Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Soru - Cevap Köşesi - 4

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Smoker ben bu güç dengelerini biraz çözemedim.
Doflamingo'dan başlayalım.3 hakisi var ve meyvesini iyi kullanıyor.Klon bile yapıyor adam.Boy-pos da yerinde hani.
Şimdi Yonkouları düşünüyorum.Büyük ihtimal onlarda da meyve+ 2 veya 3 haki çeşidi olacaktır di mi?
Amiraller de ise büyük ihtimal b.haki ve güzel bir meyveleri var.Gözlem hakileri de olabilir.
Dof'un bunlardan eksiği nedir?Kral hakisi var adamda bir de seride sadece özel kişilerde bulunan.Yonkouları da geçtim de sanki Amiralden eksiği yok bu adamın.Üstüne kral haki fazlalığı var.Akainu Luffy'de Kral hakiyi görünce öldürmek için peşine düşmüştü sanırım yanlış mı hatırlıyorum?Herkes şaşırmıştı Marineford'da.Böyle bir güç Dof'ta da var ama yonkou'dan korkuyor.Hakisi yetersiz diyeceğim de kaç yıllık adam bu hakiyi yeni de öğrenmemiştir herhalde.Marineford'da ne kadar arkadan da olsa Jozu'yu tutabilmişti.Fuji ve Aokiji ile ters bir durum olsa vs'yi göze almıştı.Tatlılıkla halledildi konular.
Yonkoular tabiki de büyük güç ama sanki Oda da Dof'a çok fazla güç vermiş gibi.2 haki verip geçse neyse de kralin hakisini vermiş.Bir de meyvesini üst düzey kullanıyor.Bu adam KK olmayı istiyor.Yonkou gücünde değilse bu adam daha ne ekstra güç alacak da yonkou seviyesine çıkacak?Amiral gücünde değilse ne ekleyebiliriz de bu adamı amiral gücüne çıkarabiliriz?Bir karaktere deriz ya hani atıyorum Lucci.Bu adamda b.haki olsa yardırırdı gibi.Oda zaten herşeyi eklemiş Dof'a.Luffy'nin handikapı mesela tecrübesiz olması ve hakiyi daha tam olarak iyi kullanamaması.Hody'den ısırık yemişti hakisini kullanmasına rağmen.
Oda güç dengesini yanlış mı kurdu naptı ne dersin?

Smoker ben bu güç dengelerini biraz çözemedim.
Doflamingo'dan başlayalım.3 hakisi var ve meyvesini iyi kullanıyor.Klon bile yapıyor adam.Boy-pos da yerinde hani.
Şimdi Yonkouları düşünüyorum.Büyük ihtimal onlarda da meyve+ 2 veya 3 haki çeşidi olacaktır di mi?
Amiraller de ise büyük ihtimal b.haki ve güzel bir meyveleri var.Gözlem hakileri de olabilir.
Dof'un bunlardan eksiği nedir?Kral hakisi var adamda bir de seride sadece özel kişilerde bulunan.Yonkouları da geçtim de sanki Amiralden eksiği yok bu adamın.Üstüne kral haki fazlalığı var.Akainu Luffy'de Kral hakiyi görünce öldürmek için peşine düşmüştü sanırım yanlış mı hatırlıyorum?Herkes şaşırmıştı Marineford'da.Böyle bir güç Dof'ta da var ama yonkou'dan korkuyor.Hakisi yetersiz diyeceğim de kaç yıllık adam bu hakiyi yeni de öğrenmemiştir herhalde.Marineford'da ne kadar arkadan da olsa Jozu'yu tutabilmişti.Fuji ve Aokiji ile ters bir durum olsa vs'yi göze almıştı.Tatlılıkla halledildi konular.
Yonkoular tabiki de büyük güç ama sanki Oda da Dof'a çok fazla güç vermiş gibi.2 haki verip geçse neyse de kralin hakisini vermiş.Bir de meyvesini üst düzey kullanıyor.Bu adam KK olmayı istiyor.Yonkou gücünde değilse bu adam daha ne ekstra güç alacak da yonkou seviyesine çıkacak?Amiral gücünde değilse ne ekleyebiliriz de bu adamı amiral gücüne çıkarabiliriz?Bir karaktere deriz ya hani atıyorum Lucci.Bu adamda b.haki olsa yardırırdı gibi.Oda zaten herşeyi eklemiş Dof'a.Luffy'nin handikapı mesela tecrübesiz olması ve hakiyi daha tam olarak iyi kullanamaması.Hody'den ısırık yemişti hakisini kullanmasına rağmen.
Oda güç dengesini yanlış mı kurdu naptı ne dersin?
Doflamingo'da onaylı olarak Haoshoku ve Busoshoku Haki var. Kenbonshoku Haki olmayabilir (bence yoktur).

Doflamingo'nun bir Amiral'den çok fazla eksiği yok. Tek eksiği, savaş tecrübesidir muhtemelen. Bu vakte kadar her zaman politik güçlerini kullanıp ayakta kalmış ve bir suç imparatorluğu kurmuş. Bireysel gücü bir yerden sonra yetmemiş ki, böyle Ali Cengiz oyunlarına başvurmuş sürekli. Hala da başvuruyor. Ayrıca Yonko'dan korkmayacak adam, ancak bizim Luffy gibi salağın teki ya da Kid gibi manyağın tekidir. Adamların çok büyük bir etki alanı var. Savaşa Shanks geldiğinde, o soğukkanlı Law bile gözlerini alamadı. Bepo'nun dediği laf "Bir Yonko görmek ender bir olaydır". gibi bir şeydi.

Senin Yonko dediğin şey, korsanlığın en üst mertebesidir. Doflamingo güç olarak bu adamları aşamadığı için, alttan alttan oyunlar oynayıp, kendi üste çıkmaya çalışıyor.

Üstteki cevaplarımda da var. Doflamingo bir Amiral ile her türlü kapışır, ancak yenemez.

@Smoker
Arkadaş gücünün yetmediğini biliyor da sebebini bilmiyor gibi geldi bana.Dressrosa'da takılmak yerine Nw'de sürekli ilerliyor olsaydı haki potansiyelinden de dolayı şimdiki halinden çok daha fazla güçlü olurdu diye düşünüyorum.Demek istediğim bu seviyede kaldıysa bunun sebebi tahtında kaba etini büyütmekten dolayıdır.Gücü yetmiyorsa güçlenmeye çalışmalıydı sonuçta sınırı bu değildir bence.Ne düşünüyorsun bu konuda?

@Smoker
Arkadaş gücünün yetmediğini biliyor da sebebini bilmiyor gibi geldi bana.Dressrosa'da takılmak yerine Nw'de sürekli ilerliyor olsaydı haki potansiyelinden de dolayı şimdiki halinden çok daha fazla güçlü olurdu diye düşünüyorum.Demek istediğim bu seviyede kaldıysa bunun sebebi tahtında kaba etini büyütmekten dolayıdır.Gücü yetmiyorsa güçlenmeye çalışmalıydı sonuçta sınırı bu değildir bence.Ne düşünüyorsun bu konuda?
Bence sınırı tam olarak budur. Adam 10 sene önceden planlamış bugünleri. Krallığı ele geçirdikten hemen sonra da planını uygulamaya koymuş. Önce dokunulmazlık kazanmak için Shichibukai'lik kapmış, sonra da suçlarını gizleyecek olan ailesinin eski ülkesini ele geçirmiş. Sadece sahte meyve değil, silah ticareti bile yapan bir adamdan bahsediyoruz. Crocodile, Pluton'u ele geçirip güçlenmek istiyordu, Doflamingo ise güçlü rakiplerini zayıflatarak onların üzerine çullanmanın hesabını yapıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık