Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Soru - Cevap Köşesi - 4

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bence sınırı tam olarak budur. Adam 10 sene önceden planlamış bugünleri. Krallığı ele geçirdikten hemen sonra da planını uygulamaya koymuş. Önce dokunulmazlık kazanmak için Shichibukai'lik kapmış, sonra da suçlarını gizleyecek olan ailesinin eski ülkesini ele geçirmiş. Sadece sahte meyve değil, silah ticareti bile yapan bir adamdan bahsediyoruz. Crocodile, Pluton'u ele geçirip güçlenmek istiyordu, Doflamingo ise güçlü rakiplerini zayıflatarak onların üzerine çullanmanın hesabını yapıyor.
Ama bu durum h.hakinin işlevini ortadan kaldırmış olmuyor mu?Bu hakiye sahip kişilerin çok yüksek potansiyele sahip olduğunu düşünürdüm her zaman.(H.hakinin potansiyel demek olduğunu varsayarak söylüyorum.)

Ama bu durum h.hakinin işlevini ortadan kaldırmış olmuyor mu?Bu hakiye sahip kişilerin çok yüksek potansiyele sahip olduğunu düşünürdüm her zaman.(H.hakinin potansiyel demek olduğunu varsayıyorum tabi.)
Doflamingo'nun daha ne yapmasını bekliyorsun ki? 41 yaşına gelmiş ve varabileceği belki de en uç noktaya ulaşmış. Adam kitle imha silahı yapıp, satacaktı bizimkiler olmasa.

Doflamingo'nun daha ne yapmasını bekliyorsun ki? 41 yaşına gelmiş ve varabileceği belki de en uç noktaya ulaşmış. Adam kitle imha silahı yapıp, satacaktı bizimkiler olmasa.
Luffy gibi sürekli ölümüne savaşlara katılsa amiralleri aşabileceğini düşünüyorum.Meyvesi de müsait zaten buna fakat karakterinden kaybediyor galiba.Pata küte ilerlemek yerine sinsice planlar yapması güçlenmesini engelliyordur.Hem çok güçlü meyvesi olacak hem de büyük bir haki potansiyeli olacak fakat en üst limiti amirallerden az olacak? Bilmiyorum hocam pek doğru gelmiyor bana.:) Biraz daha güçlense anlık güç patlamalarıyla bir amiral neden etmesin ki?Sınırı gerçekten buysa Oda bu adama bu güçleri vermemeliydi öyleyse.

Smoker k.hakisi yoktur bence demişsin ama pek öyle gözükmüyor..Zaten konuşma yaparken saldırılardan sıyrılması luffynin ödül avcısıyla arenada dövüşmesi gibi.Üstelik burada rakibine yüzü dönük bile değil.

Luffy gibi sürekli ölümüne savaşlara katılsa amiralleri aşabileceğini düşünüyorum.Meyvesi de müsait zaten buna fakat karakterinden kaybediyor galiba.Pata küte ilerlemek yerine sinsice planlar yapması güçlenmesini engelliyordur.Hem çok güçlü meyvesi olacak hem de büyük bir haki potansiyeli olacak fakat en üst limiti amirallerden az olacak? Bilmiyorum hocam pek doğru gelmiyor bana.:) Biraz daha güçlense anlık güç patlamalarıyla bir amiral neden etmesin ki?Sınırı gerçekten buysa Oda bu adama bu güçleri vermemeliydi öyleyse.
Bunu tartışmak istiyorsan, başka bir konuya geçelim. Burayı meşgul etmeye gerek yok. Gerçi ben düşüncemi söyledim. Sen istersen kafanda Doflamingo'yu tanrı bile yapabilirsin. Beni ilgilendiren bir konu değil çünkü. Bu adamın maksimum limitinin bu olduğunu, daha da ötesine çıkamayacağını düşünüyorum. Kendin de söylemiştin, adamda serideki güçlerin çoğu var. Üzerine koyacak bir şeyi kalmamış.

Smoker k.hakisi yoktur bence demişsin ama pek öyle gözükmüyor..Zaten konuşma yaparken saldırılardan sıyrılması luffynin ödül avcısıyla arenada dövüşmesi gibi.Üstelik burada rakibine yüzü dönük bile değil.

Bana göre yok. Yukarıdaki sahne de basit bir sıyrılma sadece. Zoro iki sene önce kurşunlardan, Kuma'nın patilerinden sıyrılıyordu, hem de Haki'si yokken.

Bana göre yok. Yukarıdaki sahne de basit bir sıyrılma sadece. Zoro iki sene önce kurşunlardan, Kuma'nın patilerinden sıyrılıyordu, hem de Haki'si yokken.
Demin hangi chapter olduğunu bulamamıştım.Peki burası da mı basit bir sıyrılma.Son derece kendinden emin ve bilerek savuşturuyor.Aynı rayleigh gibi,luffynin lazerlerden kurtulması gibi.

Valla bana kalırsa bu yaklaşımla Lawda da k.haki yok.Bir sahnesi vardı sadece.Wikide nasıl geçiyor bilmiyorum ama bu kadar üst düzey adamlarda tek çeşit olması zor.Yılan kardeşler ayarında kişiler değiller çünkü.

Demin hangi chapter olduğunu bulamamıştım.Peki burası da mı basit bir sıyrılma.Son derece kendinden emin ve bilerek savuşturuyor.Aynı rayleigh gibi,luffynin lazerlerden kurtulması gibi.

Valla bana kalırsa bu yaklaşımla Lawda da k.haki yok.Bir sahnesi vardı sadece.Wikide nasıl geçiyor bilmiyorum ama bu kadar üst düzey adamlarda tek çeşit olması zor.Yılan kardeşler ayarında kişiler değiller çünkü.
Bu olay Baby 5'ın her zaman yaptığı bir şey, alışkındır muhtemelen. İstersen bende sana neden olmadığını düşünmeme sebep olan sayfaları göstereyim, belki bana hak verirsin.

Olmayabilir, olmak zorunda değil. Her Haoshoku Haki sahibi kimse, bütün Haki türlerini bilecek diye bir kaide yok. Haoshoku Haki olanların geneline bakalım:

Shanks: Busoshoku Haki (Var), Kenbonshoku Haki (Yok)
Newgate: Busoshoku Haki (Var), Kenbonshoku Haki (Var)
Ace: Busoshoku Haki (Yok), Kenbonshoku Haki (Yok)
Chinjao: Busoshoku Haki (Var), Kenbonshoku Haki (Yok)
Luffy: Busoshoku Haki (Var), Kenbonshoku Haki (Var)
Doflamingo: Busoshoku Haki (Var), Kenbonshoku Haki (Yok)
Hancock: Busoshoku Haki (Var), Kenbonshoku Haki (Yok)
Rayleigh: Busoshoku Haki (Var), Kenbonshoku Haki (Var)

Resmi açıklanmış bilgilere göre, Haoshoku Haki kullanabilen 8 kişinin yalnızca üç tanesinde Kenbonshoku Haki var, Busoshoku Haki ise Ace hariç hepsinde var.

Bu olay Baby 5'ın her zaman yaptığı bir şey, alışkındır muhtemelen. İstersen bende sana neden olmadığını düşünmeme sebep olan sayfaları göstereyim, belki bana hak verirsin.

Olmayabilir, olmak zorunda değil. Her Haoshoku Haki sahibi kimse, bütün Haki türlerini bilecek diye bir kaide yok. Haoshoku Haki olanların geneline bakalım:

Shanks: Busoshoku Haki (Var), Kenbonshoku Haki (Yok)
Newgate: Busoshoku Haki (Var), Kenbonshoku Haki (Var)
Ace: Busoshoku Haki (Yok), Kenbonshoku Haki (Yok)
Chinjao: Busoshoku Haki (Var), Kenbonshoku Haki (Yok)
Luffy: Busoshoku Haki (Var), Kenbonshoku Haki (Var)
Doflamingo: Busoshoku Haki (Var), Kenbonshoku Haki (Yok)
Hancock: Busoshoku Haki (Var), Kenbonshoku Haki (Yok)
Rayleigh: Busoshoku Haki (Var), Kenbonshoku Haki (Var)

Resmi açıklanmış bilgilere göre, Haoshoku Haki kullanabilen 8 kişinin yalnızca üç tanesinde Kenbonshoku Haki var, Busoshoku Haki ise Ace hariç hepsinde var.

Peki tamam o zaman sana hak verdim.Sen resmiyete biraz düşkünsün.İyi birşey ama arada birazda esnek düşünmek lazım bence.Mangalarda olaylar tamamen böyle işlemiyor çünkü.Örneğin shanksta da yok denmiş ama ilerde k.haki olduğunun kesinleşmeyeceğini kimsenin düşündüğünü sanmıyorum.

Daha beyazsakalın sake şisesini üzerine atmasından belli.Saliseler içerisinde farkedip hızla yer değiştiriyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık