Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Son İzlediğiniz Anime

Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen (2020)

854,956 MAL kullanıcısı puanlamış: 8.40. Ben sevdim ya, başyapıtı skalamı zorluyor yani. Özellikle yönetmenlik kısmını baya başarılı buldum, bol bol güldürdüler sağ olsunlar. Çizimler olsun, yüz tepkileri olsun, görüntü olarak iyiydi. Saçlara çok dikkat ettim, saçların hareketlerine çok özenmişler, belli etti o kısım zaten işin kalitesini. Seslendirmeler de şahane, müzikler orta üstü denebilir. Çok sarmadı müzikleri açıkçası. Senaryo dümdüz ana hatta ilerleyip boğmuyor, ki kısa sezonların problemi de bu oluyor genellikle. Yan kısımlar çok doğru zamanda, çok doğru ayarda verilmiş. Benden 9 çıkmasa da, 8.70 çıkar diyeyim.
Chika'ya bayıldım bu arada <3

Son 2 ayda izlediğim serileri yazayım;

Neon Genesis Evangelion
End of Evangelion

Cowboy Bebop’ı TV serisi, filmi ve ek bölümleriyle beraber bitirdim.

Evet, Watanabe abinin işlerini seven biri olarak buradan da memnun ayrıldık ok. Serinin en kuvvetli yanı kesinlikle müzikleriydi Yoko Kanno her zamanki gibi harika bir iş çıkartmış. Ve her Watanabe animesinde olduğu gibi her bölüme özel kuvvetli bir atmosfer vardı.

2-3 bölüm dışında sevmediğim hikaye yoktu diyebilirim. Favori bölümlerim;
Session #7: “Heavy Metal Queen”
Session #12: “Jupiter Jazz part 1”
Session #13: “Jupiter Jazz part 2”
Session #16: “Black Dog Serenade”
Session #25: “The Real Folk Blues part 1”
Session #26: “The Real Folk Blues part 2”

Favori karakterime gelirsek Ein ok. Sonrasında Ed gelir.

Yapımcının izlediğim serileri arasında bir sıralama yapacak olursak Zankyou no Terror=>Samurai Champloo=Cowboy Bebop diyebilirim.

Puanlama yapmayı pek beceremiyorum o sebeple puan vermeyeceğim. Ama neden kült bir seri olduğunu izleyince anlıyorsunuz.

Hajime no Ippo. Ara verdikten sonra dönüp hızlıca bitirdim ilk 2 sezon ve OVA'ları. Sport şonen seven herkesin kesinlikle izlemesi gereken bir klasik. Birkaç falsosu dışında kusursuz bir boks serisi.

Aoki, Kimura, Takamura-san ve Ippo, yani Dangalak Dörtlü pek çok şonene göre özgün ve ilginç bir main ekibi.

Seri fazlasıyla komik, dramatik ve bol aksiyonlu. Eksiksiz bir seri bir sport şonen için.
Puan verme işinde kötü olduğum için puanlamıyorum ancak gayet memnunum.

Tenki no Ko

Nasıl başlasam bilmiyorum… Filmi izlerken duygudan duyguya atladım ve gerçekten çok etkilendim. Film kendi senesinin Oscar adaylarından biriydi ama aldı mı bilmiyorum.

İzlediğim üçüncü Makoto filmiydi ve aralarında en beğendiğim oldu. Spoiler olmasın ancak önceki Makoto filmlerinden karakterler de görüyoruz ve bu filme çok hoş bir hava getirmiş.

Uzun zamandır bu kadar çarpıcı, bu kadar yoğun bir eser tüketmemiştim.

Öncelikle bir görsel şölen vardı diyebilirim, animasyonlar harikaydı. 1080p olsa da çok çok iyi bir çözünürlükte seyretmediğim halde(kötü de değildi kesinlikle, ortalamanın yine çok üstü genelde çok üstündeydi) aşırı beğendim. Müzikler ise her filmde olduğu gibi bunda da iyiydi.

Puanlama işinde çok iyi değilim, ancak filmden memnun ayrıldığımı söyleyebilirim. Sadece finali biraz daha iyi olabilirdi.

Bakemonogatari serisinin tamamını bitirdikten sonra anime izlemeyi bıraktım daha iyisini bulamadım bu seriden.
Son izlediğim anime filmi ise Digimon Last Evolution Kizuna oldu

Tate no Yuusha no Nariagari (2019)

803,014 MAL kullanıcısı tarafından 8.03 ortalama puan almış. 1 tık sıktı beni, eksi yarım puan diyim ben. İsekai serilerde KonoSuba kadar değil de, en azından bi Re:Zero kadar komedi kaktırılmalı araya diye düşünüyorum, özellikle 25 bölümle çıkılıyorsa.

Natsume Yuujinchou

Yapamadım bitiremedim başaramadım

Şöyle anlatayım daha iyi olur. Yorumlarda Mushishi seven bunu da sever falan yazıyordu. Ben de bayram ettim ulan dedim mushishi gibi ve altı sezon ıstırırım hem yalarım da

Neyse o heyecanla sanki büyük takımlar iç sahada maça baskılı başlar gibi başladım ben de. Arzumuz yerinde taraftarlar bağırıyor lay lay lay Oooo natsume diye ama bir türlü atak olgunlaştıramıyoruz. Ne kadar kenardan uyarsam da oyuncular devamlı aynı şeyleri yaptılar ve doğal olarak sonuç alamadık ve ilk yarıyı gol atamadan bitirdik. İkinci yarı ki bu dördüncü sezon oluyor bir şeyler olur gibi oldu. Devre arasında verdiğim direktifler işe yaramış olacak ki farklı şeyler denemeye başladık ve birçok kaliteli atak girişiminde bulunduk. Fakat dakikalar geçtikçe o ilk yarıdaki baskının fiziksel yorgunluğu baş gösterdi ve kaleye yaklaşmamıza rağmen golü atamadık. Nihayetinde pes ettim maçı tamamlamadan soyunma odasına gittim. Maç bitimini beklemeden istifamı verdim ve bir süre uzak durmayı düşünüyorum bu işlerden çünkü bittim ulan. Bitirdin beni natsume. Seni bana bu Mushishiye benziyor bunu seven bunu da sever diye öneren kimdi? Kimdi ulan o? Mushishi ile natsume sırf sakin diye benzer mi oldular? Senin hayatında hiç kalite diye bir ayrım yok mu? Ama aptallık bende. Mushishi gibi yapımlar her dakika nasıl gelsin gerizekalı? Öyle bir şey olsa zaten o yorumu yazandan önce sen bilirsin di mi? Ah ulan yıprandım be yıprandım. Hayat sen ne çabuk harcadın beni?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık