandığı serüm olabilir sonuçta Hugie'nin durumu ortada.

Milletin zayıf noktalarını kullanmadan da bu işi yapamaz, rica minnetle nereye kadar :oleyo2:

Diziye daha yeni başladım (evet biraz geç kaldım sanırım) İlk bölümü gayet beğendim. Kahraman topluluğunun yozlaşmışlığını güzel yansıtmışlar. Robin'in ölüm sahnesinde de Hughie ile aynı şoku yaşadım resmen o nasıl bir yakarıştır acısını dibine kadar hissettim. Şimdilik Butcher sevdiğim bir karakter oldu ama kesin bir şey saklıyor bu adam, pisliğin teki çıkmaz umarım.

İyi kötü kavramı bu diziye ters bence. Herkes şerefsiz ama Homelander tanrı kabul etmek gerekir ki tüm tanrılarda merhameti ile değil gazabı ile tanrı olur.

Bu adam zorba mı? Evet.
Bencil mi? Evet.
Egoist mi? Evet.

Daha liste uzar gider.

Reyiz Homelandar gibi alçak bir adamın… bu dizide aynasını bulamazsın… hele Butcher ile karşılaltırmak hiç doğru değil… tamam Butcher da sütten çıkma ak kaşık değil ama adamın içinde yine bir merhamet ve iyilik var… ama adamların verdiği savaş çok farklı… süper güçlü bir avuç şerefsize karşı normal insan olarak savaş veriyorlar… Butcher gibi yeri geldiğin de hiç çekinmeden bir şeyler yapacak bir adam o ekipte olmazsa… o ekibin içinden geçerler… ayrıca Butcher’ın yaşadığı şeyler de yenilir yutulur şeyler değil adam böyle kafayı kırıp biraz cani olmakta gayet haklı… :d

Çizgi romanda Butcher Homelander'dan daha kötü bir karakter bile olabilir. Ama diziye göre konuşursak Homelander ile Butcher kıyaslamayı hatalı görüyorum. Geçici V ilacını Hughie'ye vermemesi bile içinde ki duygu durumunu bize gösteriyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık