Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Steam Kur Krizi

Sekiro, DS3, GoW, Witcher 3, RDR2 veya Elden Ring gibi oyunlar 50 doları gayet hak ediyor bence ya, neden öyle diyorsunuz :'t FS'nin - veya Bandai ve Activison mı demeliyim?? - garip bir fiyat politikası olsa da fiyatlar olağan değerlerde gibi. TL üzerinden hesap yapmak, çok yanlış bence :'/
TL ile geliri olan insanların TL ile hesap yapması neden garip geliyor ?
Asıl yakındığımız ülkenin ekonomisi

Sekiro, DS3, GoW, Witcher 3, RDR2 veya Elden Ring gibi oyunlar 50 doları gayet hak ediyor bence ya, neden öyle diyorsunuz :'t FS'nin - veya Bandai ve Activison mı demeliyim?? - garip bir fiyat politikası olsa da fiyatlar olağan değerlerde gibi. TL üzerinden hesap yapmak, çok yanlış bence :'/
Çıktıkları sene için belki normal denebilir fakat üzerinden yıl/yıllar geçince o işin renginin değişmesi lazım.
TL değil istersen Uganda Şilinine çevir 50 dolar büyük bir para.

Bugüne kadar bilgisayar yenileme konusunda ciddi değildim. Sanırım alma kararı verince bu oyun toplama niyetim ortaya çıktı. Ondan öncesinde böyle bir niyetim yoktu.
Aşağıdaki oyunları aldığımda oynayacak bilgisayarım yoktu.

- Dead Space 1&2 2017'de 13₺'ye almışım. Şimdiki fiyatı 155₺
- Dead Island Definitive Edition 2017'de 10₺'ye almışım. Şimdiki fiyatı 249.44₺
- Middle-earth: Shadow of Mordor Game of the Year Edition 2017'de 11₺'ye almışım. Şimdiki fiyatı 129.00₺
- Euro Truck Simulator (2 DLC dahil) 2017'de 25₺'ye almışım. Şimdiki fiyatı 75₺ (sadece ana oyun)
- Dishonored 2017'de 7₺'ye almışım. Şimdiki fiyatı 89₺
- The Witcher 3: Wild Hunt 2020'de 22₺'ye almışım. Şimdiki fiyatı 539₺
- Kingdom Come: Deliverance Royal Edition 2020'de 36₺'ye almışım. Şimdiki fiyatı 499₺
- Grand Theft Auto IV: The Complete Edition 2020'de 32₺'ye almışım. Şimdiki fiyatı 109₺
- Grand Theft Auto V 2020'de 70₺'ye almışım. Şimdiki fiyatı 336₺
- Cyberpunk 2077 2020'de 249₺'ye almışım. Şimdiki fiyatı 799₺
- Sekiro: Shadows Die Twice (Rest of World) 2021'de 144₺'ye almışım. Şimdiki fiyatı 1559₺
- Mafia II: Definitive Edition 2021'de 65₺'ye almışım. Şimdiki fiyatı 259₺

Zamanında verdiğim paralar da o kadar yüksek tutarlar değil bu arada. En pahalısı Cyberpunk 2077, onu da önsiparişten almıştım.

Son düzenleme:
Çıktıkları sene için belki normal denebilir fakat üzerinden yıl/yıllar geçince o işin renginin değişmesi lazım.
TL değil istersen Uganda Şilinine çevir 50 dolar büyük bir para.
Bakış açını mantıklı bulsam da, bir firmanın '21 yılında üretip 50 dolardan fiyatladığı bir oyundan, - o anki doların zayıflığından dolayı - DXY endeksine göre aynı veya ona benzer bir kârı elde edebilmesi için ürettiği oyunun zam yemesi gerekiyor ama :d Detaya girersek çok karmakarışık bir sisteme sahip olacağız gibi geliyor adil bir durum yaratmak için, bilemiyorum :'/

Bakış açını mantıklı bulsam da, bir firmanın '21 yılında üretip 50 dolardan fiyatladığı bir oyundan, - o anki doların zayıflığından dolayı - DXY endeksine göre aynı veya ona benzer bir kârı elde edebilmesi için zam yemesi gerekiyor ama :d Detaya girersek çok karmakarışık bir sisteme sahip olacağız gibi geliyor adil bir durum sunmak için, bilemiyorum :'/
Zaten korkunç bir karlılıkları var. Dev gibi firmaların kazancının derdine de biz düşmeyelim mümkünse.
Adil bir durum için oyunlarını ücretsiz sunmaları gerekiyor:d

Starfield almaya değer mi dostlar ? Var mı forumda oynayan ?

Aşağıdaki oyunları aldığımda oynayacak bilgiyarım yoktu.

- Dead Space 1&2 2017'de 13₺'ye almışım. Şimdiki fiyatı 155₺
- Dead Island Definitive Edition 2017'de 10₺'ye almışım. Şimdiki fiyatı 249.44₺
- Middle-earth: Shadow of Mordor Game of the Year Edition 2017'de 11₺'ye almışım. Şimdiki fiyatı 129.00₺
- Euro Truck Simulator (2 DLC dahil) 2017'de 25₺'ye almışım. Şimdiki fiyatı 75₺ (sadece ana oyun)
- Dishonored 2017'de 7₺'ye almışım. Şimdiki fiyatı 89₺
- The Witcher 3: Wild Hunt 2020'de 22₺'ye almışım. Şimdiki fiyatı 539₺
- Kingdom Come: Deliverance Royal Edition 2020'de 36₺'ye almışım. Şimdiki fiyatı 499₺
- Grand Theft Auto IV: The Complete Edition 2020'de 32₺'ye almışım. Şimdiki fiyatı 109₺
- Grand Theft Auto V 2020'de 70'ye almışım. Şimdiki fiyatı 336₺
- Cyberpunk 2077 2020'de 249₺'ye almışım. Şimdiki fiyatı 799₺
- Sekiro: Shadows Die Twice (Rest of World) 2021'de 144₺'ye almışım. Şimdiki fiyatı 1559₺
- Mafia II: Definitive Edition 2021'de 65₺'ye almışım. Şimdiki fiyatı 259₺

Zamanında verdiğim paralar da o kadar yüksek tutarlar değil bu arada. En pahalısı Cyberpunk 2077, onu da önsiparişten almıştım.
Bu yeteneğini borsada kullansaydın şuan hatrı sayılır bir para sahibi olmuştun.

Zaten korkunç bir karlılıkları var. Dev gibi firmaların kazancının derdine de biz düşmeyelim mümkünse.
Adil bir durum için oyunlarını ücretsiz sunmaları gerekiyor:d
Niyetim dev gibi firmaların kârını düşünmek değil ya, geliştiricilerin emeğine gereken saygı gösterilmesi ve değer verilmesi sadece. Rockstar, Ubisoft ve CD Projekt çalışanlarının çalışma şartları hakkında bir şeyler duyunca biraz duyarlı hâle geldiğim doğrudur :'/

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık