Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Son İzlediğiniz Anime

Hajime No Ippo

Ana Karakterimiz Ippo
Benim adamım Takamura-san. Fırlamanın en önde gideni ^^
Takamuranın önündeki bu ikiside çapulcular :ehe:

Şu anda 42. Bölümdeyim. Sporu anlatan bir anime ancak bu kadar güzel olabilir. (Sporu anlatan başka anime izlememiş olduğum için de bu düşünceye sahip olabilirim. Neyse :D)

Ana karakterimiz ippo okuldaki yaşıtları tarafından sürekli tartaklanan ve aynı zamanda annesine balıkçılık işinde yardım eden bir karakterdir. Bir gün bunu yine okuldaki kabadayılar döverken, koşu yapmakta olan ortasiklet boks şampiyonu Takamura, 3 kişinin 1 kişiye giriştiğini görüyor ve bu kabadayıların elinden ippo'yu kurtarıyor. Ancak ippo aldığı darbelerden dolayı bayılmış olduğu için, Takamura bunu tedavi ettirmeye salona götürüyor. Ippo gözlerini açtığında kendini bir boks salonunda buluyor ve ippo'nun boks macerası başlıyor.

Kesinlikle daha önce spor yaptıysanız (bana olduğu gibi^^) içinizdeki spor aşkını yeniden ateşleyecek bir anime. Mutlaka izlenmesi gerek.^^

Puanım: 10/10

Hajime No Ippo

Ana Karakterimiz Ippo
Benim adamım Takamura-san. Fırlamanın en önde gideni ^^
Takamuranın önündeki bu ikiside çapulcular :ehe:

Şu anda 42. Bölümdeyim. Sporu anlatan bir anime ancak bu kadar güzel olabilir. (Sporu anlatan başka anime izlememiş olduğum için de bu düşünceye sahip olabilirim. Neyse :D)

Ana karakterimiz ippo okuldaki yaşıtları tarafından sürekli tartaklanan ve aynı zamanda annesine balıkçılık işinde yardım eden bir karakterdir. Bir gün bunu yine okuldaki kabadayılar döverken, koşu yapmakta olan ortasiklet boks şampiyonu Takamura, 3 kişinin 1 kişiye giriştiğini görüyor ve bu kabadayıların elinden ippo'yu kurtarıyor. Ancak ippo aldığı darbelerden dolayı bayılmış olduğu için, Takamura bunu tedavi ettirmeye salona götürüyor. Ippo gözlerini açtığında kendini bir boks salonunda buluyor ve ippo'nun boks macerası başlıyor.

Kesinlikle daha önce spor yaptıysanız (bana olduğu gibi^^) içinizdeki spor aşkını yeniden ateşleyecek bir anime. Mutlaka izlenmesi gerek.^^

Puanım: 10/10
Hajime no ippo, candır :D Kötü günlerin sağlam dostu, cana yakın bir animedir. İppo'nun çektiği zorluklar ve o zorlukların ardından gelen başarılar da cabası. New challenger'ı da izleyeceğine adım gibi eminim :D Animesinin devam versiyonunun gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum :)

Jormungand'ın günceline geldim. Black Lagoon türü bir anime ve gayet sevdim. Tabii bazen süper insan haraketleri dönse de normal karşılamak lazım öyle şeylerde olmasa kim izleyecek ?

Gintama

Yazın falan başlamıştım 36'ya kadar geldim sıkılmıştım dövüş yoktu , aksiyon yoktu full boş espri.2 hafta kadar oldu mu bilmiyorum ama başlayasım geldi ve izledim , izlediğime de değdi.Gerçi yine sıkıldığım yerler vardı ama merak ediyordumda ve izlemeye devam ettim.256 bölüme kadar çevirisi var gerisi yok.Herkesin sevebileceği bir anime değil daha ilk bölümden bırakan da olur.Ben 36'ya kadar zor geldim sonrasında ise büyük zevkle izledim.

Chuunibyou demo Koi ga Shitai!

Tanıtım yazısı, Shiniori'ye aittir :)
Konu:Yuuta Togashi, Chuunibyou yani "8. Sınıf Hastalığına" yakalanmıştır. Bu hastalık, insanın kendisini süper güçleriyle dünyayı kurtardığına inanmasını sağlamaktadır. Yuuta, ortaokulun son senesinin yarısında sadece ders çalışmaya odaklanmış ve bu hastalığı yenmiştir. Okuldan mezun olurken karanlık geçmişini de arkasında bırakarak olanları unutmuştur. Liseye başladığında her şey çok güzel giderken, Rikka Takanashi ile ile tanışır. Rikka, aktif bir Chuunibyou hastasıdır.

Kişisel görüş; Tanırım yazısını yazmak hakkat meşakatli iş ama neyse geçelim bu konuyu :D Seri 12 bölüme dolu dolu hikayeyi işlemiş ve beni canı gönlümden yaralamış bir seri. 12 bölüm tam tadında bir bölüm olmuş. Tek üzüntüm seriye doyamamış olmam. Çok güzeldi be arkadaş, öyle böyle değil yani. Rikka'ya bittim resmen. Devam etseydiler ne olurdu sanki :) Final bölümü ise ayrı bir güzeldi...

Chuunibyou demo Koi ga Shitai!

Tanıtım yazısı, Shiniori'ye aittir :)
Konu:Yuuta Togashi, Chuunibyou yani "8. Sınıf Hastalığına" yakalanmıştır. Bu hastalık, insanın kendisini süper güçleriyle dünyayı kurtardığına inanmasını sağlamaktadır. Yuuta, ortaokulun son senesinin yarısında sadece ders çalışmaya odaklanmış ve bu hastalığı yenmiştir. Okuldan mezun olurken karanlık geçmişini de arkasında bırakarak olanları unutmuştur. Liseye başladığında her şey çok güzel giderken, Rikka Takanashi ile ile tanışır. Rikka, aktif bir Chuunibyou hastasıdır.

Kişisel görüş; Tanırım yazısını yazmak hakkat meşakatli iş ama neyse geçelim bu konuyu :D Seri 12 bölüme dolu dolu hikayeyi işlemiş ve beni canı gönlümden yaralamış bir seri. 12 bölüm tam tadında bir bölüm olmuş. Tek üzüntüm seriye doyamamış olmam. Çok güzeldi be arkadaş, öyle böyle değil yani. Rikka'ya bittim resmen. Devam etseydiler ne olurdu sanki :) Final bölümü ise ayrı bir güzeldi...
final bölümünün türkçesi ne zaman çıkar, zaten beklemek istemiyom sen de beni daha kötü bir hale sokuyon sacit:agla:

Edit: sacit sağ olsun bitti, 10 üzerinde 9 alır hatta 10'a da yolu var herkese iyi izlemeler

Another

Orta okul son sınıf öğrencisi olan Mei Misaki, güzelliğiyle, zekasıyla ve kişiliğiyle okulun en popüler kızıdır. Fakat mezun olamadan bir kaza sonucu ölür. Bunun üzerine arkadaşları ve öğretmenler Misaki hala yaşıyormuş gibi hareket etmeye başlarlar. Hatta mezuniyet töreninde Misaki için de kutlama yapılır.

Bu olaydan 26 yıl sonra Sakikabara Kouichi aynı okula transfer öğrenci olarak gelir. Okulda yine Mei Misaki adıyla ve bir gözü bantlı esrarengiz bir kız öğrenci vardır. Diğer öğrenciler bu kız hakkında konuşmaktan kaçınırlar.

Kouichi, Misaki ile konuşmak için yanına gittiğinde Misaki, bu okuldaki öğrencilerin ölüme çok yakın olduğunu, yakında herşeyi öğreneceğini söyler ve uzaklaşır.

Neyse Another güzeldir izleyin derim ama karmaşık bir animedir.Olaylar birbirine karışıp duruyor anlaşılması zor oluyor hiçbir şey yokken bir anda flashback oluyor falan.Ortalık karışıyor ,"Noluyor lan ?" diyorsun ama herşeye rağmen güzel animedir.Pek birşey anlamasamda :p Devamı gelsin demiyorum çünkü güzel yerde bitti devamında belki saçmalardı falan animenin içine ederledi :D

Buraya yazmayalı epey olmuş, arada birkaç seri bitirdik, hazır aklıma gelmişken birşeyler yazayım :),

Denpa teki na Kanojo

Tanıtım:
Juuzawa Juu adlı asi lise gencinin tek isteği yalnız kalmaktır. Onu devamlı rahatsız eden diğer öğrencilerin aksine bir gün Ochibana Ame adında bir kızla tanışır. Bu kız önceki hayatlarında Juu'nun bir kral, kendisinin de onun hizmetkârı olan bir şövalye olduğunu söyler. Juu, Ame'nin tuhaf biri olduğunu düşünerek ondan uzaklaşır, ancak bir sınıf arkadaşı öldürülünce Ame'nin yardımına ihtiyaç duyar ve birlikte katilin peşine düşerler. Böylece Juu ve Ame birlikte iyi bir takım oluştururlar.
Aslında söyleyecek fazla birşey yok, afişe aldanıp izledim ama açıkçası çok boş bir animeydi, tavsiye edilebilecek bir yanı da yok.

Deadman Wonderland

Tanıtım:
10 yıl önce yaşanan büyük bir depremde Tokyo'nun %70'i sular altında kalmıştır. O sırada Tokyo'da bulunan 14 yaşındaki Ganta Igarashi, felakete dair hiçbir şey hatırlamayan ve sadece normal bir hayat sürdürmeye devam etmek isteyen bir gençtir. Kendisi gibi felaket bölgesinden kurtulan insanlara 'kaçak' denmektedir. Arkadaşlarıyla yakında olacak olan bir sınıf gezisini tartıştıkları sırada sınıflarının dışında bir adam belirir. Red Man diye anılan bu adam bir anda Ganta'nın sınıfındaki herkesi katleder ve geriye sadece onu hayatta bırakır. Adam, ortadan kaybolmadan önce Ganta'nın göğsüne kırmızı bir kristal yerleştirir.

Gözlerini hastanede açan Ganta, neler olduğunu anlayamadan işlemediği bir suçtan hüküm giyer. Sınıftaki herkesi onun katlettiğine inanılmaktadır ve idam cezasına çarptırılır. Depremden sonra Tokyo'yu kalkındırmak amacıyla turistik bir yer olarak inşa edilen özel bir hapishaneye gönderilir: Deadman Wonderland'a. Bu hapishanede mahkumlar hem oranın çalışanları hem de ziyaretçilerin "eğlencesi" olarak görev yapmaktadır.

İdam cezalarının bile ilginç şekillerde gerçekleştirildiği bu hapishanede boynuna, bedenine zehir enjekte eden özel bir boyunluk takılan Ganta'nın 3 günde bir özel bir panzehir alarak kendini kurtarması gerekmektedir. Ganta, burada kendisini eskien tanıyor gibi görünen Shiro adlı gizemli bir kızla ve herşeyin yerini belirleyebilme yeteneğine sahip olan kleptoman Yoh ile dostluk kurar. Bu sırada göğsündeki kristalin kendisine ilginç bir güç sağladığını keşfeder. Bu suçu üzerine atan Red Man'i bulmaya ve masumiyetini kanıtlamaya kararlı olan gencin hayatı, anlam veremediği sayısız karmaşanın içine sürükleneceği bir 'şova' dönüşmek üzeredir.

Deadman Wonderland'e hoşgeldiniz!
Hakkında iyi duyumlar aldığım için başladığım bir seriydi ama hayal kırıklığı oldu :(, ilginç-güzel bir konu seçmişler ama işleyiş için aynı iyimserlikte bir yorum yapamayacağım, senaryo allak bullaktı kim niye nereye gidiyor belli değildi, bu da yetmezmiş gibi konunun ortasında hatta daha konuya bile tam giremeden şak diye bitirdiler animeyi, bende öyle sap gibi kaldım, tavsiye edeceğim türde bir anime değildi.

Sword Art Online

Tanıtım:
2022 yılında piyasaya sürülen Sword Art Online MMORPG oyunu, başa takılan bir alet aracılığıyla oyuncuları kendi dünyasına götürerek gerçek bir Role-Playing oyunu sunmaktadır.

Oyuna katılan 10.000 oyuncu arasında olan Kirito da SAO dünyasına giriş yapmıştır. Fakat kısa sürede bütün oyuncular oyundan çıkış olmadığını fark ederler ve herkes bir anda geniş bir alana ışınlanır.

Oyunun yapımcısının burada yaptığı açıklamaya göre oyundan çıkmanın tek yolu 100 katlı SAO dünyasını temizlemektir. Her katta bir boss bulunmaktadır ve 100. kattaki boss'u öldürebilen oyundan çıkabilecektir.

Fakat oyunda sağlığı biten kişi gerçek hayatta da ölecek, ayrıca dışarıdan biri oyuncuların başındaki aleti çıkarmak isterse alet oyuncuları öldürecektir.

Bütün oyuncular şaşkınlık içerisindeyken oyunlar konusunda tecrübeli olan Kirito oyunu kazanmayı kafasına koymuştur.
Benim gibi mmorpg severler için izlemeden geçilmeyecek bir seriydi, bende izledim ama hayal kırıklığına da uğramadım diyemem, gerek oyunun çok yüzeysel ele alınması gerek romantizmin aksiyonun önüne geçmesi hevesimi epey kaçırdı diyebilirim, yine de rpg seviyorsanız ve boş vaktiniz varsa bir göz atabilirsiniz.

Ben-To

Tanıtım:
Hikaye Satou adında fakir bir lise öğrencisi etrafında döner.Satou bir günde süpermarkete gider ve yarı fiyatına satışa Bento(kutu yemek) keşfeder. Bento'yu almak için ona uzanır ama bir anda bilinçsiz bir şekilde yere düşer. Ve böyle Saito'nun süpermatketti yarı fiyatına bento alma savaşı başlar.
Absürt komedi severlere kesinlikle tavsiye ediyorum bu seriyi :), özellikle giriş çok iyiydi, öyle gizemli bir girişten sonra olayın ucunu o şekilde bağlamaları çok iyiydi cidden :D, animenin zirvesini ilk 2 bölümde yapmışlar ama gerisi de iyi gidiyor, izleyin derim.

Danshi Koukousei no Nichijou

Tanıtım:
Tadakuni, Hidenori ve Yoshitake çok yakın üç arkadaştır. Gittikleri lise erkek lisesi olduğundan bunun sıkıntısını yaşamakta ve bundan dolayı karşı cins ile karşı karşıya kaldıklarında çoğu zaman ne yapacaklarını bilmemektedirler.
En iyisini finale sakladım :D, anime genel olarak kısa skeçler ve muhabbetler şeklinde geçiyor (bölüm başı 4-5 tane falan), ama her muhabbet ayrı bir komedi, kesinlikle her bölümde gülme garantisi veriyorum :D, hele bir "edebiyatçı kız" muhabbeti var ki beni benden aldı hala gülüyorum hatırladıkça (Hidenori adamım) :hhh:, izlemeden ölmeyin diyorum ve sunumumu burada bitiriyorum :)..

Iron Man

Tanıtım:
Tadakuni, Hidenori ve Yoshitake çok yakın üç arkadaştır. Gittikleri lise erkek lisesi olduğundan bunun sıkıntısını yaşamakta ve bundan dolayı karşı cins ile karşı karşıya kaldıklarında çoğu zaman ne yapacaklarını bilmemektedirler.
En iyisini finale sakladım :D, anime genel olarak kısa skeçler ve muhabbetler şeklinde geçiyor (bölüm başı 4-5 tane falan), ama her muhabbet ayrı bir komedi, kesinlikle her bölümde gülme garantisi veriyorum :D, hele bir "edebiyatçı kız" muhabbeti var ki beni benden aldı hala gülüyorum hatırladıkça (Hidenori adamım) :hhh:, izlemeden ölmeyin diyorum ve sunumumu burada bitiriyorum :)..
Ben en çok Kariyer Planlaması bölümüyle Edebiyatçı Kızı sevmiştim. :D Sonlara doğru Edebiyatçı Kız coşturuyodu zaten. Eğer izlemeyen varsa bende tavsiye ederim. İzlenmesi gereken bir anime. :)

hardsalih

Tanıtım:
Aynen birader benide yaran bir seriydi.İzlemeyen çokça gülmek isteyen varsa izlesin mutlaka.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık