Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Stranger Things (2016-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 24 85.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 4 14.3%

• Kullanılan toplam oy
    28
Harika bir sezondu.En iyi sezon diyebilirim.Özellikle hapishanedeki her sahne beni ekrana kilitledi resmen.Son bölüme gelirsek yaşananlar biraz sinir bozucu ama çok duygulandım ya.Eddie keşke ölmeseydin çok sevmiştim seni.Evet bu sefer kaçmadın ama keşke kaçsaydin.Dustinin amcasiyla konuşurken de çok duygulandım.Eddie beni baya bağlamış kendine.Maxte öyle olmadım mesela.

Muazzam Sezondu hatta serinin net en iyi sezonuydu. Çoğu dizi son sezonlarda saçmalayıp toparlayamazken Stranger Things olayları baya iyi bir noktaya getirdi.
Eddie, Argyle, Vecna ve Max bu sezonun yıldızlarıydı benim için. Sezonu çok güzel detaylarla ve aksiyonlarla renklendirdiler. Tabi diğerleri de her zamanki gibi iyiydi.
Hele herkes ciddi ciddi Nina projesinin yerini bulmaya çalışırken Argyle'in kafası güzel bir şekilde çölde ''Nina'' diye bağırması iyi güldürmüştü.

Adamlar şimdiye kadarki sezonlarda hep bir cepheye odaklanmıştı ama bu sefer bir sezonda tam 3 cephe işlediler ve bunu muazzam bir şekilde yaptılar.
Dizinin hiçbir sezonda amacından sapmaması ve son bölüme kadar her zaman Stranger Things yani tuhaf şeylere odaklanması çok iyi.
Bu sezon beni rahatsız eden 1-2 şey yaşansa da sezonun bu kadar iyi olması onları ciddi bir şekilde baskılıyor dolayısıyla önemsiz kalıyorlar.

5. Sezon yani son sezonda zaman atlaması yaşanacakmış ve Max'in o bölümlere kadar uyanmayacağını düşünüyorum.
Son sezona gelmiş olmamızdan dolayı üzüntü duyarken aynı zamanda diziyi güzel bir yere bağlayıp sonlandıracak olmaları da sevindiriyor.

4. sezon öbür sezonlara ziyaden müthişti evet ama bu döngü nereye kadar devam edecek? bu karakterler yaş olarak ilerlemesine rağmen ben hiçbir karakter gelişimi göremiyorum..

Diziye dördüncü sezonun ilk kısmı yayınlandıktan sonra yine sağda solda bolca konuşulmaya başlanmasıyla başladım. Korku türünü sevmediğimden içinde bana hitap edecek başka yönleri olduğunu bilmeme rağmen daha önce izlemeyi düşünmemiştim. Neyse, dördüncü sezonu da bugün itibariyle bitirdim. Uzun zamandır takip eden insanlara göre daha büyük bir heyecanla yaklaştığımın farkındayım ama bu şahane bir işmiş ya. En sevdiğim dizi gibi bir şey oldu açıkçası. Pek çok türün başarılı bir kombinasyonuydu. Stephen King tarzı doğaüstü korkunun yanı sıra Spielberg gizemciliği, taşra polisiyesi, D&D fantezisi, The Goonies benzeri 80'ler çocuk çetesi macerası gibi türleri yüksek bir prodüksiyon bütçesiyle güzelce harmanlamışlar. Bununla da kalmayıp kendi başına da ayakta durabilecek öykülerle taçlandırmışlar. Karakterleri en baştan itibaren sevdiriyorlar ama daha sonraki sezonlarda kimisi için anlatacak çok fazla şey kalmadığında da o boşluğu dolduracak yeni eklenen karakterleri yine aynı başarıyla seyirciyle tanıştırabilmişler. Duffer Biraderler, kendi nesillerindeki pek çok insanın yapmayı hayal edeceği diziyi gerçeğe dönüştürebilmişler bence ki okuduğum, izlediğim eserlerde bu tutkuyu görebilmek beni her şeyden çok etkiliyor.

Dördüncü sezon en iyi sezon olmaya adaydı.
- Sezon boyunca sürekli tekrarlanan "I'm right here." ve onun varyasyonu cümlelerle çok güzel bir ana fikir kurgulamışlar ve olay örgüsü içindeki tüm zorlukları aşmanın anahtarı aslında bu cümlelerde ifade edilenlerdi. Bu başarılı bir hikaye anlatıcılığıdır işte.

- İlk başlarda yok zorbalık probleminin tekrarlanmasıymış vesaire biraz sıksa da günün sonunda Eleven için yine ilgi çekici bir karakter arkı oluşturmayı başarmışlar. Ha bu kez geçmişe dönük retcon ile bu mümkün olmuş ama en azından bu dizideki tüm çarkların sağlıklı çalışabilmesi için Eleven'a dair her zaman anlatacak bir şeylerin olması gerektiği tespitini yaparak buna ağırlık vermeleri değerli. Ne yaptıklarını bilen adamlar bunlar.

- Sezonu tam bir korku türü örneğine çevirmeleri tek bir kararla mümkün olurmuş aslında. Vecna'nın suratını bu kadar erken göstermeseler, onun yerine gölgesini görsek geri kalan tüm şartlar sağlanmıştı zaten. Ama ben korkmayı sevmeyen bir insan olarak bu şekilde olmasından memnunum :D

- Mike ve Will karakterleri iki sezondur büyük düşüşteler, dediğim gibi her sezon kadroya yapılan eklemeler bu boşlukları dolduruyor ama son sezonda bu çocuklar için de bir formül bulabilirler umarım. Bu sezonda rollerini kısmayı tercih etmişler.

- Eddie'nin tüm hayatını öyle yaşayıp öldükten sonra dahi toplum tarafından kabul görmemeye devam etmesi hakikaten üzücüydü.

- Bu sezonda dönemin müziklerini her zamankinden daha güçlü sahneler inşa etmekte kullanmışlardı. 4. bölümdeki Running Up That Hill ve son bölümdeki Master of Puppets sahneleri benim gibi şarkılara adeta yeni klipler çeken film/dizileri seven bir insan için çok güzel deneyimlerdi.

Hiç izlemedim izleyeyim im? Koronayım bu arada başlayabilirim. Şu an Arcane'i izliyorum. Ne dersiniz*

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık