Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Solo Leveling (Final)

Haklı falan değiller. Senelerdir seri çeviren, gerçekten de katkı veren adamlar para almıyor, ücretsiz bir şekilde sunuyor. Bu şark kurnazları telifini almadıkları seriyi para karşılığında satıyor. (Almışlarsa bir şey diyemem, ama cidden telifi almadan böyle bir iş yapıyorlar ise büyük şerefsizlik. )
Telif almadan para talep etmeleri çok sıkıntı değil aslında. İşi doğru düzgün yaptıkları sürece para talep etmelerini pek yanlış bulmuyorum.
Hoş sektör uzun zamandır gönül işi* ile ilerliyor. Bu konuda bu işi layıkıyla yapan dostlara ne kadar teşekkür etsem azdır sanırım. Ama madalyonun öteki yüzü de var. Heves kaçınca seri de yarım kalıyor haliyle. Bunun bir sürü örneği mevcut.

Telif almadan para talep etmeleri çok sıkıntı değil aslında. İşi doğru düzgün yaptıkları sürece para talep etmelerini pek yanlış bulmuyorum.
Hoş sektör uzun zamandır gönül işi* ile ilerliyor. Bu konuda bu işi layıkıyla yapan dostlara ne kadar teşekkür etsem azdır sanırım. Ama madalyonun öteki yüzü de var. Heves kaçınca seri de yarım kalıyor haliyle. Bunun bir sürü örneği mevcut.
O gönül işiyle yapanlar yüzünden böyle bakıyorum zaten. Mnaki zamanından beri hala çeviri işi yapan, üstüne sırf insanlar indirsin diye kendi cebinden para verenleri tanırken onlara pek iyi gözle bakamıyorum. Hele amaçlarının bir kültürü tanıtmak olduğu yazıyorsa. Neyse isteyen desteklesin tabi ki. Kimseye zorla para vereceksiniz demiyorlar. Memnun olan varsa ne mutlu.

Kalite konusunda ise haklısın.

Nasıl mantıken normal? :/ Telif alınmayan bir ürünün para karşılığında satılması mantıklı anlıyorum. Hani kopya film falan da almıyorum ben. :/
Mantıklı olmasının sebebi sadece şu adamlar bir hizmet sunuyorlar ve verdikleri hizmetin karşılığı olarak para istiyorlar. Bu doğru olmayıp mantıklı olmasının sebebi bu. Yapılması gereken bu hizmeti başka yerden temin etmek.
Ki web ortamında bu durum çok karmaşık bir durumda o yüzden kurcalanmıyor pek.

Valla hiçbir mantığı yok. 156'dan itibaren premium koymuşlar. Normalde 20-30 lira hiçbirşey değil basar alırım ama ücretsiz okutup okutup kitabın ortasına gelince ücret koymak adiliktir. Emeklerine saygı flanda duymuyorum kimse kusura bakmasın. Bir sürü ücretsiz manga çevirisi yapan insana ayıp olur onlara saygı duymak.
Reklam koy reklama tıklayalım. Ne demek premium. Youtube musun sen

neden ingilizcenizi geliştirmek yerine şikayet ediyorsunuz?
Bu kadar hazıra konmaya alışmayın.
zekilip yapıp ben yorulmayayım hazır alayım dediğiniz her işten para kazanılır bilginiz olsun :)

Bu ülkede birisi bir yanlışı eleştiriyor ise kesin onda bir şey eksiktir algısı kadar komik bir şey yok. Aynen ya ingilizce bilmiyordur, ya da beleşçinin tekidir

Yazara para ödemeden onun eserinden para kazan, bu lafı çok sevmemsem de emek hırsızlığı yap. Üstüne savunan çıksın. Öyle her işten de para kazanılmaz. Öyle bir aklınıza alırlar ki...

Yani pardon ama "çalıyor, ama çalışıyor" demekten farkı yok.

Son düzenleme:
neden ingilizcenizi geliştirmek yerine şikayet ediyorsunuz?
Bu kadar hazıra konmaya alışmayın.
zekilip yapıp ben yorulmayayım hazır alayım dediğiniz her işten para kazanılır bilginiz olsun :)
Reyix genel olarak japon, kore, çin şeyleri bunlar. Yani ingilizce olan şey de aslında çevirihsjwsmslek

telifi lisansı alınmış kaç tane manga var evinizde de burada drama yapıyorsunuz.
adamlar illa benden okuyacaksınız demiyor ki

Klişe argümanlara devam. Kaç tane manga var. :/ Şu kadar var diye yazsam, Comixology üzerinden dijital olarak aldığımı göstersem ne değişecek? Eleştirme hakkına mı sahip olacağım o zaman?

Zaten zorluyorlar diye yazan yok. Hatta @kekomancer gayet insanlara hak vermiş., kaliteli olması şartıyla. Ama körü körüne bir şeyi savunmak böyle oluyor. Yazılmayan şeyi yazıldı gibi göstererek... :/

Neyse ya yazacağımı yazdım. Ben etik bulmuyorum. Patreon'dan falan bağış istemek başka şey, yazarın emeğine konmak başka şey.

Eşek olursan semeri vuran çok olur diyorum körü körüne savunma diyorsun. Neyse dostum haklısın yaşasın 23 Nisan

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık