Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Steam Kur Krizi

Bu oyun uzun süre gayet uygun fiyata satılmıştı.O dönem almayıp fiyatı daha yeni arttıktan sonramı alma fikri oluşuyor bazılarında onu çözemiyorum.Bu dediğim genele hitaben şaşırdığım bir mevzu.Yani zaten bedavaya yakın fiyatta almamışsın fiyat artışından sonra bahane üretmek saçma geliyor.Bunun en bariz örneği witcher 3 de oldu.Adamlar yıllardır bildiğin söylerken utanacağım fiyata oyunu sattılar sonra fiyatı normale dönünce bu ne artış olurmu diye söylenmeleri görünce baya sinirlenmiştim.
Yani bazıları elbet alırım kafasıyla bakıyor. Ama şahsen ben yine almazdım da şu kur mevzusu yüzünden bazı yüksek fiyatlı oyunları düşünüyorum. Ama sadece düşünüyorum.

@Kuzan bilir bende bilgisayarımın kaldıramayacağı tonla oyun vardı. İleride iyi bilgisayarım olunca oynarım diye almıştım, şimdi oynuyorum.
Yani sanırım ben o kadar yüksek meblağ oyunları devamlı olarak toplayamam fakat indirim geldikçe şartlar uyarsa alacağım. Bakalım.

Steam yıllardır türk oyuncularına son derece ucuza oyun fırsatı sundu.Bundan faydalananlar zaten zamanında çoktan arşivini yaptı.Oynar oynamaz orası ayrı konu.Ne yazıkki steam alım gücü yüksek ülkelerin yasa dışı şekilde tr üzerinden oyun almaları dahil çok zarara uğradı.Bunu uzun süre görmezden geldi ama para değerimizin son 2-3 senede pula dönmesiyle önlem almak zorunda kaldı.Steam usd kuruna geçerek en doğru kararı kaldı.Yurtdışında 10-20 dolara satılan oyunları burada millet 10-20-30 tl gibi absürt rakamlara aldılar bunca dönem.O fiyatlara bile burun kıvıran çok kişi oldu şaka gibi.

Sekiro, DS3, GoW, Witcher 3, RDR2 veya Elden Ring gibi oyunlar 50 doları gayet hak ediyor bence ya, neden öyle diyorsunuz :'t FS'nin - veya Bandai ve Activison mı demeliyim?? - garip bir fiyat politikası olsa da fiyatlar olağan değerlerde gibi. TL üzerinden hesap yapmak, çok yanlış bence :'/

Sekiro, DS3, GoW, Witcher 3, RDR2 veya Elden Ring gibi oyunlar 50 doları gayet hak ediyor bence ya, neden öyle diyorsunuz :'t FS'nin - veya Bandai ve Activison mı demeliyim?? - garip bir fiyat politikası olsa da fiyatlar olağan değerlerde gibi. TL üzerinden hesap yapmak, çok yanlış bence :'/
50 dolar çok olmayabilir. 1400 ₺ çok geliyor. Zaten bu duruma sebep olan oyun firmaları değil. Malûm...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık