Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Son İzlediğiniz Anime

Chuunibyou demo Koi ga Shitai!

Tanıtım:
Yuuta Togashi, ortaokulda süper kahraman özentisi çocuksu hareketlerinden dolayı pek sevilmeyen ve arkadaşı olmayan biri olmuştur. Bu nedenle Yuuta, bu hareketleri bırakır ve lisede kimsenin kendisini tanımadığı farklı bir okula gider.

Yuuta ile aynı liseye giden Rikka Takanashi, ablası ile beraber Yuuta'nın oturduğu evin üst katına taşınmış ve okulda Yuuta ile aynı sınıfa düşmüştür. Rikka'nın da Yuuta gibi çocuksu hareketleri vardır, fakat O'nun aksine Rikka halen bu hareketlerine devam etmektedir.

Rikka aynı zamanda kendisinin Yuuta ile bağlantılı olduğunu düşünmektedir. Yuuta eski hayatının açığa çıkmasından çok korkar ve Rikka'yı normal bir insan olduğuna ikna etmek ister.

Çok güzel, çok eğlenceli bir seriydi, Rikka favori karakterler listeme epey tepeden giriş yaptı :), kızın her hareketi ayrı komedi (favori sahnem tren kapısını açma olayı, hele ki kapı açıldıktan sonra verdiği poz bitirdi beni, az kaldı ağzımdaki kolayı püskürtüyordum :D), cidden kaçırılmaması gereken bir seri, hiç bişey için olmasa bile Rikka-chan için izleyin :D,

Çok tehlikeli sulardasın Straw :oleyo2: Rikka benim favori karakterim, kimseye yar etmem :oleyo2: Ben en çok Yuuta'nın açık saçık dergisini yatağın altında bulduğu sahneye gülmüştüm. Bir de öğretmen önlüğünü giydiğinde yuuta, çıkar çabuk demesiyle yaptığı seksi poza. :oleyo2: Final bölüme zaten laf yok. O ne muhteşem bir bölümdü. Devamı gelir inş. :oleyo2:

Çok tehlikeli sulardasın Straw :oleyo2: Rikka benim favori karakterim, kimseye yar etmem :oleyo2: Ben en çok Yuuta'nın açık saçık dergisini yatağın altında bulduğu sahneye gülmüştüm. Bir de öğretmen önlüğünü giydiğinde yuuta, çıkar çabuk demesiyle yaptığı seksi poza. :oleyo2: Final bölüme zaten laf yok. O ne muhteşem bir bölümdü. Devamı gelir inş. :oleyo2:
Ahaha saygılar Sacit-dono :D,

Dergi olayı da çok iyiydi ama ben ablasının dergiyi bulduğu sahneye daha çok gülmüştüm (hem tekrar esprisi olması -aynı yer, aynı poz, aynı dergi :D) (hemde malum bölgeyi kontrol ederek "kendime dikkat etmeye başlasam iyi olacak" demesi kopardı beni :oleyo2:, final uzun zamandır izlediğim en güzel finallerden biriydi, o finalle 10/10'u hak ettiler açıkçası (myanimelist'e eklerken vericem şukuularını :D),

Birde devamı mı bilmiyorum ama şöyle bişey indirdim ben: http://myanimelist.net/anime/15687/Chuunibyou_demo_Koi_ga_Shitai!_Lite , fazla bi açıklama yok, yayıncı kuruluşun resmi youtube kanalında yayınlanan kısa bölümler olarak tanıtmışlar ama animenin sonrasını mı işliyor yoksa normal hikayenin arasında geçen ufak olaylar mı bilmiyorum, izledikten sonra yazarım buradan (tabi sen zaten izlemediysen -gerçi pek ihtimal vermiyorum ama :oleyo2: )

Reversi

Hellsing (TV Serisi)

13 Bölümlük kısa bir anime olan Hellsing'i 2-3 günde bitirdim. Gayet güzel bir animeydi. Vampirler, insanlar, zombiler, güçlüler, güçsüzler derken birde bakmışsınız hikaye bitmiş. Finali de fena değildi. Olaylarda baş rol benim gözümde Seras'dı (Polis Kız). Alucard'dan daha çok onu gösterdiler. :)

Zaten kısa bir anime olduğu için çok fazla bilgi verme gereği duymuyorum. Fakat bence izlemelisiniz.

Puanım: 9/10

Hellsing Ultimate (Ova)

Toplam 10 bölümden oluşuyor ve her biri ortalama 40 dakika sürüyor. TV serisine kısmen bağlı. Ancak TV serisinden çok daha güzel görselleri var. İçerisinde bolca saçma şakalar mevcut. Özellikle serasla ilgili şakalar :artiz:

Şu anda 6. bölüme geçtim. Ve hikaye 4. bölümün sonlarından itibaren tavan yapmış durumda. Bence bunu mutlaka izlemelisiniz.

Puanım: 10/10
Bu animeyi bitirdim çok iyi bir anime serisi

C: The Money of Soul and Possibility Control

Aslında bu animenin konusu oldukça güzel, fakat senaryo bana çok karışık geldi. Toplamda 11 bölüm sürmüş. Kısa bir anime.

Konusu: Dünya'da paranın ortaya çıktığı günden beri varlığını sürdüren bir banka var. Midas bankası. Bu banka müşterilerinin(müteşebbislerinin*) geleceklerini / istikballerini ipotek altına alarak müşterilerine para ödüyor. Ve müşterilerine her hafta karşılaşma(mukavele*) yapmak şartını getiriyor.

Eğer mukavelede kaybederseniz (kaybettiğiniz paranın bir önemi yok), gerçek dünyada istikbalinizden birşeyler eksiliyor.

Mukaveleler varlıkların yardımıyla yapılır. Hem siz hemde varlık birlikte savaşırsınız. 3 farklı saldırı düzeyi var. Bunlar:
Küçük: Varlığının düşük düzeyde güç kullanmasını sağlar.
Orta: Varlığının normal düzeyde güç kullanmasını sağlar.
Büyük: Varlığının en üst düzeyde güç kullanmasını sağlar.

Mali bölge: Dünyada birçok mali bölge var ancak anime genelde uzakdoğu mali bölgesinde geçiyor. Eğer bir mali bölge düşerse o bölgedeki ülkeler parasal değerlerini ve istikballerini kaybetmeye başlar.

Bence bu kadar ön bilgi yeter. Eğer izlemeye niyetli iseniz altyazıyı indirin ve çevirmenin bölüm notlarını okuyun.

* Animedeki karşılıkları.

Puanım: 7/10

Tonari No Kaibutsu-kun!

Konusu;
Kitap kurdu Shizuku Mizutani'nin notları ve gelecekteki kariyerinin dışında önem verdiği çok az şey vardır. Mizutani, öğretmeninin isteği üzerine Haru Yoshida'ya ders notları içeren kağıtlar götürür. Bu çocuk okulda Mizutani'nin yanına oturması gereken öğrencidir ancak okulun ilk gününde kavga çıkarıp başka bir öğrenciyi yaraladığı için uzaklaştırma almıştır. Bu yardımı nedeniyle, Yoshida şimdi Mizutani'yi bir dost olarak görmektedir ve Mizutani'de onun aslında çok sevimli, nazik biri olduğunu öğrenir.

Görüş; Seri ilk başta ne kadar eğlenceli olduğunu gösteriyor zaten. Ama ilerleyen bölümlerde klişe yıl başı buluşması, yaz pikniği vs. gibi olaylar var. Bunun yanı sıra, o bölümleri de çok güzel işlemişler sonuçta karakterlerimiz 2 normal utangaç insan yerine, hiçbir şeyden çekinmeyen ve akıllarına geleni direk söyleyip karşısındakileri şaşırtmayı bilen kişiler. Ama seri çok boş bitti. İkinci sezon gelir umarım aksi takdir de bu finalle hiç iyi bir seri kalitesine layık olamaz.

Elfen Lied.13 bölümü 1 günde bitti. Çok farklı ve hoş bir tarzı vardı fakat finali beni pek tatmin etmedi. 1-2 olayı havada bırakmasalardı daha güzel olacaktı.

8/10

Chuunibyou demo Koi ga Shitai!

Çok beğenmedim açıkçası. İlk bölümleri güzeldi. Rikka'yı, davranışlarını gördükten sonra vah garibim diye hüzünlendim. Sonra Rikka aşık olunca animenin bütün tadı kaçtı. Final bölümünü video hızını x1.5 yaparak izledim. İyikide öyle yapmışım. Ancak final bölümünde denizdeki sahne güzeldi.

Puanım: 5/10

* Ben bu televizyonlardaki romantizme zerre kadar inanmıyorum. Belki o yüzden de beğenmemiş olabilirim.

Tekrar ve tekrar Slam Dunk.
Eski animelerin yeni animeler'den espirileri daha güzel oluyor.
One piece'de dahil espiri işini bozdu.Eskiden çok daha komikti.

Zettai Karen Children: The Unlimited - Hyoubu Kyousuke

Ön Bilgi:
Tür: Doğaüstü Güçler, Aksiyon
Bölüm Sayısı: 12
Kategori: TV Serisi

Konu:
2008-2009 yıllarında yayınlanan 51 bölümlük "Zettai Karen Children"Dan farklı olarak;
hikaye, Zettai Karen Children serilerinde yer alan Kyousuke Hyoubu etrafında şekilleniyor.

Projenin konusu:
Duyular-dışı algılamanın (ESP) yaygın olduğu bir dünyada yalnızca 3 kişide bu yetenek en yüksek seviyededir. Bu üç kişi, "Çocuklar" olarak bilinen özel ESP ekibidir. Çocuklar, daha gerçekleşmeden suçları engellemeye çalışan BABEL isimli bir organizasyonda çalışmaktadır. Kouichi Minamoto'ya bu çocukları izleme görevi verilmiştir, zira 10 yaşındaki süper güçlü bu üç çocuk başlı başına bir soruna dönüşebilmektedir.

Buradaki bilgiler anikeyf'den alıntıdır. (Çeviriyi de onlar yapıyor.)

Toplam 12 bölüm sürecek bu serinin yanlızca 1 bölümü yayınlandı. Ve ilk bölümünden kendisine bağlamayı başardı. Ancak açıkça söyleyebileceğim/bariz olan birkaç şey var:
1- Ana karakterin totoşu fena halde kalkmış.
2- Ana karakter çok zeki olduğu için (!) birkaç bölüm sonra gemideki haini bulacak.
3- Ana karakter P.A.N.D.R.A adındaki terörist grubunun başkanı ve taş çatlasın 17 yaşındadır.
  • (Çakma bir Code Geass havası seziyorum animede)

Birkaç Resim:

Major Sezon 1

Çevirmenin Yorumu:Goro-kun'un hayatını ele alan bir yapım gibi gözükse de aslında daha fazlasına sahiptir Major.İlk 4 sezonu noktalamış biri olarak sadece serinin beyzbol üzerine olduğunu söylemem bu yapıma yapacağım en büyük haksızlık olacaktır çünkü Major sadece ne Goro-kun hikayesidir ne de beyzbolu tek öğe olarak ele alan bir yapımdır,daha fazlasına sahip olan bir yapımdır Major.Beyzbol oyuncusu olan Shigeharu'nun en büyük fanı da kendisi gibi bir beyzbol oyuncusu olma hayaliyle büyüyen oğlu Goro'dur.Goro,kendini beyzbola adayacak kadar beyzbol sporuna önem vermektedir,aslında onun verdiği önem bu spordan daha çok babasına verdiği önem,hatta babasının beyzbol aşkına verdiği önemdir.

Konu: Annesi hayatta olmayan Goro'nun tek dünyası babası gibi gözükebilir ama ilk bölümde yaşanan dram sonucu Goro'nun,kendi dünyasının sınırlarına ulaştığı ve bu sınırları da aşarak kendini beyzbol ve arkadaşlık dünyası içersinde bulacağı bir yolculuğu sunar bize Major.Beyzbol oyuncularına ait dünyanın sadece beyzbol teması üzerine kurulu olmadığını,aksine aile-dostluk-arkadaşlık ve yaşam üzerine kurulu parça parça hayatların birleşiminden oluştuğunu gösterir.Goro da bu eksende hayatını sürdürmek için önce kendine yeni bir yol çizer ve yeni çizdiği yolda bizim minicikken tanıdığımız Goro giderek büyür.Onunla birlikte atıldığı Major yolculuğunda biz de birçok hayata tanıklık ederiz çünkü Goro'nun en büyük amacı,ilk bölümde gelen dram sonucu kendine edindiği bu amacın doruk zirvesi olan Major Ligi'nde kendini gösterebilmektir.[Soutensubs'dan alıntı]

Seriye puanım 9/10 One Outs'u bir gıdam olsada sevenler mutlaka bu seriye başlamalı[sevmeyenler de başlasın bin kat daha güzel :D]Seri toplam 6 sezon fakat Türkçe çevirisi 2. sezon 9. bölümde durmuş.Çevirmen üniversitede olduğundan dolayı ders yoğunluğu yüzünden çeviremiyor(kolay gelsin).Sırf bu serinin devamını izlemek için İngilizce'mi geliştirmeye başladım.Mutlaka ama mutlaka izleyin.

Not:Ana karakter Goro sezon geçtikçe büyüyor. 1.sezonda 9 yaşındaydı. 2.Sezonda 12-13 yaşına geliyor.

Seriye başlamak isteyenler için beyzbol terim sözlüğü.
6 sezonuda izlemiş biri olarak diyebilirim ki en iyi spor animelerinden biridir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık