Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Son İzlediğiniz Anime

Son zamanlarda cikmis bir komedi serisi onerecek olan var mi?
O kadar yazmışım çok güzel komedi serisi diye :/,

No Game No Life

Kız ve erkek kardeş olan Sora ve Shiro, oyun dünyasında ün yapmış ve ünleri internette yayılmış, evlerinden hiç çıkmayan iki parlak NEET’tir. Hikaye, gerçek hayatı da başka bir berbat oyun olarak gören bu iki kardeş etrafında şekilleniyor. Bir gün “Tanrı” adında bir kişi tarafından alternatif bir dünyaya çağırılırlar. Burada Tanrı, bütün savaşları yasaklamıştır ve “her şeyin oyunlarla karara bağlanacağı” bir dünya yaratmıştır, hatta ülke sınırlarının bile. İnsanlık, diğer ırklar tarafından arta kalan şehirlere doğru geri püskürtülmüştür. Acaba hiçbir işe yaramaz Sora ve Shiro, bu alternatif dünyada “insanlığın kurtarıcısı” olabilecekler mi?
Son zamanlarda (hatta genel olarak) izlediğim en eğlenceli serilerden birisiydi, akıl oyunları ve komedinin çok güzel harmanlandığı oldukça akıcı bir anime, izlememiş olanlara tavsiye edilir..

Onu izledim kardes. Hatta buradan okudum izledim. Baska var mi yakin zamanda cikan bunun gibi kaliteli.
Son zamanlardan kastın kış ve ilkbahar sezonu ise yardımcı olamayacağım ama yakın yıllarda çıkan bir kaç güzel anime var,

Angel Beats! (2010)
Baka to Test to Shoukanjuu (2010)
Seitokai Yakuindomo (2010)
Danshi Koukousei no Nichijou (2012)
Chuunibyou Demo Koi ga Shitai (2012)
Blood Lad (2013)

Bu arada tavsiye konusu şurası: http://www.korsanfan.com/forum/konu/11583-anime-tavsiyesi

Shinsekai yori

Günümüzün 1000 yıl sonrasında geçen hikayede dünya "lanetli güç" olarak bilinen telekinezi gücüne sahip insanlar tarafından yönetilmektedir.

Bu dönemde yaşayan 5 arkadaş, yaşanan bir olayın ardından yaşadıkları dünyanın gerçek yapısını anlamaya başlar ve zamanla geçmiş 1000 yılda yaşanan olayları öğrenirler.

Bundan sonra 5 arkadaş birbirlerini korumak ve dünyayı yok olmaktan kurtarmak için ellerinden geleni yapacaktır.
Başlarda özel yeteneği olan çocuklar ve onların maceraları tarzı klasik bir görüntü veriyor, hatta bir ara onu da bırakıp aşk temalı bir animeye dönüyormuş izlenimi veriyor (çoğu kişi bu aşamada bırakmayı düşünebilir diye tahmin ediyorum), ama biraz sabredip izlemeye devam ettikçe anime giderek derinleşiyor, en sonlara doğruysa şimdiye kadar izlediğim en iyi toplum eleştirilerinden birine dönüştü, gerçekten güzel animeydi, ağır bir şeyler arayanlara tavsiye edilir..

Tsumiki No Ie

Hikayemiz, bir başına yaşayan yaşlı bir amcamızın etrafında geçmektedir. Yaşadığı balıkçı kasabası her geçen gün dibe batmaktadır, fakat bu yaşlı amcamız, hatıralarını, değerli şeylerini korumak uğruna evini canla başla korumakta, her geçen gün evi battıkça o bir kat daha yapmaktadır.

12 dakikalık bir kısa film. 12 dakika da olsa 12 bölümde anlatılamayacak şeyleri anlattı belki de ^^ Çok etkileyiciydi. Hiç söz kullanmadan bu kadar çok şeyi anlatmak, mükemmel cidden :/ Müzikleri de çok iyiydi. İzlemeyenlere kesinlikle izlemelerini öneriyorum. ^^ 10/10

Link :
[YOUTUBE]50-fWCXvhAY[/YOUTUBE]

Ookami Kodomo No Ame To Yuki

On dokuz yaşındaki Hana üniversitede sessiz sakin kendi halinde bir gence aşık olur. Ve bir fırsat eşiğinde tanışırlar. Muhabbetleri ve aşkları ilerlerken bir gün evlenme kararı alırlar ve ardından Hana büyük bir gerçeği öğrenir. Eşi "Ookami" bir kurt adamdır ve türünün sonudur.

Mükemmel bir anime filmiydi :/ Tavsiye ederim ^^ 10/10

Shiki

Sotobamura 1300 nüfusa sahip küçük bir kasabadır. Dünyadan kopuk bu kasabada, eski yerlileri hala ölüleri gömmek gibi geleneklerini sürdürmektedir. Kasabaya yabancı bir ailenin taşınmasından sonra ardı ardına şüpheli ölümler görülmeye başlar. Bu sadece bir rastlantı mıdır, veya bir salgın? Yoksa tamamıyla farklı bir şey mi?
Sıradan bir anime, sadece müziklerini beğendim..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık