Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Son İzlediğiniz Anime

akasuna no sasori

Şu samuray filmini söylüyorsun herhalde.
Benim de listemde, herkes çok övüyor ama izlemeye vakit olmadı bi türlü :/

---

FMA Brotherhood u izledim. (Tekrardan)

Şöyle baştan sona nostaljik olaraktan güle ağlaya izledim, yüzümde tatlı bir tebessüm ile de bitirdim :)
Çok güzel oluyor yav :D
Evet, muhakkak izlemelisin. Seveceğinden eminim.

Gin no Saji 2

Hachiken'in Oezo Tarım Lisesindeki maceralari part 2

Yine iyi bir sezondu. Epey gelisme kaydedildi. Hachiken hem ailesiyle ilk defa yüzlesti hem Mikage ile aralarindaki durum belirginlesti, büyük adimlar. Sasirtici gelismelerde oldu elbet, Komaba'nin ciftliklerinin kapanacagini hic tahmin etmedim, son bölüme kadar hep bir seyler cikacakta durum düzelecek diye bekledim ama olmadi, hakikatli bir slice of life. Yeni eklenen karakterde o carpici kisiligine ragmen asiri pasifti, o kadar cok karakter mevcutken ona siranin gelmemesi cokta sasirtici degil aslinda. Sonbahar sezonunda 3. sezon cikar diye umut ediyorum, mangada bi 11 bölümlük daha malzeme oluro zamana kadar *-*

Lupin the Third: Mine Fujiko to Iu Onna

Ana karakterin Lupin degil de Mine Fujiko oldugu birbiriyle alakasiz gibi gözüken ama son bölümlerde oldukca alakali oldugunu fark ettigimiz sahnelerden olusan oldukca entresan bir seri.
Ne seriydi arkadas! Cizim teknigine bayildigim icin icin baslamistim ama yapimda hic bos degildi. Su Oscar sahnelerinin sacmaligi olmasaydi daha iyi bir olurdu, karakterinin carpisikligi önemsiz bir karakter olmasina ragmen oldukca iyi yansitilmis ama karakteri sevmedigimden olumsuz bir acidan yaklasiyorum. Ve ölmemesi sacmaydi gercekten. One Pieceteki Pell gibi burnunun dibinde bomba patliyor ve yasiyorsun :/ Gecelim Oscar'i, diger ana karakterler ile Fujiko'nun iliskisi odukca iyi yansitilmis, her karaktere yeterli sahne süresi verilmis. Tuttugunu koparan Fujiko gercekten harika, Lupin'i istedigi gibi kullanmasiyla eglenmistim :D O adini hatirlamaya lüzum görmedigim olaylarin sorumlusu kiz ise Oscar'dan da öte bir sacmalik, kendisi istedigi gibi yasayamadi diye o kadar kisinin canini almasi, sebep olmasi bu anlama gelir, tüm bencilligini ortaya seriyor. "Ben yasadiklarim yüzünden mutlu olamadim, benim yasadiklarimin aynisini yasamis bir kisi mutlu olmali ama kesinlikle hic bir seyi unutmamali!" :/ Sempati beslenesi bir karakter olabilirdi. Klipleriyle ilgili yorum yapmayacagim ama acilis, kapanis müzikleri gercekten iyiydi, es gecemedim hic.

Kamigami no Asobi

Reverse harem türündeki siradan bir serinin iki tik üstü, sonu haric kabullenilebilir, azicik sasirtici bir senaryosu var. Ve acilisi da kapanisi da berbat denilebilecek bir kalite de. Hayir anlamiyorum niye bu reverse haremlerin opening ve endinglerini karakterlerin seiyuulari söylemeli? Kulak tirmaliyor bir cogunun sesi.

Isshuukan Friends

Kaori Fujimiya her pazartesi arkadaslarina ait anilarini unutur, bu yüzden de her zaman yalnizdir. Onunla ne olursa olsun arkadas olmaya karar veren Yuuki Hase, her hafta unutulan anilara ragmen ona bu soruyu sorar: "Arkadasim olur musun?"

Sevimli mi sevimli, oldukca icten bi seriydi. Masalimsi cizimleri ayri bi hostu. Sonuna gelecek olursak iyi bir sondu ama hani tam anlamiyla bitmedi daha seri, insan ister istemez bi 2. sezon gelir mi diye düsünüyor. Problem hala cözülmedi sonucta degil mi? Birde Hase'nin bu kadar arkaplan durmasi, son bölümde sinir etti biraz ~_~

40 sayfa gezdim bir kişi Jormungand'ı izlememiş mi ya alıntı yapacaktım arkadaş :/ Üşengeçliğim yüzünden daha fazla iş yapmış gibi oldum neyse.

Jormungand

Silah satıcısı bir ablamızın ve tayfasının maceralarını anlatıyor. Biraz Black Lagoon gibi başlasa da sonu biraz daha bir konuya bağlama şeklinde bitiyor. Benim hoşuma gitti ama seyretmemi tavsiye edenlerin övdüğü kadar ahım şahım bir anime olduğunu düşünmüyorum.

Mekaku City Actors

Başta "ne oluyor burada" "bunlar kim" "nereden geldiler" gibi çeşitli sorularla merakınızı cezbedebilecek biraz gizem tarzı sevenlerin beğenebileceği tarzda bir anime bence. Sonunu çok tatmin edici bulmadım. Karakterlerin tanıtım ve toplanması biraz sürüyor bu kısımları sıkıcı gelebilir ancak animenin renkli yönü ve karakterleri bu açığı kapatıyor. Değişik bir anime arayanlar için herkesin sevebileceği bir tür değil.

Sidonia no Kishi

Gauna isimli tuhaf, iletişim konusunda herhangi bilinen bir yönteme sahip olmayan uzaylı ırkının solar sistemi yok etmesinin üzerinden bin yıl geçmiştir. İnsanların bir kısmı bu durumdan uzayda sürüklendikleri ve nüfusu korumalarına olanak sağlayan Sidonia benzeri devasa "tohum" gemileri kullanarak kaçmayı başarmıştır.

Nagate Tanikaze de bu şekilde kurtulup geminin derinliklerinde yetiştirilen bir gençtir. Gardes ismi verilen devasa robotları kontrol eğitimi almaya başladığında Tsugumori diye bilinen efsanevi birime pilotluk yapmakla görevlendirilir. Nagate ve diğer pilot dostları Gauna'ya karşı insanlığın kurtuluşu için verdikleri o son mücadelede hayatları pahasına savaşacaklardır.

Tek kelime ile mükemmeldi. Başta çizimlerine bakıp izlemekte kararsızdım ama izlemeye başlayınca önyargım tamamen yok oldu. :D

Celebhol

Black Lagoon, beşinci bölümü yeni bitirdim. Revy ile zenciyi sevdim, şefkat sıçan baş karakterlerde olan eziklik ve mazoşistlik de bizim baş karakterde yok. Güzel olmuş.

No Game No Life

Kız ve erkek kardeş olan Sora ve Shiro, oyun dünyasında ün yapmış ve ünleri internette yayılmış, evlerinden hiç çıkmayan iki parlak NEET’tir. Hikaye, gerçek hayatı da başka bir berbat oyun olarak gören bu iki kardeş etrafında şekilleniyor. Bir gün “Tanrı” adında bir kişi tarafından alternatif bir dünyaya çağırılırlar. Burada Tanrı, bütün savaşları yasaklamıştır ve “her şeyin oyunlarla karara bağlanacağı” bir dünya yaratmıştır, hatta ülke sınırlarının bile. İnsanlık, diğer ırklar tarafından arta kalan şehirlere doğru geri püskürtülmüştür. Acaba hiçbir işe yaramaz Sora ve Shiro, bu alternatif dünyada “insanlığın kurtarıcısı” olabilecekler mi?
Son zamanlarda (hatta genel olarak) izlediğim en eğlenceli serilerden birisiydi, akıl oyunları ve komedinin çok güzel harmanlandığı oldukça akıcı bir anime, izlememiş olanlara tavsiye edilir..

No Game No Life

Kız ve erkek kardeş olan Sora ve Shiro, oyun dünyasında ün yapmış ve ünleri internette yayılmış, evlerinden hiç çıkmayan iki parlak NEET’tir. Hikaye, gerçek hayatı da başka bir berbat oyun olarak gören bu iki kardeş etrafında şekilleniyor. Bir gün “Tanrı” adında bir kişi tarafından alternatif bir dünyaya çağırılırlar. Burada Tanrı, bütün savaşları yasaklamıştır ve “her şeyin oyunlarla karara bağlanacağı” bir dünya yaratmıştır, hatta ülke sınırlarının bile. İnsanlık, diğer ırklar tarafından arta kalan şehirlere doğru geri püskürtülmüştür. Acaba hiçbir işe yaramaz Sora ve Shiro, bu alternatif dünyada “insanlığın kurtarıcısı” olabilecekler mi?
Son zamanlarda (hatta genel olarak) izlediğim en eğlenceli serilerden birisiydi, akıl oyunları ve komedinin çok güzel harmanlandığı oldukça akıcı bir anime, izlememiş olanlara tavsiye edilir..
Ben de bunu bitirdim birkaç saat önce. Gayet iyiydi ^^ Eğlenceli seri isteyene tavsiye edilir, ecchi yönünü sevmedim sadece, onun harici gayet hoş. Sora favori karakterim animede.^^ Bu arada openingine hasta oldum diyebilirim, çok güzel~ Genel olarak her şeyiyle 10 üzerinden 9 benim gözümde.

[YOUTUBE]4nA44Kx4P0k[/YOUTUBE]

Openingi de paylaşıp çekileyim. :D

Unknown

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru

Konusu:
Hikigaya Hachiman oldukça problemli bir kişiliğe sahip lise öğrencisidir. Olağan şeylere karşı çıkıp öyle herkesle arkadaşlık kurmazdı. Hachiman'ı doğru yola sokmak isteyen öğretmeni, Hiratsuka Shizuka onu 'Kamu Hizmeti Kulübüne' girmesi için zorlar. Kulüpte kendi gibi sorunlu öğrencilerle tanışacaktır.

Kişisel görüş:
KK gibi zevk sahibi olmayan önüne gelen her animeyi izleyen bir arkadaştan tavsiye alarak izlediğim bir anime bu tanıtımı hazırlamak uğraştırıcı olacağından konudan başka birinin hazırladğını kullanıyorum.:ehe: Neyse ana karakter dışında başka yaratıcı karakter olmayan ama ana karakterinde hakkını veren bir anime diyebilirim.Eğer İleride 2. sezonu gelirse izlerim büyük ihtimal..

Lovely Complex

Konusu:
Koizumi, 1.70 cm boyunda, hemcinslerine göre uzun boylu bir kızdır. Ootani ise Koizumi'den yaklaşık 10 cm daha kısa bir erkektir. Bu ikili lise başladığından beri birbiriyle sürekli ağız dalaşına girmekte ve çoğunlukla da bu kavgaları etraftakileri eğlendirmektedir. Zaten kısa bir süre sonra da sınıf öğretmenleri Koizumi ve Ootani'yi "All Hanshin-Kyōjin" olarak çağırmaya başlar.

Bu sırada okula yeni gelen Suzuki adındaki genç çocuk, Koizumi'nin hayallerini süslemeye başlar. Bu durumu hemen fark eden Ootani, Koizumi'ye işbirliği teklif eder. Ootani'nin Suzuki ve Koizumi'yi bir araya getirmesinin karşılığında Koizumi de en yakın iki arkadaşından biri olan Chiharu'yu Oatani'ye ayarlayacaktır. Planlarını yapan Koizumi ve Ootani, diğerleriyle birlikte havuza giderler. Eğlenceli bir günün ardından Koizumi ve Ootani acı gerçeği öğrenir. Chiharu, kendi boylarında olan Ootani'yi tam bir erkek gibi görmezken Suzuki de Koizumi için aynı şeyleri hissetmektedir.

Koizumi ve Ootani, boy komplekslerine ve sürekli kavga etmelerine rağmen bir şekilde kişiliklerinin birbirine uygun olduğunu yavaş yavaş fark etmeye başlayacaktır.

Kişisel Görüş:

Başta sadece Nami nin seslendirmeni için izlediğim ilerledikçe kendini izlettiren bir anime oldu komedisi baya hoşuma gitti.Uzun kahkahalar atırcak türden bir komedi değil ama izlerken gülümseme ile izlettiriyordu.Genel olarak eğlenceli bir animeydi.Yine zevksiz KK nin önerisi olan bir animeydi.Artık ne kadar öneriden eleyerek anca 2 tane çıkartabildim :( Ayrıca hiç kimse izlememiş mi artık ne yapmış hiç hazırlanmış tanıtım bulamadım kendim hazırlamak zorunda kaldım :/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık